27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Reportáže
Je příběh údajného syna Adolfa Hitlera výmyslem či skutečností?
Lucie Kubešová
od Lucie Kubešová 20.2.2019
6.5tis
389
SDÍLENÍ
6.5tis
ZOBRAZENÍ

Vůdce Adolf Hitler až do konce života prohlašoval, že nemá žádné děti. Ale jak se později ukázalo, nemusela to být tak docela pravda. Zvláště v pozdější době, kdy se chopil moci, by přiznání nemanželského potomka mohlo mít nemilé následky.

Navíc s příslušnicí jiné národnosti, při své proklamované politice „čistoty německé rasy“. Jak to tehdy vlastně bylo?

Vraťme se do doby první světové války. Mladý Adolf Hitler (1889-1945) jako voják slouží v červnu 1917 u francouzského městečka Fournes-in-Weppe. Ve svém volnu vyrážído okolí se skicákem v ruce.

Jednou pracovala na louce opodál skupinka mladých dívek. Ze zvědavosti vyhecovaly tehdy šestnáctiletou Charlotte Lobjoie, aby šla zjistit, co má Hitler ve svém skicáku. Protože se Charlottě švarný voják líbil, nakonec z toho podle některých zdrojů vznikl krátký milostný příběh.

Ale brzy se Adolf musel vrátit zpět do zákopů. Zanedlouho měla Charlotte zjistit, že je těhotná. Ze studu a strachu z opovržení se proto dítěte, které pojmenovala Jean-Marie, na oko vzdala.

Zde se některé prameny rozcházejí. V jedněch se uvádí, že dívka dala dítě k adopci rodině Loretů, v jiných že dítě zanechala u prarodičů a sama zmizela v Paříži. Zde se měla provdat za Clémenta Loreta (1833-1909), který potom chlapce přijal za svého.

Se svým dítětem ale zůstávala v obou případech v kontaktu. Když Jean-Marie vyrostl, tak se za druhé světové války zúčastnil francouzského odboje proti invazi Němců. Teprve na smrtelné posteli Charlotte, celým jménem Charlotte Eudoxie Alida Lobjoie (1898–1951), synovi prozradila, že jeho skutečným otcem je německý voják jménem Adolf Hitler.

Tato informace však přinesla Jean-Marie Loretovi nemalé starosti. Začal napřed pátrat sám, později s pomocí některých odborníků.

Než Jean-Marie v roce 1985 zemřel, potvrzení nebo vyvrácení hypotézy, že je synem Adolfa Hitlera, se nedočkal.

O příběhu Jean-Marie byla napsána i kniha, shrnující dosavadní výsledky bádání. Mezi ně patří například jeho velmi nápadná podoba s Adolfem Hitlerem, stejná krevní skupina, grafologicky potvrzenou shodu tvaru písma, či údajně několik kreseb ze skicáku s podpisem Hitlera, nalezených v pozůstalosti Charlotty Lobjoie.

Vůdce Adolf Hitler až do konce života prohlašoval, že nemá žádné děti.

A tak v této činnosti pokračuje i jeho syn, který je přesvědčen, že je vnukem Hitlera. Dokonce se snaží v Moskvě dosáhnout zjištění DNA, které by mohlo přinést rozuzlení celé záležitosti. A snad již vyšla reedice první knihy, doplněná o další fakta.

Například že byly v armádních archivech nalezeny záznamy, že Charlotte Lobjoie dostávala od Adolfa Hitlera zásilky peněz, takže o jejím těhotenství a synovi prý musel vědět. Také Heinz Linge, bývalý Hitlerův komorník měl prohlásit, že se od Hitlera dozvěděl, že má někde syna.

Problém otcovství navíc může komplikovat i skutečnost, že by se dědicové mohli domáhat autorských práv ke knize Adolfa Hitlera Mein Kampf. Dědiců by bylo samozřejmě dost. Jean-Marie se několikrát oženil a zůstalo po něm devět potomků.

Jak to u některých hypotéz bývá, jsou vždy dva rozdílné názory. Někteří badatelé celou záležitost považují za jen málo podloženou To ostatně platí třeba i v případě smrti Adolfa Hitlera, kdy část lidí je přesvědčena, že byl spálen v kancléřství v Berlíně, část lidí, že v klidu dožil někde v Jižní Americe.

Ať je to jakkoliv, krátký milostný příběh tehdy ještě neznámého německého vojáka s mladičkou Francouzskou zase není nijak výjimečný. A některé indicie jsou velmi zajímavé. Snad by to mohla potvrdit analýza DNA, ale je opravdu jisté, že v depozitáři v Moskvě mají skutečné pozůstatky Adolfa Hitlera?

Foto: allthatsinteresting, wikipedie
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.5tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Mirek Brát 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). Letoun se na dně […]
od Mirek Brát 30.3.2022 2.5tis
V zimě roku 1984 začaly ve Špindlerově Mlýně stavební aktivity, jejichž oficiálním cílem byla výstavba nového hotelového zařízení. Na svahu hory Medvědín však mělo vzniknout ještě „něco“, co bylo další roky přísně utajováno. Jednalo se o obří protiatomový kryt, který měl sloužit pro tehdejší politickou elitu.   Podzemní kryt ve Špindlerově Mlýně měl kapacitu 550 osob. […]
od Eva Soukupová 24.2.2022 2.7tis
Stolové hory se od okolního světa se oddělily před miliony let, díky čemuž se na jejich vrcholech vytváří zcela jedinečný ekosystém. V těchto nedostupných, od pravěku nedotčených krajinách se podle mnohých svědectví skrývají záhadní tvorové. Jednou hor, na jejichž vrcholu se má ukrývat bájná ztracený svět, ze Auyán Tepiu v Jižní Americe. Auyán Tepui v […]
od Adriana Vojtíšková 22.2.2022 2.5tis
Pozorování vědců ukazují, že oblasti zalité bílou barvou jsou mnohem zajímavější, než si umíme představit. Ani zdaleka nejde o světy spojené jen s ledem a sněhem. Skrývají totiž mnoho pokladů nejen na povrchu, ale také pod ním!   Arktidu, oblast kolem severního pólu, tvoří ledový příkrov a nezalesněná zmrzlá půda. Průměrná teplota v létě tu […]