29. listopadu 1981: Za podivných okolností umírá americká herečka Natalie Wood. Shodil ji z jachty její manžel?
Domů     Vesmír a technologie
Muži v černém v Japonsku: Nové mrazivé příběhy z říše vycházejícího slunce!
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 2.3.2022
3.1tis
Je v Japonsku kromě sakur i spoustu mužů v černém? FOTO: Unsplash
341
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Japonský UFO bloger si říká Kenji. Na svých stránkách před několika lety uveřejní fotografie, kde jsou jasně vidět neidentifikovatelné létající objekty nad Japonskem. Okamžitě se mu pod nimi vyrojí desítky záhadných komentářů, které požadují, ať obrázky stáhne…

Je v Japonsku kromě sakur i spoustu mužů v černém? FOTO: Unsplash V Japonsku se údajně odehrává řada podivných situací, v nichž figurují tajemní muži v černém. FOTO: Unsplash Co jsou muži v černém zač? Jsou to vůbec lidé? FOTO: Unsplash

Všechno jsou to anonymní uživatelé přihlášeni pod různými jmény a IP adresami. Bloger odmítá podlehnout jejich nátlaku, i když mu vyhrožují soudem. Jenže těch naštvaných zpráv mu začíná chodit víc a víc, jsou čím dál tím agresivnější.

Proto se Kenji rozhoduje uzamknout sekci s komentáři, aby už tam nikdo nemohl nic psát. Jednoho dne se vypraví do typické japonské hospůdky „izakaya“, což je útulné místo ideální pro posezení s přáteli.

Kenji vyráží sólo, chce si pročistit hlavu. Dlouho ale sám nezůstane. K vedlejšímu stolu si prý přisedá zvláštní skupinka mužů v černých oblecích. Jsou tři, všichni výrazně vyšší než běžní Japonci, mají protáhlé paže a nápadně dlouhé, hubené prsty na rukou, jak si Kenji všímá.

Jejich obleky jako kdyby byly o několik čísel větší, než by bylo záhodno a kravaty mají našikmo, jako by ve spěchu zauzlované. Nejhůř údajně působí jejich kůže. Bílá, bledá, skoro až průsvitná, muži vypadají nemocně.

Rysy v jejich tvářích jsou nečitelné. Nejsou to prý Japonci, ale ani Evropané či Arabové. Je to těžko identifikovatelný mix vzhledů. Co jsou zač?

V Japonsku se údajně odehrává řada podivných situací, v nichž figurují tajemní muži v černém. FOTO: Unsplash

Chovají se divně

Tři muži v černém prý sedí u stolu a mlčí. Objednané pití nechávají před sebou netknuté, vypadají vyčerpaně. „Když se pohnuli, ze všeho nejvíc mi to připomínalo hmyz. Nedokážu vysvětlit proč, ale bylo to tak.

Když se hýbali a rozhlíželi, přišlo mi to celé hrozně hmyzí, ale kromě mě si toho asi nikdo nevšímal,“ říká Kenji. Ta trojice je jedinou mlčenlivou skupinkou v baru, všichni kolem se baví. Pak se stane něco zvláštního.

Jeden z mužů namočí do pití svůj prst a zůstane na něj zírat. Druhý si dopřává malinký doušek pití, ale hned se otřásá odporem a znovu už se nenapije. Třetí z nich se dívá na mobil, ale jako kdyby ho držel v ruce poprvé v životě a vůbec nevěděl, co s ním dělat.

Nechává ho ležet na stole. V tu chvíli má Kenji nejasný dojem, že ho muži pozorují.

Co jsou muži v černém zač? Jsou to vůbec lidé? FOTO: Unsplash

Chci jít domů

Když Kenji platí účet, nejbližší z mužů v černém se k němu prý naklání a prohodí: „Dnes máme venku pěkně chladno, že?“ Uprostřed léta to je zvláštní dotaz. Kenji jen přikývne a muž se najednou zeptá: „Co děláte za práci?“ Kenji odpoví, že je bloger.

„A jaký druh blogu píšete?“ zní další dotaz. Vystrašený Kenji řekne popravdě, že se zajímá o UFO. „Za to asi nemáte moc peněz, že?“ nedá se prý odbýt cizinec. Zatímco Kenjimu říká, že jsou tu na obchodní cestě a jen projíždějí, jeho dva společníci zírají do prázdna před sebe.

Kenji už chce odejít, ale muž naléhá, ať zůstane a dá si s nimi pití, že to bude lepší. Vtipkuje o tom, že Kenji stejně poběží psát domu o UFO a že by pro něj bylo příhodnější, kdyby se místo toho trochu uvolnil.

Všichni tři muži v černém se tomu smějí. „Smáli se, jako kdyby to jen předstírali. Byl to strašný smích, jako kdyby vůbec nechápali, co to znamená smát se,“ vzpomíná Kenji. Drží ho zlověstný pocit, rozhoduje se okamžitě odejít, protože z té skupiny prý jde strach.

Odchází a v zrcadle vidí, že tři muži za ním se také rychle zvedají, pití nechávají nedotčená. Kenji začne utíkat a po chvíli zjišťuje, že ho nikdo nepronásleduje. Setkal se jen s unavenými cizinci, kteří si prostě chtěli popovídat? Ale proč by tolik trvali na tom, ať nechodí domů psát o UFO?

Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 28.11.2022 1.3tis
Dobývání vesmíru se stalo symbolem studené války, v níž bojuje USA se Sovětským svazem o technologickou nadvládu. Podle všeho ale boje probíhají také uvnitř znesvářených táborů. Vzájemná nevraživost firem podílejících se na americkém vesmírném programu měla skončit obrovskou tragédií. Mise Apollo 1 skončila ještě dřív, než vůbec mohla začít. Bezprostředně poté, co Sověti vynesou do […]
od Mirek Brát 25.11.2022 2.2tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileithyia je považována za jednu z nejdůležitějších náboženských […]
od Jiří Nechanický 24.11.2022 3.3tis
Když se raketoplán Challenger odlepí 28. ledna roku 1986 od země, to, co následuje, si nikdo neumí představit ani v těch nejčernějších nočních můrách. Anebo může? Přesně v 11.38 se zažehnou motory, aby mohl Challenger konečně vzlétnout. Velká sláva ale trvá pouhých 73 sekund. Potom náhle raketoplán exploduje a rozpadne se. V kabině, která se roztříští o mořskou hladinu, zahyne celá posádka. […]
od Mirek Brát 23.11.2022 2.8tis
Stále aktivní vulkán Merapi na indonéském ostrově Jáva má pro místní obyvatele velký význam i jako mytické a spirituální místo. Není tedy divu, že záhadný jev, který se před rokem objevil na vrcholu hory, je stále předmětem diskuzí. O co  se jednalo? V květnu roku 2021 se jednomu pohotovému fotografovi podařilo exponovat snímek, který zachycuje paprsek […]
od Eva Soukupová 23.11.2022 3.2tis
Samota Františkov nedaleko Kvildy na Šumavě je dlouhodobě v hledáčku hledačů pokladů z 2. světové války. Vyprávějí se o ní totiž téměř neuvěřitelné příběhy. Po obsazení Němci se tu údajně měly začít ukrývat důležité písemnosti a možná dokonce cenné nacistické poklady či alespoň přístupové kódy k nim.     Před válkou objekty ve zdejším areálu […]