Skip to content

Pověst, nebo zhmotněné zlo? Co číhá v údolí bezhlavého muže?

Nehostinným, a člověkem téměř nedotčeným hornatým krajem severo-západní Kanady, protéká řeka Nahanni. Kolem ní se rozprostírá stejnojmenný národní park. Oblast, jejíž velká část je dostupná pouze letadlem nebo lodí, skrývá mnohá přírodní překvapení – třeba gejzíry a vodopády.

Za snahu shlédnout krásy člověkem nedotčené přírody však mnozí lidé zaplatili životem. Možná i proto se původní obyvatelé korytu Nahanni vyhýbaly a oblast považovali za domov ďáblů a démonů.

Díky mnohým úmrtím a zmizením lidí si oblast vysloužila přezdívku Údolí bezhlavého muže. První nevysvětlenou anomálií se stalo dnes již sto deset let staré zmizení bratrů Macleodových, kteří se do údolí vydali za zlatem.

Po roce, během kterého o nich nikdo neměl žádné zprávy, se vedle řeky objevila jejich těla bez hlav. Podobný osud potkal o devět let později také švýcarského dobrodruha. Svým životem za výlet k Nahanni zaplatil v roce 1945 také horník z Ontaria, jehož bezhlavé tělo objevili lidé v jeho spacáku.

PORTÁL DO JINÉHO SVĚTA?

Zatímco někteří z podivných úmrtí viní medvědy nebo jiná zvířata, mnoho lidí je vnímá jako výsledek působení nadpřirozených sil. To však nezůstávají jedinou záhadou této oblasti. Nevysvětlené zůstalo třeba i náhlé zmizení celého kmene původních obyvatel, který se jako jediný odvažoval v údolí žít.

Podle některých lidí se v zatím ještě neprozkoumaných oblastech nachází vchod do temných světů, ze kterého se zlo občas vydává na obhlídku svého hájemství. Ať je pravda jakákoliv, zůstává pro náš druh zatím stále nevysvětlitelnou záhadou.

Foto: strangeoutdoors.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články