4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     Kostry z Andahuaylillas: Zakrslá stvoření s obřími lebkami
Kostry z Andahuaylillas: Zakrslá stvoření s obřími lebkami
od 6.3.2020
4.9tis
452
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

Peruánský antropolog Renato Davila Riquelme zatajil dech. To, co zrovna našel, nemůže být z tohoto světa.

Zaměstnanec malého muzea v peruánském městečku Andahuaylillas nedaleko legendárního Cuzca právě nalezl ostatky, které nápadně připomínají nějaké mimozemšťany!

Antropologové, kteří nalezené kosterní pozůstatky zkoumali, se shodli, že nepřipomínají žádného pozemského tvora.
Antropologové, kteří nalezené kosterní pozůstatky zkoumali, se shodli, že nepřipomínají žádného pozemského tvora.

Vědci nad nálezem kroutí hlavou. Už na první pohled nejde o lidské kostry. Našel tedy Renato Riquelme v jihoperuánské horské provincii Quispicanchi konečně nezvratný důkaz o tom, že na naší planetě žili mimozemšťané?

reklama

Místo tajemného nálezu navíc není daleko od planiny Nazca s tajemnými obrazci. Kostry byly pohřbeny na plošině jedné z posvátných peruánských hor Apu, které jsou podle pradávné incké mytologie domovem dávných předků a nejvyšších bytostí.

„To tělo nemá lidské rysy. Lebka je trojúhelníková a vůči tělu nepřiměřeně velká – téměř jako zbytek těla. Jde zřejmě o mimozemskou bytost,“ popisuje Riquelme jednu z koster. Co jsou ostatky zač?

Kostry byli nalezeny nedaleko tajemné planiny Nazca, známé svými obřími obrazci, které jsou vidět jen z letadla či oběžné dráhy.
Kostry byli nalezeny nedaleko tajemné planiny Nazca, známé svými obřími obrazci, které jsou vidět jen z letadla či oběžné dráhy.

LEBKY PODOBNÉ DĚTSKÝM

Lebka první kostry vypadá jako dětská, s trojúhelníkovou hlavou a obrovskými očními dutinami. Na rozdíl od dětských lebek je ale mimořádně velká – od brady k temeni měří 50 centimetrů. Stejně tolik měří zbytek těla.

reklama

Na svrchní části lebky je otevřená fontanela, prázdné místo charakteristické pro kojence v prvním roce života. Obě zachované stoličky v čelisti ale patří evidentně mnohem staršímu člověku. Lebka je navíc velmi protáhlá, jakoby zdeformovaná.

Záhadný tvor tedy musel mít nezvykle veliký týl – a přesně tak popisují svědkové vzhled mimozemských bytostí. Pokud bychom se zabývali teorií, že jde „jen“ o zdeformovaného nebo zmutovaného člověka, mohla by kostra patřit dítěti postiženému vodnatelností hlavy.

Tomu by odpovídala obří hlava a podivně velké oční důlky, ne však stoličky vyvinuté a opotřebované jako zuby dospělého člověka.

Kostry byly pohřbeny na plošině jedné z posvátných peruánských hor Apu, které jsou podle pradávné incké mytologie domovem dávných předků a nejvyšších bytostí. Zvláštní ostatky jsou uloženy v malém peruánském muzeu v obci Andahuaylillas. Peruánský antropolog Renato Riquelme (vlevo) s americkým badatelem a cestovatelem Grahamem Hancockem.

NEPŘIPOMÍNÁ NIC POZEMSKÉHO

Druhá kostra je ještě záhadnější. Údajně měří jen 30 centimetrů. Jde pravděpodobně o nedonošený plod v embryonální poloze zabalený v něčem, co připomíná zbytky placenty. Navíc jí chybí lebka.

reklama

Riquelme fotografie druhé kostry nepublikoval, přizval ale k průzkumu ostatků tři antropology z Ruska a Španělska. Jejich jména však také nejsou známá. „Nejedná se o lidskou bytost.

