18. srpna 1587: V Roanoke se narodí Virginia Dare, první dítě evropských kolonistů v Americe, čili úplně první Američanka, která se pak stává symbolem této záhadně zmizelé osady.
Domů     Neobjasněné události
Kam zmizelo tělo Ježíše Krista
Jana Dvořáková
od Jana Dvořáková 14.8.2019
3.7tis
531
SDÍLENÍ
3.7tis
ZOBRAZENÍ

Pokud Kristus na kříži zemřel, co se stalo s jeho tělem? Vždyť o tom, kde se nachází hrob s jeho tělesnou schránkou, církevní prameny mlčí. Nejvíce věřících se přiklání k tomu, že ono místo nejposvátnější se nachází přímo v Jeruzalémě, v Chrámu Božího hrobu.

Podle legend objevila kříž i jeho hrob v roce 325 svatá Helena. Její syn, římský císař Konstantin I., pak nad tímto místem nechal v letech 326–335 postavit Chrám Božího hrobu. O tom, že je v objektu umístěno několik hrobů, nelze pochybovat.

Zvlášť zajímavá se po této stránce zdá být tzv. Dvorní hrobka. Je to prostor umístěný přímo pod dvorem, který kdysi byl součástí pozemku Josefa Arimatského. Muže, který sňal Ježíše z kříže.

Chrám Božího hrobu nechal postavit římský císař Konstantin I.

KAMERA OBJEVILA STARÝ NÁPIS

Jenže je tady problém. Vědci tu dostali od věřících jednoznačně červenou. Došlo zde jen k několika drobnějším průzkumům. Ale výsledky toho posledního, který proběhl těsně před zákazem, skutečně stojí za to.

Kamera umístěná na robotickém ramenu, které vědci do hrobky spustili, objevila mimo jiné nápis v řečtině, který by se dal údajně přeložit jako „Povstaň, božský Jehovo, povstaň!“ Na náhrobních kamenech se prý před očima vědců objevila jména členů Ježíšovy rodiny.

Na kamenech v hrobě se měla objevit jména členů Ježíšovy rodiny.

NABÍDLA JIM AZYL PILÁTOVA ŽENA?

Jenže je tu ještě jedna, francouzská stopa. Vychází opět z teorie, že Ježíšův život nevyprchal na kříži, ale že spolu se svou manželkou Máří Magdalenou navěky odešli z Jeruzaléma. Kam? Do Jižní Francie. Že to nemá logiku?

Naopak. Dodnes tam existuje spousta původně římských sídel. Jedno z nich tu měl i Ježíšův soudce Pontius Pilatus, jehož žena patřila mezi Kristovy obdivovatelky. Postarala se snad o Ježíšův doživotní azyl?

Uprchl snad Ježíš s Máří Magdalenou do Francie?

ZÁZRAK V RENNES

Spousta francouzských Židů je prý ochotna odpřisáhnout, že jsou součástí pokračování pokrevní linie Ježíše Nazaretského, Máří Magdaleny a jejich dvou dětí. A pak je tu nenápadná osada Rennes-le-Château.

A dodnes nevyřešená záhada tamního faráře. Člověka, který se ve zchudlé části Francie na konci 19. století postaral o zázrak. Co se tehdy stalo? Farář Bérenger Sauniére měl tehdy objevit zlatý důl.

Cosi, co sám označil za historické relikvie neuvěřitelného významu. V místních rodinách se dodnes vypráví legenda o tom, že objevil hrob Máří Magdaleny, Ježíše Krista a jejich dvou dětí. Sarkofágy, které by převrátily naruby svět ovládaný idejemi Vatikánu.

Ve francouzské osadě se měl nacházet hrob Ježíše s celou rodinou.

ZREKONSTRUOVAL KOSTEL, NECHAL SI POSTAVIT VILU

A začaly se dít opravdové divy. Farář, který třel dlouhé roky bídu s nouzí, najednou rozhazoval peníze plnými hrstmi. Nechal kompletně zrekonstruovat místní kostel, postavit věž zasvěcenou Máří Magdaleně, v blízkosti kostela mu nejlepší umělci té doby vytesali sochy svatých.

Sám si pak místo rozpadajícího domku nechal postavit luxusní dvoupatrovou vilu s obří zahradou. Během několika měsíců se stal jedním z nejbohatších lidí Francie. Jak to dokázal? Podepsal snad krví smlouvu s ďáblem?

Místní tvrdí, že svým způsobem ano – že prostě vydíral Vatikán. A za to, že si své tajemství odnesl do hrobu, si nechal dobře zaplatit. Každopádně tady stopy po „francouzském hrobu“ zatím končí. A milovníci záhad si jen lámou hlavu, co asi znamená výjev na místním oltáři.

Je na něm Máří Magdalena. Ve sluji, která se nachází pár kilometrů od Rennes-le-Château

Místní farář nečekaně rychle zbohatl.
Foto: Shutterstock.com, wikimedia.org
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 17.8.2022 1.1tis
Blue jet, což v překladu znamená něco jako „modrý výtrysk“ nebo „modrý proud“. Takový název dali vědci jednomu z nejvzácnějších blesků, které existují. Nový výzkum ukazuje, že právě tento blesk může být až nepředstavitelně silný. Nedávno provedená studie se zaměřila na lepší poznání obrovského blesku, který udeřil v roce 2018 nad americkým státem Oklahoma. Vědce […]
od Dalibor Vrána 16.8.2022 862
Skunk Ape, doslova přeloženo jako opičí skunk nebo Oposkunk, je jižanským bratrancem Bigfoota, Seskveče a dalších bájných lidoopích kryptidů. Na Floridě hlásí jeho pozorování tak často, že tu vzniká i oficiální velení pro zkoumání tohoto tvora! Má jej pod palcem Američan Dave Shealy, který zasvětil svůj život snaze o prokázání Oposkunkovy existence. Nejčastěji na něj […]
od Eva Soukupová 15.8.2022 1.9tis
Polsko se 10. dubna 2010 probouzí do nejtragičtějších rána poválečné historie. Krátce před devátou hodinou tamního času se u západoruského Smolenska zřítil polský vládní speciál a země tak v jediném okamžiku přichází o drtivou většinu politického i vojenského vedení. Podle řady konspiračních teorií však nešlo o nehodu. Na palubě letadla Tupolev-Tu 154 sedí tehdejší polský […]
od Lucie Kubešová 15.8.2022 2.0tis
Vše se seběhlo počátkem roku 2013. Tehdy do Los Angeles přijela 21letá Elisa Lam a ubytovala se v hotelu Cecil. Šlo o vysokoškolskou studentku, dceru přistěhovalců z Hongkongu. S rodiči žila ve Vancouveru, kde navštěvovala Univerzitu Britské Kolumbie. Měla určité psychické potíže, které léčila, zatímco její studijní výsledky byly pro ni neuspokojivé. Proto se rozhodla […]
od Dalibor Vrána 15.8.2022 2.1tis
K úplně prvním dílům legendární herní ságy Pokémon patří Red a Blue. Váže se k nim však mrazivá legenda, která patří k těm nejznámějším strašidelným historkám z videoherního světa… Hráč během svého putování dorazí do Levandulového města, což je místo, kde se nachází pokémoní hřbitov. Úkol zní: Dostat se na vrchol věže, kterou posedl rozzuřený […]