Skip to content

Krásný dům s temnou historií. Duchové v něm prý přebývají dodnes

Usedlost Monte Crista stojí na kopci u města Junee. Jde o rozlehlé sídlo, které dnes slouží jako penzion a muzeum. Budova má však tragickou a záhadnou historii, která k ní láká lovce záhad a duchů nejen z Austrálie.

Sídlo vzniklo v roce 1885. První jeho obětí bylo po pádu ze schodů osmnáctiměsíční dítě jeho majitele, které za podivných okolností spadlo ze schodů. Nedlouho poté v domě zemřela služka, která vypadla z balkónu a podkoní, který uhořel ve stáji.

Všechna úmrtí navíc byla provázena podivnými okolnostmi.

Později zemřel i majitel budovy, z jeho ženy se pak stala excentrická dáma, která jen velmi zřídka dům s podivnou pověstí opouštěla. Po její smrti opuštěný dům chřadl, zatímco pověsti o něm se rozrůstaly.

V té době měl být v domě zavražděn muž držený v řetězech, kterého měla věznit skupina násilníků.

Duchové prý v domě přebývají dodnes. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Strašidelný příběh pokračuje

V roce 1963 našlo sídlo nové majitele. Ti se museli potýkat se světly, které samy svítily a zhasínaly. Později se v domě začaly ozývat podivné zvuky připomínající klapání podpatků. Rodina také v domě objevila studená místa, stejně jako fakt, že některé obrazy mění svá místa. Později se obyvatelům domu prý začal zjevovat duch ženy v zakrvácených šatech, ale i další zjevení. Když šly rodiče v noci zkontrolovat svého syna, spatřili u postele černou postavu muže, která o vteřinu později zmizela.

Duchové se prý v domě objevují dodnes, stejně jako podivné zvuky nebo světelné orby. Mnoho lidí, kteří dům navštíví, jsou prý přemoženi náhlým strachem a mají problém se v něm pohybovat. Dalším se zase náhle udělá nevolno, nebo se jim zatočí hlava.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články