18. srpna 1587: V Roanoke se narodí Virginia Dare, první dítě evropských kolonistů v Americe, čili úplně první Američanka, která se pak stává symbolem této záhadně zmizelé osady.
Domů     Záhady historie
Kostry z Andahuaylillas: Zakrslá stvoření s obřími lebkami
Jiří Mareček
od Jiří Mareček 6.3.2020
4.9tis
452
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

Peruánský antropolog Renato Davila Riquelme zatajil dech. To, co zrovna našel, nemůže být z tohoto světa. Zaměstnanec malého muzea v peruánském městečku Andahuaylillas nedaleko legendárního Cuzca právě nalezl ostatky, které nápadně připomínají nějaké mimozemšťany!

Antropologové, kteří nalezené kosterní pozůstatky zkoumali, se shodli, že nepřipomínají žádného pozemského tvora.

Vědci nad nálezem kroutí hlavou. Už na první pohled nejde o lidské kostry. Našel tedy Renato Riquelme v jihoperuánské horské provincii Quispicanchi konečně nezvratný důkaz o tom, že na naší planetě žili mimozemšťané?

Místo tajemného nálezu navíc není daleko od planiny Nazca s tajemnými obrazci. Kostry byly pohřbeny na plošině jedné z posvátných peruánských hor Apu, které jsou podle pradávné incké mytologie domovem dávných předků a nejvyšších bytostí.

„To tělo nemá lidské rysy. Lebka je trojúhelníková a vůči tělu nepřiměřeně velká – téměř jako zbytek těla. Jde zřejmě o mimozemskou bytost,“ popisuje Riquelme jednu z koster. Co jsou ostatky zač?

Kostry byli nalezeny nedaleko tajemné planiny Nazca, známé svými obřími obrazci, které jsou vidět jen z letadla či oběžné dráhy.

LEBKY PODOBNÉ DĚTSKÝM

Lebka první kostry vypadá jako dětská, s trojúhelníkovou hlavou a obrovskými očními dutinami. Na rozdíl od dětských lebek je ale mimořádně velká – od brady k temeni měří 50 centimetrů. Stejně tolik měří zbytek těla.

Na svrchní části lebky je otevřená fontanela, prázdné místo charakteristické pro kojence v prvním roce života. Obě zachované stoličky v čelisti ale patří evidentně mnohem staršímu člověku. Lebka je navíc velmi protáhlá, jakoby zdeformovaná.

Záhadný tvor tedy musel mít nezvykle veliký týl – a přesně tak popisují svědkové vzhled mimozemských bytostí. Pokud bychom se zabývali teorií, že jde „jen“ o zdeformovaného nebo zmutovaného člověka, mohla by kostra patřit dítěti postiženému vodnatelností hlavy.

Tomu by odpovídala obří hlava a podivně velké oční důlky, ne však stoličky vyvinuté a opotřebované jako zuby dospělého člověka.

Kostry byly pohřbeny na plošině jedné z posvátných peruánských hor Apu, které jsou podle pradávné incké mytologie domovem dávných předků a nejvyšších bytostí. Zvláštní ostatky jsou uloženy v malém peruánském muzeu v obci Andahuaylillas. Peruánský antropolog Renato Riquelme (vlevo) s americkým badatelem a cestovatelem Grahamem Hancockem.

NEPŘIPOMÍNÁ NIC POZEMSKÉHO

Druhá kostra je ještě záhadnější. Údajně měří jen 30 centimetrů. Jde pravděpodobně o nedonošený plod v embryonální poloze zabalený v něčem, co připomíná zbytky placenty. Navíc jí chybí lebka. Riquelme fotografie druhé kostry nepublikoval, přizval ale k průzkumu ostatků tři antropology z Ruska a Španělska.

Jejich jména však také nejsou známá. „Nejedná se o lidskou bytost. Přestože zkoumání byla zatím jen základní, už nyní je zřejmé, že skelet nekoresponduje s žádnou etnickou skupinou žijící na naší planetě,“ citoval Riquelme antropology.

Podrobná analýza obou ostatků bude pokračovat, ke slovu se teď dostanou genetici. V očním důlku větší kostry byly totiž údajně nalezeny zbytky mumifikované tkáně oční bulvy, a bude tedy možné provést analýzu DNA.

