1. března 1999: V rovníkové části Tichého oceánu je zaznamenán podivný neidentifikovatelný zvuk, který dostává jméno Julia.
Domů     Magický rituál za úplňku: Dokáže nás měsíc nabít pozitivní energií a splnit naše přání?
Magický rituál za úplňku: Dokáže nás měsíc nabít pozitivní energií a splnit naše přání?
od 13.2.2024
3.5tis
Má měsíc v úplňku moc plnit lidská přání? V čem spočívá jeho magie?
310
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

Někteří badatelé tvrdí, že se lidé během úplňku chovají podivně a tato měsíční fáze na ně působí negativně. Známá česká věštkyně Helen Silvan je však opačného názoru – úplněk prý člověka dokáže nabít dobrou energií a pomoci mu dosáhnout toho, po čem touží.

Právě proto před 10 lety začala pořádat tajemné úplňkové rituály. ENIGMA se na jeden z nich vypravila. Jak tento magický rituál probíhal?

Má měsíc v úplňku moc plnit lidská přání? V čem spočívá jeho magie? Oplývají moderní čarodějnice opravdu nějakou magickou silou? V tajemnou magii úplňku věří lidé už odpradávna. Má na nás Měsíc ještě větší vliv, než si myslíme? Vládne měsíc magií, která se proměňuje během jeho fází? Odkud se tato představa vzala?

Říká se, že lidem, kteří s ní přijdou do kontaktu, přináší štěstí. Kartářka, věštkyně a moderní čarodějka Helen Silvan, která pracuje výhradně se zelenou magií, tedy magií přírodní, je oblíbená nejen mezi obyčejnými lidmi.

Velmi ji uznávají a vyhledávají i české celebrity. Jelikož předpovědi Silvan téměř pokaždé vyjdou a ve velké míře lidem přinesou štěstí, postupem času ji napadne, že by mohla začít provádět magické úplňkové rituály.

„Provádění rituálů během úplňku jsem si zvolila z jednoho prostého důvodu. Měsíc je pro mě taková magická planeta, se kterou pracuji. Za úplňku z něj prýští obrovská energie, kterou jsem schopná nabít nejen sebe, ale i lidi kolem mě.

Jde o to jim dodat sílu k tomu, aby šli za svým cílem, kterého si přejí dosáhnout,“ vysvětluje Silvan, která na jeden z takových rituálů, odehrávajícím se v Berouně ve Středočeském kraji, pozvala i nás. Jak tento obřad probíhal?

Oplývají moderní čarodějnice opravdu nějakou magickou silou?
Oplývají moderní čarodějnice opravdu nějakou magickou silou?

Zlo je nutné vymést koštětem!

Ještě před tím, než rituál začne, rozdá Silvan všem účastníkům znamení jejich zvěrokruhu, aby posílili svou vlastní energii.

Před půlnocí, za jasného svitu úplňkového měsíce, vycházíme z jednoho z berounských hotelů a jdeme několik minut k venkovnímu obřadnímu místu, kde je již připravený oltář.

Všichni se postaví do řady a začnou po jednom chodit do prostoru s oltářem kolem Silvan, jež v ruce drží koště a před přicházejícími s ním zametá. „Koště je naprostým základem rituálu.

Z obřadního prostoru, do kterého lidi pouštím, vymetám zlo a špatnou energii,“ vysvětluje Silvan. Když všichni vstoupí do obřadního prostoru, utvoří kolem oltáře kruh. Silvan pronese:

„Kouzlem duchem ohnivým, jako zdí se obklopím, zloba, zmar i nenávist shoří jako suchý list,“ a začne účastníky kropit svěcenou vodou a solí, aby byli zcela očištěni.

V tajemnou magii úplňku věří lidé už odpradávna. Má na nás Měsíc ještě větší vliv, než si myslíme?
V tajemnou magii úplňku věří lidé už odpradávna. Má na nás Měsíc ještě větší vliv, než si myslíme?

Zvolte správnou barvu svíčky

Poté dá Silvan každému účastníkovi rituálu do ruky velkou svíčku, která je jednou z nejdůležitějších součástí obřadu. Právě s její pomocí se prý totiž dá měsíční energie nasměrovat přesně na to, co si člověk přeje.

Dle toho mají účastníci rituálu na výběr z pěti barevných svíček – růžovou, žlutou, zelenou, modrou a bílou. Co jednotlivé barvy znamenají? Růžová barva znamená, že má člověk jakékoli přání, které se týká lásky, ať již partnerské, rodinné či přátelské.

