27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Vesmír a technologie
Muži v černém v Japonsku: Nové mrazivé příběhy z říše vycházejícího slunce!
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 2.3.2022
3.1tis
Je v Japonsku kromě sakur i spoustu mužů v černém? FOTO: Unsplash
341
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Japonský UFO bloger si říká Kenji. Na svých stránkách před několika lety uveřejní fotografie, kde jsou jasně vidět neidentifikovatelné létající objekty nad Japonskem. Okamžitě se mu pod nimi vyrojí desítky záhadných komentářů, které požadují, ať obrázky stáhne…

Je v Japonsku kromě sakur i spoustu mužů v černém? FOTO: Unsplash V Japonsku se údajně odehrává řada podivných situací, v nichž figurují tajemní muži v černém. FOTO: Unsplash Co jsou muži v černém zač? Jsou to vůbec lidé? FOTO: Unsplash

Všechno jsou to anonymní uživatelé přihlášeni pod různými jmény a IP adresami. Bloger odmítá podlehnout jejich nátlaku, i když mu vyhrožují soudem. Jenže těch naštvaných zpráv mu začíná chodit víc a víc, jsou čím dál tím agresivnější.

Proto se Kenji rozhoduje uzamknout sekci s komentáři, aby už tam nikdo nemohl nic psát. Jednoho dne se vypraví do typické japonské hospůdky „izakaya“, což je útulné místo ideální pro posezení s přáteli.

Kenji vyráží sólo, chce si pročistit hlavu. Dlouho ale sám nezůstane. K vedlejšímu stolu si prý přisedá zvláštní skupinka mužů v černých oblecích. Jsou tři, všichni výrazně vyšší než běžní Japonci, mají protáhlé paže a nápadně dlouhé, hubené prsty na rukou, jak si Kenji všímá.

Jejich obleky jako kdyby byly o několik čísel větší, než by bylo záhodno a kravaty mají našikmo, jako by ve spěchu zauzlované. Nejhůř údajně působí jejich kůže. Bílá, bledá, skoro až průsvitná, muži vypadají nemocně.

Rysy v jejich tvářích jsou nečitelné. Nejsou to prý Japonci, ale ani Evropané či Arabové. Je to těžko identifikovatelný mix vzhledů. Co jsou zač?

V Japonsku se údajně odehrává řada podivných situací, v nichž figurují tajemní muži v černém. FOTO: Unsplash

Chovají se divně

Tři muži v černém prý sedí u stolu a mlčí. Objednané pití nechávají před sebou netknuté, vypadají vyčerpaně. „Když se pohnuli, ze všeho nejvíc mi to připomínalo hmyz. Nedokážu vysvětlit proč, ale bylo to tak.

Když se hýbali a rozhlíželi, přišlo mi to celé hrozně hmyzí, ale kromě mě si toho asi nikdo nevšímal,“ říká Kenji. Ta trojice je jedinou mlčenlivou skupinkou v baru, všichni kolem se baví. Pak se stane něco zvláštního.

Jeden z mužů namočí do pití svůj prst a zůstane na něj zírat. Druhý si dopřává malinký doušek pití, ale hned se otřásá odporem a znovu už se nenapije. Třetí z nich se dívá na mobil, ale jako kdyby ho držel v ruce poprvé v životě a vůbec nevěděl, co s ním dělat.

Nechává ho ležet na stole. V tu chvíli má Kenji nejasný dojem, že ho muži pozorují.

Co jsou muži v černém zač? Jsou to vůbec lidé? FOTO: Unsplash

Chci jít domů

Když Kenji platí účet, nejbližší z mužů v černém se k němu prý naklání a prohodí: „Dnes máme venku pěkně chladno, že?“ Uprostřed léta to je zvláštní dotaz. Kenji jen přikývne a muž se najednou zeptá: „Co děláte za práci?“ Kenji odpoví, že je bloger.

„A jaký druh blogu píšete?“ zní další dotaz. Vystrašený Kenji řekne popravdě, že se zajímá o UFO. „Za to asi nemáte moc peněz, že?“ nedá se prý odbýt cizinec. Zatímco Kenjimu říká, že jsou tu na obchodní cestě a jen projíždějí, jeho dva společníci zírají do prázdna před sebe.

Kenji už chce odejít, ale muž naléhá, ať zůstane a dá si s nimi pití, že to bude lepší. Vtipkuje o tom, že Kenji stejně poběží psát domu o UFO a že by pro něj bylo příhodnější, kdyby se místo toho trochu uvolnil.

Všichni tři muži v černém se tomu smějí. „Smáli se, jako kdyby to jen předstírali. Byl to strašný smích, jako kdyby vůbec nechápali, co to znamená smát se,“ vzpomíná Kenji. Drží ho zlověstný pocit, rozhoduje se okamžitě odejít, protože z té skupiny prý jde strach.

Odchází a v zrcadle vidí, že tři muži za ním se také rychle zvedají, pití nechávají nedotčená. Kenji začne utíkat a po chvíli zjišťuje, že ho nikdo nepronásleduje. Setkal se jen s unavenými cizinci, kteří si prostě chtěli popovídat? Ale proč by tolik trvali na tom, ať nechodí domů psát o UFO?

Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 23.5.2022 2.8tis
Údaje z Hubbleova vesmírného dalekohledu poukázaly na nesrovnalost týkající se rozpínání vesmíru. Pro vědce jsou data natolik matoucí, že hovoří o „nové fyzice“, která by toto mohla vysvětlit. O vesmíru toho jistě mnoho nevíme a jedna z nejtrvalejších záhad se týká skutečnosti, že se vesmír rozpíná stále rychleji. Vědci již léta sbírají data a provádějí […]
od Eva Soukupová 17.5.2022 2.8tis
V roce 2019 byl díky projektu Event Horizon Telescope pořízen vůbec první snímek černé díry. Před několika dny si projekt připsal další prvenství, když zveřejnil první snímek gigantické černé díry ve středu Mléčné dráhy.     Projekt Event Horizon Telescope je velká soustava teleskopů sestávající z globální sítě radioteleskopů, díky nimž získává data potřebná k […]
od Eva Soukupová 16.5.2022 1.7tis
O tom, že každé vesmírné těleso má svůj charakteristický zvuk, víme již dlouho. Nedávno vědci z NASA pořídili zvukový záznam akustických vln šířících se plynem v okolí supermasivní černé díry v souhvězdí Persea. Záznam, který pochází z černé díry vzdálené 250 milionů světelných let, byl vytvořen pomocí procesu známého jako sonifikace, který spočívá v přeměně […]
od Eva Soukupová 16.5.2022 1.7tis
Vynálezce z německé univerzity sestrojil zařízení, které nepřetržitě sleduje dění na obloze a za pomoci umělé inteligence vyhodnocuje původ zaznamenaných objektů. Autor vynálezu nyní doufá v celosvětovou síť kamer pro detekci UFO. Nenápadná šedá krabice umístěná na budově Univerzity Julia Maximiliána ve Würzburgu ukrývá převratný kamerový systém SkyCAM-5, který využívá umělou inteligenci k odhalování neidentifikovaných […]
od Adriana Vojtíšková 16.5.2022 3.0tis
Byl antrax biologická zbraň, na titulce kterého sportovního magazínu není radno být a vážně je měsíční prach jedovatý? Čtěte dál…      OTÁZKA 1.: Byl v tajném sovětském zařízení vyráběn antrax  jako biologická zbraň? Jedna malá chyba, která vyústí ve smrt desítek lidí. To je katastrofa, která se stane v roce 1979 v bývalém sovětském […]