Skip to content

Místa, kde čas plyne jinak: Pohoří Bucegi

Rumunské pohoří Bucegi prý ukrývá místa, ve kterých se lze setkat se zázračnou léčivou silou. Pohoří má ale také svou odvrácenou tvář, kterou představují údajně nebezpečná místa. Patří mezi ně trasa Jepii Mici nebo údolí Alba.

Odlehlá stezka přezdívaná Jepii Mici prý nabízí úžasné výhledy na celé pohoří. Je ale také velmi zrádná. Stačí prý krátká chvíle nepozornosti a stezka, která se před chvílí nacházela přímo před očima, dokáže turistům zmizet z dohledu.

Mnozí lidé, kteří skrze ni prošli také tvrdí, že na stezce strávili o několik hodin více, než si mysleli. A také že neví, jakou činností tyto hodiny vyplnily. Několik turistů dokonce přišlo s tvrzením, že je stezka dovedla na úplně jiné místo, než doopravdy vede.

Na místo, které je vzdálené a nachází se v jiném směru, než kde je konec trasy.

Údolí portálů

Podobné příhody přinášejí lidé také lidé z údolí Alba. Několik turistů tvrdí, že při průchodu údolím náhle ztratili vědomí, jen aby se o několik hodin později probudili na úplně jiném místě. I podle místních existují v údolí jakési tajemné portály, které mohou neopatrné pocestné dokonce natrvalo pohltit.

Údolí také působí podivnou silou na elektronická zařízení nebo kompasy. Telefony zde často nefungují, kamery se chovají podivně a ručičky kompasu se protáčejí jako splašené.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články