Jako předehra k podivným událostem na londýnském hřbitově Highgate v roce 1970 bylo chápáno bizarní zjištění, které britská metropolitní policie učinila na jiném pietním místě – hřbitově Tottenham Park Cemetery.
Do těla nebožtíka vykopaného z hrobu byl zaražený kůl ve tvaru kříže!
Události na hřbitově Tottenham Park Cemetery nebyly nikdy objasněny. Psal se rok 1968. Lidé na šokující událost rychle zapomněli. Ne však nadlouho. O dva roky později se museli policejní vyšetřovatelé vydat na londýnský hřbitov Highgate.
Srocení lovců upírů
Boj s údajnými upíry na hřbitově Highgate má dva protagonisty. Prvním je jistý David Farrant, který se novinám Hampstead and Highgate Express svěřil se svým zážitkem o setkání s hřbitovním přízrakem. Pak se do věci vložil další záhadolog – Sean Manchester.
Ten označil přízrak za upíra a rovnou vyzval k jeho likvidaci. Zpráva o boji s upírem na hřbitově Highgate prolétla Londýnem. Výsledkem byl dav lovců upírů, který se vydal na hřbitov. To už se do záležitosti vložila i metropolitní policie.
Černá magie v Highgate
V srpnu 1970 se na hřbitově Highgate nalezlo bezhlavé ohořelé ženské tělo. Policie se asi právem domnívala, že se na hřbitově konají tajné praktiky černé magie. Ozval se i Sean Manchester.
Ne snad, že by se k tomuto činu doznal, ale přesto byla jeho výpověď zajímavá. Nepopíral svoji snahu zamezit řádění upíra. Z tohoto důvodu se on a jeho společník vloupali do jedné hrobky.
Chystali se probodnout dřevěným kůlem tělo, o kterém se domnívali, že patří upírovi.
Nakonec od svého úmyslu upustili. Faktem zůstává, že do kamenných ulic náhrobků na hřbitově Highgate se pomalu vracel klid. David Farrant byl v roce 1974 odsouzen k trestu vězení za znesvěcení hřbitovních míst.
Sean Manchester do vězení nemusel, tak alespoň vedl s odsouzeným Farrantem mediálně sledované slovní přestřelky o tom, kdo z nich byl v kauze upíra z Highgate důležitější osobou. A co samotný upír? Ten zůstal policii i veřejnosti neznámý.