Skip to content

Kostry z Andahuaylillas: Zakrslá stvoření s obřími lebkami

Peruánský antropolog Renato Davila Riquelme zatajil dech. To, co zrovna našel, nemůže být z tohoto světa. Zaměstnanec malého muzea v peruánském městečku Andahuaylillas nedaleko legendárního Cuzca právě nalezl ostatky, které nápadně připomínají nějaké mimozemšťany!

Antropologové, kteří nalezené kosterní pozůstatky zkoumali, se shodli, že nepřipomínají žádného pozemského tvora.

Vědci nad nálezem kroutí hlavou. Už na první pohled nejde o lidské kostry. Našel tedy Renato Riquelme v jihoperuánské horské provincii Quispicanchi konečně nezvratný důkaz o tom, že na naší planetě žili mimozemšťané?

Místo tajemného nálezu navíc není daleko od planiny Nazca s tajemnými obrazci. Kostry byly pohřbeny na plošině jedné z posvátných peruánských hor Apu, které jsou podle pradávné incké mytologie domovem dávných předků a nejvyšších bytostí.

„To tělo nemá lidské rysy. Lebka je trojúhelníková a vůči tělu nepřiměřeně velká – téměř jako zbytek těla. Jde zřejmě o mimozemskou bytost,“ popisuje Riquelme jednu z koster. Co jsou ostatky zač?

Kostry byli nalezeny nedaleko tajemné planiny Nazca, známé svými obřími obrazci, které jsou vidět jen z letadla či oběžné dráhy.
LEBKY PODOBNÉ DĚTSKÝM

Lebka první kostry vypadá jako dětská, s trojúhelníkovou hlavou a obrovskými očními dutinami. Na rozdíl od dětských lebek je ale mimořádně velká – od brady k temeni měří 50 centimetrů. Stejně tolik měří zbytek těla.

Na svrchní části lebky je otevřená fontanela, prázdné místo charakteristické pro kojence v prvním roce života. Obě zachované stoličky v čelisti ale patří evidentně mnohem staršímu člověku. Lebka je navíc velmi protáhlá, jakoby zdeformovaná.

Záhadný tvor tedy musel mít nezvykle veliký týl – a přesně tak popisují svědkové vzhled mimozemských bytostí. Pokud bychom se zabývali teorií, že jde „jen“ o zdeformovaného nebo zmutovaného člověka, mohla by kostra patřit dítěti postiženému vodnatelností hlavy.

Tomu by odpovídala obří hlava a podivně velké oční důlky, ne však stoličky vyvinuté a opotřebované jako zuby dospělého člověka.

NEPŘIPOMÍNÁ NIC POZEMSKÉHO

Druhá kostra je ještě záhadnější. Údajně měří jen 30 centimetrů. Jde pravděpodobně o nedonošený plod v embryonální poloze zabalený v něčem, co připomíná zbytky placenty. Navíc jí chybí lebka. Riquelme fotografie druhé kostry nepublikoval, přizval ale k průzkumu ostatků tři antropology z Ruska a Španělska.

Jejich jména však také nejsou známá. „Nejedná se o lidskou bytost. Přestože zkoumání byla zatím jen základní, už nyní je zřejmé, že skelet nekoresponduje s žádnou etnickou skupinou žijící na naší planetě,“ citoval Riquelme antropology.

Podrobná analýza obou ostatků bude pokračovat, ke slovu se teď dostanou genetici. V očním důlku větší kostry byly totiž údajně nalezeny zbytky mumifikované tkáně oční bulvy, a bude tedy možné provést analýzu DNA.

Jsou nalezené ostatky ve skutečnosti důkazem, že moderní člověk vzešel z potomků lidí a mimozemšťanů?
POTOMEK MIMOZEMŠŤANŮ?

Je docela dobře možné, že Renato Riquelme nalezl legendární „chybějící článek“ – potomka mimozemšťana a lidské matky. Teorie „chybějícího článku“ vysvětluje náhlý a nevysvětlitelný intelektuální skok mezi našimi poměrně primitivními předky a dnešními lidmi, kteří stvořili rozvinuté civilizace.

Předpokládá se, že „poslové z hvězd“ sestoupili ve svých korábech z oblohy a naučili tehdy poměrně primitivní lidstvo všem potřebným dovednostem a znalostem. Pro tuto teorii ale dosud chyběly důkazy.

Až do okamžiku, kdy Renato Riquelme v listopadu 2011 scházel z posvátné hory Apu, kde sídlí nejvyšší bytosti. A kde nalezl podivné kostry, které ani trochu nezapadají do obrazu našich současných vědeckých teorií.

„Za oněch dnů, kdy synové božští vcházeli k dcerám lidským a ty jim rodily, vznikaly na Zemi zrůdy, ba ještě i potom,“ (Gen 6:4) píše se v Bibli. Myslí se tím něco podobného, co žilo a umřelo na planině posvátné hory Apu nedaleko Andahuaylillas?

Autor článku: Marek Kožušník

Foto: grahamhancock.com, ticketmachupicchu.com, hiddenincatours.com, britannica.com,
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Promarnila svou životní šanci?
nasehvezdy.cz

Promarnila svou životní šanci?

Na muže měla vždycky...
Zámek Plumlov: Stavba, která rozkmotřila otce se synem
epochanacestach.cz

Zámek Plumlov: Stavba, která...

Velké ambice měli stavitelé...
Incident z Alenconu: Přistálo na kopci UFO?
epochalnisvet.cz

Incident z Alenconu:...

Americký Roswell, brazilská Varginha nebo britský...
Najde si vášnivého milence?
nasehvezdy.cz

Najde si vášnivého milence?

Slovenská herečka Soňa...
Lasagne s červenou čočkou a žampiony
tisicereceptu.cz

Lasagne s červenou čočkou a...

Rychlý lehký pokrm, který zvládnete...
Jak fascinující může být pracovní místo
rezidenceonline.cz

Jak fascinující může být...

Ippolito Fleitz Group má za sebou řadu...
Jak pomoci ochrnutým opět chodit?
epochaplus.cz

Jak pomoci ochrnutým opět...

Strach. Bezmoc. Ale i naděje. Pro ochrnuté...
Taneční hodiny
skutecnepribehy.cz

Taneční hodiny

Z balkonu jsem pozorovala...
Proč je tak náročné shodit nadbytečné kilogramy? Viníkem je i evoluce
21stoleti.cz

Proč je tak náročné shodit...

Nadváha a obezita jsou globálním problémem,...
Andělská hora: Působí zde dva druhy energií?
epochaplus.cz

Andělská hora: Působí zde...

Andělská hora na Karlovarsku je výjimečná z...
Noční můry: Když vás probudí ledový pot…
panidomu.cz

Noční můry: Když vás probudí...

…pak vám mozek připravil sen jako z hororu....
Nová realita: Soukromým letadlem na dovolenou za ceny business class
iluxus.cz

Nová realita: Soukromým...

Pronájem soukromého letadla od české...