Skip to content

Záhadné objekty v blízkém vesmíru: Kdo létá kolem Měsíce?

V polovině ledna roku 2013 se vynořily znepokojující záběry, na nichž proplouvají podivné objekty nad měsíčním povrchem. Jsou prokazatelně umělého původu. . Ve stejnou dobu se dostává do popředí nově zkoumaný obrázek mise Apollo 14 z roku 1971, který na měsíčním nebi zachycuje zvláštní modrou záři.

O tom, že se na odvrácené straně Měsíce nachází přinejmenším jedna mimozemská základna, spekulují UFO nadšenci již dlouho. Většina odborníků tuto myšlenku řadí do říše fantazie. Je však Měsíc skutečně tak pustý, jak se domníváme?

Některé fotografie a videa naznačují, že lidé možná nejsou jediní, kdo je schopný vypravovat lety k našemu souputníku. Diskuze o jeho mimozemských návštěvnících se opět rozhořely poté, co amatérský astronom z amerického New Orleans zveřejnil video se dvěma objekty prolétajícími kolem Měsíce, které nápadně mění rychlost i směr letu.

Je to jen další zdařilý podvod? Zřejmě ne. Nachází totiž podporu v mnoha dalších svědectvích. Ve stejnou dobu si amatérští badatelé všimnou zvláštního modře osvětleného objektu na fotografii lunární mise Apollo 14, které zveřejňuje NASA.

Jaké mají tyto úkazy vysvětlení?

Modré světlo na snímcích Apollo 14, foto NASA
JE TO PTÁK, JE TO LETADLO?

Video, které se v polovině ledna objevilo na videoserveru YouTube, zachycuje detail měsíčního kotouče. Z míst zahalených ve stínu náhle přilétá jeden objekt a krátce za ním další. Pohybují se plynule a rovnoměrně.

Vlétl do záběru satelit, či kosmické smetí? Nejprve to tak vypadá, ale za pár vteřin objekt prudce zpomalí, znovu zrychlí a výrazně změní směr letu. Co by to mohlo být? Padající hvězdy, nebo kosmický prach?

Ani jedna z možností příliš neodpovídá chování objektů. V jednom okamžiku se za nimi objeví zřetelná stopa, jakou zanechávají letadla. To znamená, že věc je zřejmě vybavena jakýmsi pohonem. Vše nasvědčuje tomu, že je umělého původu.

Velice podobná nahrávka se objevuje na internetu také v roce 2020, i tentokrát je na videu vidět hned několik objektů plujících nízko nad měsíčním povrchem.

DŮKAZ MIMOZEMSKÉ CIVILIZACE?

Zvláštní chování objektu si někteří vysvětlují po svém. Kolem Měsíce prý operují stroje mimozemských bytostí! Jiní zůstávají opatrní. Co když je vše jen šikovný podvod? Tím by celá záhada mohla skončit, jenže opak je pravdou!

Ve prospěch záběru hovoří některá další svědectví z vysoce důvěryhodných zdrojů. Pozorování UFO v blízkosti Měsíce není nic výjimečného. Navštěvuje ho ještě někdo další? Zkušenosti s neznámými světly a neidentifikovatelnými plavidly mají také posádky letů Apollo 11, díky němuž v roce 1969 na Měsíci poprvé stanul člověk, Apollo 12, který odstartoval do vesmíru ve stejném roce a Apollo 13 z roku 1970.

„Všechny lety Apolla a Gemini byly sledovány jak z dálky, tak někdy dost z blízka vesmírnými plavidly mimozemského původu – létajícími talíři, nebo UFO, chcete-li tomu tak říkat,“ prohlašuje Maurice Chatelain, inženýr NASA v penzi. A dodává: „Pokaždé, když se objevily, astronauti informovali řízení mise, která pak nařídila absolutní mlčenlivost.“

Buzz Aldrin z Apolla 11 na Měsíci. Foto NASA
PODIVNÁ SVĚTLA NA MĚSÍČNÍM NEBI

Záhady se nevyhýbají ani misi Apollo 14, která na Měsíci přistála v roce 1971. Její fotografie zveřejnila NASA na svých internetových stránkách. Na jednom ze záběrů je patrná jasně modrá záře vznášející se nad lunárním povrchem.

Při přiblížení pak lze pozorovat detaily objektu, který vypadá jako válec postavený kolmo k měsíčnímu povrchu. Společnost NASA se k záběrům nevyjádřila a skeptici modré světlo připisují kazu na fotografii či běžným vesmírným úkazům.

Další snímky ze stejného místa pořízené bezprostředně poté však ukazují jen tradiční černou oblohu. Skutečně astronauty sledovali příslušníci jiné vyspělé civilizace, jak tvrdí Chatelain? Tvar objektu nápadně připomíná mnohá UFO pozorovaná lidmi po celém světě.

Pochází snad proslulé „doutníky“ z odvrácené strany měsíce?

Posádka Apolla 14. Foto NASA

Foto: Pixabay, NASA, Youtube (Jean-Michel Tenac)
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Chřipková sezóna letos takřka neproběhla
epochalnisvet.cz

Chřipková sezóna letos...

Letošní chřipková sezóna připomínala z hlediska cirkulace virů...
Mistři skrývání: Zvířata, která sotva uvidíte
epochaplus.cz

Mistři skrývání: Zvířata,...

Některá zvířata se umí...
Chilli con carne Mexico
tisicereceptu.cz

Chilli con carne Mexico

Suroviny na 4 porce 1 červená paprika 150 g...
8 tipů, co se skvrnami od deodorantu
panidomu.cz

8 tipů, co se skvrnami od...

Bez deodorantu to nejde, ale s ním… Ano,...
Uteče krásné Lucii její další koloušek?
nasehvezdy.cz

Uteče krásné Lucii její...

Půvabná moderátorka Lucie...
Proč je jejich vztah odsouzen ke smutnému konci?
nasehvezdy.cz

Proč je jejich vztah...

Svou lásku vystavují na odiv...
Rozhledna Krásenský vrch: Kamennou věž společnými silami vybudovala celá obec
epochanacestach.cz

Rozhledna Krásenský vrch:...

Cesta vzhůru po...
Originální Land Cruiser Toma Hankse jde do dražby
iluxus.cz

Originální Land Cruiser Toma...

Aukční dům Bonhams milovníkům...
Maminku do ústavu nedám
skutecnepribehy.cz

Maminku do ústavu nedám

Moje maminka byla úžasná a já...
Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
Moderní technologie chrání kulturní památky
21stoleti.cz

Moderní technologie chrání...

Národní muzeum v Praze, hrad a zámek v Českém...
Lincoln a telegraf: Společně vyhrají občanskou válku!
epochaplus.cz

Lincoln a telegraf: Společně...

Celé hodiny vysedává u svého stolu a bedlivě pročítá...