Skip to content

Které z předpovědí proroka Edgara Cayce vyšly?

1. Krach newyorské burzy v roce 1929

Edgar Cayce se ve svých předpovědích hodně věnuje světovým událostem. Slavným příkladem je zhroucení trhu s cennými papíry, které začalo na burze v New Yorku roku 1929. Cayce ji předpovídá několik měsíců předem: „Bylo řečeno, že došlo k rozkolu v peněžních podmínkách a peněžním stavu.

Ten boj je sotva na začátku. Hleďte! V téhle záležitosti můžeme očekávat zhroucení cen a období značného poklesu burzovních cen a prodeje akcií.“

MOŽNOST VYVAROVAT SE KRACHU TU BYLA

Cayce pokračuje v rozboru situace: „Tato záležitost se děje mezi národními rezervami a jedinci a způsobí – pokud jiné stabilnější bankovní podmínky nepřijdou na pomoc – velký rozruch ve finančních kruzích.

Hleďte, toto varování bylo dáno! Vězte, že toto vše je v pozici ovlivnit situaci na trhu a může se obrátit jedním nebo druhým směrem, když podmínky nastanou.“

(Seance Edgara Cayce, 6. březen 1929)

STABILNÍ SÍLA, KTERÁ MOHLA SITUACI ZACHRÁNIT

Více než půl roku poté, 24. října 1929, nastává na newyorském Wall Streetu „černý čtvrtek“ a přichází hluboká celosvětová hospodářská krize (pokles produkce až o 40 procent), která učiní z milionů lidí nezaměstnané.

Ukazuje se, že zásah Federálního rezervního systému USA mohl být právě tou pomocí, o níž Cayce hovořil. Státní rezervní banky však nedostojí svému úkolu „doplňovat potřebné úvěry v dobách konjunktury a bránit úpadku v dobách krize“.

STABILNÍ SÍLA, KTERÁ MOHLA SITUACI ZACHRÁNIT

Více než půl roku poté, 24. října 1929, nastává na newyorském Wall Streetu „černý čtvrtek“ a přichází hluboká celosvětová hospodářská krize (pokles produkce až o 40 procent), která učiní z milionů lidí nezaměstnané.

Ukazuje se, že zásah Federálního rezervního systému USA mohl být právě tou pomocí, o níž Cayce hovořil. Státní rezervní banky však nedostojí svému úkolu „doplňovat potřebné úvěry v dobách konjunktury a bránit úpadku v dobách krize“.

2. Ničivá tsunami v Indickém oceánu z roku 2004

Další ukázkou Cayceových schopností předvídat budoucnost je předpověď úderu tsunami v Indickém oceánu, který se odehrává 26. prosince 2004. Cayce ji zřejmě viděl již v dubnu 1941: „Vyhlížejte nepokoj v… Indickém oceáně… Říkám vám, že přichází z moře; ano, protože tam bude lámání.“

(Seance Edgara Cayce, 28. duben 1941)

ŠLO JEN O ODLESK VĚTŠÍ MOŽNÉ KATASTROFY?

Jednoznačně největší a nejmasovější tsunami za poslední století přichází opravdu kvůli mohutnému lámání při střetu zemských desek a vezme s sebou okolo 300 000 lidí. Podle dalších Cayceových předpovědí však mohla být předpověď míněna jako součást větších pevninských změn, které se naštěstí (alespoň zatím) neodehrály a jejichž součástí mělo být například zatopení většiny americké Kalifornie.

Zlom zemských desek se od Indonésie táhne až do USA.

3.Komunita zvaná Esejci

Roku 1947 je v Kumránských jeskyních poblíž Jeruzaléma učiněn nesmírný objev. Místní pastevci nachází první z ohromné řady fascinujících svitků, které údajně pocházejí z doby JEŽÍŠE NAZARETSKÉHO a obsahují nezpracované verze biblických evangelií a církví neuznaných textů – apokryfů.

Svitky mimo jiné odhalují, že v těchto místech žila dosud neznámá komunita Esejců, kteří očekávali příchod mesiáše a jejichž učení mohlo být samotným zdrojem toho Ježíšova. Velké překvapení ovšem Edgar Cayce nezažíval.

Vše totiž předpověděl již o 13 let dříve a o Esejcích se zmiňoval při plných 171 seancích.

