Skip to content

Muž zmizel beze stopy. Ve své poslední zprávě zmínil loď z filadelfského experimentu.

I v dnešním moderním světě se stále stává, že někteří lidé beze stopy zmizí. Někteří jsou později nalezeni a jejich podivné zmizení se podaří objasnit, jiné případy však zůstávají nevysvětlitelnou záhadou už napořád.

Adeptem na takové nevysvětlitelné zmizení je také případ devětadvacetiletého Američana Michaela McClaina.

McClain pocházel z města Manchester ve státě Nový Hampshire. Kde se ale nachází nyní, a jestli je vůbec naživu, to v současnosti není nikdo schopný s jistotou říct. Michael zmizel před necelým rokem 20.

dubna 2019 poté, co se vydal se skupinou svých přátel na večírek do nočního klubu Tropical Lounge ve městě Nashua. Michael byl známý tím, že na podobných večírcích rád sváděl děvčata. O něco podobného se nejspíše pokoušel i v tento večer, protože v průběhu bujarého veselí došlo k hádce mezi ním a dvěma mladými děvčaty.

Hádka později pokračovala před klubem, kde vyeskalovala v malou potyčku, kterou se podařilo uklidnit až policii. Po jejím odjezdu ale nemohli Michealovi přátelé Michaela nikde najít. A od té doby už ho neviděli.

NEPOCHOPITELNÉ ZPRÁVY

Posledním, kdo o Michaelovi měl nějaké zprávy byl nečekaně jeho šéf, kterému muž zavolal někdy kolem druhé hodiny ráno. Svému zmatenému vedoucímu řekl pouze „Pronásledují mě, je jich víc než jeden,“ a zavěsil. Chvíli poté přišlo vedoucímu od Michaela ještě několik textových zpráv, které působily velmi zmateně a podivně. První zněla „Help lol our,“ tedy „Pomozte lol našemu.“ V další bylo napsáno „what stood aloof,“ tedy „co stálo stranou.“ V poslední zprávě byly už jen dvě slova, která jsou ale vůbec nejpodivnější. Zpráva zněla „Eldridge bro,“ tedy „Eldridge kámo.“ Proč je tato zpráva tak podivná? Eldridge je totiž jméno křižníku, na kterém měla americká vláda zkoušet nechvalně proslulý filadelfský experiment – pokus o zneviditelnění křižníku, kolem kterého dodnes koluje mnoho teorií a nejasností.

Michaelův šéf kontaktoval policii, která po muži začala pátrat. Avšak neúspěšně, Michaela nikdo neviděl odejít z klubu. Policisté později objevili svědka, který Michaela viděl telefonovat u nedalekého občerstvení McDonald.

Koho se však pokoušel kontaktovat? A proč? Po Michaelově zmizení se už nenalezla žádná další stopa. Zůstává tak jen poslední zpráva, ve které se píše „Eldridge kámo.“

Foto: viz galerie
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články