Skip to content

Irský kostelík sv. Patrika: Jaká děsivá tajemství skrývá?

Strašlivý Pokoj číslo 2 zahalují pověsti plné sebevražd, duchů a démonů.

Malebná krajina kolem irského Dublinu je poseta hrady pokrytými břečťanem nebo ruinami ze středověku, které přitahují legendy a nadpřirozeno. Jedním z nich je i římskokatolický kostelík sv. Patrika, který sloužil od roku 1795 jako centrum pro mnichy.

Je to také místo s tajemnou místností zahalenou děsivými příběhy plnými duchů a démonů.

Kostel sv. Patrika vypadá zvenku velmi idylicky.

Místo je notoricky známé jako Pokoj 2 a ve čtyřicátých letech 19. století se v něm stalo hned několik sebevražd. Student Sean O´Grady vyskočil bez varování z okna, Thomas McGinn vynechal přednášku a když ho spolužáci hledali, našli ho s podřezaným hrdlem.

I lovci démonů utíkají

Pokoj byl poté asi půl roku prázdný, další jeho obyvatel si ale po nějaké době také podřezal žíly. Další student stihl před svou smrtí říct jednomu z knězů, že v místnosti zažívá démonické vize. Ten pak v pokoji strávil noc a výpovědi studenta potvrdil.

Podle legendy nikdo o sebevraždách nechtěl mluvit a několik vyšetřovatelů paranormálních jevů muselo z pokoje utéct. Dodnes jsou prý na podlaze skvrny od krve studentů, kteří se ze strachu zabili. Návštěvníci navíc nesmí do místnosti vnášet zrcadla.

Foto: www.pixabay.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články