18. července 1552: Narodil se císař Rudolf II., velký znalec i podporovatel světa záhad, okultismu a alchymie.
Domů     Když se výlet změní v drama. Objevil se v amerických horách duch?
Když se výlet změní v drama. Objevil se v amerických horách duch?
od 1.9.2023
3.2tis
327
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

To, co začalo jako klasický rodinný výlet, se pro jednu kalifornskou rodinu, jejíž tříleté dítě tvrdilo, že mluvilo s duchem ženy, která tam zemřela, změnilo ve strašidelný zážitek. Z příběhu běhá mráz po zádech! Co se stalo?

Na místo vyráží i zástupce šerifa Chris Williams. Žádné tělo mrtvé ženy ale neobjeví. Zmizelou Sandru Hughesovou už nikdo neviděl. Spatřil chlapec jejího ducha? Tříletý Kaiden byl prý v jednu chvíli jako šílený. Křičel, že je potřeba té paní pomoci. Tajemná díra na hoře Shasta.

Rodina z Kalifornie tvrdí, že v roce 2021 prožila zvláštní příhodu, během které zažil jejich syn skutečný paranormální zážitek!

Jake Gorba, jeho žena Viktorie a jejich tři děti se rozhodli uspořádat jednodenní výlet na vrchol hory Shuteye Peak v Madera County v Kalifornii.

Rodina se zastavila na oběd a v tu chvíli začal jejich tříletý syn Kaiden mluvit s někým – nebo s něčím – co nikdo jiný neviděl! Příběh se stal natolik poutavým, že přilákal k dalšímu vyšetřování dokonce policii. Co se skutečně stalo a nejednalo se pouze o blouznění?

Na místo vyráží i zástupce šerifa Chris Williams. Žádné tělo mrtvé ženy ale neobjeví.
Na místo vyráží i zástupce šerifa Chris Williams. Žádné tělo mrtvé ženy ale neobjeví.

Je támhle na louce

Všechno začíná jako klasický rodinný den, kdy se Jake Gorba se svou ženou Viktorií společně s jejich třemi dětmi rozhodli, že se vydají na nezapomenutelný výlet do oblasti Madera County v americkém státě Kalifornie.

Jejich plán je dostat se na vrchol hory Shuteye Peak, kterou se chystají zdolat za pomoci čtyřkolky. Když se ale rozhodnou zastavit na odpočívadle na oběd, začnou se dít podivné věci. Jejich syn Kaiden začne s někým mluvit.

„Byl zrovna ve čtyřkolce a ukazoval na určité místo na louce,“ vypráví jeho matka Viktorie. Kaiden se otočí na rodiče a začne vyprávět, že na nedaleké louce leží žena tváří dolů. Podle něj není žena schopna mluvit ani se hýbat a potřebuje pomoc.

Jake i Viktorie se podívají na louku, ale nic nevidí. Je snad jejich syn unaven z horka a pouze blouzní?

Zmizelou Sandru Hughesovou už nikdo neviděl. Spatřil chlapec jejího ducha?
Zmizelou Sandru Hughesovou už nikdo neviděl. Spatřil chlapec jejího ducha?

Ztracená žena?

Kaiden se stále domáhá pozornosti a snaží se rodiče přesvědčit, že v místě, kam ukazuje, se opravdu nachází žena, která potřebuje záchranu. „Ta paní tam leží, nemůže mluvit ani chodit.

Musíme jí pomoct!“ křičí dítě na své rodiče, kteří kroutí nevěřícně hlavami. Rodina je tak vyděšená tím, co jejich syn tak neústupně volá, že se rozhodnou ukončit svůj den dříve a vydat se domů. Po podivném incidentu zeveřejňují příspěvek na Facebooku.

Za nějakou dobu se zpráva pomocí internetu dostane k pár lidem, kteří začnou psát o ženě jménem Sandra Hughesová, která se v oblasti dovolené ztratila v roce 2020. Podrobný popis vlasů a oblečení, který podal Kaiden, se velmi věrohodně shoduje s popisem zmizelé Sandry.

Tříletý Kaiden byl prý v jednu chvíli jako šílený. Křičel, že je potřeba té paní pomoci.
Tříletý Kaiden byl prý v jednu chvíli jako šílený. Křičel, že je potřeba té paní pomoci.

Zájem policie

Ve chvíli, kdy se dostává zpráva o mrtvé ženě na veřejnost, se začne o příběh zajímat policie. Zástupce šerifa okresu Madera County Chris Williams rodinu přesvědčí, aby se do hor vrátila s místní policií. Kaiden ukazuje místo, kde ženu viděl.

Policie však nenajde žádné nové důkazy a případ zůstává otevřený. Čtyřkolka, kterou rodina cestovala, když se tento strašidelný zážitek odehrál, se nyní nazývá „vozidlo duchů“ a je na prodej.

Rodinná příhoda poznamenala každého člena, od cestování do hor je zážitek však neodradil. Zůstavají ale místa, kterým se všichni raději vyhnou. O tom, co tříletý Kaiden viděl na louce, se dá pouze spekulovat. Policie zůstává skeptická a raději se drží faktů.

