Skip to content

Které z předpovědí proroka Edgara Cayce vyšly?

1. Krach newyorské burzy v roce 1929

Edgar Cayce se ve svých předpovědích hodně věnuje světovým událostem. Slavným příkladem je zhroucení trhu s cennými papíry, které začalo na burze v New Yorku roku 1929. Cayce ji předpovídá několik měsíců předem: „Bylo řečeno, že došlo k rozkolu v peněžních podmínkách a peněžním stavu.

Ten boj je sotva na začátku. Hleďte! V téhle záležitosti můžeme očekávat zhroucení cen a období značného poklesu burzovních cen a prodeje akcií.“

MOŽNOST VYVAROVAT SE KRACHU TU BYLA

Cayce pokračuje v rozboru situace: „Tato záležitost se děje mezi národními rezervami a jedinci a způsobí – pokud jiné stabilnější bankovní podmínky nepřijdou na pomoc – velký rozruch ve finančních kruzích.

Hleďte, toto varování bylo dáno! Vězte, že toto vše je v pozici ovlivnit situaci na trhu a může se obrátit jedním nebo druhým směrem, když podmínky nastanou.“

(Seance Edgara Cayce, 6. březen 1929)

STABILNÍ SÍLA, KTERÁ MOHLA SITUACI ZACHRÁNIT

Více než půl roku poté, 24. října 1929, nastává na newyorském Wall Streetu „černý čtvrtek“ a přichází hluboká celosvětová hospodářská krize (pokles produkce až o 40 procent), která učiní z milionů lidí nezaměstnané.

Ukazuje se, že zásah Federálního rezervního systému USA mohl být právě tou pomocí, o níž Cayce hovořil. Státní rezervní banky však nedostojí svému úkolu „doplňovat potřebné úvěry v dobách konjunktury a bránit úpadku v dobách krize“.

STABILNÍ SÍLA, KTERÁ MOHLA SITUACI ZACHRÁNIT

Více než půl roku poté, 24. října 1929, nastává na newyorském Wall Streetu „černý čtvrtek“ a přichází hluboká celosvětová hospodářská krize (pokles produkce až o 40 procent), která učiní z milionů lidí nezaměstnané.

Ukazuje se, že zásah Federálního rezervního systému USA mohl být právě tou pomocí, o níž Cayce hovořil. Státní rezervní banky však nedostojí svému úkolu „doplňovat potřebné úvěry v dobách konjunktury a bránit úpadku v dobách krize“.

2. Ničivá tsunami v Indickém oceánu z roku 2004

Další ukázkou Cayceových schopností předvídat budoucnost je předpověď úderu tsunami v Indickém oceánu, který se odehrává 26. prosince 2004. Cayce ji zřejmě viděl již v dubnu 1941: „Vyhlížejte nepokoj v… Indickém oceáně… Říkám vám, že přichází z moře; ano, protože tam bude lámání.“

(Seance Edgara Cayce, 28. duben 1941)

ŠLO JEN O ODLESK VĚTŠÍ MOŽNÉ KATASTROFY?

Jednoznačně největší a nejmasovější tsunami za poslední století přichází opravdu kvůli mohutnému lámání při střetu zemských desek a vezme s sebou okolo 300 000 lidí. Podle dalších Cayceových předpovědí však mohla být předpověď míněna jako součást větších pevninských změn, které se naštěstí (alespoň zatím) neodehrály a jejichž součástí mělo být například zatopení většiny americké Kalifornie.

Zlom zemských desek se od Indonésie táhne až do USA.

3.Komunita zvaná Esejci

Roku 1947 je v Kumránských jeskyních poblíž Jeruzaléma učiněn nesmírný objev. Místní pastevci nachází první z ohromné řady fascinujících svitků, které údajně pocházejí z doby JEŽÍŠE NAZARETSKÉHO a obsahují nezpracované verze biblických evangelií a církví neuznaných textů – apokryfů.

Svitky mimo jiné odhalují, že v těchto místech žila dosud neznámá komunita Esejců, kteří očekávali příchod mesiáše a jejichž učení mohlo být samotným zdrojem toho Ježíšova. Velké překvapení ovšem Edgar Cayce nezažíval.

Vše totiž předpověděl již o 13 let dříve a o Esejcích se zmiňoval při plných 171 seancích.

