25. září 2021: Na středověkém anglickém hradě Clitheroe vyfotí tým lovců duchů údajně hned tři přízračné bytosti.
Domů     Když se výlet změní v drama. Objevil se v amerických horách duch?
Když se výlet změní v drama. Objevil se v amerických horách duch?
od 1.9.2023
3.2tis
327
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

To, co začalo jako klasický rodinný výlet, se pro jednu kalifornskou rodinu, jejíž tříleté dítě tvrdilo, že mluvilo s duchem ženy, která tam zemřela, změnilo ve strašidelný zážitek. Z příběhu běhá mráz po zádech! Co se stalo?

Na místo vyráží i zástupce šerifa Chris Williams. Žádné tělo mrtvé ženy ale neobjeví. Zmizelou Sandru Hughesovou už nikdo neviděl. Spatřil chlapec jejího ducha? Tříletý Kaiden byl prý v jednu chvíli jako šílený. Křičel, že je potřeba té paní pomoci. Tajemná díra na hoře Shasta.

Rodina z Kalifornie tvrdí, že v roce 2021 prožila zvláštní příhodu, během které zažil jejich syn skutečný paranormální zážitek!

Jake Gorba, jeho žena Viktorie a jejich tři děti se rozhodli uspořádat jednodenní výlet na vrchol hory Shuteye Peak v Madera County v Kalifornii.

Rodina se zastavila na oběd a v tu chvíli začal jejich tříletý syn Kaiden mluvit s někým – nebo s něčím – co nikdo jiný neviděl! Příběh se stal natolik poutavým, že přilákal k dalšímu vyšetřování dokonce policii. Co se skutečně stalo a nejednalo se pouze o blouznění?

Na místo vyráží i zástupce šerifa Chris Williams. Žádné tělo mrtvé ženy ale neobjeví.
Na místo vyráží i zástupce šerifa Chris Williams. Žádné tělo mrtvé ženy ale neobjeví.

Je támhle na louce

Všechno začíná jako klasický rodinný den, kdy se Jake Gorba se svou ženou Viktorií společně s jejich třemi dětmi rozhodli, že se vydají na nezapomenutelný výlet do oblasti Madera County v americkém státě Kalifornie.

Jejich plán je dostat se na vrchol hory Shuteye Peak, kterou se chystají zdolat za pomoci čtyřkolky. Když se ale rozhodnou zastavit na odpočívadle na oběd, začnou se dít podivné věci. Jejich syn Kaiden začne s někým mluvit.

„Byl zrovna ve čtyřkolce a ukazoval na určité místo na louce,“ vypráví jeho matka Viktorie. Kaiden se otočí na rodiče a začne vyprávět, že na nedaleké louce leží žena tváří dolů. Podle něj není žena schopna mluvit ani se hýbat a potřebuje pomoc.

Jake i Viktorie se podívají na louku, ale nic nevidí. Je snad jejich syn unaven z horka a pouze blouzní?

Zmizelou Sandru Hughesovou už nikdo neviděl. Spatřil chlapec jejího ducha?
Zmizelou Sandru Hughesovou už nikdo neviděl. Spatřil chlapec jejího ducha?

Ztracená žena?

Kaiden se stále domáhá pozornosti a snaží se rodiče přesvědčit, že v místě, kam ukazuje, se opravdu nachází žena, která potřebuje záchranu. „Ta paní tam leží, nemůže mluvit ani chodit.

Musíme jí pomoct!“ křičí dítě na své rodiče, kteří kroutí nevěřícně hlavami. Rodina je tak vyděšená tím, co jejich syn tak neústupně volá, že se rozhodnou ukončit svůj den dříve a vydat se domů. Po podivném incidentu zeveřejňují příspěvek na Facebooku.

