24. září 1952: Z torontského letiště je ukradeno šest boxů plných zlatých cihel, které už se nikdy nenajdou.
Domů     Neobjasněné události
Letiště v Denveru: Úkryt pro světovou elitu v době apokalypsy?
Kateřina M. Košutová
3.9tis
567
SDÍLENÍ
3.9tis
ZOBRAZENÍ

Architektonický klenot a moderní letecký uzel anebo neprůhlednou sítí lží opředený chrám Nového světového řádu? Děsivé malby na stěnách, podivná slova a symboly na zemi, dráhy ve tvaru svastiky, tajemné podzemí a hrůzně vypadající socha koně s rudě zářícíma očima u mnohých lidí vyvolávají mrazení v zádech.

Není pochyb o tom, že letiště v americkém Denveru (stát Colorado) je v mnoha ohledech mimořádné. Začíná to jeho rozlohou, která činí cca 140 km2, což je více než dvojnásobek velikosti newyorského Manhattanu.

Díky ní je nejenom největším letištěm v USA, ale v tomto ohledu také druhým největším na světě a pyšní se i nejdelší dráhou (téměř 5 km) v zemi, která je využívána pro veřejné účely. Bylo rovněž velmi drahé.

Jeho otevření se opozdilo o 16 měsíců a projekt spolkl o 2 miliardy dolarů více, než stanovil původní rozpočet. Od chvíle, kdy nové denverské letiště zahájilo provoz, uplynulo 28. února 2020 čtvrt století.

Během 25 let se toto obří, drahé a velmi netradičně vypadající letiště stává předmětem rozsáhlých konspiračních teorií.

PROBLÉM JMÉNEM RANVEJE

Mezi šiřiteli konspirací existuje neochvějná víra, že Denver nové letiště nepotřeboval a k jeho výstavbě vedly zcela jiné zájmy, než náhrada nevyhovujícího letiště Stapleton.

Pravdou však je, že u starého letiště byly jedním z hlavních problémů přistávací a vzletové dráhy, které hlavně za špatného počasí nezaručovaly bezpečnost provozu a byly příčinou častého zpoždění letů.

Nové letiště tento problém nemá, je zde však také jedna bizarnost, spojená právě s ranvejemi. Jejich rozložení totiž z ptačí perspektivy připomíná svastiku. Pokud by šlo o ojedinělou věc, zřejmě by nad tím lidé mávli rukou, ale kombinace se všemi ostatními podivnostmi, které se k letišti vážou, nedává spát tvůrcům teorií o nebezpečném spiknutí.

Kámen, nacházející se ve Velké hale letiště v Denveru podněcuje fantazii tvůrců konspirací. Foto: www.frightday.com

KÁMEN V HALE

Jedním z klíčových prvků podobných hypotéz je kámen, nacházející se ve Velké hale (Great Hall), pod kterým je uložena kapsle se zprávami a pamětihodnostmi pro obyvatele státu Colorado a je určena k otevření v roce 2094.

Ten má být důkazem, že celý objekt je pod kontrolou svobodných zednářů a Nového světového řádu (New World Order), předpokládané nevelké skupiny mezinárodních elit, která kontroluje a manipuluje vlády, průmysl a média za účelem ovládnutí světa a do které mají být podle některých verzí zapojena i různá tajná společenstva, jako například právě svobodní zednáři či ilumináti.

Do kamene je totiž vytesán název organizace „Komise pro nové světové letiště“ (New World Airport Commission), která se podílela na financování výstavby.

SVOBODNÍ ZEDNÁŘI?

Její jméno je hodně podobné názvu Nového světového řádu a konspirační teoretici se domnívají, že obě organizace jsou propojeny. Podle vedení letiště jde však o skupinu místních politiků a podnikatelů, kteří si své jméno vybrali podle symfonie Z nového světa (New World Symphony) českého hudebního skladatele Antonína Dvořáka (1841-1904), který ji napsal během svého amerického pobytu a řadí se k nejlepším dílům světové symfonické tvorby všech dob.

Konspirátoři dále poukazují na skutečnost, že na kameni v hale se skví zednářský symbol a názvy dvou lóží, nacházejících se v Coloradu. Další spojitost s touto organizací spatřují v datu, které je uvedeno pod inkriminovaným znakem:

19. března 1994. Pokud se sečtou všechna jeho čísla, dojde se k číslici 33, která znamená nejvyšší stupeň zasvěcení ve svobodném zednářství.

Poněkud zvláštní umění, které vyvolává spekulace. Foto: www.flydenver.com

HUSÍ KŮŽE Z UMĚNÍ

Na letišti je také spousta poměrně strašidelné výzdoby, o které pasažéři často tvrdí, že jim nahání strach. Malby na stěnách, které vytvořil americký umělec Leo Tanguma (*1941), mají údajně reprezentovat jen samé pozitivní věci, tedy hlavně mír, radost nebo souznění s přírodou.

Oproti oficiálním tvrzením je na nich však možné spatřit hodně zvláštní výjevy. Na prvním z nich jsou například vyděšené děti na pozadí lesního požáru, přičemž v popředí obrazu jsou rakve s mrtvými dívkami.