Pokud si člověk přeje zdraví, volí svíčku žlutou. Zelená svíčka znamená, že chce mít dotyčný úspěch v pracovní oblasti. Tomu, kdo od sebe chce vypudit vše zlé, dá Silvan modrou svíčku. A kdo si přeje, aby vše zůstalo tak, jak je, sáhne po bílé svíčce.

Všímám si, že lidé v kruhu nejčastěji volí růžovou svíčku. Mnoho z nich tedy touží po lásce. Bílou si naopak nebere vůbec nikdo. „Bílá svíčka není příliš populární.

Rituálu se totiž většinou účastní lidé, kteří aktuálně něco řeší a přejí si nějakou změnu,“ říká Silvan. Do zvolené svíčky pak každý vyryje své jméno a zapálí ji. Co se bude dít dále?

Vládne měsíc magií, která se proměňuje během jeho fází? Odkud se tato představa vzala?
Vládne měsíc magií, která se proměňuje během jeho fází? Odkud se tato představa vzala?

Uprostřed magického kruhu

Silvan  zve k oltáři jednotlivé skupiny lidí, kteří mají stejnou barvu svíček, a zvedne ruce i oči směrem k měsíci, aby do rituálního kruhu přivolala měsíční energii. Pak začne odříkávat magickou formuli, aby se přání každého skutečně vyplnilo.

Druh zaříkadla se přitom opět odvíjí od toho, jakou svíčku si kdo vybral. Když pak opět všichni utvoří velký společný kruh, každý dostane na jazyk oplatku a následuje přípitek jakýmsi čarodějným lektvarem, který Silvan vyrábí speciálně k úplňkovému rituálu.

Poté čarodějka ještě obejde každého člověka zvlášť a vytáhne mu tři karty, které údajně mohou napovědět, zda se jeho přání skutečně splní a do jaké doby. Nakonec Silvan účastníkům rituálu rozdá kamínky pro štěstí, přičemž vyřkne další magickou formuli:

„Kamínku můj, prosím, střež mě, nepouštěj nic zlého ke mně.“ Na úplný závěr magického úplňkového rituálu pak každý jeho účastník, ještě před tím, než sfoukne svoji svíčku, zvedne hlavu směrem k měsíci, vysloví k němu své přání a poděkuje mu

