Domů     Neobjasněné události
Kmen Hopi: Devět znamení, která zahájí novou civilizaci
Jan Šedivý
od Jan Šedivý 20.3.2021
6.2tis
Kmen Hopi: Devět znamení, která zahájí novou civilizaci
Tradiční účes dívky z kmene, kolem roku 1900. FOTO: Creative Commons / volné dílo – autor neznámý
239
SDÍLENÍ
6.2tis
ZOBRAZENÍ

Většina lidstva prý přerod světa nepřežije! „Přijdou lidé bílé pleti… Berou zem, která jim nenáleží, a své nepřátele srazí spoutaným hromem,“ vykládají proroci indiánského kmene Hopi již před několika staletími.

Tradiční příbytek členů kmene. FOTO: Creative Commons / volné dílo - Scan by NYPL Tradiční účes dívky z kmene, kolem roku 1900. FOTO: Creative Commons / volné dílo - autor neznámý Figurky z kačiny. FOTO: Creative Commons / volné dílo - Jesse Walter Fewkes

Nemusíte mít velkou fantazii, abyste si všimli podobnosti s kolonizací Ameriky. A tím hopijské vize budoucnosti teprve začínají!

Najdete je v indiánské rezervaci v severovýchodní Arizoně. Snaží se žít stejně jako jejich předci. Z kdysi slovutného kmene Hopi dnes zůstalo jen 3000 lidí rozprostřených do několika vesnic. Jejich dědictví je však stále živé.

Představuje proroctví o přerodu civilizace z takzvaného čtvrtého světa do pátého. Vše nasvědčuje tomu, že se tak děje právě teď!

Kdo je bratr Pahana?

Říkají mu bílý bratr Pahana (podle některých zdrojů též Bahana). Tajemný soukmenovec kmene Hopi může být bohem, bělochem, který se tu objevil ještě před italským mořeplavcem Kryštofem Kolumbem (1451–1506), anebo třeba příslušníkem kmene, který trpěl albinizmem (porucha tvorby melaninu, kůže je poté bezbarvá).

Právě tento tajemný muž má předat ještě před kolonizací Nového světa indiánům proroctví. „Přerod světa se ohlásí devíti znameními,“ tvrdí Pahana.

Figurky z kačiny. FOTO: Creative Commons / volné dílo – Jesse Walter Fewkes

První znamení věstí kolonizaci

Podle moderního výkladu proroctví jsme se již dostali k poslednímu znamení. „Bylo nám řečeno, že přijdou lidé bílé pleti jako Pahana. Jejich skutky ani mysl ale nebudou čisté. Berou zemi… A nepřátele srazí hromem,“ dozvíme se z prvního znamení.

Hromem jsou podle všeho myšleny střelné zbraně. A další znamení? Podle všeho jím má být počátek éry automobilů.

Myslí na železnice i elektřinu

Jako kovoví hadi omotávají Zemi sítě železničních drah, elektrické vedení připomíná pavučinu a jako proudy kamení brázdí pláně silnice. Interpretace dalších třech znamení ukazují jednotlivé sítě, kterými člověk spojuje planetu.

„Uslyšíte o moři zbarveném na černo a mnoho žijících věcí kvůli tomu zahyne,“ předpovídá sedmé znamení. Mohlo by jít o ropné katastrofy na mořích? Osmé znamení prorokuje podle dnešní interpretace éru hippies v 60. letech minulého století. Mluví se v něm totiž o návratu ke kořenům, tedy zpět do přírody.

Tradiční příbytek členů kmene. FOTO: Creative Commons / volné dílo – Scan by NYPL

Kometa, nebo výbuch?

Poslední znamení hovoří o modré záři z nebes. Jak to vysvětlit? Podle některých vykladačů jde o průlet Halleyovy komety, která se vrací každých 75 až 76 let. V roce 1986 byl její průlet tak nevýrazný, že takřka nebyla vidět.

Mluví se tedy až o tom dalším? Ten nás čeká 28. července roku 2061. Existuje ale i druhý názor, pro nás mnohem děsivější. Co když je onen modrý svit důsledkem gigantické exploze – například jaderného výbuchu, který způsobí i jev podobný polární záři?

Země kmene Hopi bude oázou

Období přerodu má dospět až ke Dni očisty. Pak může Země vstoupit do pátého světa. V líčení této události si kmen Hopi v mnohém nezadá s biblickou apokalypsou. Většina lidstva tuto „očistu“, který prý proběhne formou války, totiž nepřežije.

„Válku rozpoutá lid dalších starých zemí, zradí boží moudrost. Spojené státy budou zničeny atomovými bombami a radioaktivitou. Jen Hopi a jejich mateřská země bude zachována jako oáza,“ předkládá proroctví kmene americký antropolog Frank Waters (1902–1995).

„Lidstvo by se muselo vrátit zpět k přírodě,“ nabízí jedinou šanci na spásu kmen Hopi. Jinak se prý proroctví naplní.

Jitka Krulcová

reklama
Související články
od Jan Šedivý 22.10.2021 933
Přemýšleli jste někdy, na co byste se zeptali boha, kdybyste měli šanci se s ním setkat? Že v boha nevěříte? Umělec Mellen-Thomas Benedict v něj také nevěřil. A přesto s ním v okamžiku vlastní smrti vedl pozoruhodný rozhovor, který se rozhodl vyprávět. Umělecká duše umí mnohdy vnímat věci, kolem nichž jiní lidé procházejí bez povšimnutí. Snad i proto se jeden z nejvýjimečnějších […]
od Adriana Vojtíšková 20.10.2021 2.4tis
Podle pověstí se má v jeskynním systému ve střední části Moravského krasu často ozývat kvílení a naříkání. V útrobách skalisek se mají zjevovat tajemné postavy, podivné průvody nebo ohniví koně.     Nechybí ani historky o mladících, kteří za přenocování v jeskyni zaplatili životem. Skutečné události spojené s Býčí skálou jsou ale mnohem zajímavější a […]
od Adriana Vojtíšková 19.10.2021 6.1tis
Vilcacora nebo také Uňa de Gato, tedy kočičí dráp, je popínavá rostlina, která si v posledních letech získala mimořádnou oblibu. Stojí za tím její příznivý vliv na lidský zažívací trakt a také její účinek v boji proti depresím.     Rostlina má vynikající výsledky při léčbě žaludečních vředů, zánětů, oparů nebo astmatu. Nejdůležitější ovšem je, […]
od Matěj Soukup 18.10.2021 5.1tis
Od roku 2007 mají obyvatelé Vancouveru na západním pobřeží Kanady poměrně obavu z místních pláží. Už několikrát na ně totiž moře vyvrhlo vskutku hrůzné nálezy – lidské nohy. Od onoho roku se ve Vancouveru událo už pět takových případů. Moře přitom nevyvrhlo žádné jiné lidské ostatky – žádná těla ani jejich části, stejně tak žádné […]
od Mirek Brát 17.10.2021 5.4tis
Tomojuki Jamašita byl generál a vysoký vojenský hodnostář císařské japonské armády za druhé světové války. Po skončení bojů byl Jamašita obviněn z válečných zločinů a v roce 1946 ve filipínské Manile popraven. S Jamašitovým jménem je spojován legendární zlatý poklad, s jehož shromažďováním mu prý pomohla i tradiční japonská zločinecká organizace Jakuza.   Jako Jamašitův poklad je označován souhrn […]