30. září 1888: Další útok děsivého sériového vraha zvaného Jack Rozparovač, jeho třetí obětí se stane Elizabeth Stride.
Domů     Paranormální jevy
Strašidelné vězení v Pensylvánii
Lucie Kubešová
od Lucie Kubešová 30.12.2019
3.6tis
180
SDÍLENÍ
3.6tis
ZOBRAZENÍ

Jestliže pátráme po současných místech s největší kumulací negativní energie, pak jsou to ta, kde dříve docházelo ve velkém počtu k utrpení lidí a jejich smrti. Dnes jsou to především opuštěné a rozpadající se psychiatrické léčebny, nemocnice a také vězení.

V bývalých věznicích je to obzvláště patrné, neboť zde cíleně docházelo k mučení a zabíjení vězňů.

Typickým příkladem je bývalá věznice v americké Pensylvánii až pro 1700 chovanců. Toto vězení bylo otevřeno v roce 1829 s poněkud zvláštní metodou nápravy odsouzených. Šlo o samovazbu, kdy odsouzený měl k dispozici samostatnou kobku se stolem, postelí, záchodem a Biblí.

Každý den v ní strávil o samotě 23 hodin a na krátkou procházku mu byly zavázány oči černou páskou. Jakýkoli pokus o navázání konverzace mezi vězni byl přísně trestán, ostatně jako další přestupky. Výsledkem byl vysoký počet šílenství.

Mučícími nástroji byla např. „šílencova židle“, nebo „lůžko“, kdy byl vězeň po dlouhou dobu připoután tak silně, že často zemřel nebo se zbláznil.

Výsledek obrázku pro vězení eastern state wiki
Mučicí nástroj

DĚSIVÁ DÍRA

O nic lepší nebyla ani „díra“, tedy skutečná díra v zemi, kam byl na několik dní dotyčný hozen. Ve tmě, s trochou vody a chlebem, se často musel ještě podělit s krysami a jinou havětí. Asi nejhorším mučicím nástrojem byl „železný roubík.“ Šlo o kovový límec se zachycením na rukou a jazyku.

I ten nejmenší pohyb způsobil trhání jazyka a silné krvácení, což většina nepřežila. Běžné bylo i namáčení a věšení lidí venku při silném mrazu apod.

Krátce zde byl vězněn i tehdejší nejznámější mafián Al Capone, který tu strávil osm měsíců za nošení smrtící zbraně. Ovšem jako u prominentního vězně se v jeho případě dá hovořit o přímo „fešáckém“ kriminálu s nábytkem, kobercem a dokonce rádiem.

Od roku 1913 byla věznice využívána již jako běžná, bez převýchovných metod.

V roce 1971 byl areál uzavřen. Údajně také proto, že se zde začaly hojně vyskytovat i nejrůznější paranormální jevy. Nejen dozorci, ale i vězni se stávali přímými svědky.

Například na bloku 4 se údajně zjevovaly přízraky dávno mrtvých vězňů. Tito duchové často bloumali přímo po chodbách. A na bloku 12 se opakovaně ozývaly nevysvětlitelné zvuky, tajemné kroky, hlasy, typické šeptání nebo děsivý smích.

Nešlo jen o vězně, ale na strážní věži údajně strašil duch vězeňského strážce. Občas lze zaslechnout i štěkot psa. Nešlo ale o vězně, jak si nějaký pisálek snažil udělat legraci, že pes dostal doživotí za to, že zakousl guvernérovi kočku.

Byl sem jen odložen, protože jej majitelé nechtěli z nějakého důvodu nechat utratit a věrně zde žil v přátelském soužití s dozorci i trestanci.

Pohled na chodbu s celami

BUDOVA JEN CHÁTRÁ

Teď chátrající budova věznice slouží jako atrakce pro turisty či muzeum. O Halloweenu bývá přestavěna na strašidelný zámek. Také sem často zavítají parapsychologové, aby zde dělali své výzkumy, a vždy objeví něco nového.

Ale duchové nejsou z těchto akcí příliš nadšeni, k večeru jejich agresivita prý stoupá a snaží se i škodit. Když byl jednou povolán zámečník, aby otevřel 140 let starý zámek jedné cely, málem za to zaplatil životem.

Po otevření jej prý začala škrtit neviditelná ruka a z kobky cítil silný závan negativní energie.

Takže samostatný pohyb po objektu, obzvláště večer, je skutečně jen pro otrlé povahy.

Foto: wikipedia, temna-turistika
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.9.2022 373
Neidentifikovatelné zvuky na moři jsou hlášeny z mnoha oblastí světa. Nejde však o fenomén moderní doby, který bychom mohli například spojovat se zásadním rozmachem námořní dopravy. Jedno takové hlášení totiž pochází již z roku 1867 z pobřeží Nikaraguy. Událost se týkala parníku Royal Mail Danube. Loď právě kotvila poblíž Greytownu, známého též jako San Juan […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 1.7tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 1.9tis
Věříte na horoskopy a jste zákazníky kartářek, věštců a numerologů? Pak byste rozhodně měli vědět o pozoruhodném psychologickém fenoménu známém jako Forerův efekt.     Širší povědomí o tomto jevu by řadu nepoctivců z výše uvedených oborů mohlo velmi rychle připravit o práci a dychtivé klienty. Již v 50. letech minulého století totiž psychologové potvrdili […]
od Eva Soukupová 28.9.2022 1.7tis
Už po staletí se vypráví o bludičkách a tajemných světlech, která se objevují v lesích na jihu Čech a někdy jsou prý i životu nebezpečná. Podle pověstí svádějí pocestné a noční chodce z cesty, ti pak v lepším případě zabloudí, v tom horším zahynou v bažinách. Některá novodobá svědectví působí ještě zlověstněji. Co jsou záhadná […]
od Adriana Vojtíšková 27.9.2022 2.5tis
Na fotografie lze údajně zachytit ledacos. Zní až neuvěřitelně, že pouhý fotoaparát může zaznamenat i sféru nehmotnou. Co když to ale opravdu funguje?     Známým fenoménem jsou snímky, na nichž se mají zjevovat duchové. Existuje jich dokonce nepřeberné množství! Známým „duchařským“ snímkem je například fotografie bílé paní stojící uprostřed silnice v Quezon City na […]