reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Neobjasněné události
Hrozba z vesmíru: Na Zemi míří tajemné projektily
Michaela Holubová
od Michaela Holubová 23.3.2021
4.6tis
Tajemné předměty padající z kosmu nedají spát ufologům. Foto: Pixabay
98
SDÍLENÍ
4.6tis
ZOBRAZENÍ

Díky internetu před znovu ožil dávno zapomenutý článek z roku 1945, ve kterém se popisuje využití obřího zrcadla jako účinné zbraně. Tajné plány nacistů nastiňovaly možnost obřího zrcadla na oběžné dráze, které mělo moc ničit celá města. Míří na Zemi neznámé projektily z vesmíru?

Tajemné předměty padající z kosmu nedají spát ufologům. Foto:  Pixabay Ujistí ESA všechny, že  v tomhle nemá prsty? Foto:  ESA - Jürgen Mai / Wikimedia commons / CC BY-SA 3.0 igo Podle mnohých souvisí nález s vesmírnými loděmi.  Foto:  Pixabay

Během historie se objevují různé záhadné objekty, které nikdo nepostrádá, nikdo se k nim nehlásí a především ani nepocházejí z naší planety! K poslednímu takovému odhalení dochází na sklonku roku 2011 v africké Namibii.

Na místním poli se zničehonic objevila tajemná kovová koule. Má se snad jednat o svérázný vzkaz nějaké z mimozemských civilizací? Řítí se šílenou rychlostí a nemilosrdně rozráží ledový vzduch kolem sebe.

Dlouhá cesta z nebes až na tvrdou zem je téměř u konce. Teď! Dopadu kulovitého předmětu si všimlo jen pár svědků – zatím. S nepatrným zachvěním země se ale možná brzy zatřese celá zeměkoule. Objev neznámého objektu v namibijské poušti šokuje jak odborníky, tak místní obyvatelstvo.

Všichni se proto začínají ptát, kdo a proč nám posílá tento vzkaz. Máme ho brát jako výhrůžku, poselství, či žert? Objev neznámého předmětu děsí i vzrušuje zároveň!

Ujistí ESA všechny, že v tomhle nemá prsty? Foto: ESA – Jürgen Mai / Wikimedia commons / CC BY-SA 3.0 igo

I VESMÍRNÉ AGENTURY SE DIVÍ

Zhruba v polovině listopadu 2011 upozorňují úřady v Namibii na objev záhadné duté koule, která se zřejmě zřítila na Zemi z vesmíru! Existují prý dokonce svědci, kteří viděli její trajektorii. Podivný „space ball“ (vesmírná koule), jak masmédia předmět přezdívají, dopadá do blízkosti jedné z vesnic na severu africké země, asi 480 kilometrů od hlavního města Windhoek.

Tajemná koule má v průměru více než metr, drsný nepoddajný povrch a vypadá jako by byla ze dvou třetin svařena. Nikdo však neví, odkud může pocházet. Jediná známá informace tvrdí, že objekt spadl zničehonic z nebe.

Proto není divu, že namibijská vláda žádá o urychlené vysvětlení od NASA (Národní úřad pro letectví a kosmonautiku) a ESA (Evropská kosmická agentura), a o spolupráci a ujištění, že vesmírné agentury nemají s podivnou událostí co do činění.

Jejich odezva je podle očekávání negativní. Pochází tedy podivná koule opravdu z kosmu?

Podle mnohých souvisí nález s vesmírnými loděmi. Foto: Pixabay

VÝBUŠNINA TO NENÍ, ALE…

Několik podobných podezřelých koulí údajně padá k zemi během posledních dvaceti let také v jižní Africe, Austrálii či v Brazílii. Proto jsou namibijské úřady ve svém postupu maximálně obezřetné. „Provedli jsme s neznámým objektem několik testů.

Především jsme se zajímali o to, zda není předmět výbušninou, nebo jinak nebezpečný svému okolí. Naštěstí se toto podezření vyvrátilo. Testy i nadále pokračují,“ prohlašuje ředitel namibijského Národního institutu forenzní vědy (NFSI) Paul Ludik, který vyšetřování záhadného kulovitého útvaru dostává na starost.

Původ objektu tedy zůstává neodhalen a Afričanům proto nezbývá než čekat. Někteří odborníci namítají, že by se mohlo jednat o součást letadla. Jenže žádný letecký stroj nehlásil poruchu, ani v daném teritoriu neztroskotal.

„Udělali jsme srovnávací studie, které hovoří jednoznačně. V žádném případě se nejedná o kus letadla nebo podobného stroje,“ upozorňuje Ludik. Zřícený objekt proto čeří hladinu badatelských kruhů dál. Podle nové teorie by mohlo jít dokonce o nádrž raketoplánu. Je to pravda?

Autor: Zdeněk Pospíšil

Foto: Pixabay, Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 30.6.2022 1.2tis
Vědcům se podařilo odhalit souvislost mezi sebevraždami a prvokem jménem Toxoplasma gondii, původcem známé toxoplazmózy.     Tento parazit je ještě nebezpečnější, než se předpokládalo. V napadeném organismu totiž způsobuje závažné změny v mozku, které mohou vést až k sebevražedným myšlenkám. „Předchozí výzkum ukázal příznaky zánětu v mozku obětí sebevražd a lidí bojujících s depresemi. […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 2.1tis
Finská divočina údajně nabízí podivné jevy! V odlehlé oblasti na severu, v zemi nikoho, jak se podobným krajinám říká, lidé slýchají podivné věci. Nebo tam s nimi přeci jen někdo nebo něco je? Když se finští chlapci při kempování ukládají ke spánku ve stanu, slyší zvenčí hlasy a hluk nějakého stroje. Přemýšlí, jestli mohl nedaleko […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 2.1tis
George Bush starší (1924–2018) je podle mnohých prezidentem, který toho o UFO ví nejvíc. Říká se, že je u moci v době, která by byla pro zveřejnění takové informace ideální. Dokonce tomu mají být nakloněni i nejvýše postavení představitelé tajných služeb. Proč se tedy nakonec nic nestalo? „Během období jeho vlády končí studená válka. Dveře […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.7tis
Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí. Zřejmě byl ze skladu odcizen. „Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi. Myslíme si, že […]
od Pavel Polcar 26.6.2022 3.3tis
Marfa Lights: První historická zmínka o tzv. Marfa Lights se objevila v roce 1883, kdy jeden farmář pracující v této oblasti hlásil, že v dálce vidí tančící světla. Brzy zjistil, že místní osadníci také často viděli prazvláštní světla, pohybující se sem a tam. Padající hvězdy? Domorodí Američané tento jev údajně připisovali padlým hvězdám. Současníci pro […]