Domů     Paranormální jevy
Magické město Athens: V srdci pentagramu smrti
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 23.11.2021
2.8tis
Americké Athény zažívají jeden paranormální jev za druhým. FOTO: Creative Commons / volné dílo
309
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

O bydlení vedle hřbitova se nedá hovořit jako o právě ideálním, vždyť málokdo by chtěl mít za sousedy mrtvé. Víte ale, co je možná ještě horší než mít dům vedle hrobů? Mít ho v americkém městě Athens.

Americké Athény zažívají jeden paranormální jev za druhým. FOTO:  Creative Commons / volné dílo Lidé z Athens opakovaně hlásí zjevení mnoha různých duchů, včetně pirátů z 18. století. FOTO: Ohio fan / Creative Commons / CC BY 3.0  Kdo pouští Boba Marleyho? A proč právě jeho? FOTO: 	Ueli Frey / Creative Commons / CC BY 3.0 Oblast obkresluje pentagram. FOTO: Pixabay

To totiž leží mezi pěti starými hřbitovy, jejichž propojení na mapě vytváří magický symbol pentagramu. Není pak divu, že v Athens není nouze o paranormální zážitky a nevysvětlitelná setkání s duchy. Enigma vás zve na výlet do středu pentagramu smrti!

Americké město Athens v Ohiu by se mohlo na první pohled jevit docela obyčejným. Jeho poloha jej však zřejmě předurčuje k tomu, aby zde docházelo k tajemným jevům. Nachází se totiž uprostřed pětice velkých hřbitovů rozložených ve stejné vzdálenosti od sebe do tvaru pěticípé hvězdy – pentagramu.

Hroty mají tvořit hřbitovy Simms, Hanning, Cuckler, Higgins, a Zion. Může tato lokalizace přitahovat paranormální jevy? Zdá se, že ve městě se opravdu něco děje.

Lidé z Athens totiž opakovaně hlásí zjevení mnoha různých duchů, včetně pirátů z 18. století.

Mohou hřbitovy obklopující město vysílat nějakou zvláštní energii, jež je ještě umocněna pentagramem, který na mapě tvoří?

Lidé z Athens opakovaně hlásí zjevení mnoha různých duchů, včetně pirátů z 18. století. FOTO: Ohio fan / Creative Commons / CC BY 3.0

UNIVERZITA V OHIU: PŘESNĚ VE STŘEDU

Přesným středem propojení hřbitovů na mapě je zdejší univerzita. Tam se prý lidé setkávají s paranormálními jevy nejintenzivněji a z výpovědí svědků by se dalo usuzovat, že na půdě Ohio University se zdržují duchové.

Pokoj 428 ve studentské koleji Wilson Hall je kvůli nevysvětlitelným aktivitám dokonce trvale uzavřen, protože zde samovolně létající předměty a rozrážející se dveře ohrožovaly studenty.

V Jefferson Hall zase není nouze o hlasy z neznáma a má se zde zjevovat duch učitelky oblečené v šatech z 50. let minulého století.

V dalších částech univerzitního komplexu se prý samovolně splachují záchody, rozsvícejí a zhasínají světla, nebo se z prázdna ozývá zvuk kapání vody.

Kdo pouští Boba Marleyho? A proč právě jeho? FOTO: Ueli Frey / Creative Commons / CC BY 3.0

KDO POUŠTÍ BOBA MARLEYHO?

Athenský školní komplex je považován za nejstrašidelnější na světě. Došlo zde také k několika tragédiím, jejichž otisk zde údajně zůstává dodnes. V roce 1993 zemřela na koleji Wilson Hall jedna ze studentek univerzity po nešťastném pádu z okna ve čtvrtém patře.

