3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     K jídlu nic než hostii? Důkazy chybí
K jídlu nic než hostii? Důkazy chybí
od 27.9.2022
3.0tis
Dokážou někteří lidé žít jen z hostie? Foto: Pixabay
351
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Někteří lidé věří, že jim stačí najíst se jen jednou za velmi dlouhou dobu. Jiní pro změnu tvrdí, že nepotřebují jíst vůbec a že to dokážou díky Bohu. Skutečně to někteří katoličtí mystici dokázali?

Dokážou někteří lidé žít jen z hostie? Foto: Pixabay Ženě změnila život Panna Marie. Foto: Pixabay Kateřina Emmerichová. Foto: Creative commons/Anna Maria Freifrau von Oër/Volné dílo

V polovině 19. století se Francie, podobně jako většina jiných evropských zemí, rychle rozvíjí. Víra však stále zůstává klíčovou součástí života drtivé většiny lidí.

reklama

V malé vesničce Coyault nedaleko teprve vznikajícího města Blain přichází na svět Marie-Julie Jahenny. Zázemí silně věřící rodiny ovlivní celý její budoucí život. Poté co se jí při těžké nemoci zjeví Panna Marie, žena zasvětí život modlitbám.

V roce 1874 oznamuje, že v souladu s přáním Boha nebude dále požadovat jídlo. A jak řekne, tak také učiní. Zprvu ještě trochu jí, ale od prosince toho roku se od potravy oprostí úplně.

Trvá to pět let, během kterých je pod lékařským dozorem údajně potvrzujícím, že opravdu nic nejedla a ani nevylučovala.

„Je to Boží způsob, jak je odstavit od pozemské výživy, aby je připravil na Posvátný chléb života, nebeské jídlo, které nám náš Spasitel slíbil pro věčný život,“ popisuje důvod, proč tato stigmatička a mystička nepotřebovala k životu jídlo, americký křesťanský autor Michael Freze.

Ženě změnila život Panna Marie. Foto: Pixabay
Ženě změnila život Panna Marie. Foto: Pixabay

DESÍTKY LET BEZ JÍDLA?

Ačkoliv dnes je schopnost přežít bez jídla považována spíše za obor esoteriky, původně jde o poměrně významnou součást duchovní mystiky.

reklama

A to nejen té hinduistické (breathariánství – tedy schopnost přežívat pouze z mýtické energie prány – je termín z původního indického lékařství Ájurvédy), ale i z té křesťanské.

Především životopisy (i některých svatořečených) mystiček nabízí vedle náboženských vizí, stigmat a dalších tajemných fenoménů i popisy jejich schopnosti vydržet bez jídla téměř neomezeně dlouho.

Vedle zmíněné Marie-Julie Jahenny mezi ně patří třeba německá mystička Kateřina Emmerichová (1774–1824) nebo již zmíněná Terezie Neumannová.

Ta údajně nejedla nic jiného než posvěcenou hostii od roku 1923 až do své smrti v roce 1962. I v tomto případě měli vše dosvědčit lékaři, jenže ani tentokrát nedodali dostatečné důkazy. Mohlo jít tedy o podvod? Nebo se opravdu dokáže tělo s pomocí Boží zbavit závislosti na potravě?

Kateřina Emmerichová. Foto: Creative commons/Anna Maria Freifrau von Oër/Volné dílo
Kateřina Emmerichová. Foto: Creative commons/Anna Maria Freifrau von Oër/Volné dílo
Foto: Pixabay, Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.3tis
Mohou být některá náboženská zjevení tak konkrétní, aby nás varovala před nadcházejícími událostmi? Italka jménem Gisella Cardia tvrdí, že ano! V italském městečku Trevignano Romano se každý měsíc scházejí věřící, aby si prostřednictvím vizionářky Giselly Cardie vyslechly vzkazy od samotné Panny Marie. Ačkoliv se zde údajně zázraky odehrávají již od roku
od 26.11.2022 1.5tis
Dvanácté století nebylo v našich zeměpisných šířkách žádnou idylou. Německý král Lothar III. táhl s vojskem do Čech. Kníže Soběslav I. se rozhodl povolat na pomoc „nejtěžší kalibr“, který měl k dispozici. Jednalo se o posvátné relikvie patronů české země. Pomohou? Za posvátné české relikvie s magickou mocí jsou považovány kopí sv. Václava a prapore
od 24.11.2022 3.6tis
Je to k nevíře, ale i ve středoevropském geografickém prostoru mohou záhadně mizet lidé. Příkladem je slovenská i polská část pohoří Tatry. I v moderních době zde zmizely desítky lidí. Hovoří se i o působení paranormálních jevů a fenoménů časoprostoru! Po zmizelých pátrá též polská speciální policejní jednotka s příznačným názvem „Archiv X“. Název
od 21.11.2022 2.8tis
Úvahy o tom, že kromě našeho světa, tak jak jej známe, existuje jeden další nebo několik alternativních světů, existují možná od nepaměti. Tato problematika je častým námětem řady dobrodružných literárních či filmových děl. A tak v nich nechybí případy náhodného či záměrného přestupu člověka mezi těmito světy či jejich dimenzemi. BRÁNA BOHŮ PERUÁNSKÝCH IND
od 18.11.2022 2.8tis
Jako černí nositelé smůly jsou proto havrani a krkavci lidmi často zavrhováni. Je to trochu nezasloužené postavení, ale na druhou stranu se o černých ptácích také traduje, že jsou převaděči zemřelých na onen svět…     Ptáci jako havrani, krkavci či vrány se vyznačují značnou dávkou inteligence a vynalézavosti, což je mezi zástupci ptačí ří