Za nějakou dobu se zpráva pomocí internetu dostane k pár lidem, kteří začnou psát o ženě jménem Sandra Hughesová, která se v oblasti dovolené ztratila v roce 2020. Podrobný popis vlasů a oblečení, který podal Kaiden, se velmi věrohodně shoduje s popisem zmizelé Sandry.

Tříletý Kaiden byl prý v jednu chvíli jako šílený. Křičel, že je potřeba té paní pomoci.
Tříletý Kaiden byl prý v jednu chvíli jako šílený. Křičel, že je potřeba té paní pomoci.

Zájem policie

Ve chvíli, kdy se dostává zpráva o mrtvé ženě na veřejnost, se začne o příběh zajímat policie. Zástupce šerifa okresu Madera County Chris Williams rodinu přesvědčí, aby se do hor vrátila s místní policií. Kaiden ukazuje místo, kde ženu viděl.

Policie však nenajde žádné nové důkazy a případ zůstává otevřený. Čtyřkolka, kterou rodina cestovala, když se tento strašidelný zážitek odehrál, se nyní nazývá „vozidlo duchů“ a je na prodej.

Rodinná příhoda poznamenala každého člena, od cestování do hor je zážitek však neodradil. Zůstavají ale místa, kterým se všichni raději vyhnou. O tom, co tříletý Kaiden viděl na louce, se dá pouze spekulovat. Policie zůstává skeptická a raději se drží faktů.

Podle nich došlo k pouhému poblouznění smyslů. Nebo se snad malý Kaiden skutečně setkal s duchem, jak věří mnoho lidí?

Tajemná díra na hoře Shasta.
Tajemná díra na hoře Shasta.

Na hoře Shasta se objevila tajemná díra

Zhruba před 10 lety se na jedné straně hory Shasta v Kalifornii objevila tajemná díra: asi 60 metrů hluboká. Spousty vědců a badatelů strávily posledních několik let snahou vyřešit tuto záhadu.

Zatímco někteří zůstávají nohama na zemi, jsou i tací, kteří tvrdí, že tento zvláštní incident nějakým způsobem souvisí s pověstí hory. Ta je totiž považována za mystické či strašidelné místo.

Někteří lidé viděli v okolí hory létat neobvyklé objekty a kolují i teorie o tom, že pod horou leží ztracený kontinent zvaný Lemurie.

Lidé mluví i o zemřelých duších, které nenašly klid a potulují se kolem hory. Odpověď na to, kam díra vede či kde se vzala, zatím nikdo nepřinesl. Dočkáme se?