V OČEKÁVÁNÍ „NOVÉHO SVĚTLA“

Pohlédněme alespoň na jeden útržek se zmínkou o Esejcích:„…jistá sekta lidí, ke kterým ta bytost byla připojena – Esejci…Stalo se tak útočištěm a nemocnicí pro ty, kteří by se mohli stát učiteli, pastory pro aktivity Esejců nebo učitelů, jejichž byl Pán členem během svého pobytu v Palestině.“

(Seance Edgara Cayce, 24. květen 1934)

4. Krev jako nástroj k diagnóze

Schopnosti Edgara Cayce se uplatňují i u otázek medicínských. Na otázku „Ukazuje krev stopy nebo vliv mé tělesného zdravotního stavu?“ odpovídá opět novým zjištěním, které se stále více upřesňuje: „…jak je vidno, neexistuje žádná podmínka v těle, jejíž odraz by nebyl dosledovatelný v krevním zásobení, protože nejen krevní oběh nese tělu obnovující síly, ale také odnáší použité síly a odstraňuje to řádnými cestami v mnoha částech systému.

Proto nacházíme jak červenou krev, tak bílou krev i mízu vedené žílami. Hleďte! Jsou oddělované pouze velmi malými díly, které se chovají jako stavebníci, cedníky, ničitelé nebo křísící díly systému.

Proto je vždy v krvi vidět tok, který odráží či dokazuje stav fyzického těla. Ten den ještě přijde, kdy člověk bude moci vzít kapku krve a diagnostikovat stav jakéhokoli fyzického těla.“

(Seance Edgara Cayce, 10. listopad 1927)

5. El Niño nebo La Niña

Fascinující je také Cayceovo spojení teplotních změn v hlubokých oceánských proudech a změnách počasí.

Odhaluje tak ve své podstatě dramatický meteorologický fenomén dneška, který byl v 60. letech 20. století prozkoumán a nazván jako ENSO (El Niño Southern Oscillation), jehož studenou fází je La Niña: „Jak jsou teplo a chlad v různých částech země vyzařovány a slaďují se s odrazem v zemské atmosféře, to ve výsledku mění proudy a toky v oceáně…“

(Seance Edgara Cayce, 28. květen 1926)

VIDĚT VNITŘNÍM ZRAKEM…

Také tento poznatek Cayce sděluje mimochodem, v odpovědi týkající se budoucnosti obilné úrody a trendů v počasí. Komplexní vysvětlení jevu podal až norský fyzik a meterolog JACOB BJERKNES (1897 – 1975) v roce 1966.

Tento poslední příklad obzvláště ukazuje, že Cayceova proroctví nejsou proroctví v klasickém smyslu, ale že tu možná máme co do činění se schopností vidět či chápat vnitřní zákonitosti a děje v přírodě i ve společnosti.

Jistě by stálo za to uvědomit si možnosti, které byly člověku dány. Možná by je odhalili i mnozí z nás v sobě. Nevyvarovali bychom se mnoha zbytečných chyb?

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

The Heart of Europe: Unikát tepající miliardami
epochalnisvet.cz

The Heart of Europe: Unikát...

Poklidně pluje na vodě a nabízí prvotřídní servis a do...
První akciová společnost: Komu vyfoukli Nizozemci prvenství v obchodu s kořením?
epochaplus.cz

První akciová společnost: Komu...

Nizozemské lodě míří na konci 16. století k indickým...
Batátová krémová polévka
nasehvezdy.cz

Batátová krémová polévka

Tahle hustá polévka vás dostane směsicí...
Největší tajemství NASA
epochaplus.cz

Největší tajemství NASA

Přistál člověk opravdu na měsíci?...
Transformace hotelu Queen Elizabeth
rezidenceonline.cz

Transformace hotelu Queen...

Královna Alžběta byla otevřena už v roce 1958, stala se...
Za toulkami po Zlaté stezce v Plzeňském kraji
epochanacestach.cz

Za toulkami po Zlaté stezce v...

Místy téměř nedotčená...
Zámek Zbiroh: Tajemné místo
epochanacestach.cz

Zámek Zbiroh: Tajemné místo

Nejstarší české...
Voňavé pozdravy z cest. Kouzelný projekt La Verandy.
iluxus.cz

Voňavé pozdravy z cest....

Zavřené hranice, to je těžká rána pro...
Mimořádné Ceny Neuron mají své vítěze
21stoleti.cz

Mimořádné Ceny Neuron mají...

Nikdo zatím neví, z jaké hlavy vzejde lék na...
Filmová „studená válka“: Rusové se pokusí zastínit Cruisův projekt vlastním vesmírným natáčením
21stoleti.cz

Filmová „studená válka“: Rusové se...

Na oběžné dráze zřejmě vypukne další...
Dinosaurus do kapsy
epochalnisvet.cz

Dinosaurus do kapsy

Zřejmě jakéhosi praotce dinosaurů včetně...
Zhatí jí snoubenec plány?
nasehvezdy.cz

Zhatí jí snoubenec plány?

Po nedávné krizi to vypadalo, že se...