Skip to content

Kočka: Tajemný přítel na hranici světů: Díl 3.

Za dobu, co kočka kráčí s člověkem po stejné cestě, zažila bezmeznou úctu, nenávist i pronásledování. Je to zvláštní zvíře obklopené tajemstvím, které si nás dokáže zcela podmanit, ale přesto si stále zachovává svou osobnost.

Mystická podstata koček po celá staletí přisuzuje těmto tvorům magické schopnosti a spojuje je s okultismem. Co tajemného v sobě kočky vlastně skrývají? Dokážou vidět duchy a auru, nebo dokonce léčit?

Kočka má pověst magického tvora. Foto: deviantart.com

V tmavnoucím šeru večera leskle svítí do ticha pár velkých zelených očí. Vyzařuje z nich podivné mystično, jaké je ze zvířat blízkých člověku vlastní jedině kočce. Ač tato šelma žije s člověkem již po celá staletí, v jejích žilách stále koluje divoce svobodná krev.

Kočka je spojována s tajemnem, nadpřirozenem a říká se o ní, že žije na hranici světů. Možná proto nás tato pružná šelma tolik vábí.

Může se nám díky kočce zdravotně ulevit? Foto: purrfectpost.com
MŮŽE KOČKA LÉČIT?

V poslední době se objevují trendy využívat zvířata jako podpůrný prostředek léčby některých chorob či poruch. Felinoterapie je léčba za přispění právě koček. Probíhá relaxací v klidném prostředí spojenou se soustředěným hlazením vrnící kočky.

Tato metoda údajně člověku dodává energii a výrazně jej zklidňuje. Je prokázáno, že při výše popsané činnosti dochází k úpravě krevního tlaku. Při laskání kočky navíc vzniká mezi rukou a nadýchaným kožíškem statická elektřina, která v této podobě může mít pozitivní vliv na lidský organismus.

Zastánci felinoterapie se však domnívají, že kromě ní se v tu chvíli uvolňuje ještě nějaká další zvláštní síla, kterou nedokážeme konkrétně určit, měřit a vlastně ani vysvětlit. Kladně nepochybně působí i uvolnění organismu a souznění se zvířetem.

Felinoterapie nachází doplňkové uplatnění při terapiích traumatizovaného jedince, autisty, ale i revmatiků nebo pacientů trpících srdečními problémy. Dokáže kočka nemocnému člověku předávat cosi nehmatatelného ze svého kouzla?

Dokáže kočka vycítit bolest a skryté nemoci? Foto: figopetinsurance.com
POZNAJÍ BOLEST?

Kočka ale možná nemusí být pouhým nástrojem nějaké terapie. Již naši předci si vyprávěli, že kočka sama dokáže vycítit cizí potlačovanou bolest, a rozpoznat dokonce i zatím skryté nemoci. Lehá si vám kočka se železnou pravidelností na žaludek?

Pak byste si podle celé řady přírodních léčitelů raději měli zkontrolovat, zda netrpíte nějakou vnitřní chorobou. Stejně to prý samozřejmě platí i u kterékoliv jiné části těla. Nejde ale jen o fyzickou bolest, kočka prý jakýmsi zvláštním smyslem vnímá i psychický stav člověka.

Lidé chovající kočky sice všechny tyto zvěsti potvrzují, nikdo ale dosud nevysvětlil, z čeho by měla podivná empatie tajemných mazlíčků pramenit.

Jitka Krulcová

Foto: steemit.com, deviantart.com, purrfectpost.com, figopetinsurance.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky magie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články