Podle nich došlo k pouhému poblouznění smyslů. Nebo se snad malý Kaiden skutečně setkal s duchem, jak věří mnoho lidí?

Tajemná díra na hoře Shasta.
Tajemná díra na hoře Shasta.

Na hoře Shasta se objevila tajemná díra

Zhruba před 10 lety se na jedné straně hory Shasta v Kalifornii objevila tajemná díra: asi 60 metrů hluboká. Spousty vědců a badatelů strávily posledních několik let snahou vyřešit tuto záhadu.

Zatímco někteří zůstávají nohama na zemi, jsou i tací, kteří tvrdí, že tento zvláštní incident nějakým způsobem souvisí s pověstí hory. Ta je totiž považována za mystické či strašidelné místo.

Někteří lidé viděli v okolí hory létat neobvyklé objekty a kolují i teorie o tom, že pod horou leží ztracený kontinent zvaný Lemurie.

Lidé mluví i o zemřelých duších, které nenašly klid a potulují se kolem hory. Odpověď na to, kam díra vede či kde se vzala, zatím nikdo nepřinesl. Dočkáme se?

Foto: wikimedia.org, facebook.com, pixabay.com, youtube.com, flickr.com
Lokalita:
Související články
od 17.7.2024 1.3tis
V ostravském městském obvodu Slezská Ostrava stojí hrad, který by neměl uniknout pozornosti žádného milovníka záhad. V jeho prostorách údajně působí neznámé síly a přímo pod ním se prý nacházejí dosud neprozkoumané chodby. ENIGMA navštívila Slezskoostravský hrad ve společnosti slavného záhadologa Arnošta Vašíčka! Slezskoostravský hrad
od 13.7.2024 3.5tis
Pořídit si selfie není žádná věda. Stačí digitální fotoaparát či chytrý telefon a touha zvěčnit se v tom správném okamžiku. Na fotografii obvykle pořízené z ruky se však nemusí vždy objevit jen nějaký roztomilý moment. Existují totiž selfies, na kterých mají být zachyceni duchové!  Hvězda mnohých hollywoodských trháků Jessica Alba (*1981) je
od 12.7.2024 2.8tis
Pomalu, ale jistě se rozpadají zdi původně mocného hradu Rosenbergu, vypínajícího se kdysi v plné kráse nad městem Krupkou. Hrad i město v minulosti patřily tehdejším pánům z Koldic. Pan Timo z Koldic byl bohatý a měl krásnou dceru. Tajná setkání Na nedalekém Supím hradě žil mladý, udatný a smělý rytíř, jenž se zamiloval do krásné Koldicovy dcery Dony. Ona j
od 11.7.2024 3.1tis
Snad každý už si někdy pořídil tu svou selfie. Občas se však na tomto autoportrétu, který je obvykle pořízen za pomoci digitálního fotoaparátu či chytrého telefonu, objeví cosi nevysvětlitelného. ENIGMAPLUS představuje selfies, na kterých jsou údajně zachyceni duchové! Dvě přibližně dvacetileté dívky vyběhnou se smíchem z baru v centru anglického m
od 10.7.2024 2.9tis
Zřícenina hradu Vrškamýk (zvaný také Hunec) se nachází v obci Kamýk nad Vltavou v malebném údolí, kterým protéká řeka Vltava. Hrad byl založen již Václavem I. kolem roku 1240, ale dokončen byl až Přemyslem Otakarem II. Loupeživý rytíř Bohužel již za Václava II. začal význam hradu upadat a v roce 1569 je už uváděn jako pustý. Na hradě pak sídlila lupičská tl
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Využijte cukrovou pastu pro sametově hladké nohy
nejsemsama.cz
Využijte cukrovou pastu pro sametově hladké nohy
Léto velí mít hladkou pokožku bez chloupků. Epilace sice není právě příjemná, ale s trochou šikovnosti ji jistě zvládnete. Vážně chcete zkusit epilaci cukrovou pastou? Nebo jste ji už zkusila a máte s ní špatnou zkušenost? Nezatracujte ji. Cukrovou pastu si můžete připravit doma. Přírodní a šetrná Cukrová pasta se k odstranění chloupků používala už ve starém Egyptě. Dnes
Návrat do Ulice! Mizí Brodská před mužem?
nasehvezdy.cz
Návrat do Ulice! Mizí Brodská před mužem?
Příjemné překvapení pro své fanoušky přichystala herečka Tereza Brodská (56), která se po letech vrací do seriálu Ulice! Bok po boku se svou seriálovou dcerou Patricií Pagáčovou (35) znovu obnoví př
3 kněžny-světice: Manžely si držely od těla a nechaly se bít zpovědníkem
historyplus.cz
3 kněžny-světice: Manžely si držely od těla a nechaly se bít zpovědníkem
Provdali ji sotva ve třech letech, zhruba ve třiceti už byla vdovou. Na muže haličská královna Salomena, jediná dcera polského knížete Leška Bílého, poté úplně zanevřela. Je rozhodnutá – složí slib čistoty a již nikdy se tělesně nesblíží s žádným mužem. To je ve středověku ve vznešených rodinách, kde sňatky slouží jako prostředek diplomacie i