Na chodníku v místě jejího skonu je dodnes krvavá skvrna, kterou nelze překrýt barvami, protože po čase vždy znovu vystoupí na povrch. Mrtvá dívka jménem Laura Bensek se prý vrací do Wilson Hall a pomalu otevírá dveře některých pokojů se slovy:

„Promiňte, že jsem vás vzbudila.“ Pak její zjevení zase mizí. V několika případech obyvatelé koleje také vypovídali, že v jejich pokojích z nevysvětlitelných důvodu hrají CD přehrávače samy od sebe písně zpěváka Boba Marleyho (1945–1981), oblíbence tragicky zemřelé Laury.

Pouští hudbu duch zesnulé dívky, nebo si na koleji jen někdo zahrává s důvěřivostí studentů? Může za neklid univerzity v Ohiu poloha jejího domovského města Athens mezi hřbitovy?

Oblast obkresluje pentagram. FOTO: Pixabay

STRAŠÍ I NA HŘBITOVECH

Nejen město je ale revírem duchů. Zjevení jsou prý vídána i na hřbitovech kolem Athens. Na hřbitově Simms se lidé mají setkávat s přízrakem Johna Simmse, místního kata, po němž byl hřbitov pojmenován. Návštěvníky prý děsí výhrůžkami a křičí na ně:

„Vypadněte!“ Na hřbitově Hanning se zase údajně zjevuje postava zoufalého muže v županu, který pláče a křičí. Tento hřbitov má být navíc poznamenán rituálem vyvolávání duchů, který zde s pomocí spiritistické tabulky ouija provedl jistý mladík jménem David Tischman.

Zemřel údajně krátce nato za záhadných okolností. Je město Athens skutečně pod vlivem energie z pentagramu hřbitovů? Skeptici poukazují na to, že kolem města se nachází ještě další hřbitovy a pentagram vytvořený jen z pěti z nich je tak senzacechtivou manipulací. Jenže jak potom vysvětlit jevy, k nimž v Athens a okolí dochází?

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 1.12.2021 2.5tis
Arabská vesnice duchů je prý od doby, co ji opustili lidé, obývána zlomyslnými džiny. Ti, kteří překonají strach a přiblíží se, slýchají celou škálu děsivých zvuků a pozorují různá zjevení míhající se mezi rozpadlými budovami. Pověsti hovoří také o nešťastnících, kteří po setkání s místními džiny nadobro zešíleli. Kdysi prosperující vesnice lovců perel Al Jazirat […]
od Adriana Vojtíšková 30.11.2021 2.6tis
V září roku 2011 se na internetu objeví video, které způsobí velký poprask. Vypadá to totiž, jako by na něm byl k vidění duch dívenky procházející obchodem. Je na snímku skutečně zachyceno něco neobvyklého? Nebo se spíš jedná o podvod?     Záběry mají pocházet z Leedsu (Velká Británie) z jednoho obchodu s mobilními telefony. […]
od Adriana Vojtíšková 30.11.2021 3.0tis
Ve městě Sherman v Texasu stojí obchod. Na první pohled jde o prodejnu, jakých je možné nalézt po celém světě stovky. Tahle se ale zdá být naprosto jiná!     Události, které nahraje bezpečnostní kamera 23. června 2012, totiž dovedou některé zaměstnance k domněnce, že v obchodě straší. Co je vidět na filmovém materiálu? Skutečně […]
od Lucie Kubešová 29.11.2021 3.0tis
Vznik zámku Červená Řečice měl podobnou historii, jako celá řada jiných. Nejprve na tomto místě vznikla asi ve druhé polovině 13. století tvrz. Ta byla následně ve 14. století rozšířena a opevněna na hrad. A ten byl zase někdy v polovině 16. století přestavěn na renesanční zámek, který od roku 1620 mělo v majetku pražské […]
od Nelly Černohorská 28.11.2021 2.4tis
Tajemné hračky, o nichž se tvrdí, že je posedli duchové a démoni, děsí lidi od nepaměti, zvlášť jedná-li se o panenky. Ať už jde o hadrové loutky, nebo starožitné kousky s porcelánovou hlavou, historky s nimi spojené jsou opředeny tajemstvími a pošimraly představivost nejednoho tvůrce. Robert námořník V roce 1906 žil v Key West na Floridě chlapec […]