23. května 1964: Vzniká záhadná fotografie astronauta ze Solway, který se objevil v pozadí rodinného snímku.
Domů     Paranormální jevy
Na kterých světových letištích narazíte na přízraky?
Dominika Eliášová
od Dominika Eliášová 7.6.2021
3.5tis
Na letištích je třeba dávat si pozor na duchy a další paranormální jevy. Foto: Pixabay
370
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

„Připoutejte se, prosím, letadlo za několik okamžiků přistane. Při odchodu si nic nezapomeňte a v budově terminálu si dejte pozor na přízraky a duchy, kteří na letišti straší. Někteří z nich totiž rádi převrací kufry a vráží do lidí.“

Na letišti v Chicagu je dodnes cítit přítomnost pasažérů z havarovaného letu 191. Foto: Pixabay Mezi další paranormální jevy patří stíny, výkřiky a žena bez hlavy. Foto: Pixabay Na letišti v Londýně bloumá duch mrtvého pasažéra, který vytrvale hledá svůj kufřík. Foto: Pixabay

Tak například v prostorách thajského letiště Bangkok-Suvarnabhumi stojí 8 svatyní, které mají zahnat zlé duchy – ti na místě prý způsobují i různé nehody, při kterých bohužel někdy umírají lidé. Kromě toho se v chodbách objevují stíny, ozývá se křik.

V roce 2017 člen ostrahy natočí video, na kterém pasažéři prochází nástupním mostem, které spojuje letadlo s terminálem, a vchází do budovy. Až na to, že tu žádné letadlo nestojí.

Na letišti v Chicagu je dodnes cítit přítomnost pasažérů z havarovaného letu 191. Foto: Pixabay

Duchy trápí, že nestihnou navazující let

Letiště O’Hare v americkém Chicagu je 25. května 1979 dějištěm nejhoršího leteckého neštěstí v USA. Letounu DC-10 tu během vzletu upadne motor z levého křídla, stroj se vymkne kontrole a zřítí se do pole. Všech 271 lidí na palubě, a dva lidé na zemi, umírají.

Brzy nato se objevují svědectví, že na místě tragédie bloumají postavy a stíny, které mrknutím oka mizí, a v některých případech oslovují kolemjdoucí a stěžují si, že ztratili zavazadlo nebo že musí chytit navazující let.

Tu a tam se jeden duch mladého muže v obleku zjeví i v terminálu letiště, aby použil veřejný telefon u brány, odkud cestující nastupovali na osudný let.

Mezi další paranormální jevy patří stíny, výkřiky a žena bez hlavy. Foto: Pixabay

Bezhlavá žena děsí zaměstnance

Letiště v Denveru zase vyroste na místě pohřebiště Indiánů, a když pak v prostorách terminálu začne ve smyčce vyhrávat hudba a zpěv původních obyvatel USA, začne tajemná ruka strkat do pasažérů a převracet jejich zavazadla – nemluvě o pocitu, jako by cestující někdo sledoval.

V roce 1995 sem musí přijít několik indiánských starších, aby rituálem neklidné duchy zaplašili.

V indickém Bengalúru se zase na letišti zjevuje žena v bílém sárí, kterou cestující nejčastěji vidí procházet se poblíž ranveje.  Když sem ale přijde ostraha, aby jí od dráhy odvedla, nikoho tu nenajdou.

Některým zaměstnancům se zase prý zjevuje duch ženy bez hlavy. Ten je tak děsivý, že řada lidí odmítá noční šichty.

Na letišti v Londýně bloumá duch mrtvého pasažéra, který vytrvale hledá svůj kufřík. Foto: Pixabay

Duch, který hledá kufřík

I londýnské Heathrow pronásleduje duch pasažéra, který zahynul 2. března 1948, když se v husté mlze zřítilo letadlo z Bruselu – první, kdo ho spatřili, byli zaměstnanci letiště, kteří havarovaný stroj hledali.

Z mlhy se vynořil muž v obleku a s kloboukem a ptal se, jestli někdo neviděl jeho kufřík. Později se zjistí, že muž byl mezi mrtvými.

Muže v obleku a s kloboukem na hlavě pak lidé vídají i v samotném terminálu, kde nejspíš stále hledá svůj kufřík. V roce 1970 pak dokonce letový dispečer na místo volá policii, protože na radaru vidí někoho chodit po ranveji.

Strážníky navede k místu, kde vetřelec je – policisté ale nikoho nevidí. A pokud muž svůj kufřík už nenašel, tak se po letišti a po ranvejích toulá dodnes.

Nezbývá, než popřát šťastnou cestu!

Foto: vše Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 19.5.2022 1.6tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]
od Pavel Polcar 19.5.2022 3.1tis
Nevysvětlitelné nadpřirozené události mohou v lidských životech vést k mnoha nepohodlím a bolestem – skotský most Overtoun Bridge v Dumbartonu je toho dokonalým příkladem. Most, který lidi, včetně odborníků z celého světa, mate, má nevysvětlenou pověst jako most, kde umírají psi. Zapomeňte na duhový most Ne, není to nic jako duhový most, o kterém se […]
od Adriana Vojtíšková 16.5.2022 3.0tis
Byl antrax biologická zbraň, na titulce kterého sportovního magazínu není radno být a vážně je měsíční prach jedovatý? Čtěte dál…      OTÁZKA 1.: Byl v tajném sovětském zařízení vyráběn antrax  jako biologická zbraň? Jedna malá chyba, která vyústí ve smrt desítek lidí. To je katastrofa, která se stane v roce 1979 v bývalém sovětském […]
od Adriana Vojtíšková 15.5.2022 1.6tis
Strach a zděšení zažívá v roce 2011 rodina Britky Lisy Manning. Podivné jevy v domě nejprve hlásí její dvě malé děti Ellie (11 let) a Jaydon (6 let). Děsí je nevysvětlitelné zvuky a samovolný pohyb předmětů.     Matka tomu však nevěnuje pozornost. Dětská fantazie je přece tak veliká! Jenže v tomto případě to neplatí. […]
od Lucie Kubešová 14.5.2022 1.5tis
Lesní porosty jsou zdrojem odpočinku, načerpání sil a pohody. Proto jsou lidmi tak oblíbené. Ale jsou oblasti, kdy se les může tvářit také nepřátelsky. Vzpomeňme známý a obávaný Branišovský les u Českých Budějovic, který je opředený celou řadou děsivých pověstí. V cizině mezi ty obávané lesy patří také rumunský, zvaný Hoia – Baciu. LES HOIA […]