Foto: wikimedia.org, facebook.com, pixabay.com, youtube.com, flickr.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 25.9.2023 1
Zřícenina hradu Radyně je pro většinu republiky tak trochu přehlíženou památkou. Pro obyvatele Plzeňského kraje se ale jedná o dominantu, kterou zná každé malé dítě. Vydejte se s ENIGMOU na návštěvu místa, kde jako kdyby středověk nikdy neskončil. Vnímají to tak i údajné zdejší přízraky? Kamenné zdi Radyně toho mají hodně co vyprávět… Rad
od 25.9.2023 343
Amatérskému fotografovi Martinu Leesonovi přejede mráz po zádech. Odpoledne se byl projít kolem zámku Dalzell, kde pořídil řadu snímků. Když si je večer prohlíží v počítači, všimne si bělavého přízraku v jednom z oken. „To musí být duch,“ vydechne Leeson vyděšeně. Podařilo se mu na skotském panství vyfotit zdejší nejslavnější přelud?     P
od 24.9.2023 1.5tis
Vyrazit za středověkou atmosférou je v České republice poměrně snadné. Není však moc hradů a jejich zřícenin, které by člověka vtáhly do minulosti takovým způsobem, jako to umí východočeská Lichnice. Právě za tímto hradem ležícím na okraji Železných hor míří naše kroky tentokrát. Jaká tajemství na pohled romantická zřícenina ukrývá?   Je to
od 23.9.2023 2.3tis
Nesčetná svědectví vyprávějí o podivných úkazech a hrůzostrašných zvucích, které děsí výletníky i za bílého dne. Oblast kolem texaského mostu Old Alton přitahuje vyšetřovatele nadpřirozených jevů z celého světa. Může za to legenda vyprávějící o afroamerickém farmáři, který byl na mostě kdysi oběšen, ale jeho tělo prý ze smyčky zmizelo a nikdy se nenašlo.
od 22.9.2023 2.6tis
O skutečnosti, že některá místa snad mohou přitahovat negativní energii a opakovaně tak na nich dochází k tragickým událostem, lidstvo ví již odedávna. Často jimi jsou například nejen bývalá bojiště, ale i takové silnice... Nebezpečné Makotřasy V České republice můžeme vražedných silnic najít hned několik. V mnoha případech se však nejedná o nepřehledný řidi
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
21stoleti.cz
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
Sonda OSIRIX-REx se na svou pouť vydala v září 2016. Jejím primárním cílem byla planetka Bennu patřící do Apollonovy skupiny. Zde měla sonda získat vzorky, naložit je do speciální kapsle a tu pak dopr
Jak vybrat a využít chytrou technologii na zápěstí
panidomu.cz
Jak vybrat a využít chytrou technologii na zápěstí
Také jste si všimli, že stále více lidí nosí na zápěstí chytré hodinky nebo fitness náramek? Pokud byste se i vy rádi nechali pohltit tímto trendem, ale nevíte, k čemu jsou taková zařízení dobrá a jak vybírat, jste na správné adrese. S obojím vám totiž poradíme. Jak vybrat chytré zařízení na zápěstí? Při výběru chytrého zařízení na
Oceán na Europě obsahuje uhlík
21stoleti.cz
Oceán na Europě obsahuje uhlík
Jupiterův měsíc Europa přitahuje zájem odborné veřejnosti jako magnet. Důvod je jasný. Měření ukázala, že pod ledovým povrchem se ukrývá oceán tekuté a teplé vody. A mnozí vědci nevylučují, že v této
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
epochaplus.cz
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
Boj proti třídnímu nepříteli u nás v 50. letech 20. století vrcholí politickými procesy. „Nejdřív bylo třeba si vyřídit účty s předúnorovými politickými partnery komunistů… Pak přišli na řadu potenciální odpůrci nového režimu,“ píše publicista Pavel Tigrid (1917–2003). V rámci procesu s poslankyní za národně socialistickou stranu Miladou Horákovou (1901–1950) padnou v červnu 1950 čtyři rozsudky smrti. Jenže bezpečnostnímu
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
nasehvezdy.cz
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
Populární Marek Taclík (50) si snad už oddychne. Pokud soud vydá konečné rozhodnutí, zavře za jeho dluhy dveře. V roce 2018 vyhlásil osobní bankrot poté, co měl nepravidelné příjmy a nebyl schopen
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Duch psa běhal domem
skutecnepribehy.cz
Duch psa běhal domem
Jela jsem s přítelem na návštěvu k jeho pratetě. Petr mě varoval, že je teta trochu šílená, protože tvrdí, že po nocích v jejím domě běhá černý pes. Před lety jsem zažila něco hodně zvláštního. S přítelem jsme navštívili jeho tetu z pátého kolene. Petr mi dopředu říkal, že je teta trochu vyšinutá, tak ať její slova neberu vážně. Tvrdila
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Zápas století: Šachy, které rozhodují o politice
epochaplus.cz
Zápas století: Šachy, které rozhodují o politice
Na první pohled jsou to jen dva muži, sedící nad 64 černobílými čtvercovými poli. Jenže v sázce je mnohem víc. Nejde jen o to, kdo bude nejlepší šachista světa. Je to souboj mezi demokracií a komunismem. Mezi Spojenými státy americkými a Sovětským svazem. S trochou nadsázky jde o nejslavnější bitvu studené války. Proti sobě se