27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Paranormální jevy
Lékaři v šoku: Pacient se probudil z kómatu s darem jasnozřivosti!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 9.12.2017
5.8tis
486
SDÍLENÍ
5.8tis
ZOBRAZENÍ

Mladý student před lety utrpěl těžké poranění hlavy, po kterém stráví nějaký čas v kómatu. Když se probudí, začne si uvědomovat, že je něco jinak. Slýchá hlasy, dokáže pohlédnout do mysli jiných lidí a úspěšně předvídá budoucnost. Získal snad po úrazu mimořádné schopnosti, nebo jde jen o poškození mozku? 

V roce 2009 si tehdy třiadvacetiletý Rob Ball vyrazí za večerní zábavou. V pozdních hodinách se pak ocitá na parkovišti před jedním z nočních podniků a stává se obětí brutálního útoku. Útočník Balla udeří do hlavy.

Ten okamžitě ztrácí vědomí a upadá do komatu. Později vychází najevo, že rána mladíkovi způsobila trvalé trauma na levé straně mozku, v důsledku čehož ztratil většinu paměti.

Promlouvají k němu hlasy

Když se Ball probudí kómatu, musí se znovu naučit i tak samozřejmé věci jako je používání příboru či chůze. Když se pak vrací z nemocnice, zjišťuje, že se naučil mnohem víc, než předtím uměl. „Mám neustále deja vu.

Nevím, jestli je to má něco do činění s poraněním hlavy, ale pořád si říkám, že tohle už jsem viděl. A mám pocit, že se něco pokazí,“ tvrdí Ball. Kromě toho začne v hlavě slýchat hlasy, které k němu promlouvají.

V takovém případě se zdá, že by Ball měl radši navštívit lékaře, protože zjevně došlo k poškození funkcí mozku. Ale co když mu ony hlasy našeptávají konkrétní a přitom pravdivé informace o osobách, které ani nezná?

S překvapivou přesností

Krátce poté se také začnou projevovat Ballovy jasnozřivé schopnosti. „Hlasy byly tak zřetelné, že jsem začal lidem říkat, co mi o nich v hlavě vyskočilo, často to byli úplně cizí lidé na ulici,“ svěřuje se Ball.

„Dostával jsem zprávy předpovídající nemoc, lásku i smrt,“ dodává. Muž také po úrazu úspěšně předpovídá pohlaví sedmi nenarozených dětí, nebo je schopen nalézt klíče, které jeho matka ztratila. Nyní by rád byl profesionálním médiem.

Mozek stále patří mezi ty nejméně poznané orgány lidského těla. Je však známo, že lidé nevyužívají jeho plnou kapacitu. Je tedy možné, že se po útoku nějak „aktivovala“ část mozku, která by mohla být za Ballovy schopnosti zodpovědná?

Nebo jde spíš jen o projev poruchy, kterou muž po útoky trpí? Britské rehabilitační centrum po úrazech hlavy přiznává, že s takovou schopností se po traumatu mozku ještě nesetkali. Ale zažili už případy pacientů, kteří získali nové dovednosti nebo začali mluvit s cizím přízvukem.

Foto: echo-news.co.uk, Video: YouTube (ufology aliens anomaly)
Štítky:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 25.5.2022 1.6tis
Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.     Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za […]
od Dalibor Vrána 25.5.2022 2.4tis
Mount Everest je se svými 8848 metry monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout každý horolezec. Těla těch, kteří svůj boj prohráli, leží na svazích Everestu zmrzlá dodnes. Zůstávají k nim připoutány i jejich duše? V září 1975 si britští horolezci Dougal Haston (1940–1977) a Doug Scott (*1941) myslí, že nadešla jejich […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.4tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 2.9tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]
od Filip Appl 19.5.2022 1.7tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]