reklama
7. srpna 1994: Na americké městečko Oakville se z nebe snáší podivná rosolovitá látka neznámého původu.
Domů     Záhady historie
Lincoln & Kennedy: 13 podivuhodných i osudových shod
Petr Koutský
od Petr Koutský 25.9.2017
5.1tis
512
SDÍLENÍ
5.1tis
ZOBRAZENÍ

Jejich život je nezapomenutelný, jejich smrt se stává legendou. Těžko asi budeme hledat záhadnější okolnosti než ty, které provází atentáty na dva prezidenty USA: Abrahama Lincolna a J. F. Kennedyho. Oba jsou výraznými osobnostmi, které si stojí za svým názorem.

Oba jsou prezidenty v těžké a neklidné době. Proto vadí mnoha mocným lidem. Co tedy s nimi? Řešení může být jednoduché – smrtící střely. Kolik mají za svého života obdivovatelů, tolik po jejich smrti zůstává nedořešených otázek.

Jsou všechny podobnosti mezi nimi jenom náhodou, nebo objevíme v temných hlubinách času nezvratný osud?

Vraťme se proti proudu času. Podařilo se nám shromáždit 13 podivuhodných shod mezi životem a smrtí obou „velkých mužů Ameriky“. Jsou mezi nimi souvislosti známé i neznámé, záhadné, ale i děsivé! Jejich výčet vám nyní předkládáme!

1. JMÉNO LINCOLN

Luxusní auto, ve kterém se Kennedy veze v den své vraždy, se jmenuje Ford Lincoln. Tento fakt je sice zarážející, avšak ne nepochopitelný: americký prezident Lincoln je dodnes ve Spojených státech velmi populární.

Je tedy zcela samozřejmé použití jeho jména pro označení prestižního výrobku americké automobilky!

2. FORDOVO DIVADLO A AUTO

Abraham Lincoln je zavražděn ve Fordově divadle. Divadlo se jmenuje podle svého manažera JOHNA THOMSONA FORDA (1829 – 1894), mimochodem přítele údajného prazidentova vraha JOHNA W. BOOTHA. A Kennedy? Výstřely přece zasáhnou Kennedyho ve chvíli, kdy sedí ve zmíněném voze Ford Lincoln!

Obě smrti tedy spojuje nejen jméno Lincoln, ale také Ford. Je nutné však dodat, že jméno Ford je v USA poměrně rozšířené.

3. ATENTÁT PO BOKU MANŽELEK

Oba prezidenty zastihne atentát ve chvíli, kdy sedí vedle svých manželek. V prvním případě sedí po Lincolnově boku v divadelní lóži Američanka MARY TODD, vedle Johna sedí v autě jeho žena JACQUELINE.

4. ŽENÁM SE NIC NESTANE

Ani jedna z prvních dam neutrpí při atentátech na své manžely vážnější fyzické zranění. Samozřejmě jsou obě ve velkém šoku. Zranění jsou však v obou případech víceméně zanedbatelná.

5. PÁTEK NEŠŤASTNÝ JE DEN?

Na Lincolna je atentát spáchán v pátek 14. dubna 1865. Na Kennedyho létají kulky v pátek 22. listopadu 1963. Oba dva atentáty se tedy odehrávají v pátek! Že by byl pátek opravdu nešťastným dnem?

6. NÁSLEDUJÍCÍ PREZIDENTI SE JMENUJÍ STEJNĚ

Následovníci obou zavražděných prezidentů mají stejné příjmení! Po smrti Lincolna nastupuje do prezidentského úřadu ANDREW JOHNSON (1808 – 1875), po smrti Kennedyho LYNDON BAINES JOHNSON (1908 – 1973). Jméno Johnson zároveň symbolizuje jih USA – Johnson je totiž typické „jižanské“ jméno!

7. JOHNSONOVÉ NEMAJÍ PŘEDCHŮDCE RÁDI

Oba nástupci nemají prý své předchůdce příliš v lásce. Oba Johnsonové se možná také podílejí na spiknutí proti jejich životům. Je to pravda? Některé skutečnosti se ztrácí v „zamlžené“ minulosti.

8. PODOBNÁ POLITIKA PREZIDENTŮ

Kennedy i Lincoln ve své politice zdůrazňují svobodu, oba obhajují lidská práva a nesouhlasí s utlačováním etnických menšin. Lincoln ostře vystupuje proti otrokářství a je iniciátorem války proti rasistické jižanské Konfederaci.

Kennedy je považován za ikonu volnomyšlenkářských 60. let minulého století. Osobně se zná například s vůdcem afroamerického hnutí za lidská práva – Američanem MARTINEM LUTHEREM KINGEM(1929 – 1968), jehož politiku podporuje.

9. VRAHOVÉ BEZ SOUDU

„Tak se povede všem tyranům!” vykřikuje prý po vraždě Lincolna John Wilkes Booth. Američan LEEHARVEY OSWALD (1939 – 1963), údajný vrah Kennedyho, tvrdí: „Stal jsem se obětním beránkem.” V každém případě se ani jeden z mužů nedočká řádného soudu!

