reklama
4. července 1969: Tajemný vrah útočí v Kalifornii na další milenecký pár, brzy poté se začíná vysmívat policii a získává přezdívku, pod níž je znám dodnes – Zodiac.
Domů     Paranormální jevy
Je možné, že autisté jsou náchylnější na vidění duchů
Ivan Glaser
od Ivan Glaser 20.8.2019
5.9tis
163
SDÍLENÍ
5.9tis
ZOBRAZENÍ

Podle zahraničních průzkumů, především podle anglických a australských, jsou lidé s autistickým postižením více náchylní na vnímání duchů a jiných entit. Jak je to možné? A stojíme před řešením, jak duchy lépe poznat?

Celého průzkumu se zúčastnilo celkem třicet účastníků s diagnostikou stavu autistického spektra (ASC) a třicet účastníků neuro-typické kontroly vyplnilo dotazníky Cardiff Anomalous Perception Scale (CAPS) a Scale Social Responsiveness Scale (SRS-2).

Ačkoliv mnoho lidí vše zpochybňuje, dle nich se jedná o nedostačující množství účastníků. Společnosti vše vyvrací a stojí za tím, že uchazečů bylo dost.

Autistické děti mimo jiné i hůře zapadají do běžného kolektivu.

MAGNET NA DUCHY

Dle výše zmíněných společností jsou lidé s autismem doslova „magnetem“ na duchy a jiné entity. Co za tím ale stojí? Podle výsledků to mají na svědomí typické autistické projevy: uzavřenost, touha poznat nepoznané a nahlížení na běžné věci zcela jiným pohledem.

Autisté totiž svět vnímají jinak a jsou tedy, dle vědců, otevřeni vidět a cítit i o dost jiné věci, které jsou na jiné úrovni. Člověk má vnímání poměrně silné, a vše co se kolem nás děje vnímáme. Nicméně duchové a jiné entity mají prý nižší vlnové délky, tedy i nižší energetickou hodnotu. A tu právě autisté cítí, protože se mají pohybovat na stejné hladině.

Mozek autistických dětí pracuje zcela jinak než u zdravých lidí. Je toto klíč k poznání světa duchů?

OTÁZKA ETIKY

„Ať už věříte ve všechny věci nadpřirozené nebo ne, je důležité si uvědomit, že lidé s autismem prožívají svět různým způsobem, takže mohou vidět, slyšet, cítit, nebo prostě věřit v něco, co ostatní nejsou schopni,“ tvrdí společnosti.

Dle nich chtějí v průzkumech pokračovat, protože v tom vidí jistou naději, jak poznat svět autistů i svět duchů. Zda je to eticky správné, to je otázkou druhou. Odpůrců, kteří v tom vidí jen touhu zneužití a využívání autistů, roste.

Foto: www.anomalien.com, www.spectrumnews.org
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 3.7.2022 1.4tis
Malý chlapec vylézá z vany, ještě v županu běží do obývacího pokoje a pouští televizi. Dávají zprávy a chvíli se neděje nic zvláštního. Dokud se moderátor neobrátí přímo na něj a neosloví ho. Chlapec sebou škubne úlekem. Obraz přeskakuje a moderátor opakuje stále dokola: „Ahoj.“ Je to nějaká noční můra? Nebo skutečnost? Poznat pravdu je […]
od Matěj Soukup 1.7.2022 720
Vyšetřování násilných trestných činů dnes obvykle provází řada vědeckých metod, které vedou od zajištění stop na místě činu přes pátrání až po vytipování a usvědčení pachatele. Nicméně, v 70. letech se ve Spojených státech objevila policejní vyšetřovatelka, která prohlašovala, že má psychické schopnosti, které jí pomáhají při pátrání po zločincích. Její jméno zní Dorothy Allisonová a […]
od Mirek Brát 30.6.2022 3.0tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]