reklama
27. června 1980: Mezi ostrovy Ustica a Ponza v provincii Palermo se za podivných okolnost zřítí letadlo s 81 osobami na palubě, z nichž nikdo nepřežile. Spekuluje se o politickém pozadí ustického masakru.
Domů     Paranormální jevy
Moskevská nemocnice smrti: Způsobují záhadná zmizení a úmrtí zdejší duchové?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 12.8.2021
5.1tis
Budova moskevské nemocnice, foto A.Savin / Creative Commons / FAL
626
SDÍLENÍ
5.1tis
ZOBRAZENÍ

Na okraji Moskvy v Rusku měla vzniknout nová supermoderní nemocnice. Stavba ale nebyla nikdy dokončena a její opuštěná ruiny se brzy staly dějištěm děsivých příběhů. Údajně tu mizí lidé nebo se naopak objevují mrtvá těla. Hlášeny jsou i další strašidelné jevy.

Budova moskevské nemocnice, foto A.Savin / Creative Commons / FAL Chátrající budova začala být životu nebezpečná, foto Mos.ru / Creative Commons / CC BY 4.0 Místo, kde nemocnice stávala, v březnu roku 2019, foto Анатолич1 / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

V roce 1980 začíná v moskevské městské části Chovrino výstavba nové supermoderní nemocnice. Jedenáctipatrová budova se třinácti stovkami lůžek má být chloubou ruského zdravotnictví. Stavba pokračuje pět let a poté je ambiciózní projekt pozastaven.

Podle oficiálního vysvětlení proto, že původní geologický průzkum byl proveden chybně a nemocnice se tak ocitla na nestabilním bažinatém podloží. Podzemní voda údajně způsobila, že se základy pomalu propadaly, sklepy byly zaplavené a beton popraskal.

Chátrající budova začala být životu nebezpečná, foto Mos.ru / Creative Commons / CC BY 4.0

JEDNA MRTVOLA MĚSÍČNĚ

Po rozpadu Sovětského svazu o nedokončenou nemocnici na kraji Moskvy přestane být zájem a v roce 1991 ji opustí i hlídači, kteří areál bez budoucnosti střežili. Teprve tehdy komplex ožije. To když se do něj nastěhují lidé bez domova, opilci, děti hledající dobrodružství či mládež s paintballovými zbraněmi.

Jenže spolu s životem přichází i smrt. Tvrdí se, že po celá devadesátá léta zde policie nacházela průměrně jednu mrtvolu měsíčně. Může to prý být práce gangů, které do trosek nemocnice lákají své oběti a poté je okradou, nebo zabijí.

Podle jiných zpráv však za vším stojí něco mnohem tajemnějšího. Je snad nemocnice prokletá?

Místo, kde nemocnice stávala, v březnu roku 2019, foto Анатолич1 / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

NEKLIDNÉ DUŠE

Některá úmrtí jsou skutečně mrazivá. V roce 2005 se zde skokem do výtahové šachty zabil teprve šestnáctiletý mladík, o deset let později v nemocnici policie objevila tělo svázaného a oběšeného muže. Řada dalších prý v budově beze stopy zmizela.

Vypráví se také příběh jisté seniorky, které se v oblasti zatoulala pes. Když se ho vydala hledat do nemocnice, našla už jen jeho pozůstatky společně s lidskými ostatky. Pochopitelně ihned kontaktovala policii, která vše začala šetřit.

Z neznámých důvodů se žena do nemocnice vrátila ještě o několik dnů později, jenže v ruinách upadla a zlomila si obě nohy. Na její volání o pomoc nikdo neodpověděl a zraněná seniorka po dlouhém utrpení nakonec zemřela.

Mnozí místní si tou dobou už dávno šuškají, že je nemocnice spojena s působením satanistů či dokonce jakýsi temných sil, které sem přivolali. Jiné příběhy zase hovoří o hřbitovu, který se měl pod nemocnicí nacházet.

Právě to má být nejen skutečným důvodem přerušení projektu. A také příčinou podezřelých úmrtí. Přinášejí snad rozzlobené duše těch, kteří na hřbitově odpočívali, smrt narušitelům jejich věčného klidu?

Foto v úvodu: Savin / Creative Commons / FAL, fota v textu: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.6.2022 67
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]
od Pavel Polcar 24.6.2022 3.0tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]
od Pavel Polcar 23.6.2022 1.7tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 1. část Cesta duchů, A75 od Gretny po Annan Jen na skotské straně hranice je trasa pověstná extrémně špatně osvětlenou silnicí. Od Gretny po Annan si mohou tmavé cesty pohrát s myslí člověka a vyvolají obzvláště děsivé představy. Zejména paranormální minulost této silnice je velmi dobře známa. Policie […]
od Dalibor Vrána 22.6.2022 2.5tis
Koncem podzimu 1974 se tehdy ještě začínající spisovatel Stephen King (*1947) trápí se svou novou knihou. Spolu s manželkou Tabithou (*1949) jedou na výlet do Boulderu v Coloradu. Netuší, že mu to změní jak kariéru, tak vlastně i celý život… Místní dají Kingovým tip, ať vyrazí do hor, pročistit si hlavu. Stephenovi to přijde jako […]
od Eva Soukupová 22.6.2022 2.6tis
Panenka, kterou proslavila především filmová franšíza V zajetí démonů, je hollywoodskými tvůrci označovaná za nejnebezpečnější předmět, s jakým se kdy dvojice démonologů Warrenových setkala. Skutečný příběh posedlé panenky je přinejmenším stejně děsivý jako ten ze stříbrného plátna. V roce 1952 zakládá manželská dvojice Edward Warren Miney (1926–2006) a Lorraine Rita Warren (1927–2019) Společnost pro psychický výzkum […]