reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Neobjasněné události
Kmen Hopi: Devět znamení, která zahájí novou civilizaci
Jan Šedivý
od Jan Šedivý 20.3.2021
6.2tis
Tradiční účes dívky z kmene, kolem roku 1900. FOTO: Creative Commons / volné dílo – autor neznámý
239
SDÍLENÍ
6.2tis
ZOBRAZENÍ

Většina lidstva prý přerod světa nepřežije! „Přijdou lidé bílé pleti… Berou zem, která jim nenáleží, a své nepřátele srazí spoutaným hromem,“ vykládají proroci indiánského kmene Hopi již před několika staletími.

Tradiční příbytek členů kmene. FOTO: Creative Commons / volné dílo - Scan by NYPL Tradiční účes dívky z kmene, kolem roku 1900. FOTO: Creative Commons / volné dílo - autor neznámý Figurky z kačiny. FOTO: Creative Commons / volné dílo - Jesse Walter Fewkes

Nemusíte mít velkou fantazii, abyste si všimli podobnosti s kolonizací Ameriky. A tím hopijské vize budoucnosti teprve začínají!

Najdete je v indiánské rezervaci v severovýchodní Arizoně. Snaží se žít stejně jako jejich předci. Z kdysi slovutného kmene Hopi dnes zůstalo jen 3000 lidí rozprostřených do několika vesnic. Jejich dědictví je však stále živé.

Představuje proroctví o přerodu civilizace z takzvaného čtvrtého světa do pátého. Vše nasvědčuje tomu, že se tak děje právě teď!

Kdo je bratr Pahana?

Říkají mu bílý bratr Pahana (podle některých zdrojů též Bahana). Tajemný soukmenovec kmene Hopi může být bohem, bělochem, který se tu objevil ještě před italským mořeplavcem Kryštofem Kolumbem (1451–1506), anebo třeba příslušníkem kmene, který trpěl albinizmem (porucha tvorby melaninu, kůže je poté bezbarvá).

Právě tento tajemný muž má předat ještě před kolonizací Nového světa indiánům proroctví. „Přerod světa se ohlásí devíti znameními,“ tvrdí Pahana.

Figurky z kačiny. FOTO: Creative Commons / volné dílo – Jesse Walter Fewkes

První znamení věstí kolonizaci

Podle moderního výkladu proroctví jsme se již dostali k poslednímu znamení. „Bylo nám řečeno, že přijdou lidé bílé pleti jako Pahana. Jejich skutky ani mysl ale nebudou čisté. Berou zemi… A nepřátele srazí hromem,“ dozvíme se z prvního znamení.

Hromem jsou podle všeho myšleny střelné zbraně. A další znamení? Podle všeho jím má být počátek éry automobilů.

Myslí na železnice i elektřinu

Jako kovoví hadi omotávají Zemi sítě železničních drah, elektrické vedení připomíná pavučinu a jako proudy kamení brázdí pláně silnice. Interpretace dalších třech znamení ukazují jednotlivé sítě, kterými člověk spojuje planetu.

„Uslyšíte o moři zbarveném na černo a mnoho žijících věcí kvůli tomu zahyne,“ předpovídá sedmé znamení. Mohlo by jít o ropné katastrofy na mořích? Osmé znamení prorokuje podle dnešní interpretace éru hippies v 60. letech minulého století. Mluví se v něm totiž o návratu ke kořenům, tedy zpět do přírody.

Tradiční příbytek členů kmene. FOTO: Creative Commons / volné dílo – Scan by NYPL

Kometa, nebo výbuch?

Poslední znamení hovoří o modré záři z nebes. Jak to vysvětlit? Podle některých vykladačů jde o průlet Halleyovy komety, která se vrací každých 75 až 76 let. V roce 1986 byl její průlet tak nevýrazný, že takřka nebyla vidět.

Mluví se tedy až o tom dalším? Ten nás čeká 28. července roku 2061. Existuje ale i druhý názor, pro nás mnohem děsivější. Co když je onen modrý svit důsledkem gigantické exploze – například jaderného výbuchu, který způsobí i jev podobný polární záři?

Země kmene Hopi bude oázou

Období přerodu má dospět až ke Dni očisty. Pak může Země vstoupit do pátého světa. V líčení této události si kmen Hopi v mnohém nezadá s biblickou apokalypsou. Většina lidstva tuto „očistu“, který prý proběhne formou války, totiž nepřežije.

„Válku rozpoutá lid dalších starých zemí, zradí boží moudrost. Spojené státy budou zničeny atomovými bombami a radioaktivitou. Jen Hopi a jejich mateřská země bude zachována jako oáza,“ předkládá proroctví kmene americký antropolog Frank Waters (1902–1995).

„Lidstvo by se muselo vrátit zpět k přírodě,“ nabízí jedinou šanci na spásu kmen Hopi. Jinak se prý proroctví naplní.

Jitka Krulcová

Foto: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 30.6.2022 1.1tis
Vědcům se podařilo odhalit souvislost mezi sebevraždami a prvokem jménem Toxoplasma gondii, původcem známé toxoplazmózy.     Tento parazit je ještě nebezpečnější, než se předpokládalo. V napadeném organismu totiž způsobuje závažné změny v mozku, které mohou vést až k sebevražedným myšlenkám. „Předchozí výzkum ukázal příznaky zánětu v mozku obětí sebevražd a lidí bojujících s depresemi. […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 2.1tis
Finská divočina údajně nabízí podivné jevy! V odlehlé oblasti na severu, v zemi nikoho, jak se podobným krajinám říká, lidé slýchají podivné věci. Nebo tam s nimi přeci jen někdo nebo něco je? Když se finští chlapci při kempování ukládají ke spánku ve stanu, slyší zvenčí hlasy a hluk nějakého stroje. Přemýšlí, jestli mohl nedaleko […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 2.1tis
George Bush starší (1924–2018) je podle mnohých prezidentem, který toho o UFO ví nejvíc. Říká se, že je u moci v době, která by byla pro zveřejnění takové informace ideální. Dokonce tomu mají být nakloněni i nejvýše postavení představitelé tajných služeb. Proč se tedy nakonec nic nestalo? „Během období jeho vlády končí studená válka. Dveře […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.7tis
Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí. Zřejmě byl ze skladu odcizen. „Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi. Myslíme si, že […]
od Pavel Polcar 26.6.2022 3.3tis
Marfa Lights: První historická zmínka o tzv. Marfa Lights se objevila v roce 1883, kdy jeden farmář pracující v této oblasti hlásil, že v dálce vidí tančící světla. Brzy zjistil, že místní osadníci také často viděli prazvláštní světla, pohybující se sem a tam. Padající hvězdy? Domorodí Američané tento jev údajně připisovali padlým hvězdám. Současníci pro […]