Jsou nalezené ostatky ve skutečnosti důkazem, že moderní člověk vzešel z potomků lidí a mimozemšťanů?

POTOMEK MIMOZEMŠŤANŮ?

Je docela dobře možné, že Renato Riquelme nalezl legendární „chybějící článek“ – potomka mimozemšťana a lidské matky. Teorie „chybějícího článku“ vysvětluje náhlý a nevysvětlitelný intelektuální skok mezi našimi poměrně primitivními předky a dnešními lidmi, kteří stvořili rozvinuté civilizace.

Předpokládá se, že „poslové z hvězd“ sestoupili ve svých korábech z oblohy a naučili tehdy poměrně primitivní lidstvo všem potřebným dovednostem a znalostem. Pro tuto teorii ale dosud chyběly důkazy. Až do okamžiku, kdy Renato Riquelme v listopadu 2011 scházel z posvátné hory Apu, kde sídlí nejvyšší bytosti.

A kde nalezl podivné kostry, které ani trochu nezapadají do obrazu našich současných vědeckých teorií. „Za oněch dnů, kdy synové božští vcházeli k dcerám lidským a ty jim rodily, vznikaly na Zemi zrůdy, ba ještě i potom,“ (Gen 6:4) píše se v Bibli.

Myslí se tím něco podobného, co žilo a umřelo na planině posvátné hory Apu nedaleko Andahuaylillas?

Autor článku: Marek Kožušník

Foto: grahamhancock.com, ticketmachupicchu.com, hiddenincatours.com, britannica.com,
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 17.8.2022 759
Když před pár lety přišla informace, že na malém skalnatém ostrůvku u pobřeží ostrova Guernsey v Lamanšském průlivu objevili archeologové rituálně pohřbenou sviňuchu (kytovec vypadající jako malý delfín – pozn. redakce), šlo o nenápadnou a dosti podivnou zprávu. Už tehdy bylo jasné, že tento ostrov musel být něčím zvláštní. Později se to potvrdilo. Ostrůvek se jmenuje […]
od Eva Soukupová 17.8.2022 1.5tis
Egyptské pyramidy jsou již dlouhá léta pod drobnohledem archeologů, historiků a mnoha dalších vědců, přesto toho o ní víme s určitostí jen málo. A to, co víme, bývá mnohdy zastřeno řadou více či méně fantastických teorií. Může se některá z nich ukázat jako pravdivá?     Pyramidy v egyptské Gíze jsou nejstaršími stavbami a zároveň […]
od Mirek Brát 15.8.2022 2.1tis
Nedaleko řeckých Athén se v zátoce Kiladha nachází archeologické naleziště, které má šanci zasáhnout do legendárního příběhu o Atlantidě. Možná právě toto místo inspirovalo vznik slavné legendy… Lokalitu potopeného města, které pravděpodobně zničilo zemětřesení, objevili potápěči z výzkumného projektu Ženevské univerzity. Jejich pozornost upoutaly nejprve úlomky keramiky. Jaké bylo jejich překvapení, když zjistili, že tam dole, pod […]
od Mirek Brát 12.8.2022 2.9tis
Jisté je, že objev elixíru mládí by změnil svět. Ovšem, ani nechtěná odchylka, oproti původně zamýšlenému produktu, nemusí být úplně nezajímavá. Stalo se to prý v nějaké alchymistické laboratoři v Číně v devátém století. Pravda, elixír mládí to zrovna nebyl. Svět to ale určitě změnilo! Tradičně je citováno, že objev černého střelného prachu mají „na svědomí“ čínští alchymisté […]
od Mirek Brát 12.8.2022 3.4tis
Píše se rok 1942 a v pracovně říšského vůdce SS je stůl pokrytý odbornými články, knihami, ilustracemi a fotografiemi. Jejich společným jmenovatelem je čáp bílý (Ciconia ciconia). Heinrich Himmler je nadšený. Čápi pomohou třetí říši srazit nenáviděnou Anglii na kolena! Čáp bílý je v Evropě velmi oblíbeným ptákem. Každé malé dítě přece ví, že děti nosí […]