17. ledna 2012: V Melbourne v Austrálii jsou ze země slyšet záhadné dunivé zvuky. Jejich zdroj je neznámý.
Domů     Neobjasněné události
Je fyzická nesmrtelnost opravdu nemožná?
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 29.9.2021
6.4tis
Co je pravda na teorii, že při správné psychické „práci“ na sobě sama se smrti dá vyhnout? Foto: Pixabay
610
SDÍLENÍ
6.4tis
ZOBRAZENÍ

Nemysli na smrt, říká se často. A co takhle ignoruj smrt? Lze prostě neumřít a žít dál, nebo snad věčně?

Co je pravda na teorii, že při správné psychické Smrt máme zakódovanou. Jsme natolik dobří Annalee je mystička hlásící se k  hnutí New Age. Svého času patří k Mormonům, ale 
 ti ji ze svých řad vyloučí. Foto: Seat108 / Creative Commons BY-SA 4.0 Do jaké míry je umírání jen stavem mysli? Foto: Pixabay

Hinduističtí mistři hatha jógy se po obvyklém cvičebním rituálu nevázaně baví o čemsi zábavném a zároveň také nesdělitelně významném. Slova jejich rozhovoru však zůstanou běžným smrtelníkům navždy neobjasněna.

Lidé, kteří nechají majestát smrti lomcovat jejich duší i tělem, by prý ani nemohli pochopit, jak je možné, že oba svěží mistři kráčí po zemi v součtu již 500 let! Divoká představa z fantasmagorického románu? Podle příznivců lidské nesmrtelnosti zcela běžný okamžik v životech zasvěcených!

Smrt máme zakódovanou. Jsme natolik dobří „hackeři“? Foto: Pixabay

JE KAŽDÁ SMRT SEBEVRAŽDOU?

Podle teorií některých esoterických badatelů lze smrt skutečně přelstít. Lépe řečeno nevěnovat jí tolik pozornosti. Smrtonosná dogmata a vžitá představa důstojné smrti prý brání lidem pohlédnout dál do dimenzí, kde smrt jednoduše nemá šanci.

Tuto skutečnost se prý zatím daří rozklíčovat jen hrstce vyvolených. Mezi ně prý patří mimo jiných právě mistři hatha jógy v Indii! Spouštěč procesu umírání je přitom údajně přímo v naší hlavě. Svým myšlením prý sami otevíráme smrti vrátka.

„Všechna úmrtí jsou sebevraždy. Jediný rozdíl je v tom, že u některých lidí je sebevražda podvědomou volbou a u jiných vědomou. Zemřou z úplně stejného důvodu. Ti, kdož spáchají sebevraždu, uvěří v neodvratitelnost smrti, stejně jako ti, kteří podlehnou nehodě, nemoci nebo stáří,“ tvrdí americká spisovatelka Linda Goodman (1925–1995) s douškou, že bychom měli svoje myšlení nastavit jinak.

A co když dokážeme mozek přeprogramovat? Bude to stačit?

Annalee je mystička hlásící se k hnutí New Age. Svého času patří k Mormonům, aleti ji ze svých řad vyloučí. Foto: Seat108 / Creative Commons BY-SA 4.0

PŘEKONEJME GRAVITACI!

Pouhou myšlenkou bude smrt stěží překonána, ale možná existuje cesta, která může tomuto účelu posloužit. Klíč k prohlédnutí údajně tkví v překonání fyzické a mentální gravitace (univerzální silové působení – pozn.

red.). Fyzická gravitace prý způsobuje, že kůže na obličeji se začne svrašťovat, tělesné orgány sesedají dolů a chřadnou. Podle některých teorií je nepochybně jedním z faktorů, které nás nutí stárnout. A údajně stejně tak její mentální obdoba.

S tím rozdílem, že fyzické změny přímo nezažíváme, ale sledujeme je ve svém okolí. Obrazy nemocných a postarších lidí nás podle těchto teorií připravují na vlastní stárnutí a fyzický úpadek. Ovládnutím mentální gravitace bychom však údajně mohli převzít kontrolu i nad gravitací fyzickou.

