21. května 1953: Pád neznámého objektu u letiště Kingman v Arizoně doprovází spekulace o zřícení mimozemské lodi.
Domů     Neobjasněné události
Letiště v Denveru prý obývají duchové z indiánského pohřebiště
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 30.7.2021
6.0tis
Mezinárodní letiště v Denveru, foto Tucker Gladden / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
452
SDÍLENÍ
6.0tis
ZOBRAZENÍ

K mezinárodnímu letišti v Denveru v Coloradu, které své brány otevřelo v roce 1994, se váže nezvyklé množství mrazivých historek…

Mezinárodní letiště v Denveru, foto Tucker Gladden / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Neviditelné síly útočí na cestující a převrací jim kufry, foto ZappaOMatic / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Letiště prý narušilo staré indiánské pohřebiště, foto Pixabay U Blucifera se prý zjevuje duch autora této sochy, foto Mike Sinko / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Podle jedné z mnoha konspiračních teorií je areál letiště prošpikován symboly tajných společností či nacistů, které odkazují na Nový světový řád. Symboly prý mohou ukrývat nějakou tajnou zprávu, kterou přečtou jen vyvolení.

Objevují se i tvrzení, že se pod letištěm nachází obrovské podzemní bludiště tunelů a bunkrů určených pro armádu či jakousi tajnou společnosti. Neméně zajímaví jsou také nehmotní návštěvníci, kteří se v těchto místech zjevují, či kletba, kterou na sebe letiště svrhlo tím, že při stavbě narušilo staré pohřebiště. Mohou být alespoň některé z četných příběhů, které se k letišti váží, pravdivé?

Neviditelné síly útočí na cestující a převrací jim kufry, foto ZappaOMatic / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

ZPĚVY MRTVÝCH INDIÁNŮ

Jeden z nejoblíbenějších příběhů tvrdí, že letiště vzniklo na místě starého indiánského pohřebiště, což nikdy nevěští nic dobrého. Duše zde pochovaných indiánů se prý začaly projevovat brzy po otevření letiště.

V jisté části lze například zaslechnout indiánské popěvky. Někdy jsou naopak tradiční písně původních obyvatel Ameriky pouštěny zcela záměrně do letištních reproduktorů jako zvuková kulisa. Možná si od toho vedení letiště slibuje, že zdejší duchy uklidní. Opak je ale pravdou.

V okamžiku, kdy se písně spustí, cestující na můstku, který spojuje hlavní halu a jeden z terminálů, pociťují, jako by do nich strkaly neviditelné ruce, stejná síla jim prý také bezdůvodně převrací kufry.

Mnozí cestující si stěžují, na nepříjemné pocity, jako by je někdo sledoval. Ty přetrvávají i poté, co nasednou do letadla. Zaznamenány jsou i různé projevy poltergeista. Mohou za to skutečně duchové indiánů?

„Situace je natolik vážná, že v roce 1995 byli přivolaní indiánští stařešinové, aby provedli rituál, který měl neklidné duchy zmírnit,“ uvádí americký publicista Brent Swancer.

Letiště prý narušilo staré indiánské pohřebiště, foto Pixabay

PROKLETÝ MUSTANG

O tom, zda byl rituál úspěšný, lze pochybovat. Letiště už od zahájení stavby provázejí komplikace a průtahy, jako by snad někdo nechtěl, aby se dokončila. Podobně je na tom i jedna z dominant letiště – desetimetrová socha mustanga s rudě žhnoucíma očima.

Místní ji nazývají Blucifer. Sochu vytvořil umělec Luis Jiménez (1940–2006), který se rovněž od začátku potýká s různými překážkami, které jeho práci zdržovaly a nakonec jej připravily o život. V roce 2006 se socha uvolnila ze zvedáku a spadla na svého tvůrce, přičemž mu přeřízla tepnu a muž vykrvácel.

Rodina umělce sochu dokončila a slavnostně odhalila o rok později, ale Blucifer se okamžitě setkává s nevolí veřejnosti. Místní tvrdí, že zlověstně vypadající socha musí být prokletá a proto přivodila smrt svému tvůrci.

Jeho duch se prý dodnes v okolí sochy zjevuje. Údajně je zachycen na řadě fotografií a někdy se zdá, jako by se objevil jen kvůli tomu, aby na fotce zapózoval.

U Blucifera se prý zjevuje duch autora této sochy, foto Mike Sinko / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Foto v úvodu: Tucker Gladden / Creative Commons / CC BY-SA 4.0, fota v textu: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 19.5.2022 1.0tis
Psal se rok 2013 a tehdy jedenadvacetiletá studentka Elisa Lam byla prohlášená za nezvěstnou. Brzy po nahlášení se její tělo objevilo ve střešní nádrži na vodu v Los Angeles. Jak se tam dostalo? Tělo objevil pracovník údržby v hotelu Cecil poté, co se vypravil nádrž zkontrolovat pro časté stížnosti na divnou chuť vody a její […]
od Pavel Polcar 18.5.2022 1.4tis
Příběh popsala jistá žena z New Yorku v USA známá pouze jako Allyson. Když se ráno připravovala do práce, zjistila, že jí v kabelce chybí peněženka, což bylo zvláštní, byla si jistá, že večer byla ještě na svém místě. Allyson a její manžel mají v bytě umístěné kamery, jelikož se k nim již několikrát někdo […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 2.8tis
Statistika říká, že pád ze třetího patra domu přežije jen polovina lidí. Z desátého patra téměř nikdo. A ze 47. patra mrakodrapu? To přežije patrně jedině Alcides Moreno (*1970), bývalý umývač oken na výškových budovách! 7. prosince 2007 se spolu se svým mladším bratrem Edgarem vydává do práce, čeká je zakázka na Solow Tower, mrakodrapu […]
od Jan Kukrál 17.5.2022 1.8tis
Je 29. května 1953 a novozélandský horolezec Edmund Hillary (1919–2008) pokládá jako první člověk v historii nohu na absolutní vrchol Mount Everestu. V doprovodu Šerpy Tenzinga Norgaye (1914–1986) dokazuje do té doby nemožné, oba se stávají světově známými celebritami. Není jim ale výjimečné prvenství přisouzeno neprávem? V roce 1924 chtějí masivní horu pokořit dva angličtí […]
od Eva Soukupová 16.5.2022 1.5tis
Manévry záhadných světel doprovázené přistáním obrovského létajícího kotouče nedaleko německého Frankfurtu pozorovala početná skupina svědků včetně šesti policistů. Přistání je doprovázeno poruchami rádiových a televizních signálů a událost potvrzují na svém radaru pracovníci blízké vojenské základny.     Za chladné jarní noci v pátek 12. března roku 1982 se v Messelu u Darmstadtu jen pár […]