Skip to content

I Angličané prý mají svého Bigfoota. Jen je o poznání menší

Příběhy o Yettim či Bigfootovi zná dnes téměř každý, kdo se o záhady a tajemné tvory alespoň trochu zajímá. Málokdo ale ví, že svého chlupatého humanoida mají také v Anglii. I když o poznání menšího. Žije údajně v oblasti Wanstead nedaleko Londýna.

Například v roce 2008 ho v oblasti, která je téměř celá pokrytá hustými lesy, pozoroval teprve osmnáctiletý mladík jménem Michael Kent. Ten si se svým bratrem vyrazil na ryby k rybníku, který stojí na kraji těchto hlubokých lesů.

Když s bratrem seděli na hrázi a užívali si ničím nerušený klid, zaslechla dvojice náhle z lesního porostu hluk. Něco se k ní blížilo.

Je možné, že ten samý tvor přežívá od 17. století? ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Nečekané setkání

Zatímco chlapci tiše vyčkávali, vyšlo jen pár metrů od nich z křoví malé stvoření. Mělo dlouhou a velmi tmavou srst a měřilo přibližně metr. Když zahlédlo dvojici mladíků, jako by se vyděsilo a prudce znovu zmizelo v křoví.

Když chlapci viděli, s jakou rychlostí se tvor porostem pohyboval, věděli, že snaha pronásledovat jej by byla marná.

Svědectví o podivném chlupatém tvorovi, který vzdáleně připomíná opici, se v této oblasti objevují už od sedmnáctého století. Jako vůbec první ho měl zahlédnout jeden z lesníků, který setkání s ním později popisoval jako setkání s malým ďáblem.

Není však zaznamenán žádný případ, kdy by tvor někoho napadl nebo se o to pokoušel. Mnohem spíše se zdá, že jde o stejně plachý exemplář, jako jsou jeho větší příbuzní uvedení v úvodu článku.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články