Na Bootha prý střílí ve stodole záhadný plukovník CONGER, který se přidává k pronásledovatelům Bootha těsně před jeho dopadením. Oswalda zasahuje smrtící výstřel z pistole mafiána Američana JACKA RUBYHO (1911 – 1967). Oswald tak již nikdy neprozradí, kdo kromě něj stojí v pozadí atentátu!

10. POČET PÍSMENVE JMÉNECH ÚDAJNÝCH VRAHŮ

Oswaldovo jméno se skládá z 15 písmen stejně jako jméno Boothovo! Některé okolnosti však naznačují, že ani jeden ze jmenovaných atentátníků není jediný (nebo skutečný) vrah „svých” prezidentů! Proto jsou zabiti?

Podle hesla: Mrtvý svědek, dobrý svědek?

11. ATENTÁTY SOUVISÍ S JIHEM USA

Oba prezidenty nemají příliš rádi v některých jižních státech USA! Lincolna prakticky na celém území bývalé Konfederace a také její přívrženci v „severních“ státech. Také Kennedy není v některých jižních státech USA zrovna oblíben.

S jihem USA souvisí také smrt obou prezidentů! John Wilkes Booth, údajný Lincolnův vrah, je fanatickým přívržencem Konfederace. Kennedy je zabit v texaském Dallasu – ve městě, které je tehdy považováno za největší centrum „jižanských“ radikálů a rasistův USA.

Kennedyho tady nemají pro jeho názory rádi. Proto sem také na konci roku 1963 přijíždí. Chce zvýšit svou popularitu, ale nachází smrt! Navíc Kennedyho údajný vrah Oswald původně pochází z jižanského New Orleans v americkém státě Louisiana.

Jack Ruby právě střílí na údajného Kennedyho vraha Lee Harveye Oswalda. Ten po dvou dnech umírá ve stejné nemocnici jako J. F. K.

12. VRAŽDY ASI NEJSOU ČINEM JEDINCE!

„Na Kennedyho zřejmě střílelo více lidí!“ K tomuto závěru dochází vyšetřovatelé, kteří se na konci sedmdesátých let zabývají jeho vraždou při obnoveném pátrání. Tento fakt vyplývá z rozboru zvukových nahrávek pořízených při atentátu, z filmů pořízených těsně po výstřelech, ze svědectví účastníků a dalších indicií.

Této teorii také napovídá pozdější násilná smrt několika svědků atentátu a dalších lidí „zasvěcených“ do Kennedyho vraždy. A co druhý prezident? Věrný Lincolnův bodyguard major ECKERT dostává v den atentátu 14.

dubna volno na příkaz samotného ministra! Na Lincolnův dotaz, proč ho Eckert nemůže doprovázet do divadla, ministr odpovídá: „Má jinou naléhavou práci.” Proč ministr lže? Proč je Eckert odvolán? Booth si v den atentátu nasazuje paruku a falešný knír a chodí po Washingtonu.

Proč? Večer v tomto přestrojení údajný Booth střílí na Lincolna, ale v tu chvíli ho jistě nepoznávají ani jeho známí a kolegové! Booth má spoluspiklence, se kterým po vraždě utíká pryč z Washingtonu po jediném mostě, který není po atentátu „zcela náhodou“ uzavřen vojskem nebo policií!

Navíc: Proč Conger po zastřelení Bootha zapaluje stodolu a následně „zmizí“ neznámo kam?

13. PREZIDENTY PŘESNĚ PO 100 LETECH

Lincoln nastupuje do prezidentského úřadu v roce 1861 jako 16. prezident USA. Kennedy se stává 35. prezidentem Spojených států v roce 1961. Jejich nástup do funkce tedy dělí přesně sto let! A nejen to. Pokud sečteme číslice 1 a 6 (číslo prvního prezidenta)dostaneme číslo 7.

Součtem „Kennedyových” čísel 3 a 5 dostaneme číslo 8. Je to tedy následující číslo po sedmičce. Stojí tedy Kennedy za Lincolnem na jakémsi seznamu osudu? V každém případě jsou všechny paralely nanejvýš podivné.

14. OBECNĚ OBLÍBENÉ OMYLY

Narození údajných „prezidentských” vrahů od sebe prý dělí přesně sto let. Toto tvrzení je nepravdivé, neboť zatímco Booth je narozen roku 1838, Oswald v roce 1939! Další nepravdou je: „Booth střílí na Lincolna v divadle a utíká do skladu, Oswald prý střílí na Kennedyho ze skladu a je chycen v kině!” To, že Oswald „pálí” na Kennedyho ze skladu, je nepřesná interpretace faktů!

Pozdější rekonstrukce atentátu na Kennedyho dokazují, že kulky jsou vypáleny z oken skladiště knihovny, ale také: „třetí střela vyšla z travnatého svahu před kolonou”! Není tedy jisté, odkud střílel Oswald (pokud vůbec střílel)!

