Skip to content

Ženu posedli duchové obětí tsunami

Japonsko v roce 2011 zasáhlo ničivé zemětřesení a obří vlny. Při neštěstí je rozsáhlá pobřežní oblast srovnána se zemí a během krátké chvíle umírají tisíce obětí. Duchové některých z nich prý posedli ženu, skrze kterou se snaží komunikovat se světem.

Následky tsunami, foto Wikimedia Commons

Buddhistický mnich reverend Taio Kaneta v té nejpostiženější oblasti od roku 2011 pomáhá přeživším. Příležitostně je také navštěvován lidmi s podezřením na posednutí duchy obětí. V živé paměti chová zejména případu jisté ženy, která se u jeho dveří objeví jednoho pozdního večera.

Vypadá, že je nemocná, úpěnlivě prosí reverenda o pomoc a prohlašuje: „Cítím v sobě mnoho lidí a nedokážu to zastavit.“ Kaneta přiznává, že za svého života se setkal již s řadou posedlých, ale nikdo z nich netrpěl tak jako ona.

„V ten okamžik jsem vůbec netušila, co se se mnou děje. Cítila jsem pouze bolest. Bylo to tak strašné, že jsem si přála zemřít,“ svěřuje se žena uváděná pod jménem Ami. „Cítila jsem v sobě duši plačící dívky a muže, který ji držel za nohu a nechtěl ji pustit,“ vypráví Ami dále. Reverend Kaneta se pokouší s duchem komunikovat, muž ale jen křičí a naříká. Mnich se nakonec s trpící ženou ponoří do modliteb a před sochou Buddhy zapálí vonné tyčinky. Po nějaké době Ami pocítí úlevu a může se vrátit domů.

Skutečně do jejího těla vstoupili duchové obětí tsunami?

Taio Kaneta, foto Netflix
TRAUMA VYLOUČENO

Zážitky s duchy jsou ve zdevastované oblasti na vzestupu téměř od chvíli, kdy se tudy voda přehnala. Psychologové v nich spatřují dozvuky strašlivé tragédie a způsob, jak se s traumatem vyrovnat. Jenže Ami s tsunami nemá nic společného.

V době neštěstí v zasažené oblasti nežila, nikoho blízkého při něm neztratila a ani ho na vlastní kůži neprožila. Až rok poté začala trpět posednutím domnělými duchy obětí. Znamená to, že lze trauma z ničivé katastrofy jako možnou příčinu těchto stavů vyloučit?

Je zajímavé, že v tomto případě dokonce i sama posedlá žena začne pochybovat o vlastním duševním zdraví. Mnich, který jí pomáhá, se však klaní k názoru, že jde spíše o citlivější osobu než ostatní. Osobu, kterou by západní kultura zřejmě označila za médium.

Proto se také rozhodne nepřistupovat k ní jako k duševně nemocné. Skutečnému posednutí prý nasvědčuje i chování posedlé. „Její osobnost se změnila pokaždé, kdy byla posednuta,“ vzpomíná Taio Kaneta. Projevy posednutí se u ženy začínají objevovat nejčastěji kolem 7 hodiny večer a trvají někdy až do 3 hodin ráno.

Po celou dobu s ní Kaneta sedí a rozmlouvá s duchy v jejím těle.

Reverend pomáhá obětem neštěstí a pozůstalým, foto Naomi Gingold
NEORTODOXNÍ, ALE ÚČINNÝ

Zdá se, jako by duchové skrze sami Ami vyhledávali reverendovu pomoc. Obzvláště bolestné jsou případy duchů dětských obětí. Při jednom takovém incidentu se Ami potýká s duchem holčičky, která zemřela, když ruku v ruce se svým mladším bráškou utíkala před vodním živlem.

„Mohla jsem to všechno vidět, slyšet a cítit. Dokonce i dotek ruky jejího bratra. Byla tak vyděšená, a já také,“ vzpomíná Ami. Kaneta musí ducha dívky přesvědčit, že už je čas bratříčkovu ruku pustit a odejít, ta se však brání a opakuje, že chce svou matku, chce se jí omluvit, že nedokázala malého bratra ochránit.

Nakonec uspěje reverendova manželka Yuko, která posedlou ženu vezme za ruku a předstírá, že je matkou mrtvá dívky. Yuko se nakonec podaří k dívce promluvit a doprovodit ji do světa mrtvých. Kaneta přiznává, že jeho práce s Ami se poněkud odchýlila od tradičních buddhistických učení, hlavu si s tím však příliš neláme.

„Když vidím ženu, která trpí, cítím povinnost jí pomoci a nestarat se o své náboženské přesvědčení. Nevěřím, že by se na mě za to jakýkoliv bůh zlobil, myslím, že by řekl: ‚Dobrá práce!‘“ uzavírá s úsměvem.

Foto: Naomi Gingold, Netflix, Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Zdravější pivo? Vědci poprvé upravili chmel moderní technologií CRISPR
21stoleti.cz

Zdravější pivo? Vědci poprvé...

Více léčivých látek a hořkých kyselin v chmelu...
Vědci z Přírodovědecké fakulty se podílejí na vývoji lidské vakcíny proti zákeřné parazitární chorobě
epochalnisvet.cz

Vědci z Přírodovědecké fakulty se...

Není známá, přesto jí trpí 4 až 12 milionů...
České Slezsko: Překrásné hrady a zámky
epochanacestach.cz

České Slezsko: Překrásné...

Pokud jste milovníky...
Úspěch českého SPACE týmu společnosti Atos
21stoleti.cz

Úspěch českého SPACE týmu...

Český SPACE tým společnosti Atos se bude podílet na...
Zmizení beze stopy
nasehvezdy.cz

Zmizení beze stopy

Oběti zločinu, který neměl svědky, se...
Smyslně elegantní stínění
rezidenceonline.cz

Smyslně elegantní stínění

Otázku, zda si pořídit roletu, nebo žaluzii, snadno...
Průhonická botanická zahrada: Zdejší pivoňky dobývají svět
epochanacestach.cz

Průhonická botanická zahrada:...

14 odrůd pivoněk...
Temné dějiny Vatikánu: Papež mrtvému předchůdci usekne prsty!
epochaplus.cz

Temné dějiny Vatikánu: Papež...

„Náš papež Formosus (asi 816-896) zemřel,“ nese se Římem,...
Bvlgari Hotel Roma – Nový klenot v kolébce módy
epochalnisvet.cz

Bvlgari Hotel Roma –...

Už jen samotný pohled do jejich nitra evokuje...
Když mu došly peníze, chtěl prodat svého psa
nasehvezdy.cz

Když mu došly peníze, chtěl...

Herec Sylvster Stallone (74) měl těžký start...
Chronograf inspirovaný betonovou džunglí New York City
iluxus.cz

Chronograf inspirovaný...

Od chvíle, kdy Hublot otevřel brány svého...
Dějepis jinak: Proč neexistuje rok nula?
epochaplus.cz

Dějepis jinak: Proč...

Co vlastně znamenají...