26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Neobjasněné události
Letiště v Denveru: Úkryt pro světovou elitu v době apokalypsy?
Kateřina M. Košutová
3.9tis
567
SDÍLENÍ
3.9tis
ZOBRAZENÍ

Architektonický klenot a moderní letecký uzel anebo neprůhlednou sítí lží opředený chrám Nového světového řádu? Děsivé malby na stěnách, podivná slova a symboly na zemi, dráhy ve tvaru svastiky, tajemné podzemí a hrůzně vypadající socha koně s rudě zářícíma očima u mnohých lidí vyvolávají mrazení v zádech.

Není pochyb o tom, že letiště v americkém Denveru (stát Colorado) je v mnoha ohledech mimořádné. Začíná to jeho rozlohou, která činí cca 140 km2, což je více než dvojnásobek velikosti newyorského Manhattanu.

Díky ní je nejenom největším letištěm v USA, ale v tomto ohledu také druhým největším na světě a pyšní se i nejdelší dráhou (téměř 5 km) v zemi, která je využívána pro veřejné účely. Bylo rovněž velmi drahé.

Jeho otevření se opozdilo o 16 měsíců a projekt spolkl o 2 miliardy dolarů více, než stanovil původní rozpočet. Od chvíle, kdy nové denverské letiště zahájilo provoz, uplynulo 28. února 2020 čtvrt století.

Během 25 let se toto obří, drahé a velmi netradičně vypadající letiště stává předmětem rozsáhlých konspiračních teorií.

PROBLÉM JMÉNEM RANVEJE

Mezi šiřiteli konspirací existuje neochvějná víra, že Denver nové letiště nepotřeboval a k jeho výstavbě vedly zcela jiné zájmy, než náhrada nevyhovujícího letiště Stapleton.

Pravdou však je, že u starého letiště byly jedním z hlavních problémů přistávací a vzletové dráhy, které hlavně za špatného počasí nezaručovaly bezpečnost provozu a byly příčinou častého zpoždění letů.

Nové letiště tento problém nemá, je zde však také jedna bizarnost, spojená právě s ranvejemi. Jejich rozložení totiž z ptačí perspektivy připomíná svastiku. Pokud by šlo o ojedinělou věc, zřejmě by nad tím lidé mávli rukou, ale kombinace se všemi ostatními podivnostmi, které se k letišti vážou, nedává spát tvůrcům teorií o nebezpečném spiknutí.

Kámen, nacházející se ve Velké hale letiště v Denveru podněcuje fantazii tvůrců konspirací. Foto: www.frightday.com

KÁMEN V HALE

Jedním z klíčových prvků podobných hypotéz je kámen, nacházející se ve Velké hale (Great Hall), pod kterým je uložena kapsle se zprávami a pamětihodnostmi pro obyvatele státu Colorado a je určena k otevření v roce 2094.

Ten má být důkazem, že celý objekt je pod kontrolou svobodných zednářů a Nového světového řádu (New World Order), předpokládané nevelké skupiny mezinárodních elit, která kontroluje a manipuluje vlády, průmysl a média za účelem ovládnutí světa a do které mají být podle některých verzí zapojena i různá tajná společenstva, jako například právě svobodní zednáři či ilumináti.

Do kamene je totiž vytesán název organizace „Komise pro nové světové letiště“ (New World Airport Commission), která se podílela na financování výstavby.

SVOBODNÍ ZEDNÁŘI?

Její jméno je hodně podobné názvu Nového světového řádu a konspirační teoretici se domnívají, že obě organizace jsou propojeny. Podle vedení letiště jde však o skupinu místních politiků a podnikatelů, kteří si své jméno vybrali podle symfonie Z nového světa (New World Symphony) českého hudebního skladatele Antonína Dvořáka (1841-1904), který ji napsal během svého amerického pobytu a řadí se k nejlepším dílům světové symfonické tvorby všech dob.

Konspirátoři dále poukazují na skutečnost, že na kameni v hale se skví zednářský symbol a názvy dvou lóží, nacházejících se v Coloradu. Další spojitost s touto organizací spatřují v datu, které je uvedeno pod inkriminovaným znakem:

19. března 1994. Pokud se sečtou všechna jeho čísla, dojde se k číslici 33, která znamená nejvyšší stupeň zasvěcení ve svobodném zednářství.

Poněkud zvláštní umění, které vyvolává spekulace. Foto: www.flydenver.com

HUSÍ KŮŽE Z UMĚNÍ

Na letišti je také spousta poměrně strašidelné výzdoby, o které pasažéři často tvrdí, že jim nahání strach. Malby na stěnách, které vytvořil americký umělec Leo Tanguma (*1941), mají údajně reprezentovat jen samé pozitivní věci, tedy hlavně mír, radost nebo souznění s přírodou.

Oproti oficiálním tvrzením je na nich však možné spatřit hodně zvláštní výjevy. Na prvním z nich jsou například vyděšené děti na pozadí lesního požáru, přičemž v popředí obrazu jsou rakve s mrtvými dívkami.

