reklama
5. července 1835: Profesor matematiky James Hamilton náhle sám od sebe vzplane, zvládne se však uhasit, a je zřejmě jedním z mála lidí přeživších samovznícení.
Domů     Záhady historie
Mystický spolek Vril: Okultistky ve službách Třetí říše
Filip Appl
od Filip Appl 4.12.2020
6.3tis
Spolek Vril se měl podílet na výzkumu létajících talířů. Foto Youtube (TheObserversTv)
453
SDÍLENÍ
6.3tis
ZOBRAZENÍ

Mnoho lidí zná dnes okultní organizaci Thule, která se v zájmu nacistického Německa věnovala hlavně magii a zkoumání legend o Atlantidě či podzemní říši Agarthě. Vedle toho však existoval i další podobně tajemný spolek:

Vril. Jaké byly jeho úkoly?

Spolek Vril se měl podílet na výzkumu létajících talířů. Foto Youtube (TheObserversTv) Marie Orsic patří mezi nejzáhadnější postavy Třetí říše. Foto scarenormal.com Německé okultistky. Foto Facebook Létající stroj Haunebu měl způsobit zvrat ve válce. Foto curiosmos.com Ta nejbláznivější teorie praví, že Marie Orsic odešla na jinou planetu. Foto data.whicdn.com

Organizace Vril vzniká v roce 1921 pod názvem Všeněmecký metafyzický spolek a zpočátku má částečně podobné poslání jako Thule – Navázat kontakty se skrytými mistry z podzemní civilizace a především ovládnout tajemství kosmické síly Vril.

„Vril je obrovská energie, z níž v obyčejném životě užíváme jen nepatrnou část, je to nerv naší možné božskosti. Kdo se stane pánem Vrilu, stane se pánem sebe sama, druhých i světa,“ píše o této mystické energii v knize Jitro kouzelníků dvojice francouzských spisovatelů Jacques Bergier (1912–1978) a Louis Pauwels (1920–1997).

Pomoci s nalezením cesty k této energii má spolku především německá okultistka a médium Maria Orsic (1895–?). Skutečně dokázala komunikovat s mimozemšťany?

Marie Orsic patří mezi nejzáhadnější postavy Třetí říše. Foto scarenormal.com

ZÍSKALA PLÁNY KOSMICKÝCH LODÍ?

Esoterické dámy Třetí říše. Tak bývají nazývány zpravidla krásné a sebevědomé ženy, které patřily do spolku Vril. Nejznámější z nich byla právě Maria Orsic, která o sobě tvrdila, že komunikuje s mimozemskou rasou ze souhvězdí Alfa Tauri, v esoterické mytologii známého jako Aldebaran.

Právě z něj podle nacistů kdysi na naši planetu dorazily mimozemské bytosti a pro některé civilizace se staly bohy. Od těchto bytostí je prý možné osvojit si onu kosmickou sílu Vril, což Německu pomůže připravit se na příchod vyspělých bytostí z podzemní říše Agarthy.

A nejen to. Mimozemšťané prý ženě skrze telepatické spojení předávají fascinující vědomosti o pokročilých zbraních a kosmických lodích. „Společně s dalším médiem jménem Sigrun, zaznamenala sérii dokumentů v tajném templářském kódu a jiných jazycích, které se staly základem pro německý výzkum létajících talířů,“ tvrdí ve své knize o nacistickém tajném výzkumu americký spisovatel Graeme Davis.

Německé okultistky. Foto Facebook

VYVÍJELI LÉTAJÍCÍ TALÍŘE?

Pokusy o výrobu létajících talířů probíhaly podle záhadologů už od začátku 20. let. Spolek Vril se mezitím rozrostl a ještě více provázal své aktivity s nacistickou stranou. Jeho členové prý spolupracovali také s německým fyzikem Winfriedem O.

Schumannem (1888–1974), který byl později po válce odvezen do Spojených států v rámci americké operace Paperclip. Podle konspirátorů vzniká na základě plánů od Marie Orsic několik prototypů létajících talířů Vril označených číslicemi 1 – 7, z nichž mnohé jsou prý testovány i na území Československa.

