9. srpna 1969: V Los Angeles probíhá vražedné běsnění satanistického gangu vedeného Charlesem Mansonem, při němž umírá i těhotná herečka Sharon Tate.
Domů     Paranormální jevy
Loď s 20 lidmi na palubě zmizela v Bermudském trojúhelníku
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 17.2.2021
3.9tis
Má se za to, že osud lodi zpečetily tamní zrádné vody.
138
SDÍLENÍ
3.9tis
ZOBRAZENÍ

Rok 2020 plný všemožných tragédií a zvláštních událostí se s paranormálními vyšetřovateli a záhadology rozloučil v Bermudském trojúhelníku, kde na konci roku zmizelo plavidlo s 20 lidmi na palubě. Jejich osud je stále neznámý.

Má se za to, že osud lodi zpečetily tamní zrádné vody. Oblast Bermudské trojúhelníku vyznačená na mapě, foto Wikimedia Commons Oblast, kterou záchranáři zvládli prohledat, foto Americká námořní stráž Loď mohlo moře zanést daleko od pevniny.
Oblast Bermudské trojúhelníku vyznačená na mapě, foto Wikimedia Commons

Zdá se, že nechvalně známý Bermudský trojúhelník, v němž dochází k nezvykle častým a nezřídka nevysvětlitelným zmizením lodí i letadel, si vyžádal další oběti. Devítimetrová loď, jejíž jméno úřady ještě nezveřejnily, vyplula v pondělí 28.

prosince 2020 z Bimini, což je nejzápadnější region Bahamské společenství. Namířeno měla do asi 150 kilometrů vzdáleného Lake Worth na Floridě, ovšem do cíle nedorazila. Druhého dne se na policii obrátili příbuzní některého s pasažérů s tím, že od něj dosud neobdrželi žádnou zprávu.

Po plavidle s 20 pasažéry na palubě bylo okamžitě vyhlášeno pátrání, při němž záchranné složky během několika následujících dnů prohledaly oblast o rozloze téměř 52000 kilometrů čtverečních. Plavidlo nebo jeho trosky se však nepodařilo lokalizovat a pátrání bylo posléze odvoláno. Co se s motorovou lodí a její dvacetičlennou posádkou stalo?

Oblast, kterou záchranáři zvládli prohledat, foto Americká námořní stráž

DALŠÍ OBĚŤ TROJÚHELNÍKU?

Zatímco úřady vyzývají případné svědky či kohokoliv, kdo má informace o možném osudu plavidla, aby své poznatky neprodleně nahlásili policii, část veřejnosti má už jasno – loď zřejmě pohltily temné síly Atlantiku.

Plavidlo totiž při své cestě z Baham na Floridu mělo proplout územím Bermudského trojúhelníku. Že by za zmizení lodi byly zodpovědné paranormální síly? Námořnictvo podobné úvahy zcela zavrhuje. „Americké námořnictvo a pobřežní stráž USA tvrdí, že neexistují žádná nadpřirozená vysvětlení katastrof na moři.

Jejich zkušenosti naznačují, že kombinované síly přírody a lidských omylů překonají i ty nejdivočejší sci-fi,“ stojí v prohlášení Národního úřadu pro oceán a atmosféru.

Loď mohlo moře zanést daleko od pevniny.

ZRÁDNÉ VODY

V oblasti sice nebyla hlášena žádná bouře či náhlé změny počasí, které by se mohly plavidlu stát osudným, pobřežní stráž ale připomíná, že vody Atlantského oceánu jsou poměrně divoké a zrádné a mohlo dojít k tomu, že se loď nějakým způsobem odchýlila od původního kurzu a začala být unášena jinam, než kam směřovala.

To, že nikdo z dvacetičlenné posádky nekontaktoval své blízké ani tísňovou linku, je vysvětlováno nedostatečným signálem na moři. Zdá se však, že plavidlo ani nevyslalo nouzové volání, které by okolní lodě mohly zachytit.

Zůstává tedy nejasné, co se s pohřešovanou lodí vlastně stalo. Odnesly ji proudy kamsi do neznáma, nebo se na místě potopila? A jakou roli v tom sehrály údajné síly Bermudského trojúhelníku?

Foto: Americká námořní stráž, Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 8.8.2022 1.4tis
Huntingdon College je jen jednou z mnoha strašidelných vysokých škol v Americe. Tento údajně pravdivý příběh pochází z University of Michigan v Ann Arbor. K strašení došlo v roce 1972 na večírku pořádaném studenty University of Michigan, kteří bydleli na Ashley Street. Podle listu The Michigan Daily 15letá dívka, jež tam v první řadě pravděpodobně neměla co dělat, […]
od Pavel Polcar 8.8.2022 1.7tis
Imaginárního kamaráda má spousta dětí, ale jen málo z nich se kamarádí s hravým poltergeistem. „Moje sousedka Diane a já jsme roky měli hravého poltergeista a říkali jsme mu Billy,“ začal své vyprávění Dean. Vždy když přišel domů, nacházel věci na různých místech – mléko ve skříni, toaletní papír v lednici, prací prostředek ve vaně […]
od Pavel Polcar 7.8.2022 2.5tis
Že se nevyplácí stěhovat se do domů, kde násilnou smrtí v minulosti někdo zemřel, vypráví příběh paní Terezy z Prahy. S manželem a dvěma dětmi se přestěhovali do bytu, kde muž zavraždil svou ženu a spáchal sebevraždu. Jak to dopadlo? Vůbec poprvé zažili vskutku podivné chvilky v době, kdy byla Tereza těhotná, již měli s […]
od Eva Soukupová 6.8.2022 2.7tis
Unikátní studie amerických vědců sledující dlouholetý vliv meditace na lidský mozek odhaluje překvapivé výsledky. Meditační techniky tibetských mnichů zřejmě zpomalují stárnutí jeho a současně mnohem rychleji dozrává.     Zvěsti o mimořádných, někdy dokonce až nadpřirozených dovednostech tibetských mnichů se v západním světě vyskytují odedávna. Mniši jsou podle nich schopní regulovat svou tělesnou teplotu, čímž […]
od Eva Soukupová 5.8.2022 2.8tis
Šáhův diamant, který se v současnosti nachází v Diamantovém fondu Ruské federace, byl objeven před téměř šesti staletími a váže se k němu temná historie potřísněná krví. Ve vlastnictví drahokamu se střídají především panovníci, jejichž říším prý kletba diamantu přináší politický nezdar. Lehce nažloutlý diamant bez výrazného uměleckého broušení možná nezapůsobí svým vzhledem, jeho výjimečnost […]