Skip to content

Muž měl být posedlý 40 démony: Brutálně zavraždil svou manželku a psa!

Zmítají se v agonii, ubližují sobě i okolí a podrážděně reagují na náboženské předměty. Takto jsou většinou vykreslováni lidé posedlí zlými silami. V některých případech má však posedlost daleko drastičtější následky.

Mezi takové patří i případ Michaela Taylora…

Je deset hodin ráno 6. října 1974. Britské město Ossett v západním Yorkshiru se 17 tisíci obyvatel se probouzí do chladné neděle, která se pro mnoho zdejších stane za pár okamžiků přímo mrazivou. Pozornost policejní hlídky upoutá muž nepřítomně bloumající ulicemi.

Přes nízké venkovní teploty je celý nahý. „Proboha!“ vykřikne jeden ze strážníků, když se k muži přiblíží. „Vždyť je celý od krve!“ Muž je identifikován jako jednatřicetiletý Michael Taylor a krev, kterou je potřísněn, zjevně není jeho!

„To je krev Satanova,“ tvrdí Taylor na vysvětlenou. Muži zákona ve zlé předtuše vcházejí do jeho domu, kde se jim naskytne ještě hrůznější scéna. Na podlaze leží chladnoucí tělo Taylorovy o dva roky mladší manželky Christine. Taylor jí vlastníma rukama vyrval jazyk, vypíchl oči a její obličej téměř úplně serval z lebky. Pak ještě uškrtil jejího pudla. Je to skutečně dílo Satanovo?

ŠŤASTNÁ RODINA

Michael Taylor je popisován jako milující a pozorný manžel a stabilní, inteligentní, pracovitý mladý muž. V domě žije se svou ženou a svými pěti dětmi. Podle sousedů je jejich domov plný štěstí a smíchu.

Podle lékařů se u Taylora do osudného dne neobjevil ani nejmenší náznak duševní poruchy. Jediným problémem, který ho zužuje jsou chronické bolesti zad, které mu ztěžují udržet si dlouhodobé zaměstnání.

To je příčinou, proč Taylor někdy upadá do splínů. Nikdy ale nejde o nic vážného. Rodina ani není nikterak zbožná. Pak ale vstupují do místní laické modlitební skupiny, kterou vede dvaadvacetiletá Marie Robinson. Při jednom setkání skupiny v roce 1974 Christine Taylor obviní manžela z poměru s Robinsonovou, což oba obvinění razantně popírají. Taylor je ale od té doby jako vyměněný. Chrlí nadávky a chová se čím dál víc nevyzpytatelně.

Je možné, že náhlou změnu chování způsobuje jeho poměr s vedoucí skupiny, který, jak se později ukáže u soudu, je skutečný?

Michael Taylor
NA VINĚ MODLITEBNÍ SKUPINA?

Z předložených informací vyplývá, že se modlitební skupina velmi podobá náboženské sektě. Dokonce je jednou označena za „skupinu zmučených duší, které vykrmují neurózy“ či „svět strachu a náboženské mánie“. Ještě než dojde k podivné změně chování u Michaela Taylora, nabude Marie Robinson přesvědčení, že dokáže pomocí božské síly vyléčit jeho bolavá záda. Následují necelé dva týdny soukromých schůzek, z nichž některé trvají celou noc a jejich obsah je přinejmenším zavádějící a spíše než křesťanství se podobá čarodějnickým rituálům.

„Ona mě svedla očima. Pořád ty oči vidím. Viděl jsem ji stát nahou před sebou. I já jsem byl nahý,“ prozrazuje Taylor policii. Další část vypráví Robinsonová: „Najednou jsem se podívala na Mika a celý jeho výraz se změnil.

Vypadal téměř bestiálně. Pořád se na mě díval a měl opravdu divoký výraz v očích. Vykřikla jsem strachem.“ Poté Taylor přijde zpět k sobě. Vše propukne znovu, když jej manželka obviní z nevěry. Mohl snad být při rituálech očarován?

Na muži byl proveden velmi tvrdý exorcismus.
VYHNALI 40 DÉMONŮ

Skupina rychle uvěří, že je Taylor posedlý a na půlnoc 5. října naplánují exorcismus. Vymítání se účastní dva zástupci anglické církve, jejich manželky, jeden laický kazatel, jeden člen modlitební skupiny a Taylorova manželka.

