Skip to content

Kdo ve skutečnosti stavěl pyramidy

Před několika tisíciletími někdo najednou začal vytvářet naprosto neúčelné monumentální pyramidy. Proč? Nikdo v nich nebyl pohřben, budování každé z nich trvalo desítky let. Stavěly se na mnoha místech naší planety současně – v severní Africe, ve střední Americe i v Asii. Ve všech centrech tehdejší civilizace. Kromě toho, že ohromují svou velikostí, jsou úplně zbytečné.

Anebo ne? Jak na světové pyramidy nahlíží zastánci konspiračních teorií?

Stavěli pyramidy smrtelníci, anebo jde o práci mimozemských civilizací? Ať je stavěl kdokoli, jak to dokázal? Mnoho badatelů se domnívá, že pyramidy jsou dílem obyvatel bájné Atlantidy. Právě oni kulturně spojovali Egypt a Ameriku, faraony s aztéckými a mayskými kněžími. Podle švýcarského záhadologa Ericha von Dänikena tehdejší lidé nemohli vybudovat takové monumenty bez pomoci mimozemšťanů, kteří využívali technologie na principu kosmické energie. V pyramidách probíhají lidstvu dosud neznámé energetické reakce, slouží tedy jako ohromná zásobárna energie.

Afrika:

1. Egyptské pyramidy

Komplex pyramid v Gíze společně s Velkou sfingou jsou o mnoho tisíciletí starší než oficiálně uváděných 4500 let. Podle záhadologů vznikly díky neznámé civilizaci před velkou kosmickou katastrofou, kvůli které se ocitli na planetě Zemi. Až mnohem později kolem komplexu těchto pyramid vyrostly zádušní chrámy a menší pohřební pyramidy. Jejich dávní stavitelé používali antigravitační energie. S jejich pomocí pak s ohromnými bloky snadno manipulovali. Sfinga v sobě soustřeďuje nesmírně složitý soubor energií. V tomto směru představuje jakýsi pradávný superpočítač. Pyramidy pak sloužily jako zásobárna koncentrované energie, kterou sfinga ke své činnosti potřebovala.

Egyptské pyramidy vyzařují energii.

2. Núbijské pyramidy

Už v době kamenné se ve starověké Núbii (dnešní Súdán) vyvinula civilizace, která zřetelně převyšovala úroveň tehdejších civilizací v Africe, Arábii nebo kdekoli jinde. Starověkou Núbii dnes považujeme za kolébku egyptské civilizace. Archeologové objevili v okolí núbijských pyramid nádherné keramické sošky, pohřební předměty a obětní mísy, které jsou přinejmenším 8000 let staré. Jsou tedy starší než jakékoliv podobné nálezy v Egyptě. „Egyptské vlivy se snažily násilně překrýt daleko starší originální kulturu, která existovala v Núbii tisíce let před Egyptem,“ prohlásil švýcarský archeolog Charles Bonnet.

Núbie je považována za kolébku egyptské civilizace.

Amerika:

3. Aztécký Teotihuacán: Sluneční pyramida, Ulice mrtvých a Měsíční pyramida

Tomuto starému aztéckému městu se také říká Místo bohů. Legenda praví, že právě zde se jednoho dne zrodilo Slunce a Měsíc. Jaká událost mohla zanechat v duších dávných Aztéků tak silný dojem, že na její počest vystavěli dvě monumentální pyramidy, Slunce a Měsíce? Podle záhadologů nemohlo jít o nic menšího než o návštěvu vesmírných korábů, které sestoupily z nebes jako Slunce a Měsíc. Obě pyramidy spojuje Ulice Mrtvých, která měla sloužit jako přistávací plocha pro mimozemské vesmírné lodě.

Aztékové postavili pyramidu Slunce a Měsíce.

4. Mayský komplex Chichén Itzá:

Kukulkánova pyramida

Tajemní Mayové do roku 600 obývali území na jihu Mexika. Pak se najednou přesídlili na sever – a nikdo neví proč. Vybudovali zde pyramidové město Chichén Itzá, kterému vévodí proslulá Kukulkánova pyramida. Půdorys jihozápadní části komplexu připomíná rozmístěním staveb souhvězdí Orla. Chtěli tak staří Mayové uctívat návštěvníky z tohoto souhvězdí? Kukulkánova pyramida vysoká 30 metrů je postavena mimořádně promyšleně a precizně. Každý rok v době rovnodennosti (21. března a 23. září) vrhá stín jednotlivých stupňů pyramidy na schodiště obraz plazícího se hada – symbol mayského boha Kukulkana pocházejícího z hvězd.

Půdorys města připomíná souhvězdí Orla.

