Je naše vědomí přímo závislé na našem těle či mozku? To je otázka, nad kterou se vědci, odborníci a badatelé přou už celé věky. Přitom je úzce spojena právě s posmrtným životem.
Pokud je totiž možné, aby naše vědomí přetrvávalo i poté, co je naše tělo vlastně mrtvé, nedokazuje takový jev zároveň i to, že duše existuje, a to nezávisle na naší tělesné schránce?
Za duši bychom mohli zjednodušeně označit to, co přežívá i poté, co naše tělo zemře. Na tomto předpokladu je pak postavena celá řada náboženských tradic a snad všechny pracují s nějakou formou mimotělesných zkušeností a principů.
Duší však není jen pouhá forma lidského vědomí, která je nezávislá na hmotném těle, ale toto vědomí by mělo být zároveň tvořeno jakousi „energetickou“ substancí, která je prý za určitých podmínek od lidského těla oddělitelná, a to nejen v případě jeho smrti.
Ve světových náboženstvích pak sice najdeme mnohé shodné znaky v popisu toho, čím by duše měla být, v řadě věcí se ale naopak rozcházejí. Například v tom, co se s duší stane po smrti.
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.