Skip to content

Kostry z Andahuaylillas: Zakrslá stvoření s obřími lebkami

Peruánský antropolog Renato Davila Riquelme zatajil dech. To, co zrovna našel, nemůže být z tohoto světa. Zaměstnanec malého muzea v peruánském městečku Andahuaylillas nedaleko legendárního Cuzca právě nalezl ostatky, které nápadně připomínají nějaké mimozemšťany!

Antropologové, kteří nalezené kosterní pozůstatky zkoumali, se shodli, že nepřipomínají žádného pozemského tvora.

Vědci nad nálezem kroutí hlavou. Už na první pohled nejde o lidské kostry. Našel tedy Renato Riquelme v jihoperuánské horské provincii Quispicanchi konečně nezvratný důkaz o tom, že na naší planetě žili mimozemšťané?

Místo tajemného nálezu navíc není daleko od planiny Nazca s tajemnými obrazci. Kostry byly pohřbeny na plošině jedné z posvátných peruánských hor Apu, které jsou podle pradávné incké mytologie domovem dávných předků a nejvyšších bytostí.

„To tělo nemá lidské rysy. Lebka je trojúhelníková a vůči tělu nepřiměřeně velká – téměř jako zbytek těla. Jde zřejmě o mimozemskou bytost,“ popisuje Riquelme jednu z koster. Co jsou ostatky zač?

Kostry byli nalezeny nedaleko tajemné planiny Nazca, známé svými obřími obrazci, které jsou vidět jen z letadla či oběžné dráhy.
LEBKY PODOBNÉ DĚTSKÝM

Lebka první kostry vypadá jako dětská, s trojúhelníkovou hlavou a obrovskými očními dutinami. Na rozdíl od dětských lebek je ale mimořádně velká – od brady k temeni měří 50 centimetrů. Stejně tolik měří zbytek těla.

Na svrchní části lebky je otevřená fontanela, prázdné místo charakteristické pro kojence v prvním roce života. Obě zachované stoličky v čelisti ale patří evidentně mnohem staršímu člověku. Lebka je navíc velmi protáhlá, jakoby zdeformovaná.

Záhadný tvor tedy musel mít nezvykle veliký týl – a přesně tak popisují svědkové vzhled mimozemských bytostí. Pokud bychom se zabývali teorií, že jde „jen“ o zdeformovaného nebo zmutovaného člověka, mohla by kostra patřit dítěti postiženému vodnatelností hlavy.

Tomu by odpovídala obří hlava a podivně velké oční důlky, ne však stoličky vyvinuté a opotřebované jako zuby dospělého člověka.

NEPŘIPOMÍNÁ NIC POZEMSKÉHO

Druhá kostra je ještě záhadnější. Údajně měří jen 30 centimetrů. Jde pravděpodobně o nedonošený plod v embryonální poloze zabalený v něčem, co připomíná zbytky placenty. Navíc jí chybí lebka. Riquelme fotografie druhé kostry nepublikoval, přizval ale k průzkumu ostatků tři antropology z Ruska a Španělska.

Jejich jména však také nejsou známá. „Nejedná se o lidskou bytost. Přestože zkoumání byla zatím jen základní, už nyní je zřejmé, že skelet nekoresponduje s žádnou etnickou skupinou žijící na naší planetě,“ citoval Riquelme antropology.

Podrobná analýza obou ostatků bude pokračovat, ke slovu se teď dostanou genetici. V očním důlku větší kostry byly totiž údajně nalezeny zbytky mumifikované tkáně oční bulvy, a bude tedy možné provést analýzu DNA.

Jsou nalezené ostatky ve skutečnosti důkazem, že moderní člověk vzešel z potomků lidí a mimozemšťanů?
POTOMEK MIMOZEMŠŤANŮ?

Je docela dobře možné, že Renato Riquelme nalezl legendární „chybějící článek“ – potomka mimozemšťana a lidské matky. Teorie „chybějícího článku“ vysvětluje náhlý a nevysvětlitelný intelektuální skok mezi našimi poměrně primitivními předky a dnešními lidmi, kteří stvořili rozvinuté civilizace.

Předpokládá se, že „poslové z hvězd“ sestoupili ve svých korábech z oblohy a naučili tehdy poměrně primitivní lidstvo všem potřebným dovednostem a znalostem. Pro tuto teorii ale dosud chyběly důkazy.

Až do okamžiku, kdy Renato Riquelme v listopadu 2011 scházel z posvátné hory Apu, kde sídlí nejvyšší bytosti. A kde nalezl podivné kostry, které ani trochu nezapadají do obrazu našich současných vědeckých teorií.

„Za oněch dnů, kdy synové božští vcházeli k dcerám lidským a ty jim rodily, vznikaly na Zemi zrůdy, ba ještě i potom,“ (Gen 6:4) píše se v Bibli. Myslí se tím něco podobného, co žilo a umřelo na planině posvátné hory Apu nedaleko Andahuaylillas?

Autor článku: Marek Kožušník

Foto: grahamhancock.com, ticketmachupicchu.com, hiddenincatours.com, britannica.com,
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Převratné řešení pro diabetiky
epochaplus.cz

Převratné řešení pro diabetiky

Ve Všeobecné fakultní nemocnici v předposledním...
Nový Hyundai Ioniq plug-in hybrid: Tankujte emoce
21stoleti.cz

Nový Hyundai Ioniq plug-in...

Buď slyšíte motor o trochu větší než je...
Procházka údolím Lužnice
epochanacestach.cz

Procházka údolím Lužnice

K nejstarším značeným...
Akademici vybrali 10 nejlepších IT diplomových prací z ČR a Slovenska
epochalnisvet.cz

Akademici vybrali 10...

Nejlepší IT diplomovou práci z České...
Doprava budoucnosti v reálu: Brno je vzorem pro Evropu
21stoleti.cz

Doprava budoucnosti v...

Jednou bude většina aut komunikovat sama se sebou, s...
3 neobjevené skvosty Královéhradeckého kraje
epochanacestach.cz

3 neobjevené skvosty...

Královéhradecký kraj...
Zářivá atmosféra s citem pro detail
rezidenceonline.cz

Zářivá atmosféra s citem...

„Věřím, že to je právě pozornost k drobnostem,...
Pomstil se Luther Římu za výhrůžky?
epochalnisvet.cz

Pomstil se Luther Římu za...

Zaútočil na římskokatolickou církev. Nelíbí se mu...
Havana Club Tributo 2020 pro sběratele
iluxus.cz

Havana Club Tributo 2020 pro...

Havana Club, přední značka kubánského rumu jak na...
Objevte mystiku Santiniho staveb v Česku
epochaplus.cz

Objevte mystiku Santiniho...

Zdobné baroko vtrhlo do českých zemí s...
Je na roztrhání
nasehvezdy.cz

Je na roztrhání

Srdce diváku si herec Radim Fiala (49)...
Tříbarevná kočička přináší vždycky štěstí
nasehvezdy.cz

Tříbarevná kočička přináší...

Jako každý rok jsme přišli položit věnec a...