Domů     Vesmír a technologie
Záhadné objekty v blízkém vesmíru: Kdo létá kolem Měsíce?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 22.3.2021
3.5tis
Záhadné objekty v blízkém vesmíru: Kdo létá kolem Měsíce?
Nad měsíčním povrchem přelétávají neznámé objekty, foto Pixabay
435
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

V polovině ledna roku 2013 se vynořily znepokojující záběry, na nichž proplouvají podivné objekty nad měsíčním povrchem. Jsou prokazatelně umělého původu. . Ve stejnou dobu se dostává do popředí nově zkoumaný obrázek mise Apollo 14 z roku 1971, který na měsíčním nebi zachycuje zvláštní modrou záři.

Nad měsíčním povrchem přelétávají neznámé objekty, foto Pixabay Modré světlo na snímcích Apollo 14, foto NASA Buzz Aldrin z Apolla 11 na Měsíci. Foto NASA Posádka Apolla 14. Foto NASA

O tom, že se na odvrácené straně Měsíce nachází přinejmenším jedna mimozemská základna, spekulují UFO nadšenci již dlouho. Většina odborníků tuto myšlenku řadí do říše fantazie. Je však Měsíc skutečně tak pustý, jak se domníváme?

Některé fotografie a videa naznačují, že lidé možná nejsou jediní, kdo je schopný vypravovat lety k našemu souputníku. Diskuze o jeho mimozemských návštěvnících se opět rozhořely poté, co amatérský astronom z amerického New Orleans zveřejnil video se dvěma objekty prolétajícími kolem Měsíce, které nápadně mění rychlost i směr letu.

Je to jen další zdařilý podvod? Zřejmě ne. Nachází totiž podporu v mnoha dalších svědectvích. Ve stejnou dobu si amatérští badatelé všimnou zvláštního modře osvětleného objektu na fotografii lunární mise Apollo 14, které zveřejňuje NASA. Jaké mají tyto úkazy vysvětlení?

Modré světlo na snímcích Apollo 14, foto NASA

JE TO PTÁK, JE TO LETADLO?

Video, které se v polovině ledna objevilo na videoserveru YouTube, zachycuje detail měsíčního kotouče. Z míst zahalených ve stínu náhle přilétá jeden objekt a krátce za ním další. Pohybují se plynule a rovnoměrně.

Vlétl do záběru satelit, či kosmické smetí? Nejprve to tak vypadá, ale za pár vteřin objekt prudce zpomalí, znovu zrychlí a výrazně změní směr letu. Co by to mohlo být? Padající hvězdy, nebo kosmický prach?

Ani jedna z možností příliš neodpovídá chování objektů. V jednom okamžiku se za nimi objeví zřetelná stopa, jakou zanechávají letadla. To znamená, že věc je zřejmě vybavena jakýmsi pohonem. Vše nasvědčuje tomu, že je umělého původu.

Velice podobná nahrávka se objevuje na internetu také v roce 2020, i tentokrát je na videu vidět hned několik objektů plujících nízko nad měsíčním povrchem.

DŮKAZ MIMOZEMSKÉ CIVILIZACE?

Zvláštní chování objektu si někteří vysvětlují po svém. Kolem Měsíce prý operují stroje mimozemských bytostí! Jiní zůstávají opatrní. Co když je vše jen šikovný podvod? Tím by celá záhada mohla skončit, jenže opak je pravdou!

Ve prospěch záběru hovoří některá další svědectví z vysoce důvěryhodných zdrojů. Pozorování UFO v blízkosti Měsíce není nic výjimečného. Navštěvuje ho ještě někdo další? Zkušenosti s neznámými světly a neidentifikovatelnými plavidly mají také posádky letů Apollo 11, díky němuž v roce 1969 na Měsíci poprvé stanul člověk, Apollo 12, který odstartoval do vesmíru ve stejném roce a Apollo 13 z roku 1970.