Obřad trvá necelých osm hodin, během nichž je sepisován seznam démonů, kteří opouštějí Taylorovo tělo. Mezi nimi jsou například démoni incestu, sodomie, rouhání, oplzlosti, kacířství, masochismu a mnoho dalších.

V sedm hodin ráno se obřad chýlí ke konci, ale tři démoni údajně v těle muže zůstávají. Jde o démony násilí, hněvu a vražd. Jedna z přítomných žen tvrdí, že „dostala slovo od Pána, že duch vraždy se chystá vypuknout“. Poukazuje přitom na Christine. Navzdory tomu jsou manželé kolem osmé hodiny ráno posláni domů. Jen o dvě hodiny později je Christine mrtvá a Michael Taylor na cestě do nemocnice pro duševně choré zločince v Broadmooru.

Bylo snad boží varování pravdivé?

VYPROVOKOVÁN EXORCISMEM?

Královský soudní rada a advokát Harry Ognall průběh vymítání ostře kritizuje. Podle něj nezabíjel démon, ale psychicky zničený a zmanipulovaný muž. „Měl se vyznat z hříchů, které nespáchal a byl vystaven ponižování, které se vymykají chápání.

“ Taylorovi například strkali kříž do úst zatímco jej kropili svěcenou vodou. Během rituálu je držen na polštářích ležících na podlaze. Náboženský fanatismus, ponižování a stres, kterému je Taylor v posledních dnech vystaven a který vyvrcholí během exorcismu, jej podle Ognalla přivede k nepříčetnosti.

A nelze vyloučit ani to, že měl Taylor po náročné noci bez spánku také halucinace. „Skutečná vina leží jinde. Náboženství je klíč,“ tvrdí před soudem advokát a naznačuje, že před soudem by měli stanout i ti, kteří se na exorcismu podíleli.

Michael Taylor je zproštěn viny na základě domnělé nepříčetnosti a je umístěn do léčebny pro duševně choré. Kdo je ale skutečným vrahem? Náhlý psychický kolaps nebo démon vraždy, před kterým byli manželé po exorcismu varováni?

Mohli za vše démoni v jeho těle?

Foto: topfoundfootagefilms.com, demonicpedia.com, r.hswstatic.com, www.wallpaperup.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Dejte si koupel snů
nasehvezdy.cz

Dejte si koupel snů

Není nad to, dát si v sychravém...
Kazy i nové diagnózy: dětské zuby jsou čím dál nemocnější
21stoleti.cz

Kazy i nové diagnózy: dětské zuby...

Zuby jsou úžasný vynález. Živočichům totiž...
Nový nízkonákladový depozitář v Čáslavi
21stoleti.cz

Nový nízkonákladový depozitář...

Ve čtvrtek 22. října byla v prostorách Národního...
Povzbuzující koupel
nasehvezdy.cz

Povzbuzující koupel

Jste v podzimním období unavená? Trápí vás...
Pro terasu jako dělané
rezidenceonline.cz

Pro terasu jako dělané

Součástí většiny moderních...
Perníková chaloupka Ráby u Pardubic
epochanacestach.cz

Perníková chaloupka Ráby u...

Pokud plánujete...
Odpustila Kateřina Stradová císaři Rudolfovi II. zástupy milenek?
epochaplus.cz

Odpustila Kateřina Stradová...

Císař se zálibně podívá na chlapce v kolébce. Ve...
Mechanické ploty nebo elektřina?
epochalnisvet.cz

Mechanické ploty nebo...

Desítky tisíc až statisíce kaprovitých ryb ročně...
Arcibiskup Antonín Brus z Mohelnice žádal na tridentském koncilu o povolení sňatků kněží
epochaplus.cz

Arcibiskup Antonín Brus z Mohelnice...

Jednání tridentského koncilu je v plném proudu. Když...
Jaeger-LeCoultre: potápěčské hodinky z rodiny Polaris
iluxus.cz

Jaeger-LeCoultre:...

Dva nové modely obohatily kolekci Polaris, jde o...
Vražda Filipa Makedonského: Měla v ní prsty jeho vlastní manželka?
epochalnisvet.cz

Vražda Filipa Makedonského:...

„To snad ne!“ rozčílí se mocná Olympias,...
Hrádek u Nechanic: Bloudí jeho komnatami duše mrtvých vojáků?
epochanacestach.cz

Hrádek u Nechanic: Bloudí jeho...

Zámek Hrádek u Nechanic...