reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Vesmír a technologie
Světla nad Novým Zélandem. UFO, nebo podivné přírodní jevy?
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 12.11.2020
5.9tis
Jeden ze snímků, který zachycuje podivná světla. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
664
SDÍLENÍ
5.9tis
ZOBRAZENÍ

O pozorování UFO se dozvídáme nejčastěji z USA. Podivná pozorování však přicházejí také od protinožců. Série velmi podivných a ojedinělých hlášení o UFO se zde vyrojila v sedmdesátých letech minulého století.

Jeden ze snímků, který zachycuje podivná světla. ZDROJ: mysteriousuniverse.com Další nevysvětlitelné světlo na novozélandské obloze. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Vše začalo těsně před Vánoci, kdy se posádka nákladního letounu setkala nad pohořím Kaikoura s podivnými hlášeními radaru. Obraz nepřipomínal žádný známý letoun. Když se letadlo přiblížilo na dohled obrazům na radaru, spatřili piloti skupinu blikajících světel.

Ty se posléze přiblížily k letounu a několikrát ho obkroužily. Pod světly posádka rozeznala neznámé létající stroje, které měly tvar podobný hrušce.

Objekty na radaru zaznamenala také kontrolní věž nejbližšího letiště. Světla letěla s letounem asi 60 kilometrů a poté náhle zmizela, jen aby se objevila o stovky metrů vedle. Následně zmizela posádce i věži z dohledu. Později se ukázalo, že podivná světla vidělo v tu noc na obloze mnohem více lidí.

Další nevysvětlitelné světlo na novozélandské obloze. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Vlna dalších pozorování

O týden později zahlédl skupinu světel další letoun. Světla je tentokrát pronásledovala až k letišti a z dohledu zmizela až těsně před přistáním letadla. Když letadlo znovu vzlétlo, setkalo se ve vzduchu s dalším rozměrným světelným orbem. Ten je po cestě sledoval asi půl hodiny.

Od pozorovatelů na zemi i pilotů postupně přicházela stále další svědectví o podivných setkáních, která nakonec vyústila v seriózní vojenské vyšetřování vedené vůči těmto UFO. Vyšetřování však žádné uspokojivé vysvětlení nepřineslo.

Mnozí lidé se pokoušeli dokázat, že za pozorováními stáli vysvětlitelné přírodní fenomény. Vidět tolik podivných světelných anomálií jen v několika dnech by ale bylo snad ještě vzácnější, než setkat se se skutečným UFO.

Pozorování o několik dní později prostě přestala. Světelné objekty, ať už ve skutečnosti byly čímkoliv, ze vzdušného prostoru Nového Zélandu zmizely. A zůstal jen záhadný příběh, který končí mnoha otazníky.

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 28.6.2022 2.2tis
Vývoj robotů jde dopředu skutečně mílovými kroky. Dokládá to i oznámení miliardáře Elona Muska, šéfa americké společnosti Tesla. Právě ta nyní vyvíjí nového humanoidního robota jménem Optimus. Optimus má měřit 173 centimetrů a vážit 57 kilogramů. Je naprogramován tak, aby se dokázal orientovat v prostoru a plnit jednoduché povinnosti. Pomáhat by měl v továrnách a […]
od Mirek Brát 25.6.2022 1.7tis
Díla romanopisce Julese Verna udivují i v moderní současnosti množstvím faktografie, vizionářským přístupem a bohatstvím témat. Někteří badatelé se však domnívají, že je mezi řádky textu ukryté i cosi navíc. Konkrétní romány jsou dokonce spojovány se záhadou templářského pokladu. Jules Verne byl nejen skvělý vypravěč, který do svých děl umně začlenil mnoho technických a vědeckých poznatků. […]
od Mirek Brát 24.6.2022 821
Některé regiony, aby lapaly pocestného na večeři a nocleh rybářskou sítí. Jiné čelí celosvětové invazi záhadologů. Legendární Oblast 51 za „velkou louží“ zná asi většina z nás. A co takhle její evropský protějšek, kterým může být i francouzská vesnice Rennes-le-Château? V obci žije necelá stovka obyvatel. Každý rok sem však přijíždějí desítky tisíc lidí ze všech […]
od Mirek Brát 23.6.2022 1.7tis
Kde je voda, tam může být život. Tak zní ve zjednodušené podobě vědecká poučka. První molekula života se vykulila na souš právě z oceánu. I z toho důvodu je dávána možná existence živých organismů mimo naši planetu do souvislosti s vodním prostředím. Kde hledat ve vesmíru vodu? Voda ve vesmíru existuje. Najdeme ji v mezihvězdných […]
od Adriana Vojtíšková 21.6.2022 3.1tis
Pruhy zcela obyčejné, nebo mající hlubší význam? Takovou otázku si pokládá veřejnost při pohledu na snímky ze sondy Mars Reconnaissance Orbiter.   Tmavé i světlé svažující se pruhy (tvarem připomínající pánskou kravatu) se na Marsu vyskytují především v oblasti Arabia Terra. Klesající pruhy jsou většinou malé útvary o délce maximálně několika stovek metrů. Americké profesorky […]