Další lží je fakt o shodách jmen Lincolnova tajemníka a Kennedyho sekretářky. Kennedy má opravdu sekretářku nesoucí jméno EVELYN LINCOLN (1909 – 1995),ale žádný Lincolnův tajemník se nejmenuje KENNEDY! Dalším nesmyslem je údajný stoletý rozdíl mezi Lincolnovým a Kennedyho zvolením do Kongresu. Ve skutečnosti jejich nástup do Kongresu dělí 101 let!

Atentát na Lincolna

Hledištěm Fordova divadla ve Washingtonu se ozývá hlasitý smích. Právě se hraje oblíbená bláznivá komedie Strýček z Ameriky, v jubilejní 1000. repríze. Je přibližně 20 minut po 22. hodině, Velký pátek – 14.

duben 1865. Divadlo má dnes vzácného hosta. V jedné z divadelních lóží sedí sám prezident Spojených států amerických ABRAHAM LINCOLN! V přítmí divadla si nikdo nevšímá muže, který se s pistolí v ruce blíží zezadu k prezidentovi.

Vrah, kterým má údajně být charakterní herec JOHN WILKESBOOTH (1838 – 1865), právě hraje svou nejslavnější roli.

Míří hlavní na prezidentův zátylek a záhy mačká spoušť zbraně. Zvuk výstřelu však není v bujarém veselí příliš slyšet, vždyť atentátník si tento okamžik nevybral náhodou. Než se ostatní diváci vzpamatují, skáče Booth na jeviště a utíká pryč.

Lincoln umírá 15. dubna.

Atentát na Kennedyho

Na jednoho z nejoblíbenějších amerických prezidentů JOHNA FITZGERALDA KENNEDYHO čeká smrt v texaském Dallasu. Kennedy, sedící vedle své krásné manželky Američanky JACQUELINE BOUVIER KENNEDY v otevřeném voze Ford Lincoln, ještě netuší, co ho čeká.

Kolona vozů včetně prezidentského právě vjíždí na Elm Street a musí výrazně zpomalit před ostrou zatáčkou. Auta právě projíždí okolo depozitáře školní budovy a blízkého parčíku. Zcela náhle nad hlavami přítomných třeskne několik výstřelů.

Prezidentova hlava se zvrátí dozadu – prezident je zasažen. Propukne panika. V nastalém zmatku nikdo neví, kde hledat atentátníky. Kennedy je výstřely zasažen do hlavy a krku, takže těsně po převezení do nemocnice umírá.

Dvě hodiny po sérii výstřelů je v kině zadržen údajný Kennedyho vrah: LEEHARVEY OSWALD (1939 – 1963). V kalendáři se píše 22. listopad 1963.

reklama
Související články
od Pavel Polcar 7.8.2022 868
Odlehlá vesnice Kisiljevo je domovem pro méně než 800 obyvatel – a jeden strašidelný příběh o upírech. V roce 1725 zemřel obyvatel jménem Petar Plogojowitz a v následujících osmi dnech došlo k devíti úmrtím. Vrahem je mrtvola Devět zemřelých na smrtelné posteli řeklo, že je napadla Plogojowitzova mrtvola. Kněží a úředníci se shromáždili do Kisiljeva, […]
od Mirek Brát 6.8.2022 2.1tis
Kamikaze bylo jméno legendárního tajfunu, který ve třináctém století údajně hned dvakrát rozmetal mongolskou flotilu a zachránil Japonsko před invazí. Byla to jen legenda, nebo takový tajfun opravdu v minulosti vznikl? Jméno božské bouře bylo ve druhé světové válce propagandisticky využito v zoufalé snaze japonského císařství odvrátit vojenskou porážku. Sebevražedné útoky pilotů měly být právě tím božským […]
od Mirek Brát 5.8.2022 2.5tis
Křížové výpravy do Svaté země nebyly jen prostou vojenskou akcí. Jejich účastníci se dostávali do kontaktu s poznatky jiného civilizačního okruhu. Z křížových výprav si tak rytíři mohli přivézt nejen kořist hmotnou, ale i bohatství představované nově nabytými vědomostmi. Jedna stopa vede i do Českého ráje. Místem, kde bychom možná narazili i na stopy křížových výprav, je […]
od Mirek Brát 4.8.2022 2.2tis
Hlášení o výskytu neznámých vodních tvorů lze monitorovat v mnoha zemích světa. Výjimkou není ani Vietnam, kde se záhadné monstrum zřejmě zabydlelo v rajské zátoce Halong. Ačkoli se často hovoří o velkém mořském hadovi, některá pozorování a výzkumy podporují spíše existenci obřího mnohoštětinatého červa. Zátoka Halong je uvedena na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Oblast je charakteristická […]
od Mirek Brát 2.8.2022 2.7tis
Od starověku po novověk si lidé ve Středomoří lámali hlavu se záhadnými nálezy kosterních pozůstatků. Nacházeli je na Krétě, Kypru, Sicílii, Maltě i na menších ostrovech v Egejském moři. Někdy byly považovány za ostatky antických hrdinů, jindy se staly předmětem uctívání v křesťanství. Na kloub této záhadě se přicházelo obtížně. Nyní už víme, že ještě v relativně nedávné […]