26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Paranormální jevy
Letištěm Heathrow bloudí duch loupežníka a přízračný muž hledající zavazadlo
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 28.3.2022
1.7tis
Terminál letiště Heathrow, foto Orderinchaos / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
167
SDÍLENÍ
1.7tis
ZOBRAZENÍ

Londýnské letiště Heathrow je třetí největší letiště na světě co do počtu cestujících. Jeho branami v roce 2014 prošlo téměř 73,5 milionu pasažérů, z nichž někteří měli tu čest setkat se i s návštěvníky z jiného světa. Duchů a přízraků je tu prý hned několik.

Terminál letiště Heathrow, foto Orderinchaos / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Dick Turpin má na svědomí různé vraždy, okrádání i znásilňování, foto Andrew Knapp / Creative Commons / Volné dílo Letištěm bloudí muž hledající svůj kufřík, foto Pixabay

Za pověstí jednoho z nejstrašidelnějších letišť světa stojí tragická nehoda i historie místa dávno předtím, než bylo letiště vybudováno. Nejznámějším přízrakem Heathrow je duch legendárního loupežníka Dicka Turpina (1705–1739), jehož cesta ke slávě vedla přes vraždy, okrádání a znásilňování.

Říká se, že když byl Turpin za své činy odsouzen k trestu smrti a přiveden k šibenici, dramaticky se před publikem uklonil s širokým úsměvem na tváři a sám vykonal katovu práci, když skočil ze žebříku se smyčkou kolem krku.

Tento poslední projev odvahy a vzdoru z něj v průběhu let udělal lidového hrdinu. Zdá se však, že Turpinův duch nese všechny znaky jeho pokřiveného zločineckého charakteru.

Dick Turpin má na svědomí různé vraždy, okrádání i znásilňování, foto Andrew Knapp / Creative Commons / Volné dílo

NAPADL JI DUCH?

Duch Dicka Turpina je údajně vídán po celé Anglii, ale letiště Heathrow je zřejmě jeho oblíbeným útočištěm. Řada cestujících prohlašuje, že spatřili Turpina v různých částech letištního areálu. Přízrak prý zejména v noci číhá v tmavých koutech, na sobě má staromódní oblečení, vlající černý plášť a trojhranný klobouk.

Nepříjemné zkušenosti s duchem mají i zaměstnanci letiště. V jinak klidných nočních hodinách prý pociťují, jako by jim dýchal na krk a čas od času se ozve jeho křik. V některých případech prý dokonce vrčí a vyje jako zvíře.

Před několika lety došlo na letišti k dosud nejdramatičtější manifestaci zločincova ducha. „Podle jedné děsivé zprávy z roku 2004 byla zaměstnankyně letecké společnosti neviditelnou silou tažena za vlasy přes přepážku, čemuž přihlíželo několik vyděšených svědků,“ popisuje Brent Swancer.

Proč se ale duch popraveného zločince zdržuje právě v prostorách letiště? To je otázka, na kterou zatím nikdo nedokázal odpovědět. Mnohem snáze se ale hledá odpověď v případě dalších zdejších přízraků.

Letištěm bloudí muž hledající svůj kufřík, foto Pixabay

MUŽ S KUFŘÍKEM

V areálu Heathrow lze prý narazit i na duchy obětí tragické letecké havárie, k níž došlo 2. března 1948. Spoj z Bruselu havaroval kvůli husté mlze a na jeho palubě zemřelo 20 pasažérů a členů posádky. Když pak záchranáři prohledávali vrak ve snaze najít přeživší, z mlhy se zhmotnil omámeně působící muž v obleku s kloboukem.

Zdvořile se záchranářů zeptal, zda neviděli jeho kufřík, načež zase zmizel. Později vyšlo najevo, že tento muž je mezi oběťmi havárie. Od té doby prý tentýž muž bloudí po přistávací dráze i terminálem a hledá svůj kufřík. Mezi zaměstnanci je již znám jako „muž s kufříkem“.

Kuriózní událost se odehrává v roce 1970, kdy řízení letového provozu přivolá strážníky a hasiče poté, co spatří muže v obleku, který se prochází po přistávací dráze. Když dorazí na místo, zbloudilého pasažéra již nenajdou.

Šlo snad o další zjevení muže s kufříkem? Ani tím výčet zdejších přízraků nekončí. Občas jsou zde prý viděni duchové dalších obětí, z nichž jeden se zjevuje pouze od pasu dolů. Vídán je také samotný vrak letounu s těly všude kolem.

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 25.5.2022 1.2tis
Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.     Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za […]
od Dalibor Vrána 25.5.2022 2.0tis
Mount Everest je se svými 8848 metry monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout každý horolezec. Těla těch, kteří svůj boj prohráli, leží na svazích Everestu zmrzlá dodnes. Zůstávají k nim připoutány i jejich duše? V září 1975 si britští horolezci Dougal Haston (1940–1977) a Doug Scott (*1941) myslí, že nadešla jejich […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.2tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 2.8tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]
od Filip Appl 19.5.2022 1.7tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]