Přestože zkoumání byla zatím jen základní, už nyní je zřejmé, že skelet nekoresponduje s žádnou etnickou skupinou žijící na naší planetě,“ citoval Riquelme antropology. Podrobná analýza obou ostatků bude pokračovat, ke slovu se teď dostanou genetici.

V očním důlku větší kostry byly totiž údajně nalezeny zbytky mumifikované tkáně oční bulvy, a bude tedy možné provést analýzu DNA.

Jsou nalezené ostatky ve skutečnosti důkazem, že moderní člověk vzešel z potomků lidí a mimozemšťanů?
Jsou nalezené ostatky ve skutečnosti důkazem, že moderní člověk vzešel z potomků lidí a mimozemšťanů?

POTOMEK MIMOZEMŠŤANŮ?

Je docela dobře možné, že Renato Riquelme nalezl legendární „chybějící článek“ – potomka mimozemšťana a lidské matky.

Teorie „chybějícího článku“ vysvětluje náhlý a nevysvětlitelný intelektuální skok mezi našimi poměrně primitivními předky a dnešními lidmi, kteří stvořili rozvinuté civilizace.

Předpokládá se, že „poslové z hvězd“ sestoupili ve svých korábech z oblohy a naučili tehdy poměrně primitivní lidstvo všem potřebným dovednostem a znalostem. Pro tuto teorii ale dosud chyběly důkazy.

Až do okamžiku, kdy Renato Riquelme v listopadu 2011 scházel z posvátné hory Apu, kde sídlí nejvyšší bytosti. A kde nalezl podivné kostry, které ani trochu nezapadají do obrazu našich současných vědeckých teorií.

„Za oněch dnů, kdy synové božští vcházeli k dcerám lidským a ty jim rodily, vznikaly na Zemi zrůdy, ba ještě i potom,“ (Gen 6:4) píše se v Bibli. Myslí se tím něco podobného, co žilo a umřelo na planině posvátné hory Apu nedaleko Andahuaylillas?

Autor článku: Marek Kožušník

Foto: grahamhancock.com, ticketmachupicchu.com, hiddenincatours.com, britannica.com,
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1.4tis
Historie pevnosti Akershus v norské metropoli Oslo je dlouhá již sedm století. V minulosti hrad býval i vězením, což vysvětluje i přítomnost mnoha paranormálních jevů v lokalitě. Kromě řinčení řetězů vás však může vyděsit i setkání se zlým psem a dámou bez tváře. Pozor, tito duchové zvaní Malcanisen (zlý pes) a Mantelgeisten (dáma bez tváře), mohou přivodit i smrt! [gallery ids="112787,112788,1
od 1.12.2022 2.4tis
Jen jediný Necronomicon dokázal zamotat hlavu i expertům. Říká se mu Simonův. Má být temným učením až ze starověké Mezopotámie. Knihu ukořistili mniši a poté dali na překlad okultnímu knihkupectví Magickal Child. Pravda je ale trochu jiná, kniha vznikla kolem roku 1976 v USA v kruhu špičkových mágů z Warlock Shop jako funkční grimoár, který otestuje ad
od 30.11.2022 1.7tis
Období antiky je spojeno i se zbraněmi, které patří do sféry záhad. Patří k nim údajné parní dělo, jehož konstruktérem měl být slavný Archimédés. Opravdu existovala starověká zbraň, která využívala sílu páry? Archimédés (287 př. n. l. – 212 př. n. l.) se proslavil výrokem: Udejte mi pevný bod a já pohnu celou Zemí. Jeho ctižádost se však neomezoval
od 30.11.2022 3.3tis
Jednoho večera v červnu 1950 uprostřed rušné křižovatky na Times Square umírá neznámý chodec. Při pátrání po jeho identitě policisté s překvapením zjišťují, že jde o muže, který beze stopy zmizel před 74 lety.     Asi třicetiletý muž má na sobě starodávné oblečení a boty s výraznými přezkami, jaké se nosily před sto lety, a působí nanejvýš
od 29.11.2022 2.9tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112