3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Poslední výkřik Jamese Worsona: Kam se muž vypařil?
Poslední výkřik Jamese Worsona: Kam se muž vypařil?
od 15.3.2022
2.9tis
Co se stalo Jamesi Worsonovi? FOTO: Unsplash
317
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Známe tajemné příběhy záhadné, záhadnější i absolutně nejzáhadnější. Do třetí kategorie spadá i tragický důsledek jedné bláznivé hospodské sázky. Co přivedlo jejího hlavního aktéra za hranice naší reality? Kam se před očitými svědky z vteřiny na vteřinu vytratil?

Co se stalo Jamesi Worsonovi? FOTO: Unsplash Kam se Worson při běhu vypařil? FOTO: Unsplash Zmizel Worson do jiného časoprostoru? FOTO: Unsplash

V anglickém hrabství Warwickshire leží městečko Leamington. V něm žije jistý James Worson, obuvník. Provozuje vlastní živnost, mezi místními je oblíbený, byť, stejně jako mnoho dalších příslušníků nižší třídy, má vřelý vztah k alkoholu.

reklama

Worson ale nepatří k agresorům, kteří se po pár skleničkách chtějí rvát, zato se rád sází. A tak se jednoho dne před kumpány kasá, že je skvělý běžec a že s fyzičkou, jakou má on, pro něj žádná vzdálenost nepředstavuje problém. Ihned před ním stojí výzva:

Má doběhnout do sousedního Coventry a zpět! Vždyť je to „jen“ 64 km, dobírají si ho ostatní (o 22 km více, než je délka maratonu – pozn. red.). Worson o sobě nepochybuje a sázku přijímá.

To ještě netuší, že do cíle nedoběhne a že budou běžecké stopky odměřovat poslední vteřiny jeho života…

Kam se Worson při běhu vypařil? FOTO: Unsplash
Kam se Worson při běhu vypařil? FOTO: Unsplash

Něco se pokazí

Dne 3. srpna 1873 zaznívá pomyslný startovní výstřel a Worson vyráží. Není sám, jsou totiž potřeba i lidé, kteří dosvědčí, že se mu to podaří uběhnout bez podvodu.

reklama

A tak mu společnost dělá muž, se kterým se vsadil a jehož jméno bohužel neznáme, dále obchodník s textilem Barham Wise a také fotograf Hamerson Burns. Ti všichni ho doprovází v povozu taženém koňmi.

První kilometry Worson zdolává s lehkostí, vůbec nepůsobí unaveně a je skutečně ve skvělé kondici. Tři muži ho z kočáru přátelsky pobízejí a popichují, byť v duchu nejspíš čekají na moment, kdy odvážnému běžci přece jen dojdou síly a svůj pokus vzdá.

Jenže najednou se začíná dít něco divného. Přímo uprostřed cesty, ani ne 10 metrů před nimi, ve chvíli, kdy na něj všichni tři jasně vidí, jako kdyby Worson o něco zakopl. Začíná v předklonu vrávorat a zdá se, že upadne. To se muži ještě smějí.

O pár okamžiků později se veselá nálada mění v čirou hrůzu. Worson vydává strašlivý, nelidský výkřik a je pryč. Na místě údajně zmizí. Přímo před očima tří svědků z vteřiny na vteřinu prostě není a vypaří se dokonce dřív, než dopadne na zem. Kam se mohl podít?

Zmizel Worson do jiného časoprostoru? FOTO: Unsplash
Zmizel Worson do jiného časoprostoru? FOTO: Unsplash

Beznadějná situace

Tři muži Worsona hledají marně. Když se v šoku vrací zpět do města a vypoví, co se stalo, preventivně jsou vzati do vazby. Mají dobrou pověst, spoluobčané je považují za důvěryhodné, ctnostné lidi, navíc jsou střízliví a nemají žádnou zločineckou minulost.

reklama

Ostatně těžko si představit, že kdyby snad Worsona úkladně zavraždili, vymysleli by si coby alibi takto neuvěřitelný příběh. Jsou brzy zpět na svobodě a žádný další podezřelý se nikdy neobjeví. Stejně tak samotný Worson. Nenajde se po něm jediná stopa.

Nespadl do žádné díry, nikam se neschoval, tak jak si jeho zmizení vysvětlit? Teleportoval se snad pryč, nebo ho „něco“ teleportovalo? Pokud ano, tak kam? Do jiného času i prostoru? Na Zemi už ho nikdo nespatřil.

Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.3tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.8tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.5tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o