24. září 1952: Z torontského letiště je ukradeno šest boxů plných zlatých cihel, které už se nikdy nenajdou.
Domů     Paranormální jevy
Lékaři v šoku: Pacient se probudil z kómatu s darem jasnozřivosti!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 9.12.2017
5.8tis
486
SDÍLENÍ
5.8tis
ZOBRAZENÍ

Mladý student před lety utrpěl těžké poranění hlavy, po kterém stráví nějaký čas v kómatu. Když se probudí, začne si uvědomovat, že je něco jinak. Slýchá hlasy, dokáže pohlédnout do mysli jiných lidí a úspěšně předvídá budoucnost. Získal snad po úrazu mimořádné schopnosti, nebo jde jen o poškození mozku? 

V roce 2009 si tehdy třiadvacetiletý Rob Ball vyrazí za večerní zábavou. V pozdních hodinách se pak ocitá na parkovišti před jedním z nočních podniků a stává se obětí brutálního útoku. Útočník Balla udeří do hlavy.

Ten okamžitě ztrácí vědomí a upadá do komatu. Později vychází najevo, že rána mladíkovi způsobila trvalé trauma na levé straně mozku, v důsledku čehož ztratil většinu paměti.

Promlouvají k němu hlasy

Když se Ball probudí kómatu, musí se znovu naučit i tak samozřejmé věci jako je používání příboru či chůze. Když se pak vrací z nemocnice, zjišťuje, že se naučil mnohem víc, než předtím uměl. „Mám neustále deja vu.

Nevím, jestli je to má něco do činění s poraněním hlavy, ale pořád si říkám, že tohle už jsem viděl. A mám pocit, že se něco pokazí,“ tvrdí Ball. Kromě toho začne v hlavě slýchat hlasy, které k němu promlouvají.

V takovém případě se zdá, že by Ball měl radši navštívit lékaře, protože zjevně došlo k poškození funkcí mozku. Ale co když mu ony hlasy našeptávají konkrétní a přitom pravdivé informace o osobách, které ani nezná?

S překvapivou přesností

Krátce poté se také začnou projevovat Ballovy jasnozřivé schopnosti. „Hlasy byly tak zřetelné, že jsem začal lidem říkat, co mi o nich v hlavě vyskočilo, často to byli úplně cizí lidé na ulici,“ svěřuje se Ball.

„Dostával jsem zprávy předpovídající nemoc, lásku i smrt,“ dodává. Muž také po úrazu úspěšně předpovídá pohlaví sedmi nenarozených dětí, nebo je schopen nalézt klíče, které jeho matka ztratila. Nyní by rád byl profesionálním médiem.

Mozek stále patří mezi ty nejméně poznané orgány lidského těla. Je však známo, že lidé nevyužívají jeho plnou kapacitu. Je tedy možné, že se po útoku nějak „aktivovala“ část mozku, která by mohla být za Ballovy schopnosti zodpovědná?

Nebo jde spíš jen o projev poruchy, kterou muž po útoky trpí? Britské rehabilitační centrum po úrazech hlavy přiznává, že s takovou schopností se po traumatu mozku ještě nesetkali. Ale zažili už případy pacientů, kteří získali nové dovednosti nebo začali mluvit s cizím přízvukem.

Foto: echo-news.co.uk, Video: YouTube (ufology aliens anomaly)
Štítky:
reklama
Související články
od Mirek Brát 24.9.2022 513
Přízračná plavidla, takzvané lodě duchů, se zjevují ve všech světových oceánech. Patří k nim i plachetnice zmiňovaná v amerických folklorních legendách. Místo jejího jména se nám dochovala pouze identita kapitána. Byl to don Sandovate. Se svojí lodí je těsně spojený, a to doslova! Doba objevování, potažmo dobývání Nového světa, byla v Evropě příležitostí pro množství dobrodružných povah. Patřil […]
od Mirek Brát 23.9.2022 1.4tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 1.8tis
Hora, na které se údajně začaly psát dějiny českých zemí, je obklopena řadou pověstí a záhad. V okolí Řípu bývají často pozorovány podivné světelné jevy a piloti malých letadel při přeletu nad Řípem údajně zaznamenávají nevysvětlitelné poruchy přístrojů. Nad plochou krajinou Středočeské tabule vystupuje už z velké dálky viditelný 455 metrů vysoký kopec. Tím je […]
od Eva Soukupová 21.9.2022 2.8tis
Podle přesvědčení rozšířeného zejména mezi parapsychology jsou děti citlivější vůči všemožným paranormálním jevům. Dokáží například vidět duchy a jiné nehmotné entity, což často děsí nejen je, ale i jejich rodiče. Setkání, které v dětství prožila dnes již dospělá Diane Davis, je ale jiné než ta ostatní.     Setkání s nadpřirozenou entitou, které popsala dnes […]
od Dalibor Vrána 21.9.2022 3.0tis
Pokud chcete strávit noc jako v hororu, stačí se podle všeho ubytovat v hotelu Fort Garry, který najdete v kanadském městě Winnipeg. Konkrétně by měl být vaším cílem pokoj č. 202, protože zdejší nadpřirozené jevy jsou jako z fantazie spisovatele Stephena Kinga (*1947)! Okolo roku 1920 tu tráví svatební noc páreček novomanželů. Co čert nechtěl, […]