Skip to content

Muž měl být posedlý 40 démony: Brutálně zavraždil svou manželku a psa!

Zmítají se v agonii, ubližují sobě i okolí a podrážděně reagují na náboženské předměty. Takto jsou většinou vykreslováni lidé posedlí zlými silami. V některých případech má však posedlost daleko drastičtější následky.

Mezi takové patří i případ Michaela Taylora…

Je deset hodin ráno 6. října 1974. Britské město Ossett v západním Yorkshiru se 17 tisíci obyvatel se probouzí do chladné neděle, která se pro mnoho zdejších stane za pár okamžiků přímo mrazivou. Pozornost policejní hlídky upoutá muž nepřítomně bloumající ulicemi.

Přes nízké venkovní teploty je celý nahý. „Proboha!“ vykřikne jeden ze strážníků, když se k muži přiblíží. „Vždyť je celý od krve!“ Muž je identifikován jako jednatřicetiletý Michael Taylor a krev, kterou je potřísněn, zjevně není jeho!

„To je krev Satanova,“ tvrdí Taylor na vysvětlenou. Muži zákona ve zlé předtuše vcházejí do jeho domu, kde se jim naskytne ještě hrůznější scéna. Na podlaze leží chladnoucí tělo Taylorovy o dva roky mladší manželky Christine. Taylor jí vlastníma rukama vyrval jazyk, vypíchl oči a její obličej téměř úplně serval z lebky. Pak ještě uškrtil jejího pudla. Je to skutečně dílo Satanovo?

ŠŤASTNÁ RODINA

Michael Taylor je popisován jako milující a pozorný manžel a stabilní, inteligentní, pracovitý mladý muž. V domě žije se svou ženou a svými pěti dětmi. Podle sousedů je jejich domov plný štěstí a smíchu.

Podle lékařů se u Taylora do osudného dne neobjevil ani nejmenší náznak duševní poruchy. Jediným problémem, který ho zužuje jsou chronické bolesti zad, které mu ztěžují udržet si dlouhodobé zaměstnání.

To je příčinou, proč Taylor někdy upadá do splínů. Nikdy ale nejde o nic vážného. Rodina ani není nikterak zbožná. Pak ale vstupují do místní laické modlitební skupiny, kterou vede dvaadvacetiletá Marie Robinson. Při jednom setkání skupiny v roce 1974 Christine Taylor obviní manžela z poměru s Robinsonovou, což oba obvinění razantně popírají. Taylor je ale od té doby jako vyměněný. Chrlí nadávky a chová se čím dál víc nevyzpytatelně.

Je možné, že náhlou změnu chování způsobuje jeho poměr s vedoucí skupiny, který, jak se později ukáže u soudu, je skutečný?

Michael Taylor
NA VINĚ MODLITEBNÍ SKUPINA?

Z předložených informací vyplývá, že se modlitební skupina velmi podobá náboženské sektě. Dokonce je jednou označena za „skupinu zmučených duší, které vykrmují neurózy“ či „svět strachu a náboženské mánie“. Ještě než dojde k podivné změně chování u Michaela Taylora, nabude Marie Robinson přesvědčení, že dokáže pomocí božské síly vyléčit jeho bolavá záda. Následují necelé dva týdny soukromých schůzek, z nichž některé trvají celou noc a jejich obsah je přinejmenším zavádějící a spíše než křesťanství se podobá čarodějnickým rituálům.

„Ona mě svedla očima. Pořád ty oči vidím. Viděl jsem ji stát nahou před sebou. I já jsem byl nahý,“ prozrazuje Taylor policii. Další část vypráví Robinsonová: „Najednou jsem se podívala na Mika a celý jeho výraz se změnil.

Vypadal téměř bestiálně. Pořád se na mě díval a měl opravdu divoký výraz v očích. Vykřikla jsem strachem.“ Poté Taylor přijde zpět k sobě. Vše propukne znovu, když jej manželka obviní z nevěry. Mohl snad být při rituálech očarován?

Na muži byl proveden velmi tvrdý exorcismus.
VYHNALI 40 DÉMONŮ

Skupina rychle uvěří, že je Taylor posedlý a na půlnoc 5. října naplánují exorcismus. Vymítání se účastní dva zástupci anglické církve, jejich manželky, jeden laický kazatel, jeden člen modlitební skupiny a Taylorova manželka.