V roce 1939 má pak do vzduchu zamířit vůbec nejslavnější stroj – Haunebu. Převzaly opravdu vývoj těchto tajemných diskovitých strojů po válce Američané, nebo jde jen o nepodložený mýtus a Němci nikdy žádný létající talíř nevyrobili?

Létající stroj Haunebu měl způsobit zvrat ve válce. Foto curiosmos.com

KAM ZMIZELA SLAVNÁ NACISTKA?

Konec skupiny Vril a jejích členů je přinejmenším stejně podivný. V prosinci 1943 se prý Maria Orsic společně se svou přítelkyní Sigrun zúčastňují tajné schůzky v přímořském městě Kolberg, kde se jedná o možnostech odletu na některou z obyvatelných planet v soustavě Aldebaran.

Opravdu tuto možnost diskutují v Berlíně o pár týdnů později i nacistické špičky včetně Adolfa Hitlera? Konspirátoři jsou dokonce přesvědčeni, že nezůstalo jen u teorie. Nacisté ve spolupráci se spolkem Vril prý skutečně vyvíjeli obří létající talíř a pracovali i na možnosti, jak otevřít jakýsi časoprostorový tunel.

Na první pohled šílené teorie dává tajemný nádech především zmizení Marie Orsic v roce 1945. Zůstává po ní jen dopis zakončený slovy: „Nikdo zde nezůstává.“ Vydala se snad skutečně na Aldebaran? Nebo spíš zmizela podobně jako jiní nacisté v Jižní Americe?

Ta nejbláznivější teorie praví, že Marie Orsic odešla na jinou planetu. Foto data.whicdn.com
Foto: scarenormal.com, Facebook, curiosmos.com, data.whicdn.com, Youtube (TheObserversTv)
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 2.7.2022 1.1tis
Rok 2012 přinesl nález otřásající vším, co si myslíme, že o starověku víme. V egyptské vesnici El Lahun archeologové vyzvednou z jedné z malých pyramid mumifikované tělo. Je perfektně zachovalé, měří mezi 150–160 cm a svým vzhledem rozhodně nepřipomíná člověka! Domnělá mumie mimozemšťana je přes 2000 let stará a její fotografie se na veřejnost dostanou […]
od Matěj Soukup 1.7.2022 726
Další z mnoha legend o ztracených pokladech na území dnešních Spojených států se odehrává v Novém Mexiku. V jižní části tohoto státu poblíž hranic s Mexikem leží vrchol známý jako Victorio Peak. Podle pověstí se někde poblíž něj má ukrývat poklad. Přestože však do oblasti vyrazilo už mnoho expedic, všechny se vrátily s neúspěchem. Existuje poklad ve Victorio Peak doopravdy, […]
od Mirek Brát 30.6.2022 1.9tis
Být považovaný za čaroděje, neznamená rezignovat na klasickou vědu. Příkladem je John Napier z Merchistonu (1550-1617). Co všechno Napier objevil a pomohly mu k tomu i nějaké ty „čáry máry“? John Napier se zapsal do historie jako matematik, fyzik a astronom. Známý je jako objevitel logaritmů i primitivních počítačích „strojů“. Angažoval se i ve zbrojařských vizích. Je […]
od Mirek Brát 30.6.2022 1.7tis
Skoro to vypadá, že v dávné mytologii už skoro nebylo pro samé ptáky fénixe (či jejich bratránky), kam šlápnout. Samozřejmě, ten nejznámější bude pták fénix z antických příběhů. Byl pták fénix pouze bájný tvor, nebo opravdu takový opeřenec někdy žil? Od dob, kdy Heinrich Schliemann se svazkem Homéra v ruce celkem úspěšně pátral po rozvalinách […]
od Mirek Brát 29.6.2022 2.8tis
Jako Avalon je označován mýtický ostrov známý z artušovských legend. Poprvé je Avalon zmiňován v díle Historia Regum Britanniae. To, že se od té doby stal Avalon symbolem artušovské mytologie, nijak neřeší základní otázku… Kde se vlastně ostrov Avalon nacházel? Avalon bývá obvykle spojován s lokalitou Glastonbury, konkrétně pak s horou Glastonbury Tor v jihozápadní […]