26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Paranormální jevy
M-zóna v Rusku: Způsobuje záhadné anomálie neznámá forma energie?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 16.8.2022
3.5tis
V lese lze občas spatřit záhadná světla, foto Pixabay
349
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

Poblíž ruského města Perm se rozprostírá oblast, v níž dochází k podivným anomáliím všeho druhu. Časté jsou například záhadné světelné jevy či nevysvětlitelné zvuky vycházející zdánlivě odnikud. Badatelé se domnívají, že zde působí nějaký neznámý druh energie.

V lese lze občas spatřit záhadná světla, foto Pixabay Na obloze se objevují podivné útvary, foto Pixabay Ruský badatel popsal zvuk přízračného traktoru, foto Pixabay

Lidé, kteří přicházejí do oblasti kolem ruského města Perm, často prožívají nepochopitelné stavy úzkosti, strach, nevolnosti, bolesti hlav a někdy dokonce zažívají stavy blízké nepříčetnosti. Jiní zase naslouchají zvukům, které nemohou pocházet z žádného skutečného zdroje, či pozorují nevysvětlitelné světelné jevy. Nevšední nejsou ani náhlé výkyvy teploty.

SVĚTLA NAD LESEM

Jeden z prvních zaznamenaných incidentů pochází z léta roku 1980, kdy jistý Pavel Sergejev pozoruje, jak se do místního rybníka z nebe zřítí neznámý objekt. O čtyři roky později je nad stejnou oblastí pozorován na nebi rudý kruh, který se z ničeho nic objevil nad lesem a pak zase zmizel.

Od té doby k pozorování barevných kotoučů či světelných koulí kolem Permu dochází opakovaně. Oblast, v níž k těmto jevům dochází, je hustě zalesněné území o rozloze asi 70 kilometrů čtverečních a známá je jako M-zóna či M-trojúhelník.

A ačkoliv v něm nebylo dosud, na rozdíl od jiných tajemných trojúhelníků, zaznamenáno žádné záhadné zmizení, o paranormální jevy tu rozhodně není nouze. Co je způsobuje?

Na obloze se objevují podivné útvary, foto Pixabay

MŮŽE ZA TO MAGNETISMUS?

V M-trojúhelníku prý lze narazit také na zmutované druhy rostlin nebo jakýsi „mrazivý déšť“. Někteří svědkové zase líčí, jak v oblasti naslouchali zpěvu středověkého chorálu bez zjevného zdroje. Ruský badatel Nikolaj Subbotin, který uspořádal řadu expedic do permské anomální zóny, se s několika záhadnými jevy sám setkal.

„Vezměte si třeba efekt zmrazeného zvuku, jak tomu říkáme. Sedíte u ohně a slyšíte přijíždějící traktor. Čekáte, až se objeví, ale to se nestane a zvuk se zase ztratí,“ vysvětluje Subbotin. Sám přitom věří, že jde o projevy elektromagnetické energie, která vychází z nižších vrstev zemské kůry.

„Některé jevy zase způsobují nevysvětlitelný strach. Jdete po cestě a najednou vás přemůže infrazvuk nebo jiný podnět působící na váš mozek. Na druhý den můžete přijít na stejné místo a nic se nestane. Musí tam působit něco, buď elektromagnetické povahy, nebo nějaký neviditelný objekty,“ tvrdí Subbotin.

Podle jiných badatelů za jevy mohou změny v lokálním magnetickém poli, které údajně obrátily i tok řeky Sylva. Může být toto vysvětlení dostatečné? A do jaké míry souvisí s tajemným objektem, který se tu měl zřítit?

Ruský badatel popsal zvuk přízračného traktoru, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 75
Prvním, kdo se zabývá paranormální fotografickou metodou myšlenkové fotografie, je japonský profesor psychologie Tomokichi Fukurai (1869–1952) z císařské univerzity v Tokiu. Využívá fotografické desky zabalené do neprůsvitného materiálu, které drží fotografované osoby.     Právě na těchto deskách se mají objevovat jejich myšlenky. Fukurai pracuje s mnoha lidmi, které označuje za média. Provádí experimenty mající […]
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 170
Uri Geller (*1946) je muž, jenž prý disponuje snad všemi druhy nadpřirozených schopností. Geller proklamuje, že dokáže silou mysli ohýbat příbory či hýbat s věcmi. Veřejně předvádí, jak dokáže číst myšlenky, či pouhou silou vůle zastaví výtah.     Od poloviny 90. let 20. století se navíc pouští i do myšlenkografie. Člověk, který má mít […]
od Mirek Brát 24.9.2022 2.6tis
Přízračná plavidla, takzvané lodě duchů, se zjevují ve všech světových oceánech. Patří k nim i plachetnice zmiňovaná v amerických folklorních legendách. Místo jejího jména se nám dochovala pouze identita kapitána. Byl to don Sandovate. Se svojí lodí je těsně spojený, a to doslova! Doba objevování, potažmo dobývání Nového světa, byla v Evropě příležitostí pro množství dobrodružných povah. Patřil […]
od Mirek Brát 23.9.2022 2.6tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.0tis
Hora, na které se údajně začaly psát dějiny českých zemí, je obklopena řadou pověstí a záhad. V okolí Řípu bývají často pozorovány podivné světelné jevy a piloti malých letadel při přeletu nad Řípem údajně zaznamenávají nevysvětlitelné poruchy přístrojů. Nad plochou krajinou Středočeské tabule vystupuje už z velké dálky viditelný 455 metrů vysoký kopec. Tím je […]