V OČEKÁVÁNÍ „NOVÉHO SVĚTLA“

Pohlédněme alespoň na jeden útržek se zmínkou o Esejcích:„…jistá sekta lidí, ke kterým ta bytost byla připojena – Esejci…Stalo se tak útočištěm a nemocnicí pro ty, kteří by se mohli stát učiteli, pastory pro aktivity Esejců nebo učitelů, jejichž byl Pán členem během svého pobytu v Palestině.“

(Seance Edgara Cayce, 24. květen 1934)

4. Krev jako nástroj k diagnóze

Schopnosti Edgara Cayce se uplatňují i u otázek medicínských. Na otázku „Ukazuje krev stopy nebo vliv mé tělesného zdravotního stavu?“ odpovídá opět novým zjištěním, které se stále více upřesňuje: „…jak je vidno, neexistuje žádná podmínka v těle, jejíž odraz by nebyl dosledovatelný v krevním zásobení, protože nejen krevní oběh nese tělu obnovující síly, ale také odnáší použité síly a odstraňuje to řádnými cestami v mnoha částech systému.

Proto nacházíme jak červenou krev, tak bílou krev i mízu vedené žílami. Hleďte! Jsou oddělované pouze velmi malými díly, které se chovají jako stavebníci, cedníky, ničitelé nebo křísící díly systému.

Proto je vždy v krvi vidět tok, který odráží či dokazuje stav fyzického těla. Ten den ještě přijde, kdy člověk bude moci vzít kapku krve a diagnostikovat stav jakéhokoli fyzického těla.“

(Seance Edgara Cayce, 10. listopad 1927)

5. El Niño nebo La Niña

Fascinující je také Cayceovo spojení teplotních změn v hlubokých oceánských proudech a změnách počasí.

Odhaluje tak ve své podstatě dramatický meteorologický fenomén dneška, který byl v 60. letech 20. století prozkoumán a nazván jako ENSO (El Niño Southern Oscillation), jehož studenou fází je La Niña: „Jak jsou teplo a chlad v různých částech země vyzařovány a slaďují se s odrazem v zemské atmosféře, to ve výsledku mění proudy a toky v oceáně…“

(Seance Edgara Cayce, 28. květen 1926)

VIDĚT VNITŘNÍM ZRAKEM…

Také tento poznatek Cayce sděluje mimochodem, v odpovědi týkající se budoucnosti obilné úrody a trendů v počasí. Komplexní vysvětlení jevu podal až norský fyzik a meterolog JACOB BJERKNES (1897 – 1975) v roce 1966.

Tento poslední příklad obzvláště ukazuje, že Cayceova proroctví nejsou proroctví v klasickém smyslu, ale že tu možná máme co do činění se schopností vidět či chápat vnitřní zákonitosti a děje v přírodě i ve společnosti.

Jistě by stálo za to uvědomit si možnosti, které byly člověku dány. Možná by je odhalili i mnozí z nás v sobě. Nevyvarovali bychom se mnoha zbytečných chyb?

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Nemohou se vůbec vystát
nasehvezdy.cz

Nemohou se vůbec vystát

Krásná herečka DENISA NESVAČILOVÁ (29) je už...
Nechtěl promarnit šanci na nový a šťastný život
nasehvezdy.cz

Nechtěl promarnit šanci na nový...

Už před lety zpíval Petr Janda (78)...
Senior Pointy pomáhají s registrací k očkování
epochaplus.cz

Senior Pointy pomáhají s...

Senior Pointy se houfně zapojují do pomoci...
Experimenty na mezinárodní vesmírné stanici s pomocí Česka
21stoleti.cz

Experimenty na mezinárodní...

Létání do vesmíru i pobyt v něm se už...
Siemens představil ultra výkonnou dobíjecí stanici
epochaplus.cz

Siemens představil ultra...

Společnost Siemens Smart Infrastructure představila novou...
Fasády, které mají šmrnc
rezidenceonline.cz

Fasády, které mají šmrnc

Stejně jako šaty dělají člověka, bez vhodně...
Jak navrhnout lžičku…
21stoleti.cz

Jak navrhnout lžičku…

S Průmyslem 4.0 vstoupí do našich životů nová...
Audio průvodce To je Brno III. přináší pohled na brněnský industrial
epochanacestach.cz

Audio průvodce To je Brno III....

Třetí autentický...
Amor je trouba, vypusťte Krakena
iluxus.cz

Amor je trouba, vypusťte...

Valentýn. Sezóna mrtvých květů, nakřivo šitých...
České Slezsko: Překrásné hrady a zámky
epochanacestach.cz

České Slezsko: Překrásné...

Pokud jste milovníky...
10 nejkrásnějších stanic metra na světě
epochalnisvet.cz

10 nejkrásnějších stanic...

Metro už je dnes ve větších městech běžným...
Acháty: Pestrobarevnou krásu milovali už ve starověku!
epochalnisvet.cz

Acháty: Pestrobarevnou krásu...

Sicilská řeka Dirillo se v období antiky jmenuje...