Skip to content

Když neplatí gravitace: Svět možná skrývá místa, kde nefungují přírodní zákony

Na světě je známo několik míst, kde se události všedního dne vzpírají těm nejběžnějším přírodním zákonům. Zdá se, jako by tady byla porušená gravitace. Jedná se o kopce, kde vylitá voda teče vzhůru a kde na kole nemusíte při stoupání šlapat.

Co je odpovědí na záhadu takzvaných magnetických kopců?

Město Rocco di Papa. Foto: wikiloc.com

Vypadá to, že v italském městečku Rocca di Papa, 25 kilometrů jižně od Říma, zřejmě neplatí přírodní zákony. Vyskytuje se zde totiž nevysvětlitelný jev, kdy se předměty, včetně aut či autobusů, bez jakéhokoliv pohonu záhadně pohybují do kopce místo z kopce.

Dokonce i voda tady prý teče nahoru! „Autobus na trase z Neapole do Florencie se najednou zastavil na onom úseku Via dei Laghi, o kterém jsme již slyšeli, že prý tam voda teče do kopce. Řidič zastavil na úpatí pahorku a zařadil neutrál.

Nejprve se autobus s více než třiceti cestujícími pomalu rozjížděl, pak postupně zvyšoval rychlost a jel vzhůru,“ popisuje svou osobní zkušenost s Rocca di Papa jistý německý kněz v knize Největší záhady světa od německého spisovatele Herberta Genzmera (*1952). Jeho slova potvrzuje také inženýr, který spolu s ním autobusem cestoval. Oba vylučují jakékoliv úmyslné triky. Zážitky těchto mužů ale sdílejí i další stovky lidí, kteří pocítili záhadu Rocca di Papa na vlastní kůži.

Neexistuje přitom žádný racionální důvod, proč by se v městečku měly přírodní síly chovat naprosto opačně, než je tomu jinde ve světě. Stojí za záhadou nějaký neodhalený přírodní jev?

Co tají město Rocca di Papa? Foto: novasol.cz
MÁ V MYSTÉRIU PRSTY OPTICKÝ KLAM?

Nutno podotknout, že inkriminovaný kopec v Rocca di Papa není žádnou horou, spíše by se dal označit za stoupající silnici. I tak by zde ale měla gravitace pracovat. Jak tedy vysvětlit její náhlou poruchu?

„Mohlo by se jednat o optický klam nebo o skutečnost, že jsme opravdu narazili na nevysvětlitelný jev v rámci gravitace,“ říká německý geolog Dr. Johannes Fiebag (1956-1999). Teorie s optickým klamem se jeví jako nejpravděpodobnější racionální vysvětlení.

Je možné, že tajemná Via dei Laghi se ve skutečnosti svažuje dolů, ale lidé ji vinou nějaké zvláštní šalby vyvolané krajinou bez záchytného bodu vnímají jako stoupající? Ačkoliv se zdá neuvěřitelné, že bychom něco takového mohli přehlédnout, je to jedna z variant.

Z výsledků měření v Rocca di Papa ale nejsou odborníci moudřejší. S něčím podobným jako v Rocca di Papa se setkáváme také u kopce nedaleko posvátné filipínské hory Mount Makiling jižně od Manily. Auta i kola zde jezdí vzhůru, jako by je něco přitahovalo k vrcholu hory.

O magnetismus, který by se nabízel jako první vysvětlení, se však nejedná. Přitahovány jsou totiž i nekovové předměty jako třeba plastové láhve. Jaká síla tady nutí předměty překonávat gravitaci? Nebo jde opravdu jen o optický jev a my se chytli do jedné z bláznivých léček přírody?

Jitka Krulcová

Foto: xcapefun.com, wikiloc.com, novasol.cz
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články