Americká metafyzička Analee Skarin (vl. jm. Nan Mathews;1899–1988) se svého času nechává slyšet, že „smrt si můžeme představit jako pochmurné postranní dveře do jiných světů, avšak existuje velký hlavní vchod pro ty, kteří překonají gravitaci.“ Proč je nám ale jako lidstvu tento hlavní vchod dlouhodobě uzavřen?

Do jaké míry je umírání jen stavem mysli? Foto: Pixabay

MYŠLENKY KONTROLUJÍ TĚLO

Důvodem zřejmě zůstává podvědomé dědictví, ve kterém je pevně zakotveno, že smrt je nutná a především nepřekonatelná hranice. Navíc nemoci a s nimi spojená bolest jsou podle této teze produktem naší zbytečné věrnosti ke smrti.

„Fyzická nesmrtelnost je přirozená a smrt je nepřirozená. Tudíž lidé musí vynaložit mnoho podvědomého úsilí, aby umřeli, že to přivodí nemoc a bolest,“ burcuje Goodman.

Naše tělo prostě přijímá nápady a myšlenky naší mysli. A tak možná to, o čem přemýšlíme, hraje stěžejní roli a posléze má tu moc kontrolovat naše tělo. Snad proto schránka poslechne, onemocní a zemře. Pokud bychom tento stav dokázali překonat, stali bychom se opravdu nesmrtelnými? Racionálně vzato, nejsou myšlenky na překonání smrti až příliš odvážné?

Foto v úvodu: Pixabay V textu: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 14.1.2022 1.7tis
Rok 1946 nebyl pro Evropu jednoduchým obdobím. V paměti byly stále hrůzy druhé světové války, avšak vztahy mezi bývalými spojenci značně ochladly. Studená válka a železná opona se už chystaly rozdělil svět na dva mocenské bloky. Do takové atmosféry začaly ze Švédska přicházet stále další a další hlášení o pozorování neznámých raket. Začalo se jim říkat […]
od Adriana Vojtíšková 13.1.2022 2.9tis
Někdejší první dáma Argentiny Eva Perón (1919–1952) umírá jako teprve třiatřicetiletá na rakovinu dělohy roku 1952 v Buenos Aires…     Když populární Evita zemřela, bylo rozhodnuto, že její tělo bude odborně nabalzamováno. Její manžel, argentinský prezident Juan Domingo Perón (1895–1974) si poté vzal Evitino tělo s sebou do exilu, který trávil postupně ve Venezuele, […]
od Michaela Holubová 13.1.2022 3.4tis
Talentovaná herečka, která je velmi trefně nazývána „Marilyn Monroe“ francouzského filmu, umírá v nedožitých 47 letech. Přes její slávu a bohatství má však Martine Carol osobní život plný zmatků a neklidu…     Pomyslná horská dráha života nešťastné Carol zahrnuje pokus o sebevraždu, zneužívání drog a také čtyři sňatky. V profesním životě se jí nejprve […]
od Pavel Polcar 12.1.2022 2.9tis
Jaroslav Štencl bydlel v přízemí dnes už zbouraného domu v Rolnické ulici v Opavě, kde žil spolu s rodiči, o patro výš bydlela jeho sestra s rodinou. Štencl ji často navštěvoval, když potřebovala pohlídat děti. „Téměř vždy nás ale vzbudil hluk, který přicházel stropem z půdního prostoru. Znělo to, jako když se po podlaze válí […]
od Eva Soukupová 11.1.2022 1.9tis
V roce 1996 v australském hlavním městě zmizela mladá kadeřnice Paula Brown. Policie si dlouho neví rady a tak se zoufalý snoubenec pohřešované obrátí na senzibila. Ten pomocí kyvadla přesně určí, kde se její mrtvé tělo nachází.     Kyvadlo je jedna z nejrozšířenějších a zároveň nejjednodušších magických pomůcek hojně využívaných mnoha esoteriky k mnoha […]