26. listopadu 1977: Televizní vysílání v částech jižní Anglie přerušuje údajná mimozemská bytost Vrillon, vyzývající k odzbrojení.
Domů     Záhady historie
Mothman: Noční můra existuje!
Ivan Glaser
od Ivan Glaser 30.12.2019
6.5tis
661
SDÍLENÍ
6.5tis
ZOBRAZENÍ

Mezi jeden z nejvíce fascinujících paranormálních úkazů patří zjevení zvláštního zvířete ve Spojených státech poblíž Point Pleasant v západní Virginii. Toto často zjevované zvíře vyvolalo před mnoha lety mnoho otázek u tamních obyvatel.

A očividně se vrátilo i v roce 2001, když spadlo světové centrum World Trade Center.

K prvnímu případu, kdy lidé začali ve větším počtu mluvit o tom, že vídají zvláštní bytost, došlo mezi rokem 1966 a 1967, kdy v západní Virginii tvrdilo mnoho svědků, že viděli v temných ulicích něco, co bylo velké zhruba jako člověk, ale mělo to křídla můry a červené oči.

Skrze tmu to na ně hledělo, nic jim to neříkalo a ani neudělalo. Zkrátka po chvilce to odletělo pryč. Začalo se tomu v překladu říkat Můra či Noční motýl. Naposledy byl viděn v prosinci roku 1967, kdy spadl Silver Bridge, přičemž na něm zahynulo 42 lidí.

Podle mnohých jeho zmizení má nějakou souvislost a mnozí se ptají, zda byl Mothman na straně dobra či zla. Jenže v roce 2001 ho údajně opět mnoho lidí vidělo.

Je na hraně mostu skutečně Můra, lítající muž, nebo nějaký větší dravec?

PÁD DVOJČAT

Při letecké katastrofě, kdy se k zemi zřítilo největší obchodní centrum World Trade Center, zahynulo mnoho lidí. Kolem této budovy je mnoho různých konspiračních teorií, kterým lze někdy s těží věřit, ovšem opět několik desítek lidí vypovědělo, že poblíž budovy viděli lítajícího muže.

Podle podrobnějších výslechů se odhaduje, že by se mělo jednat o Můru. Stojí i ona za touto tragédií? A proč se ukázala po tolika letech? Své o tom ví i Gray Barker, známý spisovatel, který se věnuje nadpřirozenu a existenci UFO.

Napsal proto několik obsáhlých knih, ve kterých popisuje a vypráví o tomto stvoření, se kterým se údajně taktéž on sám setkal. A popisuje ho jako negativní bytost. Naopak ufolog Jerome Clark je přesvědčen, že Mathman by v krajní situaci spíše s člověkem komunikoval, než mu ublížil. Reaguje tak na literaturu od Barkera.

Foto: www.ramaxem.com, www.brighteon.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.11.2022 970
I v dnešních turbulentních časech mohou lidé spoléhat na to, že až bude nejhůře a zálohy na energie jim budou bezostyšně okupovat rodinný rozpočet, z hory Blaník jim vyjede na pomoc rytířské vojsko. Ovšem, aby se pak nedivili, když místo rytířů v brnění, jim na domovní zvonek zazvoní skupinka rozšafných druidů! Památná hora Blaník není […]
od Mirek Brát 25.11.2022 1.4tis
Antický svět byl místem překotného rozvoje technologií a působivých dovedností. V této době se objevily artefakty, které jako by měly vzniknout až o stovky i tisíce let později, přesto byly vytvořeny. Pak je zde skupina vynálezů, která se jaksi ztratila v čase. Patří k nim i římské nerozbitné sklo – Vitrum Flexile. Mezi antické artefakty, které předběhly svoji […]
od Jiří Nechanický 24.11.2022 2.7tis
Chcete se osvobodit? Tak zůstaňte mrtví jednou pro vždy. Jinak se budete znovu trápit po další ze svých životů. Nevíte, jak se vymanit z neustálého koloběhu utrpení? Recept nejen na svobodu v sobě ukrývá Tibetská kniha mrtvých. Co chcete, aby se s vámi stalo po smrti? Mnoho Evropanů vám odpoví stejně: „To je jedno, vždyť budu mrtvý.“ Některé […]
od Eva Soukupová 23.11.2022 3.1tis
Samota Františkov nedaleko Kvildy na Šumavě je dlouhodobě v hledáčku hledačů pokladů z 2. světové války. Vyprávějí se o ní totiž téměř neuvěřitelné příběhy. Po obsazení Němci se tu údajně měly začít ukrývat důležité písemnosti a možná dokonce cenné nacistické poklady či alespoň přístupové kódy k nim.     Před válkou objekty ve zdejším areálu […]
od Mirek Brát 22.11.2022 2.7tis
Řeka Aare je nejdelší řekou, která pramení a svoji pouť také končí ve Švýcarsku. Na jejím toku se nachází nejen čtyři desítky vodních elektráren, ale údajně také místa, kde není radno se k řece přibližovat. Podle legend sahajících až do šestnáctého století je zde riziko nepříjemného setkání s vodní příšerou! Záhadní tvorové s hadím tělem jsou součástí místního […]