Na dalším pro změnu zabíjí děsivé monstrum v plynové masce a nacistické uniformě šavlí holubici. Pod jeho nohama opět leží děti se zavřenýma očima. Jsou mrtvé? Nebo jen spí? Umělec však prohlašuje, že oba monumentální obrazy mají ukázat „destrukci životního prostředí, způsobenou člověkem a genocidu spolu s lidskostí, která přichází a vítězí, aby uzdravila přírodu a dosáhla života v míru.“ Konspiracím nahrávají i ozdobné dekorace, vypadající jako chrliče v podobě okřídlených ďáblů, které se podobají středověkým uměleckým prvkům a příliš neladí s moderním interiérem letiště.

Desetimetrový modrý mustang, vzpínající se na zadních nohou poblíž letištní budovy, který disponuje žilnatým tělem a rudě zářícíma očima, má na svědomí smrt svého tvůrce, jehož při práci zavalil uvolněný kus sochy a lidé koni přezdívají Blucifer (spojení slov Blue Lucifer čili Modrý Lucifer).

TAJEMSTVÍ PODZEMÍ

Jedna z nejrozšířenějších teorií se týká zdejších podzemních prostor. Jsou v nich tunely k provozování vlaků, převážející cestující mezi halami. Přesto je velká část podzemí nevyužitá a spekuluje se o tom, že existují ještě další, hlouběji uložené prostory.

Pozorovatelé tvrdí, že ze stavby bylo odvezeno mnohem větší množství zeminy, než jaké by odpovídalo velikosti těch současných. S budováním neznámého objektu má souviset nečekaně vysoká odchylka od původního rozpočtu.

Podle jedné z hypotéz může být domovem příslušníků mimozemských civilizací nebo reptiliánů – ještěřích lidí z vesmíru, z nichž mnozí už žijí nepoznáni mezi námi a zastávají významné politické funkce napříč světem, podle jiné má být prostor v budoucnu využíván jako koncentrační tábor během masové genocidy civilistů, vedené americkou vládou a další popisuje podzemí jako budoucí útočiště pro bohaté a významné osobnosti, pokud by naše planeta čelila nějaké apokalyptické katastrofě. A ano, jak jinak, může prý jít i o hlavní sídlo iluminátů…

Ozdobné prvky v podobě středověkých „ďábelských“ chrličů. Foto: www.thedenverchannel.com

TROCHU SE POBAVÍME!

Vedení letiště se nakonec rozhodne proti těmto pověstem nebojovat, ale použít je jako marketingový nástroj. Nechává uspořádat výstavu o „podezřelé“ historii letiště anebo představí uměleckou tvorbu s tematikou společnosti iluminátů, odehraje se zde také kostýmní akce na téma konspiračních teorií a dokonce i soutěž, kde je hlavní cenou prohlídka podzemních prostor letiště.

V roce 2018 se během probíhajících stavebních prací objevují velké plakáty, které se pokoušejí na toto téma vtipkovat a odlehčit jej. Na jednom z nich se například skví nápis: „Rekonstrukce? Nebo maskování?“ vedle odznaku iluminátů na žluté pracovní helmě.

Jiný ukazuje plazí hlavu, vyčnívající z obleku, která klade otázku: „Co děláme?“ a nabízí možné odpovědi, z nichž jedna zní: „Přestavujeme doupě reptiliánů.“ Odpůrci konspiračních teorií jsou spokojeni, jejich tvůrci a podporovatelé se zviklat nedají. Podle nich se skutečnou pravdu stejně nikdy nedozvíme…

Socha koně u letiště je nenáviděná i milovaná. Foto: www.fodors.com
Foto: www.denver.org, http://www.frightday.com, www.flydenver.com, www.thedenverchannel.com, www.fodors.com
Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 23.9.2022 1.0tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 1.9tis
Podívanou, kterou nabízí 12 kilometrů dlouhé údolí Hessdalen v Norsku, nelze najít snad nikde jinde na světě. Nejenže se tu světla objevují s železnou pravidelnosti, ale dokonce hned v několika různých formách, a jejich pozorování občas trvá neuvěřitelně dlouho! Kvůli záhadným světlům byla v údolí dokonce vybudována stanice pro jejich pozorování.     První zmínky […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 2.1tis
Už jste slyšeli o Stanfordském experimentu, kdy se hra na vězně a dozorce změní v sadistickou podívanou? EnigmaPlus.cz vám představí nejslavnější psychologické pokusy, které ukážou naše nejtemnější stránky.      CO ROZKÁŽOU, TO JE SVATÉ Milgramův experiment (r. 1963)   Pokus amerického sociálního psychologa Stanleyho Milgrama šokujícím způsobem odhalil, jakou moc nad námi mají uznávané […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 2.3tis
Mezi nejpodivnější svědectví o neidentifikovatelných létajících objektech patří případ takzvaných světel z Phoenixu. Událost z roku 1997 sledovalo nespočet svědků a zůstává jednou z největších záhad spojených s fenoménem návštěvníků z vesmíru.     Jeden z nejslavnějších případů pozorování UFO se odehrává 13. března 1997 v americkém městě Phoenix ve státě Arizona. Na obloze nad […]
od Mirek Brát 21.9.2022 2.3tis
Herrington Lake v Kentucky ve Spojených státech amerických je takzvané antropogenní jezero vzniklé činností člověka. Jezero bylo vytvořeno přehrazením několika řek již v roce 1925. Jeho hluboké vody jsou domovinou mnoha druhů ryb a také neznámého jezerního monstra! Jezero Herrington má maximální hloubku okolo sedmdesáti šesti metrů. Je tak nejhlubším jezerem v celém Kentucky. I to znesnadňuje […]