„Všechny lety Apolla a Gemini byly sledovány jak z dálky, tak někdy dost z blízka vesmírnými plavidly mimozemského původu – létajícími talíři, nebo UFO, chcete-li tomu tak říkat,“ prohlašuje Maurice Chatelain, inženýr NASA v penzi.

A dodává: „Pokaždé, když se objevily, astronauti informovali řízení mise, která pak nařídila absolutní mlčenlivost.“

Buzz Aldrin z Apolla 11 na Měsíci. Foto NASA

PODIVNÁ SVĚTLA NA MĚSÍČNÍM NEBI

Záhady se nevyhýbají ani misi Apollo 14, která na Měsíci přistála v roce 1971. Její fotografie zveřejnila NASA na svých internetových stránkách. Na jednom ze záběrů je patrná jasně modrá záře vznášející se nad lunárním povrchem.

Při přiblížení pak lze pozorovat detaily objektu, který vypadá jako válec postavený kolmo k měsíčnímu povrchu. Společnost NASA se k záběrům nevyjádřila a skeptici modré světlo připisují kazu na fotografii či běžným vesmírným úkazům.

Další snímky ze stejného místa pořízené bezprostředně poté však ukazují jen tradiční černou oblohu. Skutečně astronauty sledovali příslušníci jiné vyspělé civilizace, jak tvrdí Chatelain? Tvar objektu nápadně připomíná mnohá UFO pozorovaná lidmi po celém světě. Pochází snad proslulé „doutníky“ z odvrácené strany měsíce?

Posádka Apolla 14. Foto NASA
reklama
Související články
od Jiří Nechanický 23.10.2021 1.0tis
Hermetismu se ne nadarmo říká kolébka ezoterických nauk. Původ má ve starověkém Egyptě a je spojován s legendárním filozofem Hermem Trismegistem. Nejvýznamnější je Smaragdová deska, která prý obsahuje veškeré moudro světa, cestu ke spáse a klíč k božskému vědění. Co o této desce víme dnes? A proč tak fascinovala již Carla Gustava Junga? Hermes Trismegistos, tedy doslova Hermes třikrát veliký, je […]
od Jan Šedivý 21.10.2021 2.1tis
Lidé nikdy nepřistáli na Měsíci. Svět řídí tajné spolky. Letadla vypouští do vzduchu látky, které ovlivňují myšlení lidí. Takových a mnohých dalších konspiračních teorií je veřejný prostor plný. Některé konspirační teorie jsou spíše úsměvné, jiné mohou být značně nebezpečné, jak o tom svědčí kampaň odpůrců očkování v souvislosti s epidemií spalniček v Itálii, Německu, Rumunsku […]
od Mirek Brát 19.10.2021 8.4tis
Setkání s UFO může někdy opravdu fyzicky bolet. Příkladem je zdokumentovaný incident z Kanady od jezera Falcon Lake, který přímo volá po tom, aby byly při kontaktu s UFO vždy používány i osobní ochranné prostředky. Co se tehdy u kanadského jezera stalo? O záhadné události u jezera Falcon Lake v roce 1967 byly napsány dvě knihy, natočeny dokumentární filmy, […]
od Mirek Brát 15.10.2021 5.9tis
Občas se neidentifikovatelné létající objekty zjeví v blízkosti vojenských letadel s nejmodernějšími zbraňovými systémy na palubě, občas znervózní piloty s úplně jiným typem carga v nákladovém prostoru. Jakým?   Jednalo se o dnes již legendární a dobře zdokumentovaný případ letu Boeingu 747-200F (číslo letu 1628), v barvách Japan Airlines, který přepravoval náklad francouzského vína Beaujolais.   Objekt s prstencem   […]
od Matěj Soukup 14.10.2021 4.1tis
Do širokého rejstříku pozorování UFO přibyl na konci července další případ. Ačkoliv se o tom svět dozvídá až nyní, 30. července spatřili nezávisle na sobě piloti dvou letadel UFO u pobřeží Kanady. Zpráva v kanadské vládní databázi leteckých incidentů uvádí, že piloti obou letounů byli svědky „jasně zeleného létajícího objektu“, který „vletěl do mraků a […]