29. listopadu 1981: Za podivných okolností umírá americká herečka Natalie Wood. Shodil ji z jachty její manžel?
Domů     Paranormální jevy
Loď duchů Lady Lovibond: Zjevuje se každých padesát let od svého potopení
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 16.3.2022
3.1tis
Lady Lovibond se zjevuje každých 50 let od svého potopení, foto Pixabay
313
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Oceány prý křižuje obrovské přízračných lodí, které se náhle objeví a zase zmizí před očima šokovaných námořníků. Jednou z nich je anglický škuner Lady Lovibond, který ztroskotal v nešťastný den pátek třináctého.

Přízračná loď a její posádka duchů se od té doby zjevuje každých 50 let v den výročí svého potopení.

Lady Lovibond se zjevuje každých 50 let od svého potopení, foto Pixabay Žárlivec se zmocnil kormidla a navedl loď do záhuby, foto Pixabay V Goodwin Sands ztroskotalo asi 2000 dalších lodí, foto Pixabay

Škuner pojmenovaný Lady Lovibond vyráží z Londýna do Portugalska v pátek 13. února 1748. Přestože pro mnohé je pátek třináctého synonymem pro nešťastný den, kapitán lodi Simon Peel (někdy uváděný též jako Simon Reed – pozn.

red.) má důvod k veselí. Je totiž čerstvě ženatý a společnou plavbou se svou láskou Anettou a padesáti dalšími svatebčany chce svůj velký den oslavit. Jenže na palubě je také někdo, kdo novomanželům štěstí nepřeje.

Žárlivostí zmítaný John Revers, nevěstin první druh, do poslední chvíle doufal, že její ruku získá on. „Hnán zoufalou touhou po pomstě vedl trojstěžňový škuner s napnutými plachtami přímo do zrádných vod u Goodwin Sands,“ líčí zkázu Lady Lovibond britská spisovatelka Karen Farrington.

Goodwin Sands je písčina v Lamanšském průlivu, kde ztroskotalo už nejméně 2000 lodí. A ačkoli se legenda nezmiňuje, proč Reversovi v jeho plánu nikdo nezabránil, potkal stejný osud i Lady Lovibond. Dřevěná konstrukce se na písčině rozbila a škuner klesl ke dnu.

Všichni pasažéři zahynuli! Jakou roli mohlo v potopení lodi hrát nešťastné datum?

Žárlivec se zmocnil kormidla a navedl loď do záhuby, foto Pixabay

STÁLE SE VRACÍ!

Lady Lovibond se osudného dne zařadí na dlouhý seznam lodí, které se v oblasti Goodwin Sands potopily. Za pár let se na ni ale zapomene a dnes by nikdo o potopeném škuneru neměl ani tušení, kdyby jej ovšem o mnoho let později nespatřil kapitán James Westlake z přídi své lodi Edenbridge.

Ve svém lodním deníku popisuje, jak se loď Edenbridge málem srazila s jiným trojstěžňovým plavidlem. Toto plavidlo popsal jako škuner. Proplul prý tak blízko, že z něj Westlake zřetelně slyšel zvuky oslav.

Westlake ale není jediným svědkem. Všemu přihlíží i posádka rybářského člunu opodál, která pak pozoruje, jak loď „plovoucí téměř lhostejně“, v jednom okamžiku zmizí. Rychlá záchranná akce ale nenašla nic, co by nasvědčovalo ztroskotání lodi.

Bylo 13. února 1798, přesně 50 let od potopení Lady Lovibond. Stala se z potopeného škuneru loď duchů?

V Goodwin Sands ztroskotalo asi 2000 dalších lodí, foto Pixabay

OBKLOPUJE JI TAJEMNÁ ZÁŘE

Rybáři z Kentu, britského hrabství, u jehož břehů se škuner potopil, podobnou situaci zažívají také v letech 1848 a 1898. Vždy v padesátém výročí tragédie. Pokaždé dojde k pozorování trojstěžňové lodi a její kolize v písčinách Goodwin Sands.

Pokaždé je narychlo svolána záchranná akce, která však nenajde jediný důkaz o tom, že k havárii lodi došlo. Poslední svědectví pochází z roku 1948, kdy loď spatřuje kapitán Bull Prestwick. Ten tvrdí, že Lady Lovibond vypadá jako skutečná loď, jen je obklopena děsivou zelenou září!

V roce 1998 spatřena nebyla, ale vše se přičítá přechodu na jiný kalendář, podle kterého by se loď duchů měla mořem plavit o 11 let dříve, než ji lovci duchů vyhlíželi. Je loď duchů odsouzena opakovat svůj zánik každých 50 let?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 28.11.2022 1.1tis
Francouzský spisovatel Guy de Maupassant má problém. Na sklonku života sedí za stolem a snaží se pracovat. Není tam ale sám – upřeně na něj hledí jeho dvojník! Děsivá postava je usazená přímo vedle něj a diktuje mu, co má psát dál… Skončí až ve chvíli, kdy už nebohý Guy de Maupassant (1850–1893) nevydrží a […]
od Filip Appl 27.11.2022 910
Na videoportálu Youtube se nedávno objevilo další zvláštní video. Tentokrát zachycuje hlídače, který si – alespoň to tak trochu vypadá – povídá s duchem. Video bylo natočené kamerou v pečovatelském centru Finochietto Sanatorium v argentinském Buenos Aires ve tři hodiny ráno. Hlídač sedí u svého stolu, když v tom se dveře samy od sebe otevřou. […]
od Adriana Vojtíšková 27.11.2022 1.6tis
Budova, jejíž některé části sloužily nemocným po úctyhodných 140 let, byla ponechána svému osudu poté, co ve městě vyrostl nový moderní zdravotnický komplex.     Něco z historie v ní však údajně stále zůstává. Po Domažlicích se proslýchá, že potemnělými chodbami ponuré nemocnice korzovali duše mrtvých, které dosud nenašly klid. Podobně jako jiné opuštěné objekty, […]
od Jiří Nechanický 25.11.2022 3.0tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční […]
od Dalibor Vrána 22.11.2022 3.2tis
Roku 2017 se čtveřice přátel v Los Angeles vydává k nápisu Hollywood! Stoupají po kopci Mount Lee, jeden z nich ale uklouzne a od skupinky se oddělí. Když se pak vrací, je bílý jako stěna. Právě prý viděl blonďatou ženu v šatech jako ze 30. Let a v podpatcích. Její kroky nevydávaly žádný zvuk… Narazil […]