Foto: Pxfuel
Lokalita:
reklama
Související články
od 1.3.2024 424
Hrozivé oživlé mrtvoly vylézající z hrobů a pojídající lidské maso. Takový obrázek vyvstane v mysli většině lidí, když uslyší slovo zombie. Většina se domnívá, že jde jen o filmový výmysl. Jenže lidé v některých kulturách o jejich existenci nepochybují. Skutečně po světě mohou kráčet živí mrtví? Ve vesničce Ennery na ostrově Haiti začíná krásný
od 1.3.2024 912
Muž se před soudem brání proti obvinění z domácího násilí. Tvrdí, že jeho partnerku ve skutečnosti pronásledují démoni. To není zápletka z nějakého filmu, ale děsivá realita. Soud v Irsku před několika měsíci zmíněného muže všech obvinění zbavil. Co za tím stojí?     Představa, že všude kolem nás působí pekelné mocnosti, zní jako ze stř
od 28.2.2024 2.3tis
Anglický učenec a okultista John Dee se může chlubit mnoha záhadnými artefakty. Obsidiánovým zrcadlem počínaje a křišťálovou koulí, jíž je prý možné nahlížet do budoucnosti, konče. Údajně také vlastní grimoár nazývaný Soyga. „Je to jen mýtus,“ tvrdí ovšem vědci. Mají pravdu? Skutečně kniha nikdy nespatřila světlo světa?     Nelze se an
od 27.2.2024 3.1tis
Jedno z našich téměř zapomenutých míst je spojeno s kovářem, pocházejícím z moravské obce Lubník, Jakobem Franzem. V roce 1735 Jakob utrpěl při pádu ze saní úraz, který mu způsobil trvalé vnitřní bolesti. Léčebné postupy selhávaly, a tak se vzhledem ke své vážné nemoci i hluboké zbožnosti v roce 1742 vydává na poutní místo Mariazell v sousedním Rakousku... Zá
od 26.2.2024 2.8tis
Putuje po celé Galileji. Kam vkročí, tam si o něm lidé povídají různé báchorky. Mnohdy Ježíše Krista povídačky o jeho činech dokonce předstihnou. Netrvá dlouho a během cesty se k němu chtějí přidat další poutníci a lidé ho vyhledávají pro jeho údajné léčitelské schopnosti a nebývalou moudrost. „Uzdravoval každou nemoc a každou chorobu v lidu,“ popisuje apoštol Matouš ve svém evangeliu (Mat 4:24)
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přesnější a úspornější ložiska využijí divadelní točny i špičkové teleskopy
21stoleti.cz
Přesnější a úspornější ložiska využijí divadelní točny i špičkové teleskopy
První ložiska, tedy součásti, které snižují tření, lidstvo využívalo už v antice. A vývoj stále pokračuje. Na moderních hydrostatických ložiscích pracují odborníci na tribologii z Fakulty strojního in
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
21stoleti.cz
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyp
Kdo se chce na ní přiživit?
nasehvezdy.cz
Kdo se chce na ní přiživit?
Má to těžké, problémy s manželem a teď ještě zprávy, že ji chce nahradit mladší blondýna. Dáda Patrasová (67) však tvrdí, že o ničem neví. Nová Dáda! Tak zněla tisková zpráva, kterou nedávno rozesíla
Šli si pro lup v desítkách milionů. Odnesli si ale zlato v hodnotě přes 2,5 miliardy korun…
epochaplus.cz
Šli si pro lup v desítkách milionů. Odnesli si ale zlato v hodnotě přes 2,5 miliardy korun…
I zločinci potřebují mít ke své práci štěstí. V nenápadném transportním sejfu, v němž zlato čeká pár hodin, než ho přeloží na jiné letadlo, tak místo milionů najdou zlatý kov za miliardy. Jako pachatelé slavné loupeže z Brinks-Mat. Je sobota, 26. listopadu 1983. Do opevněného skladiště Brinks-Mat, které leží v blízkosti slavného londýnského letiště Heathrow, se snaží dostat skupina
Plánujete altán?
panidomu.cz
Plánujete altán?
Počasí brzy začne lákat k posezení na zahradě. Chcete být pěkně pod střechou a přitom na čerstvém vzduchu, i když prší? Nebo si udělat posezení i s místem na vaření? To všechno vám může altán poskytnout. Jen si musíte promyslet několik věcí, bez kterých se při stavbě určitě neobejdete. Kde bude? Místo pro budoucí altán
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
epochalnisvet.cz
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyp
Bill Clinton: Orální sex podle Bible prý nepovažuje za nevěru
epochaplus.cz
Bill Clinton: Orální sex podle Bible prý nepovažuje za nevěru
V létě roku 1995 přichází do Bílého domu neplacená stážistka, čerstvá absolventka psychologie na Lewis & Clark College. Holka krev a mlíko, baculatá bruneta Monika Lewinská (*1973). Někdy v listopadu se jí podaří upoutat pozornost prezidenta Billa Clintona. Začne s ním flirtovat. Nenápadně mu ukáže spodní prádlo a připojí poznámku, že se jí moc líbí.
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap
Ztráta velkého přátelství
skutecnepribehy.cz
Ztráta velkého přátelství
Byly jsme velké kamarádky už od první třídy. Bohužel pak se stalo něco, co nás rozdělilo. Mohu za to já. Chtěla bych to napravit. Ale jak? S Hankou jsme se poznaly na základní škole, když se přistěhovala v polovině roku. Třída měla už své skupinky kamarádů a ona byla osamělá. Bylo mi to líto a nějak víc jsem se
Kraj Vysočina: Hvězdné území hejkala a Karafiátových broučků
epochanacestach.cz
Kraj Vysočina: Hvězdné území hejkala a Karafiátových broučků
Zvlněné kopce Českomoravské vrchoviny okouzlují v každém ročním období malebnou přírodou, čistými studánkami a množstvím historicky významných míst. Města Třebíč, Telč a Žďár nad Sázavou se dokonce pyšní zápisem na Seznamu světového dědictví UNESCO. Není divu, že kopcovitá Vysočina už po staletí inspiruje skladatele, malíře i spisovatele k vytvoření jejich nejznámějších děl. Ať už to byla poetická
Legenda v novém kabátě: Prim Orlík 2024
iluxus.cz
Legenda v novém kabátě: Prim Orlík 2024
Rok 2024 se ponese v duchu hodinářských legend. Po vyprodané exkluzivní zlaté edici SPARTAK RESPEKT LE, přichází novoměstský výrobce hodinek s další novinkou. Ikonický PRIM ORLÍK se každé dva roky pře