3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     K smrti vyděšený volající, který zmizel: Před čím nás chtěl varovat?
K smrti vyděšený volající, který zmizel: Před čím nás chtěl varovat?
od 5.1.2022
2.6tis
Kdo byl oním k smrti vyděšeným volajícím? Proč už se nikdy neozval? FOTO: Unsplash
307
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Nikdo se k němu nikdy nepřihlásil, nikdo ani neřekl, že to byl jen vtip a ani nevysvětlil, co tím měl na mysli. Následující příběh o jednom děsivém telefonátu tak dál zůstává znepokojivou záhadou. Volající už se nikdy znovu neozval. Co chtěl sdělit?

Kdo byl oním k smrti vyděšeným volajícím? Proč už se nikdy neozval? FOTO: Unsplash Místo v Nevadě, odkud Art Bell svůj pořad Coast to Coast vysílal. FOTO: Satori Son / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Američan Art Bell (1945–2018) byl dlouholetým úspěšným rozhlasovým moderátorem, uváděl mimo jiné noční pořad věnovaný paranormálním jevům Coast to Coast. A právě zde zažije jedné noci naprosto děsivý telefonát.

reklama

Muž, který se do vysílání dovolá, o sobě tvrdí, že byl zaměstnancem v Oblasti 51, nechvalně známé a veřejnosti nepřístupné lokalitě, v níž se nachází přísně střežená základna amerických vzdušných sil.

Ovšem podle mnoha konspiračních teorií zde americká vláda ukrývá něco mnohem zlověstnějšího…

Místo v Nevadě, odkud Art Bell svůj pořad Coast to Coast vysílal. FOTO: Satori Son / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Místo v Nevadě, odkud Art Bell svůj pořad Coast to Coast vysílal. FOTO: Satori Son / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Nemůžu moc mluvit

Třesoucí se hlas, vzlykání, i strach, že každou chvílí vystopují jeho pozici. Muž, který se Bellovi do pořadu dovolal, je v extrémním stresu. Přesto se snaží vypovědět, co se děje.

reklama

„To, o čem my přemýšlíme jako o mimozemšťanech, Arte, jsou ve skutečnosti stvoření z jiné dimenze. První kontakt s nimi proběhl v rámci předchůdce vesmírného programu. Nejsou těmi, za koho se vydávají.

Infiltrovali řadu vysokých pozic v armádě, a to hlavně v Oblasti 51.“ Dodává, že chtějí zničit několik světových metropolí, tak aby mohli lidstvo shromáždit v těch zbývajících a snáze kontrolovat. Pak se hovor přerušuje.

Když naskočí zpět, slyšíme už jen krátce pláč, muž chce ještě něco říct, ale je utnutý uprostřed věty. Vysílat v tu chvíli přestává i celá rádiová stanice. Když naskočí zpět, promlouvá k lidem šokovaný rozhlasový veterán Bell:

„Jedeme na záložních systémech, něco nám úplně vypnulo vysílač! Někdo nechtěl, abychom slyšeli víc. Tak tohle jsem za celou svou kariéru, za všechny ty roky, ještě nezažil…“ Volající muž už se nikdy znovu neozval. Šlo o paranoika? Dostala ho vláda? Nebo snad bytosti, kterých se tolik bál?

Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 2.5tis
V polovině října se na Twitteru objevilo video, které zaznamenává přelet dvou zářících světel neznámého původu nad San Diegem v americké Kalifornii. Mimozemské teorie na sebe po zveřejnění klipu nenechaly dlouho čekat. Zajímavé záběry, které tento podzim na sociální síti Twitter zveřejnila uživatelka vystupující pod přezdívkou magot_e_dead, ukazují něco, co vypadá jako dva jasné objekty pohyb
od 28.11.2022 3.1tis
Dobývání vesmíru se stalo symbolem studené války, v níž bojuje USA se Sovětským svazem o technologickou nadvládu. Podle všeho ale boje probíhají také uvnitř znesvářených táborů. Vzájemná nevraživost firem podílejících se na americkém vesmírném programu měla skončit obrovskou tragédií. Mise Apollo 1 skončila ještě dřív, než vůbec mohla začít. Bezprostředně
od 25.11.2022 2.3tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileith
od 24.11.2022 3.3tis
Když se raketoplán Challenger odlepí 28. ledna roku 1986 od země, to, co následuje, si nikdo neumí představit ani v těch nejčernějších nočních můrách. Anebo může? Přesně v 11.38 se zažehnou motory, aby mohl Challenger konečně vzlétnout. Velká sláva ale trvá pouhých 73 sekund. Potom náhle raketoplán exploduje a rozpadne se. V kabině, která se roztříští o mořskou hladinu, zahyne celá posádka. [ga
od 23.11.2022 2.8tis
Stále aktivní vulkán Merapi na indonéském ostrově Jáva má pro místní obyvatele velký význam i jako mytické a spirituální místo. Není tedy divu, že záhadný jev, který se před rokem objevil na vrcholu hory, je stále předmětem diskuzí. O co  se jednalo? V květnu roku 2021 se jednomu pohotovému fotografovi podařilo exponovat snímek, který zachycuje pap