Obřad trvá necelých osm hodin, během nichž je sepisován seznam démonů, kteří opouštějí Taylorovo tělo. Mezi nimi jsou například démoni incestu, sodomie, rouhání, oplzlosti, kacířství, masochismu a mnoho dalších.

V sedm hodin ráno se obřad chýlí ke konci, ale tři démoni údajně v těle muže zůstávají. Jde o démony násilí, hněvu a vražd. Jedna z přítomných žen tvrdí, že „dostala slovo od Pána, že duch vraždy se chystá vypuknout“. Poukazuje přitom na Christine. Navzdory tomu jsou manželé kolem osmé hodiny ráno posláni domů. Jen o dvě hodiny později je Christine mrtvá a Michael Taylor na cestě do nemocnice pro duševně choré zločince v Broadmooru.

Bylo snad boží varování pravdivé?

VYPROVOKOVÁN EXORCISMEM?

Královský soudní rada a advokát Harry Ognall průběh vymítání ostře kritizuje. Podle něj nezabíjel démon, ale psychicky zničený a zmanipulovaný muž. „Měl se vyznat z hříchů, které nespáchal a byl vystaven ponižování, které se vymykají chápání.

“ Taylorovi například strkali kříž do úst zatímco jej kropili svěcenou vodou. Během rituálu je držen na polštářích ležících na podlaze. Náboženský fanatismus, ponižování a stres, kterému je Taylor v posledních dnech vystaven a který vyvrcholí během exorcismu, jej podle Ognalla přivede k nepříčetnosti.

A nelze vyloučit ani to, že měl Taylor po náročné noci bez spánku také halucinace. „Skutečná vina leží jinde. Náboženství je klíč,“ tvrdí před soudem advokát a naznačuje, že před soudem by měli stanout i ti, kteří se na exorcismu podíleli.

Michael Taylor je zproštěn viny na základě domnělé nepříčetnosti a je umístěn do léčebny pro duševně choré. Kdo je ale skutečným vrahem? Náhlý psychický kolaps nebo démon vraždy, před kterým byli manželé po exorcismu varováni?

Mohli za vše démoni v jeho těle?

Foto: topfoundfootagefilms.com, demonicpedia.com, r.hswstatic.com, www.wallpaperup.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Originální Land Cruiser Toma Hankse jde do dražby
iluxus.cz

Originální Land Cruiser Toma...

Aukční dům Bonhams milovníkům...
Nejdivnější online zaměstnání: chůva nebo instruktor golfu
epochaplus.cz

Nejdivnější online...

Ještě před dvěma lety si mnoho lidí...
Chřipková sezóna letos takřka neproběhla
epochalnisvet.cz

Chřipková sezóna letos...

Letošní chřipková sezóna připomínala z hlediska cirkulace virů...
Zůstává s manželem jenom pro peníze?
nasehvezdy.cz

Zůstává s manželem jenom pro...

O tom, že jim manželství...
Schwarzenberský kanál: Vodní dálnice dopravovala dřevo do Vídně přes sto let
epochanacestach.cz

Schwarzenberský kanál: Vodní...

Vypravme se na...
Lásku jsem našla na nádraží
skutecnepribehy.cz

Lásku jsem našla na nádraží

Bylo uplakané září. Čekala...
Proč vzdala šanci na lásku?
nasehvezdy.cz

Proč vzdala šanci na lásku?

O Martině Randové (49) se ví,...
Kolagen pomáhá nejen kloubům a pleti
panidomu.cz

Kolagen pomáhá nejen...

Jako základní bílkovina našeho těla je kolagen...
Nelehké pátrání po dědečkovi Adolfa Hitlera
epochaplus.cz

Nelehké pátrání po...

Vyznat se v podivných vztazích prvního...
Chilli con carne Mexico
tisicereceptu.cz

Chilli con carne Mexico

Suroviny na 4 porce 1 červená paprika 150 g...
Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
Pozor na letní lásky
21stoleti.cz

Pozor na letní lásky

Koncerty, dovolené u moře, festivaly – všechna tato...