3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Letištěm Heathrow bloudí duch loupežníka a přízračný muž hledající zavazadlo
Letištěm Heathrow bloudí duch loupežníka a přízračný muž hledající zavazadlo
od 28.3.2022
1.7tis
Terminál letiště Heathrow, foto Orderinchaos / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
167
SDÍLENÍ
1.7tis
ZOBRAZENÍ

Londýnské letiště Heathrow je třetí největší letiště na světě co do počtu cestujících. Jeho branami v roce 2014 prošlo téměř 73,5 milionu pasažérů, z nichž někteří měli tu čest setkat se i s návštěvníky z jiného světa. Duchů a přízraků je tu prý hned několik.

Terminál letiště Heathrow, foto Orderinchaos / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Dick Turpin má na svědomí různé vraždy, okrádání i znásilňování, foto Andrew Knapp / Creative Commons / Volné dílo Letištěm bloudí muž hledající svůj kufřík, foto Pixabay

Za pověstí jednoho z nejstrašidelnějších letišť světa stojí tragická nehoda i historie místa dávno předtím, než bylo letiště vybudováno.

reklama

Nejznámějším přízrakem Heathrow je duch legendárního loupežníka Dicka Turpina (1705–1739), jehož cesta ke slávě vedla přes vraždy, okrádání a znásilňování.

Říká se, že když byl Turpin za své činy odsouzen k trestu smrti a přiveden k šibenici, dramaticky se před publikem uklonil s širokým úsměvem na tváři a sám vykonal katovu práci, když skočil ze žebříku se smyčkou kolem krku.

Tento poslední projev odvahy a vzdoru z něj v průběhu let udělal lidového hrdinu. Zdá se však, že Turpinův duch nese všechny znaky jeho pokřiveného zločineckého charakteru.

Dick Turpin má na svědomí různé vraždy, okrádání i znásilňování, foto Andrew Knapp / Creative Commons / Volné dílo
Dick Turpin má na svědomí různé vraždy, okrádání i znásilňování, foto Andrew Knapp / Creative Commons / Volné dílo

NAPADL JI DUCH?

Duch Dicka Turpina je údajně vídán po celé Anglii, ale letiště Heathrow je zřejmě jeho oblíbeným útočištěm. Řada cestujících prohlašuje, že spatřili Turpina v různých částech letištního areálu.

reklama

Přízrak prý zejména v noci číhá v tmavých koutech, na sobě má staromódní oblečení, vlající černý plášť a trojhranný klobouk. Nepříjemné zkušenosti s duchem mají i zaměstnanci letiště.

V jinak klidných nočních hodinách prý pociťují, jako by jim dýchal na krk a čas od času se ozve jeho křik. V některých případech prý dokonce vrčí a vyje jako zvíře.

Před několika lety došlo na letišti k dosud nejdramatičtější manifestaci zločincova ducha.

„Podle jedné děsivé zprávy z roku 2004 byla zaměstnankyně letecké společnosti neviditelnou silou tažena za vlasy přes přepážku, čemuž přihlíželo několik vyděšených svědků,“ popisuje Brent Swancer.

reklama

Proč se ale duch popraveného zločince zdržuje právě v prostorách letiště? To je otázka, na kterou zatím nikdo nedokázal odpovědět. Mnohem snáze se ale hledá odpověď v případě dalších zdejších přízraků.

Letištěm bloudí muž hledající svůj kufřík, foto Pixabay
Letištěm bloudí muž hledající svůj kufřík, foto Pixabay

MUŽ S KUFŘÍKEM

V areálu Heathrow lze prý narazit i na duchy obětí tragické letecké havárie, k níž došlo 2. března 1948. Spoj z Bruselu havaroval kvůli husté mlze a na jeho palubě zemřelo 20 pasažérů a členů posádky.

Když pak záchranáři prohledávali vrak ve snaze najít přeživší, z mlhy se zhmotnil omámeně působící muž v obleku s kloboukem. Zdvořile se záchranářů zeptal, zda neviděli jeho kufřík, načež zase zmizel. Později vyšlo najevo, že tento muž je mezi oběťmi havárie.

Od té doby prý tentýž muž bloudí po přistávací dráze i terminálem a hledá svůj kufřík. Mezi zaměstnanci je již znám jako „muž s kufříkem“.

Kuriózní událost se odehrává v roce 1970, kdy řízení letového provozu přivolá strážníky a hasiče poté, co spatří muže v obleku, který se prochází po přistávací dráze. Když dorazí na místo, zbloudilého pasažéra již nenajdou.

Šlo snad o další zjevení muže s kufříkem? Ani tím výčet zdejších přízraků nekončí. Občas jsou zde prý viděni duchové dalších obětí, z nichž jeden se zjevuje pouze od pasu dolů. Vídán je také samotný vrak letounu s těly všude kolem.

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.3tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.8tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.5tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o