Skip to content

Je možné, že autisté jsou náchylnější na vidění duchů

Podle zahraničních průzkumů, především podle anglických a australských, jsou lidé s autistickým postižením více náchylní na vnímání duchů a jiných entit. Jak je to možné? A stojíme před řešením, jak duchy lépe poznat?

Celého průzkumu se zúčastnilo celkem třicet účastníků s diagnostikou stavu autistického spektra (ASC) a třicet účastníků neuro-typické kontroly vyplnilo dotazníky Cardiff Anomalous Perception Scale (CAPS) a Scale Social Responsiveness Scale (SRS-2).

Ačkoliv mnoho lidí vše zpochybňuje, dle nich se jedná o nedostačující množství účastníků. Společnosti vše vyvrací a stojí za tím, že uchazečů bylo dost.

Autistické děti mimo jiné i hůře zapadají do běžného kolektivu.
MAGNET NA DUCHY

Dle výše zmíněných společností jsou lidé s autismem doslova „magnetem“ na duchy a jiné entity. Co za tím ale stojí? Podle výsledků to mají na svědomí typické autistické projevy: uzavřenost, touha poznat nepoznané a nahlížení na běžné věci zcela jiným pohledem.

Autisté totiž svět vnímají jinak a jsou tedy, dle vědců, otevřeni vidět a cítit i o dost jiné věci, které jsou na jiné úrovni. Člověk má vnímání poměrně silné, a vše co se kolem nás děje vnímáme. Nicméně duchové a jiné entity mají prý nižší vlnové délky, tedy i nižší energetickou hodnotu.

A tu právě autisté cítí, protože se mají pohybovat na stejné hladině.

Mozek autistických dětí pracuje zcela jinak než u zdravých lidí. Je toto klíč k poznání světa duchů?
OTÁZKA ETIKY

„Ať už věříte ve všechny věci nadpřirozené nebo ne, je důležité si uvědomit, že lidé s autismem prožívají svět různým způsobem, takže mohou vidět, slyšet, cítit, nebo prostě věřit v něco, co ostatní nejsou schopni,“ tvrdí společnosti. Dle nich chtějí v průzkumech pokračovat, protože v tom vidí jistou naději, jak poznat svět autistů i svět duchů. Zda je to eticky správné, to je otázkou druhou. Odpůrců, kteří v tom vidí jen touhu zneužití a využívání autistů, roste.

Foto: www.anomalien.com, www.spectrumnews.org
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články