13. srpna 1929: Narodil se indický jogín Prahlad Džani, muž tvrdící, že 80 let nejedl ani nepil.
Domů     Neobjasněné události
Je fyzická nesmrtelnost opravdu nemožná?
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 29.9.2021
6.4tis
Co je pravda na teorii, že při správné psychické „práci“ na sobě sama se smrti dá vyhnout? Foto: Pixabay
610
SDÍLENÍ
6.4tis
ZOBRAZENÍ

Nemysli na smrt, říká se často. A co takhle ignoruj smrt? Lze prostě neumřít a žít dál, nebo snad věčně?

Co je pravda na teorii, že při správné psychické Smrt máme zakódovanou. Jsme natolik dobří Annalee je mystička hlásící se k  hnutí New Age. Svého času patří k Mormonům, ale 
 ti ji ze svých řad vyloučí. Foto: Seat108 / Creative Commons BY-SA 4.0 Do jaké míry je umírání jen stavem mysli? Foto: Pixabay

Hinduističtí mistři hatha jógy se po obvyklém cvičebním rituálu nevázaně baví o čemsi zábavném a zároveň také nesdělitelně významném. Slova jejich rozhovoru však zůstanou běžným smrtelníkům navždy neobjasněna.

Lidé, kteří nechají majestát smrti lomcovat jejich duší i tělem, by prý ani nemohli pochopit, jak je možné, že oba svěží mistři kráčí po zemi v součtu již 500 let! Divoká představa z fantasmagorického románu? Podle příznivců lidské nesmrtelnosti zcela běžný okamžik v životech zasvěcených!

Smrt máme zakódovanou. Jsme natolik dobří „hackeři“? Foto: Pixabay

JE KAŽDÁ SMRT SEBEVRAŽDOU?

Podle teorií některých esoterických badatelů lze smrt skutečně přelstít. Lépe řečeno nevěnovat jí tolik pozornosti. Smrtonosná dogmata a vžitá představa důstojné smrti prý brání lidem pohlédnout dál do dimenzí, kde smrt jednoduše nemá šanci.

Tuto skutečnost se prý zatím daří rozklíčovat jen hrstce vyvolených. Mezi ně prý patří mimo jiných právě mistři hatha jógy v Indii! Spouštěč procesu umírání je přitom údajně přímo v naší hlavě. Svým myšlením prý sami otevíráme smrti vrátka.

„Všechna úmrtí jsou sebevraždy. Jediný rozdíl je v tom, že u některých lidí je sebevražda podvědomou volbou a u jiných vědomou. Zemřou z úplně stejného důvodu. Ti, kdož spáchají sebevraždu, uvěří v neodvratitelnost smrti, stejně jako ti, kteří podlehnou nehodě, nemoci nebo stáří,“ tvrdí americká spisovatelka Linda Goodman (1925–1995) s douškou, že bychom měli svoje myšlení nastavit jinak.

A co když dokážeme mozek přeprogramovat? Bude to stačit?

Annalee je mystička hlásící se k hnutí New Age. Svého času patří k Mormonům, aleti ji ze svých řad vyloučí. Foto: Seat108 / Creative Commons BY-SA 4.0

PŘEKONEJME GRAVITACI!

Pouhou myšlenkou bude smrt stěží překonána, ale možná existuje cesta, která může tomuto účelu posloužit. Klíč k prohlédnutí údajně tkví v překonání fyzické a mentální gravitace (univerzální silové působení – pozn.

red.). Fyzická gravitace prý způsobuje, že kůže na obličeji se začne svrašťovat, tělesné orgány sesedají dolů a chřadnou. Podle některých teorií je nepochybně jedním z faktorů, které nás nutí stárnout. A údajně stejně tak její mentální obdoba.

S tím rozdílem, že fyzické změny přímo nezažíváme, ale sledujeme je ve svém okolí. Obrazy nemocných a postarších lidí nás podle těchto teorií připravují na vlastní stárnutí a fyzický úpadek. Ovládnutím mentální gravitace bychom však údajně mohli převzít kontrolu i nad gravitací fyzickou.

Americká metafyzička Analee Skarin (vl. jm. Nan Mathews;1899–1988) se svého času nechává slyšet, že „smrt si můžeme představit jako pochmurné postranní dveře do jiných světů, avšak existuje velký hlavní vchod pro ty, kteří překonají gravitaci.“ Proč je nám ale jako lidstvu tento hlavní vchod dlouhodobě uzavřen?

Do jaké míry je umírání jen stavem mysli? Foto: Pixabay

MYŠLENKY KONTROLUJÍ TĚLO

Důvodem zřejmě zůstává podvědomé dědictví, ve kterém je pevně zakotveno, že smrt je nutná a především nepřekonatelná hranice. Navíc nemoci a s nimi spojená bolest jsou podle této teze produktem naší zbytečné věrnosti ke smrti.

„Fyzická nesmrtelnost je přirozená a smrt je nepřirozená. Tudíž lidé musí vynaložit mnoho podvědomého úsilí, aby umřeli, že to přivodí nemoc a bolest,“ burcuje Goodman.

Naše tělo prostě přijímá nápady a myšlenky naší mysli. A tak možná to, o čem přemýšlíme, hraje stěžejní roli a posléze má tu moc kontrolovat naše tělo. Snad proto schránka poslechne, onemocní a zemře. Pokud bychom tento stav dokázali překonat, stali bychom se opravdu nesmrtelnými? Racionálně vzato, nejsou myšlenky na překonání smrti až příliš odvážné?

Foto v úvodu: Pixabay V textu: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 12.8.2022 1.3tis
Nizozemsko při hlášení pozorování o výskytu UFO spoléhá na rychlost. Právě proto zde byla zřízena horká linka UFO Hotline. Její idea se zrodila  již v roce 2006. Středisko pro nahlášení výskytu UFO si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat! Po nahlášení výskytu UFO hledají operátoři linky a redaktoři připojeného webu možnou příčinu záhadného jevu. Vznikají […]
od Mirek Brát 11.8.2022 2.4tis
Občas by se mohlo zdát, že UFO má zájem především o velmoci a velké státy. Není to však pravda. I evropské ministáty typu Andorry, Lichtenštejnska, Monaka, San Marina a Vatikánu jsou pro neidentifikovatelné létající objekty atraktivní vábničkou! Pozorování UFO na obloze nad evropskými ministáty můžeme dokladovat nejen konkrétními událostmi, ale i dobou, po kterou zde […]
od Mirek Brát 10.8.2022 2.6tis
V období let 1817-1819 došlo u pobřeží Gloucesteru ve Spojených státech k mnoha pozorováním velkého mořského hada. Dokonce se podařilo najít údajné mládě tohoto legendárního tvora. Zdálo se, že záhada mořských hadů je jen krůček od vyřešení… Mořský had v lokalitě Gloucesteru na pobřeží Atlantského oceánu byl poprvé pozorován již v sedmnáctém století. Sporadická hlášení o jeho výskytu se […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 3.0tis
Britský hasič Jim Templeton (1920–2011) pořídí 23. května 1964 v hrabství Cumbria na severozápadě Anglie snímek, který ho následně pronásleduje celý život… Hovoří o něm i krátce před smrtí pro televizi BBC: „Byla to normální odpolední procházka. Posadili jsme se do trávy a já řekl dcerce, že ji vyfotím v jejích nových šatech. Nikdy by […]
od Jan Kukrál 9.8.2022 1.7tis
Více než 60 pozorování velké kočkovité šelmy s černou srstí a žlutě žhnoucíma očima dalo v britském hrabství Cornwall vzniknout historkám o nadpřirozeném stvoření, které se plíží vřesovištěm Bodmin Moor. Prý ohrožuje lidi i zvěř a ze všeho nejvíc připomíná černého pantera. Roku 1995 na základě mnoha svědeckých výpovědí nařídí oficiální vyšetřování dokonce i britská […]