27. listopadu 2001: S pomocí Hubbleova teleskopu je objevena první vzdálená planeta s atmosférou.
Domů     Paranormální jevy
Moskevská nemocnice smrti: Způsobují záhadná zmizení a úmrtí zdejší duchové?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 12.8.2021
5.1tis
Budova moskevské nemocnice, foto A.Savin / Creative Commons / FAL
626
SDÍLENÍ
5.1tis
ZOBRAZENÍ

Na okraji Moskvy v Rusku měla vzniknout nová supermoderní nemocnice. Stavba ale nebyla nikdy dokončena a její opuštěná ruiny se brzy staly dějištěm děsivých příběhů. Údajně tu mizí lidé nebo se naopak objevují mrtvá těla. Hlášeny jsou i další strašidelné jevy.

Budova moskevské nemocnice, foto A.Savin / Creative Commons / FAL Chátrající budova začala být životu nebezpečná, foto Mos.ru / Creative Commons / CC BY 4.0 Místo, kde nemocnice stávala, v březnu roku 2019, foto Анатолич1 / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

V roce 1980 začíná v moskevské městské části Chovrino výstavba nové supermoderní nemocnice. Jedenáctipatrová budova se třinácti stovkami lůžek má být chloubou ruského zdravotnictví. Stavba pokračuje pět let a poté je ambiciózní projekt pozastaven.

Podle oficiálního vysvětlení proto, že původní geologický průzkum byl proveden chybně a nemocnice se tak ocitla na nestabilním bažinatém podloží. Podzemní voda údajně způsobila, že se základy pomalu propadaly, sklepy byly zaplavené a beton popraskal.

Chátrající budova začala být životu nebezpečná, foto Mos.ru / Creative Commons / CC BY 4.0

JEDNA MRTVOLA MĚSÍČNĚ

Po rozpadu Sovětského svazu o nedokončenou nemocnici na kraji Moskvy přestane být zájem a v roce 1991 ji opustí i hlídači, kteří areál bez budoucnosti střežili. Teprve tehdy komplex ožije. To když se do něj nastěhují lidé bez domova, opilci, děti hledající dobrodružství či mládež s paintballovými zbraněmi.

Jenže spolu s životem přichází i smrt. Tvrdí se, že po celá devadesátá léta zde policie nacházela průměrně jednu mrtvolu měsíčně. Může to prý být práce gangů, které do trosek nemocnice lákají své oběti a poté je okradou, nebo zabijí.

Podle jiných zpráv však za vším stojí něco mnohem tajemnějšího. Je snad nemocnice prokletá?

Místo, kde nemocnice stávala, v březnu roku 2019, foto Анатолич1 / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

NEKLIDNÉ DUŠE

Některá úmrtí jsou skutečně mrazivá. V roce 2005 se zde skokem do výtahové šachty zabil teprve šestnáctiletý mladík, o deset let později v nemocnici policie objevila tělo svázaného a oběšeného muže. Řada dalších prý v budově beze stopy zmizela.

Vypráví se také příběh jisté seniorky, které se v oblasti zatoulala pes. Když se ho vydala hledat do nemocnice, našla už jen jeho pozůstatky společně s lidskými ostatky. Pochopitelně ihned kontaktovala policii, která vše začala šetřit.

Z neznámých důvodů se žena do nemocnice vrátila ještě o několik dnů později, jenže v ruinách upadla a zlomila si obě nohy. Na její volání o pomoc nikdo neodpověděl a zraněná seniorka po dlouhém utrpení nakonec zemřela.

Mnozí místní si tou dobou už dávno šuškají, že je nemocnice spojena s působením satanistů či dokonce jakýsi temných sil, které sem přivolali. Jiné příběhy zase hovoří o hřbitovu, který se měl pod nemocnicí nacházet.

Právě to má být nejen skutečným důvodem přerušení projektu. A také příčinou podezřelých úmrtí. Přinášejí snad rozzlobené duše těch, kteří na hřbitově odpočívali, smrt narušitelům jejich věčného klidu?

Foto v úvodu: Savin / Creative Commons / FAL, fota v textu: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Jiří Nechanický 25.11.2022 2.1tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční […]
od Dalibor Vrána 22.11.2022 3.2tis
Roku 2017 se čtveřice přátel v Los Angeles vydává k nápisu Hollywood! Stoupají po kopci Mount Lee, jeden z nich ale uklouzne a od skupinky se oddělí. Když se pak vrací, je bílý jako stěna. Právě prý viděl blonďatou ženu v šatech jako ze 30. Let a v podpatcích. Její kroky nevydávaly žádný zvuk… Narazil […]
od Dalibor Vrána 21.11.2022 2.7tis
Jarní den na pláži v japonském městě Zuši. Nebe je lehce zatažené a pod světle šedými mraky pózuje čtyřletá holčička. Je tam sama se svým tatínkem. Když později večer doma otec fotky prohlíží, málem vykřikne úlekem. Co to proboha za jeho dcerou je? Možná tam nakonec nebyli jen oni dva! Japonsko, prefektura Kanagawa, město Zuši. […]
od Mirek Brát 19.11.2022 2.5tis
Dominantou skotského Edinburku je tamní hrad. Patří k němu množství zajímavých historických reálií i nespočet duchařských příběhů a legend. V jedné z nich hraje hlavní úlohu dudák a jeho nástroj. Nešťastník posloužil jako průzkumník rozsáhlých podzemních prostor. Co o této události vlastně víme? Historikové předpokládají, že první opevnění v Edinburku bylo vybudováno již v sedmém století. Postupem […]
od Mirek Brát 19.11.2022 3.2tis
Smířlivý imperativ „Odpočívej v pokoji!“ zřejmě neplatí pro polského šlechtice Stanislawa Warszyckého (1600-1680). Sám ďábel prý vtáhl tohoto magnáta do pekla. Už však neměl dostatek  sil, aby mu zabránil v návratu na jeho statky. Toulá se prý po nich v podobách černého psa a bezhlavého jezdce! Stanislaw Warszycki byl známý svojí loajalitou ke králi a […]