3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Může zelený poklad z Japonska za dlouhověkost mnichů?
Může zelený poklad z Japonska za dlouhověkost mnichů?
od 12.11.2022
1.4tis
153
SDÍLENÍ
1.4tis
ZOBRAZENÍ

Zelený poklad, superpotravina, nový elixír mládí. Taková označení se objevují v souvislosti se zeleným práškem známým jako matcha.

Ve skutečnosti jde o koncentrovaný zelený čaj pocházející z Japonska, který je však v současnosti stále oblíbenější po celém světě.

Zelený čaj matcha je podle některých hotový zázrak. Foto: Pixabay Matcha se používá třeba i do dezertů. Foto: Evanhoever/Creative Commons/CC BY-SA 4.0 Čaj může mít příznivé účinky při boji s Alzheimerem. Foto: Pixabay

Stále oblíbenější nicméně ne tak rozšířený, jak by mohl být. Vědecký svět sice určité pozitivní účinky tohoto čaje opatrně přiznává, výzkumů na toto téma však stále není moc a ty které jsou, bývají často zpochybňovány.

reklama

Čaj matcha má samozřejmě ale hlavně historickou tradici, ze které pochází tvrzení, že zásadním způsobem dokáže prodloužit věk dožití.

Potvrzovat to mají zkušenosti buddhistických mnichů, kteří čaj matcha pravidelně užívají v soukromí i při nejrůznějších rituálech a kteří údajně zpravidla žijí nadprůměrně dlouho.

Potvrzovat to má také fakt, že v Asii, kde především se čaj užívá, zaznamenávají vědci menší výskyt některých druhů rakovin a dalších vážných chorob. Máme tedy na dosah zázračný lék proti těm nejnebezpečnějším nemocem současnosti?

Zelený čaj matcha je podle některých hotový zázrak. Foto: Pixabay
Zelený čaj matcha je podle některých hotový zázrak. Foto: Pixabay

ZÁKLAD PRO NOVÉ LÉKY?

Zastánci konzumace čaje matcha tvrdí, že jeden jeho šálek má stejné množství prospěšných látek jako deset šálků běžného zeleného čaje.

reklama

Pravidelné pití prý zbavuje tělo škodlivých látek, spaluje tuky a zlepšuje paměť, zklidňuje mysl a především působí proti stárnutí organismu a proti nebezpečným jevům, které vedou třeba až k tvorbě zhoubných nádorů.

„Zdravotní přínos zeleného čaje matcha je stále více vnímán a je známo, že může pomoci třeba i při boji s Alzheimerovou nemocí,“ říká David Middleton z univerzity v Lancasteru.

Pokud je ale tohle všechno pravda, proč se dosud nepodařilo tento zázračný lék využít v daleko větší míře i v medicíně? Zastánci pití tohoto čaje věří, že za vše může především pomalý proces přijímání nových léčiv.

Zvláště pokud jsou na přírodní bázi a vychází z nějaké tradice, což je vždy přijímáno velmi skepticky. Čekají nás navzdory tomu v blízké době nové léky využívající právě zelený čaj matcha?

Čaj může mít příznivé účinky při boji s Alzheimerem. Foto: Pixabay
Čaj může mít příznivé účinky při boji s Alzheimerem. Foto: Pixabay
Foto: Creative commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.3tis
Mohou být některá náboženská zjevení tak konkrétní, aby nás varovala před nadcházejícími událostmi? Italka jménem Gisella Cardia tvrdí, že ano! V italském městečku Trevignano Romano se každý měsíc scházejí věřící, aby si prostřednictvím vizionářky Giselly Cardie vyslechly vzkazy od samotné Panny Marie. Ačkoliv se zde údajně zázraky odehrávají již od roku
od 26.11.2022 1.5tis
Dvanácté století nebylo v našich zeměpisných šířkách žádnou idylou. Německý král Lothar III. táhl s vojskem do Čech. Kníže Soběslav I. se rozhodl povolat na pomoc „nejtěžší kalibr“, který měl k dispozici. Jednalo se o posvátné relikvie patronů české země. Pomohou? Za posvátné české relikvie s magickou mocí jsou považovány kopí sv. Václava a prapore
od 24.11.2022 3.6tis
Je to k nevíře, ale i ve středoevropském geografickém prostoru mohou záhadně mizet lidé. Příkladem je slovenská i polská část pohoří Tatry. I v moderních době zde zmizely desítky lidí. Hovoří se i o působení paranormálních jevů a fenoménů časoprostoru! Po zmizelých pátrá též polská speciální policejní jednotka s příznačným názvem „Archiv X“. Název
od 21.11.2022 2.8tis
Úvahy o tom, že kromě našeho světa, tak jak jej známe, existuje jeden další nebo několik alternativních světů, existují možná od nepaměti. Tato problematika je častým námětem řady dobrodružných literárních či filmových děl. A tak v nich nechybí případy náhodného či záměrného přestupu člověka mezi těmito světy či jejich dimenzemi. BRÁNA BOHŮ PERUÁNSKÝCH IND
od 18.11.2022 2.8tis
Jako černí nositelé smůly jsou proto havrani a krkavci lidmi často zavrhováni. Je to trochu nezasloužené postavení, ale na druhou stranu se o černých ptácích také traduje, že jsou převaděči zemřelých na onen svět…     Ptáci jako havrani, krkavci či vrány se vyznačují značnou dávkou inteligence a vynalézavosti, což je mezi zástupci ptačí ří