Skip to content

Hrobka světců Jamali a Kamali: Usílil se v ní poltergeist?

Čtvrt Mehrauli v indické metropoli Nové Dillí je mezi místními známá hlavně pro svůj poměrně rozsáhlý archeologický park z roku 1528. Ten děti využívají ke hrám a starší lidé zase k odpoledním procházkám.

Uvnitř komplexu je však místo, u kterého není radno se příliš zdržovat. Můžete se totiž snadno stát obětí útoku zdejšího poltergeista!

Uvnitř komplexu se nachází mešita a hrobka dvou světců Jamali a Kamali, kteří zde za svého života působili a po smrti tu byli pochováni. Právě u mešity a hrobky této dvojice prý dochází k projevům nadpřirozených sil.

A to i za bílého dne! Navzdory jejich dobré pověsti navíc nejde o nic příjemného. Naopak se proslýchá, že se v komplexu usadili zlí džinové, kteří návštěvníky straší a dokonce je i fyzicky napadají. Neviditelné entity se také pokoušejí s turisty komunikovat, což mnohé dokáže vyděsit k smrti.

Dávají snad světci ze záhrobí tímto způsobem najevo, že se jim ruch u jejich ostatků příliš nezamlouvá?

ÚTOČÍ I NA DĚTI

O hrobce se vypráví celá řada příběhů. Většina z nich zmiňuje množství tajemných zvuků, které se spustí v okamžiku, kdy někdo do mešity či hrobky vstoupí. Slyšet jsou hlavně nevysvětlitelné zvířecí zvuky a jakési tajemné vrčení.

Jiní návštěvníci zase zaznamenají úzkostné výkřiky v cizí řeči. To vše je doprovázeno pocitem úzkosti, jako by dotyčného odněkud upřeně sledovaly cizí oči. V horším případě mu neviditelná ruka uštědří pohlavek.

Výjimkou nejsou ani strašlivé opakující se noční můry, které turisty po návštěvě komplexu pronásledují. To vše samozřejmě vzbuzuje pozornost lovců duchů, z nichž některým se údajně projevy zdejších entit podařilo zachytit na kameru.

Vůbec nejmrazivěji ale působí svědectví, které podal jeden z návštěvníků, a které svědčí o tom, že ani dětská nevinnost zlé duchy nezastaví. „Můj syn nechtěl přestat plakat. Pak jsem si všiml malého otisku dlaně na jeho tváři.

Myslel jsem, že se dostal do hádky, ale pořád tvrdil, že jej uhodil duch.“ Proč zdejší entity na lidi v komplexu útočí? Mohou jevy nějak souviset s ostatky světců?

Řádí u mešity poltergeist?
HOMOSEXUÁLNÍ MILENCI, NEBO MANŽELÉ?

Jamali, což v překladu znamená „krása a pozitivní aura“, je pseudonymem uznávaného urdského básníka, jehož pravé jméno je Sheikh Hamid bin Fazlu’llah. Do Indie přišel buď na konci 15. nebo počátkem 16.

století a všechny uchvátil krásou svých veršů. To mu také vyneslo důležité místo na královském dvoře. Kdo byl Kamali, ovšem zůstává záhadou, a o jeho vztahu k Jamalimu lze také jen spekulovat. Podle jedné z teorií byl žákem Jamaliho nebo možná jen jeho služebník.

Objevuje se i tvrzení, že Jamali a Kamali byli homosexuálními partnery, to ale není příliš pravděpodobné. Jedna z rozšířenějších verzí pracuje s myšlenkou, že Kamali byla ve skutečnosti žena, manželka Jamaliho, kterou básník po jejím skonu nechal uložit v hrobce.

S jistotou je známo je jen to, že oba bylil sufiové, muslimští mystikové, a byli od počátku považováni za světce. Může strašidelné jevy v komplexu způsobovat Kamali a jeho či snad její neklidná duše, které se nelíbí, že na rozdíl od Jamaliho upadla v zapomnění?

JE TO JEJICH DOMOV

Někteří lovci duchů a badatelé se uchylují k domněnkám, že v hrobce řádí poltergeist. Jevy v komplexu zaznamenané skutečně patří mezi známé projevy takzvaných hlučných duchů. V hrobce nestraší poltergeist ani duchové zemřelých světců, nýbrž džinové, jak se v muslimské nauce říká pro člověka neviditelným bytostem z jiného světa.

Džinové prý mají vlastnosti a povahy stejně jako lidé. Mohou tedy být přátelští a mírumilovní, ale i škodolibí a násilní. Na rozdíl od člověka mají také schopnost vkročit do našeho světa a někteří se v něm rozhodnou usadit.

K tomu si zpravidla vybírají opuštěná místa daleko od lidí. Mohou to být jeskyně, odlehlé lesy či opuštěná stavení. A právě hrobka Jamali a Kamali zůstala na několik staletí zcela opuštěná. Děsí tedy návštěvníky archeologického parku džinové, kteří se tu před staletími zabydleli a kterým se nelíbí přítomnost lidí v posledních letech?

Foto a video: Wikimedia Commons, Youtube (Mohammad Yasin), Youtube (Swayam Tiwari)
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Jak si plave robodelfín?
21stoleti.cz

Jak si plave robodelfín?

Plavání s živými delfíny již dnes není nic...
Jací superlidé opravdu existují?
epochaplus.cz

Jací superlidé opravdu...

Existuje šance 1/100 000 000, že máte...
Foreo Bear: Chytré zařízení zpevňující pleť
iluxus.cz

Foreo Bear: Chytré zařízení...

Inovativní značka FOREO uvádí na trh další...
Otec balonového létání se v Praze málem zřítil
epochaplus.cz

Otec balonového létání se v...

„Hurá!“ volají Pražané a rukama nadšeně mávají na...
Pelmeně s kysaným zelím
nasehvezdy.cz

Pelmeně s kysaným zelím

Ruská klasika, kterou s naším receptem...
Dětský areál Šťastná země – Radvánovice
epochanacestach.cz

Dětský areál Šťastná země –...

Tento areál je pro...
Josef Kemr – Děda Komárek a jeho vrtochy
nasehvezdy.cz

Josef Kemr – Děda...

Byl to člověk velmi složitý a hluboce věřící....
Ve znamení geometrie a olivovníků
rezidenceonline.cz

Ve znamení geometrie a...

Prosklené atrium se vzrostlou zelení, viditelnou téměř...
Jakými dědičnými chorobami můžeme trpět?
epochalnisvet.cz

Jakými dědičnými chorobami...

Existují onemocnění, za které jsme zodpovědní my...
Děsivý lunapark Lake Shawnee. Zavřeli ho kvůli duchům?
epochalnisvet.cz

Děsivý lunapark Lake Shawnee....

Lunaparky. Místa, na kterých se lidé smějí, užívají si...
Pacienty po covidu chtějí sledovat plicní lékaři
21stoleti.cz

Pacienty po covidu chtějí...

Měl by člověk, který prodělal koronavirovou...
Bulharsko s vůní růží
epochanacestach.cz

Bulharsko s vůní růží

Najdete tu pláže,...