3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Magické nálezy archeologů: Nápoj nesmrtelnosti a brýle na spatření posmrtného života!
Magické nálezy archeologů: Nápoj nesmrtelnosti a brýle na spatření posmrtného života!
od 15.3.2022
2.6tis
Co je zač tajemná tekutina nalezená v Číně? FOTO: Unsplash
295
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Ve 2000 let staré bronzové váze objevili v roce 2019 tajemnou tekutinu. Nález se povedl archeologům v čínské provincii Che-nan ve středojižní Číně uvnitř hrobky patřící dynastii Chan. A činí se i jejich kolegové z ruského Novosibirsku!

Co je zač tajemná tekutina nalezená v Číně? FOTO: Unsplash Dá se zahlédnout posmrtný život? FOTO: Pixabay

Podle čínských archeologů by v Che-nan mohlo jít o bájný Elixír života, který bývá zmiňován v pradávných taoistických textech.

reklama

Pátrání po tomto mocném nápoji se v Číně datuje tisíce let zpět do minulosti, někteří vladaři dokonce pořádali hledačské výpravy, do kterých se zapojovalo obyvatelstvo celého národa. Z vázy se povedlo dostat 3,5 litru tekutiny.

Ta byla zprvu cítit jako alkohol, další rozbor složení však napověděl, že skutečně obsahuje látky, které podle taoistických textů měly být i součástí léčivých nápojů nesmrtelnosti.

„Poprvé v historii se nám podařilo najít tyto mystické ‚medicíny nesmrtelnosti‘, mají pro nás obrovskou hodnotu a poslouží k výzkumu toho, jak o nesmrtelnosti staří Číňané smýšleli a jak se o ni pokoušeli,“ řekl Shi Jiazhen, ředitel čínského Institutu kulturních památek a archeologie.

Dá se zahlédnout posmrtný život? FOTO: Pixabay
Dá se zahlédnout posmrtný život? FOTO: Pixabay

V Rusku našli pradávný rituální kostým

V ruském Novosibirsku objevili rovněž roku 2019 hrob starý 5000 let, jehož obsah prozatím zůstává temnou záhadou. Leží zde dva dospělí a dvě děti. Jednomu z dospělých patří tzv. „maska ptačího muže“, která v sobě má 30–50 per volavek a jeřábů.

reklama

Hned všem připomněla horor Vesnice od amerického režiséra M. Night Shyamalana. Odborníci odhadují, že těmi dospělými jsou dva kněží a že maska musela sloužit k šamanským rituálům, pro tehdejší lidi tedy symbolizovala náboženskou či magickou moc.

Nedaleko od ní pak ležela zmíněná těla dvou dětí (věk při úmrtí byl zhruba 5 a 10 let) a našly se tam i další záhadné předměty, jako např. podivné destičky působící dojmem, že si je někdo nasazoval na oči.

„Zřejmě skrze ně chtěli vidět posmrtný život,“ říká ruská archeoložka Lilia Kobelevová, která má výzkumy v oblasti na povel. Co po jejich nasazení asi mohli spatřit?

Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 248
Historie pevnosti Akershus v norské metropoli Oslo je dlouhá již sedm století. V minulosti hrad býval i vězením, což vysvětluje i přítomnost mnoha paranormálních jevů v lokalitě. Kromě řinčení řetězů vás však může vyděsit i setkání se zlým psem a dámou bez tváře. Pozor, tito duchové zvaní Malcanisen (zlý pes) a Mantelgeisten (dáma bez tváře), mohou přivodit i smrt! [gallery ids="112787,112788,1
od 1.12.2022 2.0tis
Jen jediný Necronomicon dokázal zamotat hlavu i expertům. Říká se mu Simonův. Má být temným učením až ze starověké Mezopotámie. Knihu ukořistili mniši a poté dali na překlad okultnímu knihkupectví Magickal Child. Pravda je ale trochu jiná, kniha vznikla kolem roku 1976 v USA v kruhu špičkových mágů z Warlock Shop jako funkční grimoár, který otestuje ad
od 30.11.2022 1.5tis
Období antiky je spojeno i se zbraněmi, které patří do sféry záhad. Patří k nim údajné parní dělo, jehož konstruktérem měl být slavný Archimédés. Opravdu existovala starověká zbraň, která využívala sílu páry? Archimédés (287 př. n. l. – 212 př. n. l.) se proslavil výrokem: Udejte mi pevný bod a já pohnu celou Zemí. Jeho ctižádost se však neomezoval
od 30.11.2022 3.1tis
Jednoho večera v červnu 1950 uprostřed rušné křižovatky na Times Square umírá neznámý chodec. Při pátrání po jeho identitě policisté s překvapením zjišťují, že jde o muže, který beze stopy zmizel před 74 lety.     Asi třicetiletý muž má na sobě starodávné oblečení a boty s výraznými přezkami, jaké se nosily před sto lety, a působí nanejvýš
od 29.11.2022 2.9tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112