PORT 1560: Letní oáza plná zážitků a odpočinku
epochanacestach.cz
PORT 1560: Letní oáza plná zážitků a odpočinku
S příchodem léta se krumlovské centrum Port 1560 stává ideálním místem pro všechny, kteří touží po spojení kultury, gastronomie, dobrého piva a relaxace. Tento jedinečný areál nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zážitků, které si mohou užít také v nádherném prostředí prostorné zahrady z 16. století. Zábava a relax pod širým nebem Port 1560 se pyšní
„Úsměvné“ přešlapy slavných lidí z dob, kdy byli ještě mladí
epochaplus.cz
„Úsměvné“ přešlapy slavných lidí z dob, kdy byli ještě mladí
Dnes jsou z nich nezpochybnitelné špičky ve svých oborech. Jsou vážení a uznávaní. Je až s podivem, že se tak nějak pozapomnělo na jejich hříchy z mladických let. A pozor, čistý štít nemá ani boháč a mecenáš v jedné osobě Bill Gates! Caron Butler – špičkový basketbalista Bývalý profesionální hráč americké NBA a současný trenér
Místo, kde se schovával jeden z největších filmových drsňáků
rezidenceonline.cz
Místo, kde se schovával jeden z největších filmových drsňáků
Když se herec Steve McQueen v 70. letech mnulého století přestěhoval do Malibu, nebylo to zrovna kvůli zdejším úžasným možnostem surfování. Jedna z nejúspěšnějších a nejlépe placených filmových hvězd své generace tu totiž hledala především soukromí a ústraní. Dokonalé útočiště našel známý chlapák v rezidenci usazené vysoko na útesu nad pobřežím Tichého oceánu, nacházející se
KLENOTA přichází s limitovanou edicí šperků s morganitem v barvě roku
iluxus.cz
KLENOTA přichází s limitovanou edicí šperků s morganitem v barvě roku
V oblasti módy se barvy neustále mění a vyvíjejí, přičemž každá sezóna přináší nové odstíny a kombinace, které zaujmou a inspirují. Pro rok 2024 vyhlásila společnost Pantone Color Institut barvou roku
Couplii… a žili spolu šťastně až do smrti
panidomu.cz
Couplii… a žili spolu šťastně až do smrti
Trvalý vztah, v němž překonáme všechny krize a spokojeně spolu zestárneme, představuje stále jednu z nejvyšších životních hodnot. Nehledě na to, kolik nám je a v jak technologicky vyspělé době žijeme, pořád věříme, že nejlepší konec příběhu dvou zamilovaných lidí je „a žili spolu šťastně až do smrti“. Ve skutečnosti se téměř každé druhé české manželství
Kuriózní genetické mutace: Dávají supersílu i přitažlivost
21stoleti.cz
Kuriózní genetické mutace: Dávají supersílu i přitažlivost
Každý z nás je nositelem přibližně 4 milionů genetických variant. Ale jen málokomu se povede vyhrát v genetické loterii něco opravdu cenného, jako třeba barevnější vidění světa, nádherné řasy nebo sil
Borůvkové lívance, jak je má rád zpěvák Justin Timberlake
tisicereceptu.cz
Borůvkové lívance, jak je má rád zpěvák Justin Timberlake
Někdo to rád sladké – a tenhle známý zpěvák a herec velmi rád posnídá lívanečky s borůvkami. O linii se bát nemusí, protože se mj. věnuje například golfu. Potřebujete 200 g hladké mouky 2 lžíce
Jestli má holku, tak snad ani nechci žít…
skutecnepribehy.cz
Jestli má holku, tak snad ani nechci žít…
Byla to láska z pionýrského tábora. Jardovi bylo devatenáct let a dělal vedoucího malým klukům. Byli z něj úplně paf a já taky. Zamilovala jsem se do něj na pionýrském táboře. Všechny holky to věděly, protože neumím udržet tajemství, všechno na sebe vykecám. Jsem odjakživa taková, máma byla to samé v bledě modrém. Byla jsem v oddíle nejstarších, patnáctiletých holek. Jardovi
Rekordman v Bílém domě: Národní hrdina vydržel ve funkci pouhý měsíc
epochalnisvet.cz
Rekordman v Bílém domě: Národní hrdina vydržel ve funkci pouhý měsíc
William Henry Harrison sice původně studoval medicínu, v roce 1791 se ale rozhodne vstoupit do americké armády, která je zrovna plně zaneprázdněna boji proti indiánům.   O tři roky později se účastní slavné bitvy u Fallen Timbers, v níž vojáci USA triumfují. Když si v roce 1795 bere za ženu Annu Tuthill Symmesovou (1775–1864), zastává