Skip to content

Kde se vzal brentfordský přízrak jménem griffin?

Brentford je méně známou, ovšem jednou z nejzvláštnějších oblastí Londýna. Můžete si zde zakoupit byt v griffinových apartmánech, dojít se podívat na fotbal na griffiní stadion a navečeřet se v griffonově hospodě.

A pak možná dokonce narazíte na opravdového Griffina, mytologické stvoření, které se podle pověstí pohybuje po ulicích Brentfordu, ale také ve vzduchu nad nimi.

Griffin je podle pověstí spojením orla a lva. Jeho životním posláním je chránit skryté poklady. Poprvé měl toto stvoření v Londýně zahlédnout místní občan v roce 1984. Zvíře popsal jako psa s křídly, kterého zahlédl mezi střechami na nebi.

Ten samý muž na griffina narazil znovu o rok později, kdy pozoroval velká křídla, ale také psí čumák zvířete.

Lidí, kteří v Londýně griffina zahlédli, začalo poté přibývat. A o existenci tajemného živočicha se později zasazovaly i velmi důvěryhodné osoby, které také přilákaly pozornost tisku.

VZPOMÍNKY NA GRIFINNA

Právě s přílivem novinářů do Brentfordu ale období pozorování griffina skončilo.

Zvíře se však stalo součástí místního folklóru již mnohem dříve. Griffin se objevoval na vlajkách na domech i v lozích obchodů. A nikdo dodnes vlastně neví proč. Podle jedné z legend přivezl griffina do Londýna v roce 1770 vášnivý cestovatel.

Griffin, který se může dožít stovek let, však svého majitele podle pověsti přežil. A dodnes se podle legend pohybuje ulicemi mezi cihlovými domy.

Foto: ancient-origins.net
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články