3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Na kterých světových letištích narazíte na přízraky?
Na kterých světových letištích narazíte na přízraky?
od 7.6.2021
3.5tis
Na letištích je třeba dávat si pozor na duchy a další paranormální jevy. Foto: Pixabay
370
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

„Připoutejte se, prosím, letadlo za několik okamžiků přistane. Při odchodu si nic nezapomeňte a v budově terminálu si dejte pozor na přízraky a duchy, kteří na letišti straší. Někteří z nich totiž rádi převrací kufry a vráží do lidí.“

Na letišti v Chicagu je dodnes cítit přítomnost pasažérů z havarovaného letu 191. Foto: Pixabay Mezi další paranormální jevy patří stíny, výkřiky a žena bez hlavy. Foto: Pixabay Na letišti v Londýně bloumá duch mrtvého pasažéra, který vytrvale hledá svůj kufřík. Foto: Pixabay

Tak například v prostorách thajského letiště Bangkok-Suvarnabhumi stojí 8 svatyní, které mají zahnat zlé duchy – ti na místě prý způsobují i různé nehody, při kterých bohužel někdy umírají lidé. Kromě toho se v chodbách objevují stíny, ozývá se křik.

reklama

V roce 2017 člen ostrahy natočí video, na kterém pasažéři prochází nástupním mostem, které spojuje letadlo s terminálem, a vchází do budovy. Až na to, že tu žádné letadlo nestojí.

Na letišti v Chicagu je dodnes cítit přítomnost pasažérů z havarovaného letu 191. Foto: Pixabay
Na letišti v Chicagu je dodnes cítit přítomnost pasažérů z havarovaného letu 191. Foto: Pixabay

Duchy trápí, že nestihnou navazující let

Letiště O’Hare v americkém Chicagu je 25. května 1979 dějištěm nejhoršího leteckého neštěstí v USA. Letounu DC-10 tu během vzletu upadne motor z levého křídla, stroj se vymkne kontrole a zřítí se do pole.

Všech 271 lidí na palubě, a dva lidé na zemi, umírají.

Brzy nato se objevují svědectví, že na místě tragédie bloumají postavy a stíny, které mrknutím oka mizí, a v některých případech oslovují kolemjdoucí a stěžují si, že ztratili zavazadlo nebo že musí chytit navazující let.

reklama

Tu a tam se jeden duch mladého muže v obleku zjeví i v terminálu letiště, aby použil veřejný telefon u brány, odkud cestující nastupovali na osudný let.

Mezi další paranormální jevy patří stíny, výkřiky a žena bez hlavy. Foto: Pixabay
Mezi další paranormální jevy patří stíny, výkřiky a žena bez hlavy. Foto: Pixabay

Bezhlavá žena děsí zaměstnance

Letiště v Denveru zase vyroste na místě pohřebiště Indiánů, a když pak v prostorách terminálu začne ve smyčce vyhrávat hudba a zpěv původních obyvatel USA, začne tajemná ruka strkat do pasažérů a převracet jejich zavazadla – nemluvě o pocitu, jako by cestující někdo sledoval.

V roce 1995 sem musí přijít několik indiánských starších, aby rituálem neklidné duchy zaplašili.

V indickém Bengalúru se zase na letišti zjevuje žena v bílém sárí, kterou cestující nejčastěji vidí procházet se poblíž ranveje.  Když sem ale přijde ostraha, aby jí od dráhy odvedla, nikoho tu nenajdou.

reklama

Některým zaměstnancům se zase prý zjevuje duch ženy bez hlavy. Ten je tak děsivý, že řada lidí odmítá noční šichty.

Na letišti v Londýně bloumá duch mrtvého pasažéra, který vytrvale hledá svůj kufřík. Foto: Pixabay
Na letišti v Londýně bloumá duch mrtvého pasažéra, který vytrvale hledá svůj kufřík. Foto: Pixabay

Duch, který hledá kufřík

I londýnské Heathrow pronásleduje duch pasažéra, který zahynul 2. března 1948, když se v husté mlze zřítilo letadlo z Bruselu – první, kdo ho spatřili, byli zaměstnanci letiště, kteří havarovaný stroj hledali.

Z mlhy se vynořil muž v obleku a s kloboukem a ptal se, jestli někdo neviděl jeho kufřík. Později se zjistí, že muž byl mezi mrtvými.

Muže v obleku a s kloboukem na hlavě pak lidé vídají i v samotném terminálu, kde nejspíš stále hledá svůj kufřík. V roce 1970 pak dokonce letový dispečer na místo volá policii, protože na radaru vidí někoho chodit po ranveji.

Strážníky navede k místu, kde vetřelec je – policisté ale nikoho nevidí. A pokud muž svůj kufřík už nenašel, tak se po letišti a po ranvejích toulá dodnes.

Nezbývá, než popřát šťastnou cestu!

Foto: vše Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.3tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.8tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.5tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o