5. Mayská pyramida Čaroděje v Uxmalu

Podle staré legendy byl Uxmal spojen s okolními městy žebříkem zavěšeným v nebi. Měli tu snad staří mayští bohové postavený nějaký druh lanovky? Mayové se tu usadili už před 3000 lety. Dominantou komplexu v Uxmalu je Pyramida čaroděje vysoká 38 metrů. Jako jediná ze všech pyramid v Mexiku má oválnou základnu. Její hlavní schodiště je neobvyklé strmé, stoupá pod nebezpečným úhlem 60 stupňů. Cesta vzhůru připomíná spíše lezení po žebříku. Je to připomínka na žebříky bohů ze starých legend? Schodiště na západní straně je orientováno přesně podle polohy slunce v den letního slunovratu. Podle čarodějovy kletby nesmí na vrcholu jeho pyramidy nikdy stanout cizí panovník.

Jako jediná pyramida má oválnou základnu.

Evropa a Asie:

6. Cestiova pyramida v Římě

Také staří Římané stavěli pyramidy. Inspirovali se slavnými egyptskými pyramidami, přesto se nejznámější z nich, Cestiova pyramida v Římě, podobá spíše pyramidám núbijským. Je vysoká 27 metrů a byla postavena v letech 10 – 20 př. n. l. Na závěr jedna zajímavost: Velká pyramida v Gíze stojí na poledníku, který vede nejdéle po pevnině. Cestiova pyramida je na tom podobně – leží na rovnoběžce (41,9 stupňů severní šířky), která vede Apeninským poloostrovem z největší části po souši.

Také Římané stavěli pyramidy.

7. Bosna: Pyramida Slunce u města Visoko

Pokud je tento nesmírně symetrický kopec opravdu pyramida, bude mnohem starší než její egyptské nebo mexické sestřičky. Není právě toto důvodem, proč se vědecké autority snaží existenci zdejších pyramid utajit? „Kopec Visočica (pyramida Slunce) nemohl být formován přírodou,“ tvrdí geoložka Nadja Nukičová. Pyramida Slunce je 100 metrů vysoká s čtvercovou základnou o délce 220 metrů. Podle průzkumných prací prý uvnitř obsahuje prostory a jakousi monumentální hráz. Archeologické vykopávky odkryly části zdí a zbytky jednotlivých stupňů pyramidy.

Pokud se jedná skutečně o pyramidu, byla by ještě starší než pyramidy egyptské.

8. Čína: Bílá pyramida v horách Qin Ling Shan

O čínských pyramidách se toho ví velice málo, dodnes nejsou vědecky prozkoumány. Čínská vláda všechny pyramidy na 50 let uzavřela. Uvnitř se totiž našly artefakty, se kterými si nikdo neví rady – jako by nepocházely z tohoto světa. Snad nejzáhadnější je 300 metrů vysoká Bílá pyramida v horách Qin Ling Shan. Pyramidu se podařilo během 2. světové války vyfotografovat americkému pilotovi při přeletu z Assamu v severní Indii na základnu v Číně. Uvnitř Bílé pyramidy se podle čínské agentury Xinhua nachází červeně zbarvené potrubí, které vede do jejího nitra.

Čínské pyramidy jsou stále zahalené tajemstvím.
Foto: Shutterstock.com, wikimedia.org
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Zachrání lnička Česko?
epochalnisvet.cz

Zachrání lnička Česko?

Vědcům z institutu CEITEC Masarykovy univerzity v...
Divoká westmanka Calamity Jane
epochaplus.cz

Divoká westmanka Calamity Jane

Martha Jane Cannaryová alias  Calamity Jane...
Častější případy kanibalismu u ledních medvědů
21stoleti.cz

Častější případy kanibalismu u...

V říši zvířat se ke kanibalismu uchyluje poměrně dost...
Rakousko: Lyžování v bílém ráji
epochanacestach.cz

Rakousko: Lyžování v bílém...

Chcete vyrazit...
Mapa noční oblohy se brzy změní: Rozzáří noční nebe zanikající hvězdy?
epochalnisvet.cz

Mapa noční oblohy se brzy změní:...

Astronomové slibují, že se v blízké budoucnosti...
Kuriózní léčba duševních nemocí a moru: Díra do hlavy pro odchod zlého ducha a obklad z kohouta
epochaplus.cz

Kuriózní léčba duševních...

Nemocný muž v otrhaných šatech se z posledních sil...
Výzkum farmaceutických společností: Covid-19 dodávky léčiv do Evropy nenaruší
21stoleti.cz

Výzkum farmaceutických...

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) nedávno zveřejnila...
Váš osud podle data narození
nasehvezdy.cz

Váš osud podle data narození

Den, kdy jste poprvé spatřila světlo světa,...
Múza Versailles již zítra!
iluxus.cz

Múza Versailles již zítra!

Renomovaný vokálně-instrumentální soubor...
Utíká od něj za mladším? Vztah ničí žárlivost!
nasehvezdy.cz

Utíká od něj za mladším? Vztah...

Téměř na den přesně jako minulý rok Tereza...
Přitažlivost moderní kuchyně
rezidenceonline.cz

Přitažlivost moderní kuchyně

Jasné a přehledné linie, dokonalý komfort, soudobé...
Zámek v Mníšku pod Brdy: Mystérium chybějící věže
epochanacestach.cz

Zámek v Mníšku pod Brdy:...

Je druhá polovina 17....