2. prosince 1919: Z budovy v Torontu náhle mizí divadelní magnát Ambrose J. Small. Marně se ho snaží najít i slavný senzibil.
Domů     Musel Kurt Cobain zemřít, aby na něm někdo jiný zbohatl?
Musel Kurt Cobain zemřít, aby na něm někdo jiný zbohatl?
od 21.6.2022
2.9tis
Sebevražda Kurta Cobaina je dodnes zdrojem mnoha konspiračních teorií. FOTO: Pixabay
289
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Sebevražedný, vlastnoručně napsaný dopis amerického zpěváka Kurta Cobaina (1967–1994), se stává podezřelou okolností jeho smrti.

Že tu něco nehraje, si jako první všímá soukromý detektiv Tom Grant, kterého si najala vdova po zesnulém, herečka a zpěvačka Courtney Love (*1964).

Sebevražda Kurta Cobaina je dodnes zdrojem mnoha konspiračních teorií. FOTO: Pixabay Cobainův dopis na rozloučenou. Skutečně ho celý napsal on sám? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Celý dopis po drtivou většinu rozsahu vůbec nepůsobí jako rozloučení se světem. Cobain zde píše o tom, jak už má po krk hraní, že už mu nepřináší stejnou radost jako dřív, i když se snaží.

reklama

Cítí jen velký smutek, a nechce dál obelhávat své fanoušky ani spoluhráče. Podle Granta chtěl tímto vyznáním ukončit ne život, ale hudební kariéru. Obsah dopisu se nečekaně a zcela zásadně mění až ke konci, kdy dochází na slavnou větu, z níž dodnes mrazí:

„Je lepší shořet, než vyhasnout.“ Loučí se s malou dcerkou Frances Bean (*1992) i manželkou, velkými písmeny přidává zoufale znějící výkřiky „MILUJI TĚ, MILUJI TĚ!“ Jenže písmo těch posledních řádků se podle některých expertů liší od předchozího textu!

Způsobilo to Cobainovo rozrušení? Nebo za něj závěr dopsal někdo jiný?

Cobainův dopis na rozloučenou. Skutečně ho celý napsal on sám? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Cobainův dopis na rozloučenou. Skutečně ho celý napsal on sám? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Nedovolili mu odejít?

Nejen sebevražedný dopis naznačuje, že měl Cobain v úmyslu ukončit své působení v Nirvaně. To samé tvrdí také jeho kamarád, kytarista Greg Sage (*1952).

reklama

Podle něj chtěl Cobain nahrát přes léto album předělávek písní od amerického folkového muzikanta Lead Bellyho (1888–1949). Něco takového by pro studio produkující skladby Nirvany byla doslova hororová zpráva.

Kapela jim vydělává miliardy, a pokud by se z Cobaina měl stát sólo podivín, znehodnotil by tím celou značku. Na druhou stranu, kdyby se mu něco stalo, budou prodeje Nirvany ještě větší než kdykoliv předtím. Sage k tomu říká:

„Byli jsme domluvení, že za mnou v létě dorazí a ty Lead Bellyho skladby nahrajeme. Šlo o supertajný projekt, protože studio by mu něco takového v životě nedovolilo udělat. Víte, když by jen tak odešel, zapomnělo by se na něj.

Ale kdyby zemřel, stal by se navždycky nesmrtelnou legendou…“ Může na otřesné teorii být něco pravdy? Jistě už se vraždilo i kvůli menším sumám, než jsou miliardy dolarů…

Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 777
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.2tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.4tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.5tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz