4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     Je fyzická nesmrtelnost opravdu nemožná?
Je fyzická nesmrtelnost opravdu nemožná?
od 29.9.2021
6.4tis
Co je pravda na teorii, že při správné psychické „práci“ na sobě sama se smrti dá vyhnout? Foto: Pixabay
610
SDÍLENÍ
6.4tis
ZOBRAZENÍ

Nemysli na smrt, říká se často. A co takhle ignoruj smrt? Lze prostě neumřít a žít dál, nebo snad věčně?

Co je pravda na teorii, že při správné psychické Smrt máme zakódovanou. Jsme natolik dobří Annalee je mystička hlásící se k hnutí New Age. Svého času patří k Mormonům, ale ti ji ze svých řad vyloučí. Foto: Seat108 / Creative Commons BY-SA 4.0 Do jaké míry je umírání jen stavem mysli? Foto: Pixabay

Hinduističtí mistři hatha jógy se po obvyklém cvičebním rituálu nevázaně baví o čemsi zábavném a zároveň také nesdělitelně významném. Slova jejich rozhovoru však zůstanou běžným smrtelníkům navždy neobjasněna.

reklama

Lidé, kteří nechají majestát smrti lomcovat jejich duší i tělem, by prý ani nemohli pochopit, jak je možné, že oba svěží mistři kráčí po zemi v součtu již 500 let! Divoká představa z fantasmagorického románu?

Podle příznivců lidské nesmrtelnosti zcela běžný okamžik v životech zasvěcených!

Smrt máme zakódovanou. Jsme natolik dobří
Smrt máme zakódovanou. Jsme natolik dobří „hackeři“? Foto: Pixabay

JE KAŽDÁ SMRT SEBEVRAŽDOU?

Podle teorií některých esoterických badatelů lze smrt skutečně přelstít. Lépe řečeno nevěnovat jí tolik pozornosti. Smrtonosná dogmata a vžitá představa důstojné smrti prý brání lidem pohlédnout dál do dimenzí, kde smrt jednoduše nemá šanci.

reklama

Tuto skutečnost se prý zatím daří rozklíčovat jen hrstce vyvolených. Mezi ně prý patří mimo jiných právě mistři hatha jógy v Indii! Spouštěč procesu umírání je přitom údajně přímo v naší hlavě. Svým myšlením prý sami otevíráme smrti vrátka.

„Všechna úmrtí jsou sebevraždy. Jediný rozdíl je v tom, že u některých lidí je sebevražda podvědomou volbou a u jiných vědomou. Zemřou z úplně stejného důvodu.

Ti, kdož spáchají sebevraždu, uvěří v neodvratitelnost smrti, stejně jako ti, kteří podlehnou nehodě, nemoci nebo stáří,“ tvrdí americká spisovatelka Linda Goodman (1925–1995) s douškou, že bychom měli svoje myšlení nastavit jinak.

A co když dokážeme mozek přeprogramovat? Bude to stačit?

Annalee je mystička hlásící se k hnutí New Age. Svého času patří k Mormonům, aleti ji ze svých řad vyloučí. Foto: Seat108 / Creative Commons BY-SA 4.0
Annalee je mystička hlásící se k hnutí New Age. Svého času patří k Mormonům, aleti ji ze svých řad vyloučí. Foto: Seat108 / Creative Commons BY-SA 4.0

PŘEKONEJME GRAVITACI!

Pouhou myšlenkou bude smrt stěží překonána, ale možná existuje cesta, která může tomuto účelu posloužit. Klíč k prohlédnutí údajně tkví v překonání fyzické a mentální gravitace (univerzální silové působení – pozn. red.).

reklama

Fyzická gravitace prý způsobuje, že kůže na obličeji se začne svrašťovat, tělesné orgány sesedají dolů a chřadnou. Podle některých teorií je nepochybně jedním z faktorů, které nás nutí stárnout. A údajně stejně tak její mentální obdoba.

S tím rozdílem, že fyzické změny přímo nezažíváme, ale sledujeme je ve svém okolí. Obrazy nemocných a postarších lidí nás podle těchto teorií připravují na vlastní stárnutí a fyzický úpadek.

Ovládnutím mentální gravitace bychom však údajně mohli převzít kontrolu i nad gravitací fyzickou.

Americká metafyzička Analee Skarin (vl. jm.

Nan Mathews;1899–1988) se svého času nechává slyšet, že „smrt si můžeme představit jako pochmurné postranní dveře do jiných světů, avšak existuje velký hlavní vchod pro ty, kteří překonají gravitaci.“ Proč je nám ale jako lidstvu tento hlavní vchod dlouhodobě uzavřen?

Do jaké míry je umírání jen stavem mysli? Foto: Pixabay
Do jaké míry je umírání jen stavem mysli? Foto: Pixabay

MYŠLENKY KONTROLUJÍ TĚLO

Důvodem zřejmě zůstává podvědomé dědictví, ve kterém je pevně zakotveno, že smrt je nutná a především nepřekonatelná hranice. Navíc nemoci a s nimi spojená bolest jsou podle této teze produktem naší zbytečné věrnosti ke smrti.

„Fyzická nesmrtelnost je přirozená a smrt je nepřirozená. Tudíž lidé musí vynaložit mnoho podvědomého úsilí, aby umřeli, že to přivodí nemoc a bolest,“ burcuje Goodman.

Naše tělo prostě přijímá nápady a myšlenky naší mysli. A tak možná to, o čem přemýšlíme, hraje stěžejní roli a posléze má tu moc kontrolovat naše tělo. Snad proto schránka poslechne, onemocní a zemře.

Pokud bychom tento stav dokázali překonat, stali bychom se opravdu nesmrtelnými? Racionálně vzato, nejsou myšlenky na překonání smrti až příliš odvážné?

Foto v úvodu: Pixabay V textu: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1.3tis
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 2.1tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 2.0tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.8tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.7tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.