Na dalším pro změnu zabíjí děsivé monstrum v plynové masce a nacistické uniformě šavlí holubici. Pod jeho nohama opět leží děti se zavřenýma očima. Jsou mrtvé? Nebo jen spí? Umělec však prohlašuje, že oba monumentální obrazy mají ukázat „destrukci životního prostředí, způsobenou člověkem a genocidu spolu s lidskostí, která přichází a vítězí, aby uzdravila přírodu a dosáhla života v míru.“ Konspiracím nahrávají i ozdobné dekorace, vypadající jako chrliče v podobě okřídlených ďáblů, které se podobají středověkým uměleckým prvkům a příliš neladí s moderním interiérem letiště.

Desetimetrový modrý mustang, vzpínající se na zadních nohou poblíž letištní budovy, který disponuje žilnatým tělem a rudě zářícíma očima, má na svědomí smrt svého tvůrce, jehož při práci zavalil uvolněný kus sochy a lidé koni přezdívají Blucifer (spojení slov Blue Lucifer čili Modrý Lucifer).

TAJEMSTVÍ PODZEMÍ

Jedna z nejrozšířenějších teorií se týká zdejších podzemních prostor. Jsou v nich tunely k provozování vlaků, převážející cestující mezi halami. Přesto je velká část podzemí nevyužitá a spekuluje se o tom, že existují ještě další, hlouběji uložené prostory.

Pozorovatelé tvrdí, že ze stavby bylo odvezeno mnohem větší množství zeminy, než jaké by odpovídalo velikosti těch současných. S budováním neznámého objektu má souviset nečekaně vysoká odchylka od původního rozpočtu.

Podle jedné z hypotéz může být domovem příslušníků mimozemských civilizací nebo reptiliánů – ještěřích lidí z vesmíru, z nichž mnozí už žijí nepoznáni mezi námi a zastávají významné politické funkce napříč světem, podle jiné má být prostor v budoucnu využíván jako koncentrační tábor během masové genocidy civilistů, vedené americkou vládou a další popisuje podzemí jako budoucí útočiště pro bohaté a významné osobnosti, pokud by naše planeta čelila nějaké apokalyptické katastrofě. A ano, jak jinak, může prý jít i o hlavní sídlo iluminátů…

Ozdobné prvky v podobě středověkých „ďábelských“ chrličů. Foto: www.thedenverchannel.com

TROCHU SE POBAVÍME!

Vedení letiště se nakonec rozhodne proti těmto pověstem nebojovat, ale použít je jako marketingový nástroj. Nechává uspořádat výstavu o „podezřelé“ historii letiště anebo představí uměleckou tvorbu s tematikou společnosti iluminátů, odehraje se zde také kostýmní akce na téma konspiračních teorií a dokonce i soutěž, kde je hlavní cenou prohlídka podzemních prostor letiště.

V roce 2018 se během probíhajících stavebních prací objevují velké plakáty, které se pokoušejí na toto téma vtipkovat a odlehčit jej. Na jednom z nich se například skví nápis: „Rekonstrukce? Nebo maskování?“ vedle odznaku iluminátů na žluté pracovní helmě.

Jiný ukazuje plazí hlavu, vyčnívající z obleku, která klade otázku: „Co děláme?“ a nabízí možné odpovědi, z nichž jedna zní: „Přestavujeme doupě reptiliánů.“ Odpůrci konspiračních teorií jsou spokojeni, jejich tvůrci a podporovatelé se zviklat nedají. Podle nich se skutečnou pravdu stejně nikdy nedozvíme…

Socha koně u letiště je nenáviděná i milovaná. Foto: www.fodors.com
Foto: www.denver.org, http://www.frightday.com, www.flydenver.com, www.thedenverchannel.com, www.fodors.com
Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 26.5.2022 402
Mořští lidé mají na jižním a jihozápadním pobřeží Kaspického moře dlouhou tradici. Pozorování jakéhosi mořského muže se začínají hojně objevovat hlavně na začátku tohoto tisíciletí. Jde o pouhou pověst, nebo skutečného tvora z masa a kostí?     Popis tvora, se kterým svědkové přicházejí, je vždy téměř shodný. Jde o stvoření podobné nepříliš vzrostlému člověku. […]
od Mirek Brát 25.5.2022 1.1tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 1.4tis
Padouch Joker patří k těm vůbec nejznámějším a zřejmě i nejoblíbenějším záporným postavám. Psychopatický klaun je někdy jen ztřeštěný a rozverný, jindy ale brutální, nemilosrdný a smrtící. A to možná i pro své představitele… Jokerova minulost je zahalena tajemstvím a jde o natolik složitou a rozporuplnou osobnost, že představuje obrovskou výzvu pro každého herce, který […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.0tis
Americký stát Arkansas je proslulý nádhernou přírodou. Majestátní hory, stříbřité řeky, hluboké jeskyně, horké gejzíry, to vše tu můžete najít. Lidé se zde rádi jen tak toulají a čekají, co je překvapí. Někdy to však může být i nadpřirozeno… Také dva chlapci z jihu Arkansasu, Paddjo a jeho mladší bratr, se rádi toulají přírodou. Vyrazí […]
od Jan Šedivý 22.5.2022 1.6tis
Nový zákon je z velké části postaven na myšlence, že se Spasitel opět vrátí. Druhý příchod bude znamenat celospolečenskou obrodu. Není tak překvapující, že se najde mnoho lidí, kteří sami sebe za Ježíše či Mesiáše považují. Krišna Venta Narozený jako Francis Herman Pencovic (1911–1958), se proslavuje v 40. až 50. letech minulého století. Na veřejnosti nosí jen róby, […]