20. ledna 1996: V jižní části brazilské oblasti Minas Gerais pozorují farmáři August a Enrica Rodriguesovi neznámý objekt, který záhadně zmizí.
Domů     Paranormální jevy
Moskevská nemocnice smrti: Způsobují záhadná zmizení a úmrtí zdejší duchové?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 12.8.2021
5.1tis
Budova moskevské nemocnice, foto A.Savin / Creative Commons / FAL
626
SDÍLENÍ
5.1tis
ZOBRAZENÍ

Na okraji Moskvy v Rusku měla vzniknout nová supermoderní nemocnice. Stavba ale nebyla nikdy dokončena a její opuštěná ruiny se brzy staly dějištěm děsivých příběhů. Údajně tu mizí lidé nebo se naopak objevují mrtvá těla. Hlášeny jsou i další strašidelné jevy.

Budova moskevské nemocnice, foto A.Savin / Creative Commons / FAL Chátrající budova začala být životu nebezpečná, foto Mos.ru / Creative Commons / CC BY 4.0 Místo, kde nemocnice stávala, v březnu roku 2019, foto Анатолич1 / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

V roce 1980 začíná v moskevské městské části Chovrino výstavba nové supermoderní nemocnice. Jedenáctipatrová budova se třinácti stovkami lůžek má být chloubou ruského zdravotnictví. Stavba pokračuje pět let a poté je ambiciózní projekt pozastaven.

Podle oficiálního vysvětlení proto, že původní geologický průzkum byl proveden chybně a nemocnice se tak ocitla na nestabilním bažinatém podloží. Podzemní voda údajně způsobila, že se základy pomalu propadaly, sklepy byly zaplavené a beton popraskal.

Chátrající budova začala být životu nebezpečná, foto Mos.ru / Creative Commons / CC BY 4.0

JEDNA MRTVOLA MĚSÍČNĚ

Po rozpadu Sovětského svazu o nedokončenou nemocnici na kraji Moskvy přestane být zájem a v roce 1991 ji opustí i hlídači, kteří areál bez budoucnosti střežili. Teprve tehdy komplex ožije. To když se do něj nastěhují lidé bez domova, opilci, děti hledající dobrodružství či mládež s paintballovými zbraněmi.

Jenže spolu s životem přichází i smrt. Tvrdí se, že po celá devadesátá léta zde policie nacházela průměrně jednu mrtvolu měsíčně. Může to prý být práce gangů, které do trosek nemocnice lákají své oběti a poté je okradou, nebo zabijí.

Podle jiných zpráv však za vším stojí něco mnohem tajemnějšího. Je snad nemocnice prokletá?

Místo, kde nemocnice stávala, v březnu roku 2019, foto Анатолич1 / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

NEKLIDNÉ DUŠE

Některá úmrtí jsou skutečně mrazivá. V roce 2005 se zde skokem do výtahové šachty zabil teprve šestnáctiletý mladík, o deset let později v nemocnici policie objevila tělo svázaného a oběšeného muže. Řada dalších prý v budově beze stopy zmizela.

Vypráví se také příběh jisté seniorky, které se v oblasti zatoulala pes. Když se ho vydala hledat do nemocnice, našla už jen jeho pozůstatky společně s lidskými ostatky. Pochopitelně ihned kontaktovala policii, která vše začala šetřit.

Z neznámých důvodů se žena do nemocnice vrátila ještě o několik dnů později, jenže v ruinách upadla a zlomila si obě nohy. Na její volání o pomoc nikdo neodpověděl a zraněná seniorka po dlouhém utrpení nakonec zemřela.

Mnozí místní si tou dobou už dávno šuškají, že je nemocnice spojena s působením satanistů či dokonce jakýsi temných sil, které sem přivolali. Jiné příběhy zase hovoří o hřbitovu, který se měl pod nemocnicí nacházet.

Právě to má být nejen skutečným důvodem přerušení projektu. A také příčinou podezřelých úmrtí. Přinášejí snad rozzlobené duše těch, kteří na hřbitově odpočívali, smrt narušitelům jejich věčného klidu?

Foto v úvodu: Savin / Creative Commons / FAL, fota v textu: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 19.1.2022 1.4tis
Strašidelné zrcadlo z domu z poloviny 19. století jeho majitelé věnují blízkému hotelu. Netrvá dlouho a hosté pokoje, ve kterém je zrcadlo umístěno, si začnou stěžovat na řadu paranormálních úkazů. Věci naberou dramatický spád poté, co se jeden z hostů pokusí u zrcadla provést seanci.     Internetový magazín Supernatural Magazine před lety informoval o […]
od Dalibor Vrána 18.1.2022 1.8tis
V jihovýchodní části Irska na poloostrově Hook stojí malebný zámeček Loftus Hall, který ročně navštíví tisíce turistů. Většina návštěvníků je fascinována jeho architektonickými skvosty i pohnutými dějinami. Jenže uvnitř zámeckých zdí se nachází i něco mnohem temnějšího. Stíny minulosti tu nejsou jen pouhým slovem, ale nebezpečnou realitou! Zámek Loftus Hall je často spojován s projevy […]
od Eva Soukupová 17.1.2022 2.6tis
Zrcadlo se sklem natřeným načerno mělo údajně sloužit spiritistům ke komunikaci se záhrobím. Ti, kteří do něj pohlédnou, prý spatřují nevýslovnou hrůzu. Někteří dokonce při pohledu na temné sklo prokletého zrcadla propadají panických záchvatům. Americký vyšetřovatel paranormálních jevů Greg Newkirk (*1984) provozuje muzeum, v němž vystavuje strašidelné či prokleté objekty. Od ženy, kterou uvádí pouze […]
od Matěj Soukup 16.1.2022 3.0tis
Pokud jste fanoušky hororů, při návštěvě Benátek byste kromě samotného města neměli minout malý ostrov rozkládající se poblíž. Na ostrově Poveglia totiž údajně obchází mnoho přízraků těch, kteří na ostrově zemřeli. Ostrov je plný obětí epidemií a krutých lékařských experimentů. ÚTOČIŠTĚ BĚHEM VÁLEK S TURKY Na ostrově poblíž Benátek bylo v průběhu staletí zřízeno útočiště […]
od Matěj Soukup 15.1.2022 3.0tis
Hotel Shelbourne v hlavním městě Irska Dublinu je impozantní stavbou z poloviny 19. století a mezi turisty se těší velké oblibě. Jeho více než 250 pokojů slouží od roku 1824 generacím návštěvníků a hotel je tak významný, že se v něm dokonce 2018 uskutečnilo losování finále fotbalové Ligy národů. Hotel má ovšem i jednu stránku, […]