26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Paranormální jevy
Loď s 20 lidmi na palubě zmizela v Bermudském trojúhelníku
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 17.2.2021
3.9tis
Má se za to, že osud lodi zpečetily tamní zrádné vody.
138
SDÍLENÍ
3.9tis
ZOBRAZENÍ

Rok 2020 plný všemožných tragédií a zvláštních událostí se s paranormálními vyšetřovateli a záhadology rozloučil v Bermudském trojúhelníku, kde na konci roku zmizelo plavidlo s 20 lidmi na palubě. Jejich osud je stále neznámý.

Má se za to, že osud lodi zpečetily tamní zrádné vody. Oblast Bermudské trojúhelníku vyznačená na mapě, foto Wikimedia Commons Oblast, kterou záchranáři zvládli prohledat, foto Americká námořní stráž Loď mohlo moře zanést daleko od pevniny.
Oblast Bermudské trojúhelníku vyznačená na mapě, foto Wikimedia Commons

Zdá se, že nechvalně známý Bermudský trojúhelník, v němž dochází k nezvykle častým a nezřídka nevysvětlitelným zmizením lodí i letadel, si vyžádal další oběti. Devítimetrová loď, jejíž jméno úřady ještě nezveřejnily, vyplula v pondělí 28.

prosince 2020 z Bimini, což je nejzápadnější region Bahamské společenství. Namířeno měla do asi 150 kilometrů vzdáleného Lake Worth na Floridě, ovšem do cíle nedorazila. Druhého dne se na policii obrátili příbuzní některého s pasažérů s tím, že od něj dosud neobdrželi žádnou zprávu.

Po plavidle s 20 pasažéry na palubě bylo okamžitě vyhlášeno pátrání, při němž záchranné složky během několika následujících dnů prohledaly oblast o rozloze téměř 52000 kilometrů čtverečních. Plavidlo nebo jeho trosky se však nepodařilo lokalizovat a pátrání bylo posléze odvoláno. Co se s motorovou lodí a její dvacetičlennou posádkou stalo?

Oblast, kterou záchranáři zvládli prohledat, foto Americká námořní stráž

DALŠÍ OBĚŤ TROJÚHELNÍKU?

Zatímco úřady vyzývají případné svědky či kohokoliv, kdo má informace o možném osudu plavidla, aby své poznatky neprodleně nahlásili policii, část veřejnosti má už jasno – loď zřejmě pohltily temné síly Atlantiku.

Plavidlo totiž při své cestě z Baham na Floridu mělo proplout územím Bermudského trojúhelníku. Že by za zmizení lodi byly zodpovědné paranormální síly? Námořnictvo podobné úvahy zcela zavrhuje. „Americké námořnictvo a pobřežní stráž USA tvrdí, že neexistují žádná nadpřirozená vysvětlení katastrof na moři.

Jejich zkušenosti naznačují, že kombinované síly přírody a lidských omylů překonají i ty nejdivočejší sci-fi,“ stojí v prohlášení Národního úřadu pro oceán a atmosféru.

Loď mohlo moře zanést daleko od pevniny.

ZRÁDNÉ VODY

V oblasti sice nebyla hlášena žádná bouře či náhlé změny počasí, které by se mohly plavidlu stát osudným, pobřežní stráž ale připomíná, že vody Atlantského oceánu jsou poměrně divoké a zrádné a mohlo dojít k tomu, že se loď nějakým způsobem odchýlila od původního kurzu a začala být unášena jinam, než kam směřovala.

To, že nikdo z dvacetičlenné posádky nekontaktoval své blízké ani tísňovou linku, je vysvětlováno nedostatečným signálem na moři. Zdá se však, že plavidlo ani nevyslalo nouzové volání, které by okolní lodě mohly zachytit.

Zůstává tedy nejasné, co se s pohřešovanou lodí vlastně stalo. Odnesly ji proudy kamsi do neznáma, nebo se na místě potopila? A jakou roli v tom sehrály údajné síly Bermudského trojúhelníku?

Foto: Americká námořní stráž, Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 26.1.2022 1
Když má v roce 1999 v amerických kinech premiéru dokument o třech mladých studentech natáčejících dokument o jakési lokální čarodějnici, řada lidí moc netuší, co od toho snímku čekat a množí se otázky: Mohlo se to opravdu stát, jak tvrdí producenti? Mnozí odcházejí z kina v šoku. Autenticky vypadající záběry prezentované jako skutečná nahrávka nalezená kdesi v lesích […]
od Matěj Soukup 25.1.2022 1.1tis
V roce 1977 proletěly všemi britskými médii zprávy o údajně strašidelném domě v severním Londýně, kde desítky svědků pozorovaly paranormální aktivity. Svobodná matka se čtyřmi dětmi zažívala nějakou dobu v domě události, které přitáhly pozornost lovců duchů a podobných paranormálních entit z celé Anglie. Dva roky přicházely z domu podivné zprávy, než se situace, zdá […]
od Matěj Soukup 25.1.2022 1.2tis
Lešij, neboli lesní mužík, je tvorem z východoslovanské mytologie, zdánlivě příbuzný starořeckým satyrům nebo faunům. Vystupuje jako ochránce lesa, ale k lidem vstřícnost příliš nechová. Podle některých pověstí prý dokonce unáší děti. Někteří lidé si lešije kvůli jeho nejčastěji zobrazované podobě často pletli s čertem, se kterým však nemá nic společného. CHLUPATÝ OBR V KAFTANU […]
od Matěj Soukup 24.1.2022 1.9tis
Monumentální hrad Malahide z 12. století, který leží jen několik kilometrů od centra Dublinu, je častým cílem turistů. Hrad samotný dnes leží uprostřed rozsáhlého parku a vzniklo u něj dokonce kriketové hřiště. Tento hrad má však i svou tajemnou stránku. Údajně na něm totiž straší až pět přízraků. LIDÉ S TRAGICKÝMI OSUDY Hrad Malahide během […]
od Pavel Polcar 24.1.2022 2.3tis
Villisca Axe Murder House ve Villisce v Iowě je známou turistickou atrakcí pro lovce duchů i milovníky hororů. Místo hrůzné nevyřešené vraždy z roku 1912, při níž byly šesti dětem a dvěma dospělým zcela rozdrceny lebky sekerou neznámého pachatele, bylo zakoupeno v roce 1994, obnoveno do stavu z roku 1912 a přeměněno na turistickou destinaci. […]