Skip to content

Nečekaný nález archeologů v Číně: Potvrzuje prý, že na Zemi kdysi žili obři

O gigantických bytostech se píše v řadě starověkých posvátných knih a figurují také v řadě bájí a pověstí. Obři ale nemusí být jen výplodem lidské fantazie. Po celém světě je totiž možné objevit stopy, které napovídají, že naši planetu skutečně kdysi obývaly obrovské bytosti.

Biblický příběh o tom, jak mladý pastýř David skolí prakem obra Goliáše, je znám prakticky každému. Otázkou zůstává, zda takový obr mohl vůbec někdy existovat. V roce 2005 nacházejí izraelští archeologové malý hliněný úlomek, popsaný hebrejským písmem. Profesor Aaron Demsky z univerzity Bar-Ilan na něm rozpoznává dvě slova, která by mohla odpovídat jménu Goliáš. Podle odborníků nápis pochází z 9. nebo 10. století př. n. l. a mohl by být datován do doby zhruba 50 let poté, co se měl odehrát souboj mezi Davidem a Goliášem. Naznačuje to, že událost by ani zdaleka nemusela být pouhou legendou. Řada historiků je proto přesvědčena, že obr Goliáš existoval. Byl však opravdu tak obrovský, nebo šlo jen o literární přikrášlení Davidovy statečnosti? A jak to bylo vlastně s obry na naší planetě?

Žili mezi námi dříve lidé dorůstající obřích rozměrů?
KRUTÍ A BARBARŠTÍ OBŘI

V dávných bájích různých kultur celého světa vystupují stvoření vysokých postav. Mnohé současné teorie se vážně zabývají možností, že na Zemi kdysi dávno obři skutečně žili. Podporují ji objevy, učiněné na různých místech po celém světě. Například v roce 1879 je poblíž amerického města Brewersville ve státě Indiana objevena kostra s výškou přes 3 metry. Mnoho domorodých amerických kmenů vypráví příběhy o dávno zapomenuté rase lidí, která byla mnohem vyšší a silnější, než obyčejní muži. Její příslušníci jsou popisováni jako barbarští a krutí. Paiutové, kmen z oblasti Nevady, má legendu o rase červenohnědých obrů nazvaných Si-Te-Cah. Mělo jít o divoké kanibaly. Podobná pověst se však vyskytuje i u dalších domorodých kmenů po celé Americe. Také dávné ruské letopisy mluví o tom, že Tataři si do bitvy na Kulikově poli, kde v roce 1380 rozdrtil ruský kníže Dmitrij Donský (1350–1389) tzv. Zlatou hordu, vzali tvora, velkého přes čtyři metry. Rusové ho prý zajali a odvedli na neznámé místo. Může snad jít o popisy dávných skutečných lidí?

Nález stop vyvolá mezi odborníky poprask.
PODIVNÉ STOPY V KAMENI

Kostry obdobně velkých lidí byly nalezeny i v Sýrii, Mongolsku a také v Evropě. I když se tomu vědci většinou brání a mnohé nálezy zařazují mezi podvrhy nebo doklad určitých mutací, určitě není možné takto uvažovat úplně o každém z nich. Kromě koster se často nacházejí rovněž zkamenělé otisky obrovských chodidel. Za jeden z nejvíce znepokojivých a zároveň přesvědčivých objevů se považuje stopa o délce 128 centimetrů v Jihoafrické republice. Nachází se ve skále, její stáří je nejméně 200 milionů let. Nový objev, podněcující představivost, pak pochází z Číny. Jde o šlépěj, dlouhou 57 centimetrů, nalezenou v srpnu 2016. Její šířka je 20 centimetrů a hloubka 3 centimetry a nachází se poblíž vesnice Pching-jen v provincii Kuej-čou. Může to být další doklad toho, že existují doklady existence obří rasy?

Patří stopy bytostem, které k nám přišly odjinud?
BOHOVÉ, NEBO MIMOZEMŠŤANÉ?

Píše se o nich i na několika místech Bible, například v 1. knize Mojžíšově (6,4): „Za oněch dnů, kdy synové božští vcházeli k dcerám lidským a ty jim rodily, vznikaly na zemi zrůdy, ba ještě i potom. To jsou ti bohatýři dávnověku, mužové pověstní.“ Mohli být „bohové“ příslušníci mimozemských civilizací a legendární obři kříženci mezi nimi a lidmi? O bytostech, vyšších než palmy, se zmiňuje i Korán. Může to něco znamenat? Najdou se někdy opravdu přesvědčivé důkazy o zaniklé civilizaci? Nebo jde v případě dosavadních nálezů například o prapředky současných lidoopů a zachovalé pozůstatky a stopy se lidským jen podobají?

Autor článku: Kateřina M. Košutová

Foto: snopes.com, babylonbee.com, earth-chronicles.com, YouTube
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Diamant Naděje: Smrtící kletba smete každého, komu se dostane do ruky
epochalnisvet.cz

Diamant Naděje: Smrtící...

Není žádná novinka, že zahrávat si s posvátnými...
Kia Niro: pokušitel elektrického věku
21stoleti.cz

Kia Niro: pokušitel...

Možná (ne)znáte ten pocit, když...
6 nevšedních míst v Praze, o kterých možná ani nevíte
epochanacestach.cz

6 nevšedních míst v Praze, o...

Praha je po zásluze...
Nadchněte se pro horolezectví v muzeu Českého ráje
21stoleti.cz

Nadchněte se pro horolezectví...

Ať už sportujete nebo ne, vyrazte na podzim...
Cesta k ekonomickému krachu impéria: Řím doplácel na nenasytnou armádu
epochaplus.cz

Cesta k ekonomickému krachu...

Historikové dnes uvádějí řadu příčin zániku starověkého...
Pražský butik Rolex v novém hávu
iluxus.cz

Pražský butik Rolex v novém...

Společnosti Carollinum a Rolex slavnostně otevřely v...
Sigiriya: Osmý div světa skrytý v oblacích!
epochanacestach.cz

Sigiriya: Osmý div světa...

Palác neřesti, symbol...
Co by se stalo, kdybychom celý život strávili ve tmě?
epochaplus.cz

Co by se stalo, kdybychom celý...

Možná jste si už pomysleli, jak deprimující by...
Jablečný ocet je univerzální lék na mnoho neduhů
nasehvezdy.cz

Jablečný ocet je univerzální...

Je bohatý na vitamíny a minerály Na první pohled...
První nositelný senzor bez baterie pro zlepšení bezpečnosti pokožky na slunci
epochalnisvet.cz

První nositelný senzor bez...

Firma La Roche-Posay tento týden oznámila...
Tajemství krevních skupin
nasehvezdy.cz

Tajemství krevních skupin

Napadlo vás už někdy, jak váš život,...
Exkluzivní usedlost televizního magnáta
rezidenceonline.cz

Exkluzivní usedlost...

V jedné z nejdražších čtvrtí jižní Kalifornie...