27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Paranormální jevy
Loď duchů Lady Lovibond: Zjevuje se každých padesát let od svého potopení
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 16.3.2022
3.1tis
Lady Lovibond se zjevuje každých 50 let od svého potopení, foto Pixabay
313
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Oceány prý křižuje obrovské přízračných lodí, které se náhle objeví a zase zmizí před očima šokovaných námořníků. Jednou z nich je anglický škuner Lady Lovibond, který ztroskotal v nešťastný den pátek třináctého.

Přízračná loď a její posádka duchů se od té doby zjevuje každých 50 let v den výročí svého potopení.

Lady Lovibond se zjevuje každých 50 let od svého potopení, foto Pixabay Žárlivec se zmocnil kormidla a navedl loď do záhuby, foto Pixabay V Goodwin Sands ztroskotalo asi 2000 dalších lodí, foto Pixabay

Škuner pojmenovaný Lady Lovibond vyráží z Londýna do Portugalska v pátek 13. února 1748. Přestože pro mnohé je pátek třináctého synonymem pro nešťastný den, kapitán lodi Simon Peel (někdy uváděný též jako Simon Reed – pozn.

red.) má důvod k veselí. Je totiž čerstvě ženatý a společnou plavbou se svou láskou Anettou a padesáti dalšími svatebčany chce svůj velký den oslavit. Jenže na palubě je také někdo, kdo novomanželům štěstí nepřeje.

Žárlivostí zmítaný John Revers, nevěstin první druh, do poslední chvíle doufal, že její ruku získá on. „Hnán zoufalou touhou po pomstě vedl trojstěžňový škuner s napnutými plachtami přímo do zrádných vod u Goodwin Sands,“ líčí zkázu Lady Lovibond britská spisovatelka Karen Farrington.

Goodwin Sands je písčina v Lamanšském průlivu, kde ztroskotalo už nejméně 2000 lodí. A ačkoli se legenda nezmiňuje, proč Reversovi v jeho plánu nikdo nezabránil, potkal stejný osud i Lady Lovibond. Dřevěná konstrukce se na písčině rozbila a škuner klesl ke dnu.

Všichni pasažéři zahynuli! Jakou roli mohlo v potopení lodi hrát nešťastné datum?

Žárlivec se zmocnil kormidla a navedl loď do záhuby, foto Pixabay

STÁLE SE VRACÍ!

Lady Lovibond se osudného dne zařadí na dlouhý seznam lodí, které se v oblasti Goodwin Sands potopily. Za pár let se na ni ale zapomene a dnes by nikdo o potopeném škuneru neměl ani tušení, kdyby jej ovšem o mnoho let později nespatřil kapitán James Westlake z přídi své lodi Edenbridge.

Ve svém lodním deníku popisuje, jak se loď Edenbridge málem srazila s jiným trojstěžňovým plavidlem. Toto plavidlo popsal jako škuner. Proplul prý tak blízko, že z něj Westlake zřetelně slyšel zvuky oslav.

Westlake ale není jediným svědkem. Všemu přihlíží i posádka rybářského člunu opodál, která pak pozoruje, jak loď „plovoucí téměř lhostejně“, v jednom okamžiku zmizí. Rychlá záchranná akce ale nenašla nic, co by nasvědčovalo ztroskotání lodi.

Bylo 13. února 1798, přesně 50 let od potopení Lady Lovibond. Stala se z potopeného škuneru loď duchů?

V Goodwin Sands ztroskotalo asi 2000 dalších lodí, foto Pixabay

OBKLOPUJE JI TAJEMNÁ ZÁŘE

Rybáři z Kentu, britského hrabství, u jehož břehů se škuner potopil, podobnou situaci zažívají také v letech 1848 a 1898. Vždy v padesátém výročí tragédie. Pokaždé dojde k pozorování trojstěžňové lodi a její kolize v písčinách Goodwin Sands.

Pokaždé je narychlo svolána záchranná akce, která však nenajde jediný důkaz o tom, že k havárii lodi došlo. Poslední svědectví pochází z roku 1948, kdy loď spatřuje kapitán Bull Prestwick. Ten tvrdí, že Lady Lovibond vypadá jako skutečná loď, jen je obklopena děsivou zelenou září!

V roce 1998 spatřena nebyla, ale vše se přičítá přechodu na jiný kalendář, podle kterého by se loď duchů měla mořem plavit o 11 let dříve, než ji lovci duchů vyhlíželi. Je loď duchů odsouzena opakovat svůj zánik každých 50 let?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Jiří Nechanický 26.5.2022 26
Polorozbořené ruiny se ztrácejí ve tmě pozdního večera. Trosky pohltila příroda. Krvavé drama, k němuž tu došlo, dosud vyzařuje do okolí svou negativní energii. Tohle místo místní lidé považují za prokleté a vyhýbají se mu. Jiní sem naopak míří, aby odhalili pravdu. Na první pohled běžné domy, chaty a zahrady za sebou mají pohnutou historii. Dosud […]
od Eva Soukupová 25.5.2022 1.8tis
Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.     Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za […]
od Dalibor Vrána 25.5.2022 2.6tis
Mount Everest je se svými 8848 metry monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout každý horolezec. Těla těch, kteří svůj boj prohráli, leží na svazích Everestu zmrzlá dodnes. Zůstávají k nim připoutány i jejich duše? V září 1975 si britští horolezci Dougal Haston (1940–1977) a Doug Scott (*1941) myslí, že nadešla jejich […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.6tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 2.9tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]