reklama
7. srpna 1994: Na americké městečko Oakville se z nebe snáší podivná rosolovitá látka neznámého původu.
Domů     Náboženství a okultismus
Kočka: Tajemný přítel na hranici světů: Díl 3.
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 4.12.2020
5.1tis
Jaká tajemství před námi kočky skrývají? Foto: steemit.com
50
SDÍLENÍ
5.1tis
ZOBRAZENÍ

Za dobu, co kočka kráčí s člověkem po stejné cestě, zažila bezmeznou úctu, nenávist i pronásledování. Je to zvláštní zvíře obklopené tajemstvím, které si nás dokáže zcela podmanit, ale přesto si stále zachovává svou osobnost.

Mystická podstata koček po celá staletí přisuzuje těmto tvorům magické schopnosti a spojuje je s okultismem. Co tajemného v sobě kočky vlastně skrývají? Dokážou vidět duchy a auru, nebo dokonce léčit?

Jaká tajemství před námi kočky skrývají? Foto: steemit.com Kočka má pověst magického tvora. Foto: deviantart.com Může se nám díky kočce zdravotně ulevit? Foto: purrfectpost.com Dokáže kočka vycítit bolest a skryté nemoci? Foto: figopetinsurance.com
Kočka má pověst magického tvora. Foto: deviantart.com

V tmavnoucím šeru večera leskle svítí do ticha pár velkých zelených očí. Vyzařuje z nich podivné mystično, jaké je ze zvířat blízkých člověku vlastní jedině kočce. Ač tato šelma žije s člověkem již po celá staletí, v jejích žilách stále koluje divoce svobodná krev.

Kočka je spojována s tajemnem, nadpřirozenem a říká se o ní, že žije na hranici světů. Možná proto nás tato pružná šelma tolik vábí.

Může se nám díky kočce zdravotně ulevit? Foto: purrfectpost.com

MŮŽE KOČKA LÉČIT?

V poslední době se objevují trendy využívat zvířata jako podpůrný prostředek léčby některých chorob či poruch. Felinoterapie je léčba za přispění právě koček. Probíhá relaxací v klidném prostředí spojenou se soustředěným hlazením vrnící kočky.

Tato metoda údajně člověku dodává energii a výrazně jej zklidňuje. Je prokázáno, že při výše popsané činnosti dochází k úpravě krevního tlaku. Při laskání kočky navíc vzniká mezi rukou a nadýchaným kožíškem statická elektřina, která v této podobě může mít pozitivní vliv na lidský organismus.

Zastánci felinoterapie se však domnívají, že kromě ní se v tu chvíli uvolňuje ještě nějaká další zvláštní síla, kterou nedokážeme konkrétně určit, měřit a vlastně ani vysvětlit. Kladně nepochybně působí i uvolnění organismu a souznění se zvířetem.

Felinoterapie nachází doplňkové uplatnění při terapiích traumatizovaného jedince, autisty, ale i revmatiků nebo pacientů trpících srdečními problémy. Dokáže kočka nemocnému člověku předávat cosi nehmatatelného ze svého kouzla?

Dokáže kočka vycítit bolest a skryté nemoci? Foto: figopetinsurance.com

POZNAJÍ BOLEST?

Kočka ale možná nemusí být pouhým nástrojem nějaké terapie. Již naši předci si vyprávěli, že kočka sama dokáže vycítit cizí potlačovanou bolest, a rozpoznat dokonce i zatím skryté nemoci. Lehá si vám kočka se železnou pravidelností na žaludek?

Pak byste si podle celé řady přírodních léčitelů raději měli zkontrolovat, zda netrpíte nějakou vnitřní chorobou. Stejně to prý samozřejmě platí i u kterékoliv jiné části těla. Nejde ale jen o fyzickou bolest, kočka prý jakýmsi zvláštním smyslem vnímá i psychický stav člověka.

Lidé chovající kočky sice všechny tyto zvěsti potvrzují, nikdo ale dosud nevysvětlil, z čeho by měla podivná empatie tajemných mazlíčků pramenit.

Jitka Krulcová

Foto: steemit.com, deviantart.com, purrfectpost.com, figopetinsurance.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 6.8.2022 1.1tis
Alchymie se v historii těšila oblibě nejen v Evropě, ale i v islámském světě. Jedním z jejich nejvýznačnějších představitelů zde byl Abu Bakr al-Razi, známý taktéž pod latinským jménem Rhazes. Říkalo se o něm, že ovládal proměnu železa a mědi ve zlato… Abu Bakr al-Razi (865-925) byl Peršan, jehož život spadá do období takzvaného islámského zlatého věku. Do dějin […]
od Eva Soukupová 5.8.2022 2.8tis
Nechvalně známá města Sodoma a Gomora vytrvale balancují na hraně mýtu a reality. Pravost biblického příběhu by mohl jednoznačně potvrdit pouze nález těchto měst. Někteří archeologové nyní věří, že Sodomu skutečně našli. Má se ukrývat za pozůstatky meteoritem zničeného města na břehu Jordánu.     O městech, jež zachvátil hřích natolik, že byla Hospodinem i […]
od Matěj Soukup 3.8.2022 2.9tis
Pokud patříte mezi fanoušky logických a matematických problémů, zajisté vám není neznámý problém takzvaných hanojských věží. Traduje se však legenda, že jedny tyto věže by mohly způsobit konec světa. Nacházejí se prý někde v jižní Asii a jsou z ryzího zlata. HLAVOLAM Z 19. STOLETÍ Princip hanojských věží, které vymyslel francouzský matematik Édouard Lucas v […]
od Adriana Vojtíšková 2.8.2022 3.0tis
Pyramidy nestavěli jen Egypťané, ale můžeme je najít po celém světě. Močikové byli jednou z kultur, která podivné stavby také budovala.     Jejich komolé pyramidy byly tvořeny nepálenými hliněnými cihlami a dnes už z nich tedy zbývají v podstatě jen homole zeminy, jejichž původní podobu není jednoduché zrekonstruovat. Velmi netypicky Močikové pyramidy využívali mimo […]
od Mirek Brát 1.8.2022 2.5tis
Šíření křesťanství v mnoha zemích Evropy kdysi naráželo na existenci starých pohanských pověr. Ne vždy se vyplatila přímá represe vůči pohanským kultům. Mnohem lepší bylo vysvětlit, proč a v čem je křesťanské náboženství lepší. V rukou šikovného křesťanského marketéra to byla například nestvůra Tarasque, jejíž osud byl účinným „kladivem“ na rozbíjení pohanských mýtů. Vodní drak Tarasque pochází z pradávného […]