26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Neobjasněné události
Mrazivé setkání v horkých japonských lázních: Vyděsili blogera muži v černém?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 24.1.2022
1.6tis
Moderní podoba japonských lázeňských domů. FOTO: Sanmai / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
155
SDÍLENÍ
1.6tis
ZOBRAZENÍ

Muže v černém si často představujeme jako vládní agenty pracující v maximálním utajení. Co když to ale spíše než lidští agenti, chránící Zemi, jsou agenti mimozemští, kteří tu po svých druzích jen zahlazují průšvihy?

Právě tomu nasvědčují některá děsivá svědectví o jejich výskytu a podivném chování.

Moderní podoba japonských lázeňských domů. FOTO: Sanmai / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Pohled do tradičních japonských lázní. FOTO: G. W. Browne / Creative Commons / volné dílo

Mladý muž si dopřává horkou koupel v bazénku. Nachází se zrovna v jednom z japonských lázeňských resortů, relaxuje a přemýšlí nad svými věcmi. Hideo, jak si říká, je bloger zabývající se UFO, a dost možná se snaží myšlenky na všechny záhady a tajemno zcela zapudit.

Je tu na dovolené, chce si jen užívat příjemné teplo a pohodu. Hodiny ukazují pozdní večer. Z horké vody stoupá pára, skrze kterou Hideo vidí, jak přicházejí dva muži. Japonci chodí do lázně běžně zcela nazí, a protože tito dva mají kolem pasu ručník, je mu jasné, že jsou to cizinci.

Oba jsou hodně hubení, žebra se jim jasně rýsují pod světle bílou kůží. V tu chvíli je Hideo v lázeňských kádích úplně sám, a i když je kolem spousta volných bazénků, ti dva si vlezou k němu. To není úplně obvyklé ani mezi Japonci.

Než se muži ponoří do lázně, musí si sundat ručníky. Při tom si Hideo údajně všimne, že jeden z nich mezi nohama neměl žádné přirození.

Pohled do tradičních japonských lázní. FOTO: G. W. Browne / Creative Commons / volné dílo

Jen si trochu popovídáme

Hideo sám sebe uklidňuje, říká si, že se mu to muselo jenom zdát. Příchozí muži se usazují a opírají o stěnu bazénku. Oba údajně vypadají, jako kdyby byli staří i mladí zároveň, přesně v duchu dalších popisů mužů v černém.

Mají tvář úplně bez vrásek, nehýbou se a mlčí. Hideo se začíná cítit nepříjemně, nechápe, proč se na něj ti dva „nalepili“. Jeden z nich se na něj najednou obrátí: „Vy jste autor, že? Znám vaši práci, píšete o UFO.

Že je to tak?“ Hideo sedí jako přimražený. Není žádnou známou celebritou, ani čtenáři blogu neznají jeho tvář. Druhý muž prý vypadá v lázni čím dál tím nespokojeněji, jako kdyby to tam jeho tělu vůbec nebylo příjemné.

Hideo neodpoví, místo toho se zvedá a rychle odchází pryč. Čeká, jestli za sebou neuslyší pleskat bosé nohy oněch cizinců, ale oni jen dál sedí v lázni. V dalších dnech už je mezi hosty resortu znovu nepotká.

Co byli zač? Mohlo jít o lidi procházející procesem přeměny pohlaví? Znali Hidea jen díky velké shodě okolností? Nebo měli ve skříňkách lázeňské šatny složené černé oblečení?

Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 25.5.2022 580
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 890
Padouch Joker patří k těm vůbec nejznámějším a zřejmě i nejoblíbenějším záporným postavám. Psychopatický klaun je někdy jen ztřeštěný a rozverný, jindy ale brutální, nemilosrdný a smrtící. A to možná i pro své představitele… Jokerova minulost je zahalena tajemstvím a jde o natolik složitou a rozporuplnou osobnost, že představuje obrovskou výzvu pro každého herce, který […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 1.7tis
Americký stát Arkansas je proslulý nádhernou přírodou. Majestátní hory, stříbřité řeky, hluboké jeskyně, horké gejzíry, to vše tu můžete najít. Lidé se zde rádi jen tak toulají a čekají, co je překvapí. Někdy to však může být i nadpřirozeno… Také dva chlapci z jihu Arkansasu, Paddjo a jeho mladší bratr, se rádi toulají přírodou. Vyrazí […]
od Jan Šedivý 22.5.2022 1.6tis
Nový zákon je z velké části postaven na myšlence, že se Spasitel opět vrátí. Druhý příchod bude znamenat celospolečenskou obrodu. Není tak překvapující, že se najde mnoho lidí, kteří sami sebe za Ježíše či Mesiáše považují. Krišna Venta Narozený jako Francis Herman Pencovic (1911–1958), se proslavuje v 40. až 50. letech minulého století. Na veřejnosti nosí jen róby, […]
od Pavel Polcar 19.5.2022 1.7tis
Psal se rok 2013 a tehdy jedenadvacetiletá studentka Elisa Lam byla prohlášená za nezvěstnou. Brzy po nahlášení se její tělo objevilo ve střešní nádrži na vodu v Los Angeles. Jak se tam dostalo? Tělo objevil pracovník údržby v hotelu Cecil poté, co se vypravil nádrž zkontrolovat pro časté stížnosti na divnou chuť vody a její […]